Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

czasami trafi się cwaniak - Problem z @MIKOSZ


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
61 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9515 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 29 lipiec 2010 - 20:26

[quote]
Nie polecam .
Wręcz przestrzegam, przed osobnikiem, o nicku @Mikosz
Jak przypuszczam, ten osobnik podjął próbę oszustwa. Nie chce mi się w to wierzyć ale, jak wynika z zaistniałej sytuacji, to się zdarza :angry: .
Oszukanym jestem ja :wacko: .

Szczegóły wkrótce, w odrębnym wątku.
[/quote]


Popper proszę o szczegóły. Chciałbym byś opisał dokładnie sytuację. Jako właściciel forum czuję się tak jakby to mnie oszukano i wykorzystano. Oszustwa nie toleruję. Użytkownik został wyrzucony z forum.

Pozdrawiam
Remek
[/quote]
No cóż. Jak w temacie.
Trafiłem i ja na człowieka, który jak sądzę, podjął próbę oszustwa.

W początku czerwca 2010 zamieściłem na portalach jerkbait.pl, multiplikator.pl oraz castmania.pl ogłoszenie o sprzedaży multiplikatora Metanium MG.
Zapewne wielu pamięta ten anons. Niektórzy widzieli nawet ten multik u mnie i poznali organoleptycznie.

15.06.2010 roku użytkownik o nicku @Mikosz zaproponował mi wymianę: sprzęt za sprzęt.
W zamian, za oferowany do sprzedaży multiplikator, zaproponował mi wędzisko Shimano Lesath 270MH (podobno w stanie niemal nowym, na gwarancji podobno jeszcze).

Sprawę wymiany uzgodniliśmy ostatecznie w dniu 17.06.2010.
@Mikosz podał adres do wysyłki i dopisał tekst cyt: DAJ ZNAĆ JAK WYŚLESZ JA DZIŚ WYŚLĘ KIJEK ALBO JUTRO. JESZCZE DO KOŃCA SIĘ ZASTANAWIAŁEM... ALE NIECH BĘDZIE. ZA JAKIŚ CZAS GO NABĘDĘ Z POWROTEM. CIEKAW JESTEM JAKBY TAKI KIJEK OD 7-21 240CM SIE ZACHOWYWAŁ NA RYBCE ZAPEWNE PIĘKNIE.

Po tym, nieco rozchwianym w swej treści tekście, zacytowanym wyżej, miałem małe wątpliwości, czy on chce tej wymiany, więc zadzwoniłem i równolegle napisałem również, by się jasno zdeklarował na co odpisał, cyt:
Już dzwoniłeś.
Tak napisałem, ze można było to źle zinterpretować. Chcę tej zamiany w 100%

Rozwiał więc moje wątpliwości i............ :angry:
W dniu 18.06.2010 roku wysłałem Metanium MG, ubezpieczoną przesyłką pocztową, na wskazany adres i oczekiwałem, na uzgodnione umową wędzisko.
Nie doczekałem się niestety :wacko:
A, jeszcze w dniu 21 06.2010 roku, mój kontrahent za pośrednictwem Gadu Gadu pisał, cyt:
„Cześć, tu Mikosz.Daj znać jak dojdzie kijek ja też dam jak multik dojdziepzdr.”
Wydaje mi się, że to już była ściema i już wówczas gość nie zamierzał wywiązać się z umowy wymiany.

Od 23.06.2010 roku zacząłem pytać o kijek. Dlaczego nie dotarł, czy w ogóle wysłał itp.
Niestety „zero” odpowiedzi gorzej, bo zero kontaktu.
Nie reagował ani na e’maile, ani na pocztę wewnętrzną jerkbait.pl.
Nie odbierał też ode mnie telefonów a na sms-sy nie miałem żadnej reakcji.
Cisza.
Wysłałem nawet list polecony, w którym domagałem się rozliczenia transakcji.
Niestety listu też nie odebrał. Avizowany, odczekał swoje i wrócił zwrotną pocztą do mnie.

Wczoraj, porannym e’mailem, poinformowałem go o fakcie skompletowania przeze mnie dokumentacji, dot. umowy wymiany i zamiarze złożenia doniesienia, o oszustwie, na Policję.
I tu o dziwo otrzymałem odpowiedź . Odpowiedź nie tyle dziwaczna, co wręcz kuriozalna.
Otóż @Mikosz odpowiedział mi w tym mniej więcej tonie, że:
- dostarczył mi przedmiot wymiany osobiście
- nękam go i straszę oraz składam fałszywe zeznania na policji, popełniając tym samym przestępstwa
- multik zaś jak pisze: „otrzymałem rozklekotany multiplikator, który nadawał się jedynie do zabawy a nie do wędkowania.”
- chyba, wnioskuję, wobec moich „gróźb” obawia się jak pisze: „wyjścia z własnego domu bo jak stać Pan na takie machlojstwa to ciekawe co Pan jeszcze trzyma w zanadżu.”

Gość idzie po bandzie. Jest niewinny, bo to przecież ja go oszukałem i dopuszczam się wszelkich nadużyć.

Sytuację przedstawiam ku przestrodze, że nie wszystko idzie gładko i czasem trafia się na różnych ludzi.

#2 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 29 lipiec 2010 - 20:42

no ładnie. :angry: ja kiedyś tez miałem propozycję wymiany,ale sobie darowałem,co innego Waldi jak się forumowicze znają z jakiegoś zlotu przynajmniej :unsure:

mam nadzieje ,ze da rade odwrócić ta akcję.bo nieciekawie to wygląda. :(

#3 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9515 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 29 lipiec 2010 - 20:50

no ładnie. :angry: ja kiedyś tez miałem propozycję wymiany,ale sobie darowałem,co innego Waldi jak się forumowicze znają z jakiegoś zlotu przynajmniej :unsure:

mam nadzieje ,ze da rade odwrócić ta akcję.bo nieciekawie to wygląda. :(

Przemku, wymieniałem się już. Dwukrotnie. A właściwie trzykrotnie. Bez problemów.
Ot zdarzyło się :angry:

#4 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 29 lipiec 2010 - 20:57

Nigdy nie mogę się pogodzić z takimi sytuacjami,jak ktoś może wpaść na taki pomysł,no ale zawsze można odwiedzić takiego cwaniaka,wszak adres masz a MG to 20zł nie kosztuje,za hojny Waldku nie bądź :angry: mam nadzieję że nie darujesz

-ale z tym samym kolega się wymieniałeś?

#5 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 29 lipiec 2010 - 21:04

Nigdy nie mogę się pogodzić z takimi sytuacjami,jak ktoś może wpaść na taki pomysł,no ale zawsze można odwiedzić takiego cwaniaka,wszak adres masz a MG to 20zł nie kosztuje,za hojny Waldku nie bądź :angry: mam nadzieję że nie darujesz

-ale z tym samym kolega się wymieniałeś?

No właśnie,właśnie zawsze można odwiedzić a gdzie on mieszka Popperku?.Nie ma co darować ale raczej skłaniałbym się w świetle prawa to załatwić.

#6 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9515 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 29 lipiec 2010 - 21:05

[quote]
Nigdy nie mogę się pogodzić z takimi sytuacjami,jak ktoś może wpaść na taki pomysł,no ale zawsze można odwiedzić takiego cwaniaka,wszak adres masz a MG to 20zł nie kosztuje,za hojny Waldku nie bądź :angry: mam nadzieję że nie darujesz

-ale z tym samym kolega się wymieniałeś?
[/quote]
No właśnie,właśnie zawsze można odwiedzić a gdzie on mieszka Popperku?
[/quote]
:D

#7 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 29 lipiec 2010 - 21:32

Kurde Popper naprawdę Ci współczuje bo to gniecie człowieka takie coś.

#8 OFFLINE   LASSOjbait

LASSOjbait

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 29 lipiec 2010 - 22:06

Po tekstach wnoszę, że to jakiś 15 latek. Spróbuj złapać rodziców gówniarza przez telefon. Może się uda i powinien się przestraszyć. Jeśli nie, to zadzwoń do dzielnicowego jego rejonu (adres masz, google Ci dzielnicowego wskaże) i jego poproś. Dzielnicowi to pomocne chłopaki. A małolat się wystraszy i odeśle sprzęt.

#9 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14833 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 29 lipiec 2010 - 22:07

Waldku!

jestem gleboko poruszony. NIE MOZNA pozostawic tej sprawy bez finiszu. Musimy sie zastanowic w gronie forum co i jak zrobic by oszust zostal ukarany.

Masz moje wsparcie i mysle ze moge to napisac w imieniu calej Redakcji!


Guzu

#10 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 29 lipiec 2010 - 22:14

No dostałem odpowiedż.Koledzy jest profil tego Mikosza w użytkownikach B).Zainteresowania-Money :huh: szkoda że cudze.Guzu dobrze mówi trzeba wspólnie się zastanowić i wspólnie zadziałać.Nie będzie łajza pluć nam w twarz.

#11 OFFLINE   LASSOjbait

LASSOjbait

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 29 lipiec 2010 - 22:21

cyt:
uż dostałem propozycje kupna antaresa dc7! a co byście mi polecili bardziej antka dc7 czy antka ar jestem początkującym castingowcem nie początkującym wędkarzem! Chcę łowić nim pstrągi, rzucać woblerami 9g do 50g oraz wreście chcę połowić na jacka (imitacja szczupaka 60 i 70g). może amatorskie i nie za bardzo przemyslane pytania związane z doborem multika castingowego ale dopiero się uczę na teorii i na pewno szybko się wstrzelę... wolałbym już uczyć się w praktyce ale do tego potrzebny mi jest multik! wędki (7-28g, 30-80g, planuje jeszcze kupić jakąś od ok 5-18g) i przynęty już czekają. więc pomóżcie!

czyli przesadziłem. To dziecko ma ze 12 lat. Dzielnicowy wg mnie to najlepsza opcja. Podejdzie, pogada z rodzicami i się sprawa skończy. Ja bym tak zrobił Waldku.

#12 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 29 lipiec 2010 - 22:30

@Popper, z racji, że pochodzę z Wałbrzycha, a będę akurat jutro w domu, jeśli będąc na miejscu mogę jakoś Ci pomóc w rozwiązaniu tej przykrej sprawy, to chętnie to uczynię.

Pozdrawiam
Kamil

#13 OFFLINE   Tomek TJ

Tomek TJ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 924 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:J

Napisano 29 lipiec 2010 - 22:38

Pasiasty przejedź sie do niego i załatw sprawę.

#14 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 29 lipiec 2010 - 22:57

Wczoraj osobnik przegladal jerkbaita wiec kontroluje temat . Uwazam ze tej sprawy absolutnie nie mozna pozostawic nie zalatwionej . Sklanial bym sie jednak do rozwiazania przy pomocy policji .

#15 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 29 lipiec 2010 - 23:02

I nie rob nic wbrew prawu ...
inne portale tez trzeba ostrzec przed zlodziejem ..

#16 OFFLINE   skwara

skwara

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 121 postów
  • Lokalizacjapiaseczno

Napisano 29 lipiec 2010 - 23:07

Waldku :( wspołczuję

#17 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 30 lipiec 2010 - 06:37

Współczuję Waldi, tym bardziej, że trafiło na człowieka uczciwego. Sprzęt rzecz święta, ja bym nie odpuścił.

#18 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 lipiec 2010 - 08:29

Panowie,
rozumiem dobre intencje i emocje w tej sprawie, zwłaszcza że dotyczy ona naszego dobrego Kolegi zasłużonego Użytkownika tego forum. Prosiłbym jednak wszystkich zabierających głos w tym wątku o odpowiedzialność za słowo, bo Waldkowi możecie nie pomóc a wręcz zaszkodzić - część wypowiedzi z tego względu musiałem usunąć lub edytować, niestety.


Waldku,

myślę że pomysł z dzielnicowym oraz z rodzicami jest całkiem rozsądny. Tej sprawy rzeczywiście nie można odpuścić. Jesteś w o tyle dobrej sytuacji myślę, że dysponujesz dowodami nadania / odebrania przesyłki a Twój kontrahent twierdzi że przedstawił Ci przedmiot do odbioru osobiście, ale oczywiście nie będzie miał żadnego pokwitowania od Ciebie, czyli dowodu na prawdziwość swoich słów.

Mam nadzieję że dasz nam znać jak ta sprawa się zakończyła.

Pozdrawiam


#19 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9641 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 30 lipiec 2010 - 08:58

Wałbrzych 2010 - następny zlot J.PL??
:lol: :lol:

Waldku, myślę że idea z dzielnicowym jest świetna.
Poczytałem ww posty i o ile nie jest nastoltkiem to ma chyba jakiś problem ...
Ale, mam nadzieję ze będzie dobrze.

#20 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3757 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 30 lipiec 2010 - 09:40

Obawiam się, że temat jest rozwojowy. Uważam też, że temat powinien pozostać na głównej stronie ponieważ w tym kraju na wymiar sprawiedliwości nie ma co liczyć, więc taka inicjatywa obywatelska, jak najbardziej prewencyjna, jest nie do przecenienia.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych