Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Warszawskie gówno


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
63 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   grzesiekp.

grzesiekp.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 406 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Grzesiek
  • Nazwisko:P.

Napisano 17 listopad 2015 - 09:17

Może trza by było napisać mądre i fachowe pismo, w którym by stało że MY jako mieszkańcy( i wędkarze oczywiście...) i użytkownicy dobra wspólnego jakim bez wątpienia jest Królowa nie godzimy się nawet na awaryjny zrzut ścieków, gdyż chcemy żyć nad czystą rzeką... może podpiął by się pod to oficjalnie Nasz :)  portal, jako dla podwyższenia rangi, może trza by było zebrać podpisy.... Pismo napisać w paru egzemplarzach, do ratusza, ministerstwa, ochrony środowiska, nie wiem green peac-u, zainteresować tym chłopaków od "ja Wisła" i może coś by dało radę.....

 

Oczywiście dużej nadziei nie mam , że diametralnie zmieni się podejście wodociągów  i instytucji zainteresowanych, ale może jakiś urzędnik podszedł by do tematu z głową i coś by się zmieniło...Andy Dufresne pisał jeden list tygodniowo do urzędników stanowych o dotację na bibliotekę, jak już dostał trochę, to pisał tych listów kilka, żeby dostać więcej. I dostał.... :) 

 

Pozdrawiam 


  • pontonss lubi to

#22 OFFLINE   Flame

Flame

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 339 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Tarchomin
  • Imię:Patryk

Napisano 17 listopad 2015 - 09:22

Niestety takie zrzuty jak np. karowa to są właśnie te "wyjścia awaryjne", które powinny być wykorzystywane jedynie podczas dużych opadów deszczu tj. w przypadku kiedy woda z ulic nie mieści się w kanalizacji. Są one jednak zbyt często wykorzystywane przez służby miejskie wodociągowo-kanalizacyjne do innych celów tj. np. w przypadku awarii lub remontu co się aktualnie odbywa.


Użytkownik Flame edytował ten post 17 listopad 2015 - 09:23


#23 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2675 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 17 listopad 2015 - 21:26

Kanał to nie jest ulica, dla której da się zrobić objazd...co to wg Ciebie znaczy "wyjście awaryjne" ?.

 

Dzięki za to, że nie otworzyłeś tego zaworu ... dobrze, że się Tobie chciało i uratowałeś Wisłę i może nawet Bałtyk ;)

 

Zrzut ścieków przed miastem w przypadku kiedy woda pitna dla miasta czerpana jest z rzeki poniżej zrzutu ? Nigdzie na świecie tak nie ma i nie będzie choćby to była nawet np. Norwegia, Szwecja czy inna Finlandia. W przypadku Warszawy to sprowadzenie bezpośredniego zagrożenia dla milionów ludzi.

 

Jeżeli dochodzi do takich zrzutów ścieków jak na karowej to wodociągi powinny płacić bezwzględnie i wysokie kary za takie zrzuty i wtedy bardzo by się spieszyli z naprawą lub remontem kanałów. Z tego co wiem to takich kar jednak nie płacą.

Czyli uważasz , że nie da się rozwiązać tego problemu ^_^ . Czy to znaczy ,że wszystkie europejskie stolice mają swoją Karową :D , czy może u nich nie zdarzają się awarie? Najprościej to wybudować dodatkowy zbiornik , lub równoległą linię przesyłową.

Czasami podczas dużej awarii  były naciski z góry ,żeby otworzyć ten zawór . Zresztą pamiętam ,że w tamtych czasach  czasami zdarzało się ,że ktoś w imię wyższych racji taki zawór odkręcał :angry: .

Wodociągi jeśli by zapłaciły karę , to w następnym cyklu rozliczeniowym podniosły by cenę za ścieki i karę zapłacilibyśmy my :( .

 

Łatwo jest kpić i robić sobie podśmiewajki . Jak człowiek przez tydzień nie wychodził z roboty , albo przez kilka godzin stał po pas w cyjankach i kubłem przelewał to świństwo do awaryjnego zbiornika , to nie było tak do śmiechu.


Użytkownik pisarz edytował ten post 17 listopad 2015 - 22:01


#24 OFFLINE   Flame

Flame

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 339 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Tarchomin
  • Imię:Patryk

Napisano 18 listopad 2015 - 10:13

Czyli uważasz , że nie da się rozwiązać tego problemu ^_^ . Czy to znaczy ,że wszystkie europejskie stolice mają swoją Karową :D , czy może u nich nie zdarzają się awarie? Najprościej to wybudować dodatkowy zbiornik , lub równoległą linię przesyłową.

Czasami podczas dużej awarii  były naciski z góry ,żeby otworzyć ten zawór . Zresztą pamiętam ,że w tamtych czasach  czasami zdarzało się ,że ktoś w imię wyższych racji taki zawór odkręcał :angry: .

Wodociągi jeśli by zapłaciły karę , to w następnym cyklu rozliczeniowym podniosły by cenę za ścieki i karę zapłacilibyśmy my :( .

 

Łatwo jest kpić i robić sobie podśmiewajki . Jak człowiek przez tydzień nie wychodził z roboty , albo przez kilka godzin stał po pas w cyjankach i kubłem przelewał to świństwo do awaryjnego zbiornika , to nie było tak do śmiechu.

Piotrek ja sobie nie robię podśmiewajek bo to bardzo poważny problem.

 

Czy wyobrażasz sobie jednak w centrum Warszawy zbiornik rezerwowy na ścieki ? ... jakiej miałby być pojemości i gdzie miałby być wybudowany ? Czy wyobrażasz sobie również dwa kanały równoległe w gdzie jeden jest rezerwowy ? Z punktu widzenia technicznego i ekonomicznego jest to w Warszawie niewykonawlne.  Warszawa jest tak zabudowana, że ciężko wybudować od lat obwodnice więc tym bardziej trudne lub nawet niemożliwe do wykonania jest wybudowanie dodatkowej kanalizacji w centrum Warszawy.

Wszystkim nam, którym zależy na Wiśle przykro patrzeć na ścieki płynące wprost do Wisły, ale takie są rozwiązania technologiczne kanalizacji, która powstawała w Warszawie przez kilkadziesiąt lat i moim zdaniem jedyne co wodociągi mogą zrobić z tym problemem jest minimalizowanie takich sytuacji.


Użytkownik Flame edytował ten post 18 listopad 2015 - 10:25

  • Pisarz.......ewski Piotr i Mr.Happy lubią to

#25 OFFLINE   FanAtyk

FanAtyk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 203 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Przemek

Napisano 18 listopad 2015 - 17:22

Nęcą wam ryby aż miło a Wy jeszcze narzekacie ;-)


  • G r e g i sajdol1 lubią to

#26 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2675 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 18 listopad 2015 - 18:24

Piotrek ja sobie nie robię podśmiewajek bo to bardzo poważny problem.

 

Czy wyobrażasz sobie jednak w centrum Warszawy zbiornik rezerwowy na ścieki ? ... jakiej miałby być pojemości i gdzie miałby być wybudowany ? Czy wyobrażasz sobie również dwa kanały równoległe w gdzie jeden jest rezerwowy ? Z punktu widzenia technicznego i ekonomicznego jest to w Warszawie niewykonawlne.  Warszawa jest tak zabudowana, że ciężko wybudować od lat obwodnice więc tym bardziej trudne lub nawet niemożliwe do wykonania jest wybudowanie dodatkowej kanalizacji w centrum Warszawy.

Wszystkim nam, którym zależy na Wiśle przykro patrzeć na ścieki płynące wprost do Wisły, ale takie są rozwiązania technologiczne kanalizacji, która powstawała w Warszawie przez kilkadziesiąt lat i moim zdaniem jedyne co wodociągi mogą zrobić z tym problemem jest minimalizowanie takich sytuacji.

Masz dużo racji :) . Na pewno jest to bardzo trudne i kosztowne , ale wykonalne , mamy 21-szy wiek i ludzie w kosmos latają. W Warszawie były inwestycje  drogie i kontrowersyjne , kilometrowy tunel wzdłuż Wisły :o , najdroższy most w Europie i.t.p. Tylko że tamte inwestycje były prestiżowe i dochodowe :)  , a rezerwowy zbiornik na gówno :( , po co Wisła wszystko przyjmie.

Doskonale pamiętam czasy , kiedy wszystkie warszawskie kolektory przez 24h na dobę lały do Wisły gówno :angry:  .Dlatego mnie to tak bulwersuje , bo zaczęło być coraz lepiej , a "Czajka " jawiła się jako ostateczne rozwiązanie tego problemu :)  i niestety rozczarowanie :( .



#27 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 18 listopad 2015 - 18:55

Pozwólcie, że się wtrącę. Niejako zmuszony sytuacją hodując ryby pobierając wodę z rzeki i do rzeki ją zrzucając jestem traktowany przez najjaśniejszą RP jak zwykła popolita oczyszczalnia ścieków. Trochę więc wiem na temat mechanizmu gówna spływającego wodą.

Im więcej gówna wpuszczasz tym więcej musisz płacić. Opłaty naliczane są na podstawie prób poboru wody. Proporcjonalnie do czasu emisji, przepływu, nie ważne. Dla was ważne jest to, że ZA GÓWNO SPUSZCZANE OCZYSZCZALNIA MUSI BULIĆ.

Jak zgłosi awarię to może walić tak jak teraz na Karowej, wyczyścić zbiorniki i mniej płacić będzie w przyszłości. Oto i cała tajemnica.

Niestety w najjaśniejszej RP nie da się wygrać pocesu z oczyszczalnią ścieków. Nie pomoże Green Peace, WWF, CIA i 

FBI. Wygrać z oczyszczalnią jest niemożliwe, chyba, że spuści coś co wytruje całą rzekę i są na to dowody.

Skąd wiem? Parę lat temu moja gminna oczyszczalnia waliła tak, że połowa ryb mi zdechła. Pobrałem próby w obecności sanepidu i policji. Normy były przekroczone od 500 do 1000 jednostek. Azot, Fosfor BZT ChZt i reszta symboli. Sledztwo zostało umorzone.

Co się okazało? W prawie najjaśniejszej jak chcesz kogoś zaskarżyć o zatruwanie wód otwartych to musi być jednostka owa poinformowana o komisyjnym prób pobieraniu.

Jak sobie sam nalejesz do słoika gówna w czystej postaci to choćbyś je wysłał nie wiem gdzie, nie jest dowodem w sprawie. Musi być obecny przy poborze wyznaczony pracownik z ramienia truciciela. Dalej chyba nie trzeba tłumaczyć.

Do dziś mam protokół  i badania gówna z tamtej sprawy. 

Nagłośnienie sprawy w mediach może dać pozytywny skutek, tak po ludzku będzie im głupio. Im bardziej będziecie nękać tym bardziej będą się musieli starać, żeby gówna nie puszczać. Przetestowane w skali mikro i nie wiem czy zadziała w 2 milionowym mieście bo to już gruba sprawa, polityka i ciemne interesy. 

Pozdro i sukcesów w zalczaniu gówna rzyczę.


  • Guzu, spinnerman, Pisarz.......ewski Piotr i 3 innych osób lubią to

#28 OFFLINE   Z.Milewski

Z.Milewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 622 postów
  • Lokalizacjalubuskie

Napisano 18 listopad 2015 - 19:25

Nam jako dawidom, trudno jest walczyć z goliatami.

Nie znaczy to, że nie należy próbować. Każdy głos się liczy. podejrzewam że tam także pracują wędkarze, czy ludzie którzy spędzają nad Wisłą trochę czasu. Nie wszystkim jest to obojętne.

Na pewno jest lepiej niż 40 lat temu, choć do doskonałości daleko. Jest ważne by życie w rzece nie zostało zniszczone.

Taki truciciel mógłby na swój koszt dorybić rzekę (hmmmm.. marzenia).



#29 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4620 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 listopad 2015 - 19:52

Czyli uważasz , że nie da się rozwiązać tego problemu ^_^ . Czy to znaczy ,że wszystkie europejskie stolice mają swoją Karową :D , czy może u nich nie zdarzają się awarie? 

W wakacje, wracając z nad Adriatyku, zatrzymałem się na dwa dni połazić po Wiedniu. W centrum miasta zobaczyłem ludziska chlapiące się w Dunaju, laski z cyckami na wierzchu itp. atrakcje  :D  Że był straszny upał nie odmówiłem sobie tej przyjemności i zarzylem chłodnej kąpieli. Wrażenia - czysciutki,  żółty piaseczek,  zero nieprzyjemnych zapachów, żadnych śmieci i innego syfu. MOŻNA???  W centrum kilkumilionowej metropolii. MOŻNA??? 



#30 OFFLINE   Raffaello

Raffaello

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1263 postów
  • LokalizacjaNad Drzewiczką.
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Pakuła

Napisano 18 listopad 2015 - 21:43

Adaś jak laski z cyckami na wierzchu się pluskały to im trza było swojego dżerka pokazać  :D  :D  :D  :D  może by Zpanicowały i chapały przynętę :D  :D  :D  


  • spinnerman, Pisarz.......ewski Piotr, malcz i 3 innych osób lubią to

#31 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4620 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 listopad 2015 - 22:19

Adaś jak laski z cyckami na wierzchu się pluskały to im trza było swojego dżerka pokazać  :D  :D  :D  :D  może by Zpanicowały i chapały przynętę :D  :D  :D  

Mówisz o tym modelu :D



#32 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18618 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 listopad 2015 - 20:01

...z tzw. "dobrze poinformowanych źródeł" dowiedziałem się odnośnie sytuacji o której piszecie, co następuje:

 

wytłumaczenie awaryjnego zrzutu ścieków (bo tak się to nazywa) jest banalne: oddawany jest do użytkowania nowy, duży kolektor ściekowy na Bielanach i aby włączyć go do systemu kanalizacyjnego, trzeba czasowo wyłączyć jego zlewnię.

 

- podobno jest to normalna procedura w tego typu przypadkach.


  • Mr.Happy lubi to

#33 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2166 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 19 listopad 2015 - 23:45

..."podobno".....heeeeeeeeeeeee


  • Pisarz.......ewski Piotr lubi to

#34 OFFLINE   jaxonwawa

jaxonwawa

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Wojciech

Napisano 20 listopad 2015 - 16:30

Ile to jeszcze potrwa???  Jakieś pewne informacje???



#35 OFFLINE   Jozin

Jozin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • LokalizacjaWędkarska Pustynia

Napisano 24 listopad 2015 - 20:02

Właśnie jest o tym w uwadze.

#36 OFFLINE   Kamil K.

Kamil K.

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaPrzemyśl
  • Imię:Kamil

Napisano 24 listopad 2015 - 20:04

Właśnie teraz leci w programie Uwaga, o warszawskim gównie :)

 

ps. uprzedziłeś mnie :)


Użytkownik Kamil K. edytował ten post 24 listopad 2015 - 20:04


#37 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2675 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 24 listopad 2015 - 20:15

http://uwaga.tvn.pl/...yna,186627.html



#38 OFFLINE   Gofer2005

Gofer2005

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 961 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Łukasz

Napisano 24 listopad 2015 - 20:21

Ta cała nasza Polska kraina to jest gównem płynąca :(



#39 OFFLINE   Mr.Happy

Mr.Happy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 764 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Maciek

Napisano 24 listopad 2015 - 21:08

Uwielbiam takie reportaże, cały czas tylko atak. I ta akcja z tym wiaderkiem... żałosne. Kim ten typek jest żeby kazać latać z tym wiaderkiem dorosłemu facetowi.  No i oczywiście zieloni...nasza wyrocznia wszystko wiedząca. Kurde robimy wielki postęp, cały czas przepisy są coraz bardziej rygorystyczne. Jakość wody w Wiśle jest z każdym rokiem coraz lepsza. Jeszcze dwa lata temu z karowej waliło cały czas. W tym roku łącznie z 10 dni. I ta wielka pani redaktor. Jak ona może Londyn z Warszawą porównywać? Jesteśmy 20 lat za nimi, historii nie zna??? Gonimy Europę, w dwa dni tego się nie zrobi.  

Tak swoją drogą co za debil/debilka wyrzuca gumki, podpaski, tampony itp do kibla. 


Użytkownik Mr.Happy edytował ten post 24 listopad 2015 - 21:08


#40 OFFLINE   Kajtelek2

Kajtelek2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1334 postów
  • LokalizacjaAluminiowe Miasto

Napisano 24 listopad 2015 - 21:14

Oglądałem godne pożałowania , w centrum miasta i takie cyrki.Powinien tej wody się napić z tego wiadra , a resztę by wypili inni urzędnicy odpowiedzialni za te działania na szkodę rzeki.