Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Retro Fishing


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
406 odpowiedzi w tym temacie

#221 OFFLINE   Marcin Rafalski

Marcin Rafalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 750 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 31 grudzień 2011 - 20:30

Z tych sześciu powyżej prezentowanych zielonych Cardinali ABU 4 szt tj 2x C-66 i 2x C-44 obslugiwały całe moje wędkarstwo spiningowe a więc pstrągi, trocie i szczupaki od 1976 do 2006 gdy zaczęła się dla mnie era mulitiplikatora. Jak trwałe to były konstrukcje, jakiej jakości plastiki(wtedy - 1976 ) niech świadczy ponizsze zdjęcie - wyrobiona metalowa zapadka, plastik nie ruszony. Warunek - raz w roku rozebranie na części pierwsze, kąpiel w benzynie ekstrakcyjnej (poza krytym łożyskiem) złożenie i nasmarowanie, co zawdzięczam mojemu niezrównanemu koledze Janowi L.
http://images38.fotosik.pl/1278/c3b5833c522e83b9m.jpg
U.

#222 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 31 grudzień 2011 - 20:44

Najpierw cytat z posta powyżej;

Warunek - raz w roku rozebranie na części pierwsze, kąpiel w benzynie ekstrakcyjnej (poza krytym łożyskiem) złożenie i nasmarowanie

Czyli zgodnie z zasadą, kto smaruje ten jedzie B)


#223 OFFLINE   tosiek

tosiek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 styczeń 2012 - 10:24

WItam,
Jestem młodziak na forum, chociaż na JB zaglądam regularnie. Piszę w tym wątku ponieważ jakiś czas temu wylicytowałem kręciołek, który zabieram dla zasady do bambusa 1-2x w roku (jest oczywiście 'fartowny' - na niego brań jest zdecydowanie więcej). Chodzi o to, że jestem ciekawy co to za firma produkowała takie cacka. Jest drewniany - prawdopodobnie orzech, z drugiej strony widoczne logo - coś jak pancerna ręka rycerza z podniesionym krótkim mieczem.. może ktoś coś wie..

Załączone pliki

  • Załączony plik  reel2.jpg   89,45 KB   754 Ilość pobrań


#224 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 18 styczeń 2012 - 10:33

Niezle cacka - szczegolnie ten DAM fajowy :D



#225 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2658 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 18 styczeń 2012 - 11:02

:huh: :huh: Kręciołek (ten drewniany) robi wrażenie! Może to z wyposażenia kwatermistrzostwa wojsk krzyżackich A.D. 1410 :unsure: :lol: :lol:

A poważnie, cudo!

#226 OFFLINE   Gruzin

Gruzin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 778 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 18 styczeń 2012 - 11:06

:huh: :huh: Kręciołek (ten drewniany) robi wrażenie! Może to z wyposażenia kwatermistrzostwa wojsk krzyżackich A.D. 1410 :unsure: :lol: :lol:

A poważnie, cudo!


Fakt, nie wiedziałem, że coś takiego można gdzieś znaleźć poza muzeum, ba! Do kija przypiąć! :huh:

Wrzucę niedługo fotki bebechów DAMa po wyczyszczeniu...

#227 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4441 postów

Napisano 18 styczeń 2012 - 11:33

WItam,
Jestem młodziak na forum, chociaż na JB zaglądam regularnie. Piszę w tym wątku ponieważ jakiś czas temu wylicytowałem kręciołek, który zabieram dla zasady do bambusa 1-2x w roku (jest oczywiście 'fartowny' - na niego brań jest zdecydowanie więcej). Chodzi o to, że jestem ciekawy co to za firma produkowała takie cacka. Jest drewniany - prawdopodobnie orzech, z drugiej strony widoczne logo - coś jak pancerna ręka rycerza z podniesionym krótkim mieczem.. może ktoś coś wie..




http://www.shutterstock.com/pic-2854703/stock-photo-vintage- wooden-fishing-reel-isolated-on-white.html

Poszukaj w googlach: vintage wooden fishing reel. Pokazuje kilku możliwych producentów. Obrazka nie jestem w stanie odczytać. Drewno to mahoń :D

#228 OFFLINE   tosiek

tosiek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 styczeń 2012 - 12:22

Ano przypinam go do bambusa i tak 1-2x w roku idziemy razem na rybi ;)łowi płotki , leszcze ( ładne), certy.. na jesieni Policja podczas kontroli miała niezły ubaw widząc mnie z 2 bambusami z takim sprzętem.. hehe



#229 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 28 styczeń 2012 - 20:38

Ano przypinam go do bambusa i tak 1-2x w roku idziemy razem na rybi ;)łowi płotki , leszcze ( ładne), certy.. na jesieni Policja podczas kontroli miała niezły ubaw widząc mnie z 2 bambusami z takim sprzętem.. hehe



Szacun dla retro wędkarza B) A policjantom powiedz, że najnowszy model w wersji EKO. ;)
:lol:

#230 OFFLINE   Maja 2

Maja 2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 388 postów
  • LokalizacjaBartoszyce
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Majewski

Napisano 28 styczeń 2012 - 22:20

Policjanci też czytają j.pl i łowią ryby. Niektórzy nawet znają się na sprzęcie... he he :mellow:

#231 OFFLINE   makamba

makamba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3151 postów
  • Lokalizacjaz ortalionu
  • Imię:Bartosz

Napisano 28 styczeń 2012 - 22:50

WItam,
Jestem młodziak na forum, chociaż na JB zaglądam regularnie. Piszę w tym wątku ponieważ jakiś czas temu wylicytowałem kręciołek, który zabieram dla zasady do bambusa 1-2x w roku (jest oczywiście 'fartowny' - na niego brań jest zdecydowanie więcej). Chodzi o to, że jestem ciekawy co to za firma produkowała takie cacka. Jest drewniany - prawdopodobnie orzech, z drugiej strony widoczne logo - coś jak pancerna ręka rycerza z podniesionym krótkim mieczem.. może ktoś coś wie..




Tosiek.Jak na moje oko to jest to Millwards.

http://www.antiques.com/classified/1108841/Antique-Wooden-fi shing-reel-made-by-Millwards

#232 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 28 styczeń 2012 - 23:22

Policjanci też czytają j.pl i łowią ryby. Niektórzy nawet znają się na sprzęcie... he he :mellow:


Jasne, ale w swoim poście tych (kumatch) policjantów nie brałem pod uwagę. B)


#233 OFFLINE   Maja 2

Maja 2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 388 postów
  • LokalizacjaBartoszyce
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Majewski

Napisano 31 styczeń 2012 - 11:20

Spoko luz B)
Pozdrawiam :D

#234 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 15 luty 2012 - 15:51

Dorwałem nie złą kobyłę na potężnym ślimaku.Nie wiem czy go nie przerzucę do Body Zebco 557.Swego czasu konstrukcje te służyły do połowu Łososi.






Załączone pliki



#235 OFFLINE   Gruzin

Gruzin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 778 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 15 luty 2012 - 16:01

A czemu do 557? W czarnym mu do twarzy :D
  • boobinio lubi to

#236 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 15 luty 2012 - 16:10

....ale 557 to unikat i szpan na maxa :lol: była to wersja ABU 57 na USA. Mam dwa takie młynki ten co trzymam z terkotką zostaje u mnie a wersja Silent do zgolenia.

#237 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 15 luty 2012 - 16:15

Ależ kloc :mellow: , patenty z wymianą bebechów, są dobre. Można stać się posiadaczem, czegoś co w normalnych okolicznościach jest nie lada gratką. :D

#238 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 15 luty 2012 - 16:29

.....ano tu wersja Silent stan przyzwoity :D



Załączone pliki



#239 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 15 luty 2012 - 16:31

.......i kilka kilo ślimaków :lol:

Załączone pliki



#240 OFFLINE   Gruzin

Gruzin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 778 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 15 luty 2012 - 16:38

Widziałem tą kolekcję już gdzieś, na nieco innych fotach.

Piękna sprawa.

Jakoś tak się złożyło, że abu w łapach nie miałem - jechał do mnie jeden 6X ze Stanów, ale nie dojechał. Za to Quicków różnej maści przerzuciłem już trochę. Cały czas mnie rozwala trwałość tych kołowrotków. Nie widziałem jeszcze zajechanego/popsutego/rozwalonego.