Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Siudak bezsterowiec - Czy da się naprawić ich pracę?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   dun

dun

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 63 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Błonie

Napisano 02 sierpień 2010 - 20:31

Witam

Jakiś czas temu zaopatrzyłem się w kilka sztuk siudaków 5cm, 8gr. Ostatnio pojechałem nad wodę, żeby je wszystkie posprawdzać i okazało się że wszystkie płyną na jednym boku.. Jedynie przy załapaniu powietrza, ustawiają się(chyba) w pionie. Kombinowałem z uszkiem, ale nic nie pomagało.

Może ktoś miał podobne problemy? Nie znam się, ale może tak właśnie ma się ta przynęta zachowywać. Ewentualnie czy da się to jakoś poprawić, czy lepiej od razu pozbyć się tych woblerów?

pozdr

#2 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5799 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 02 sierpień 2010 - 20:55

Spróbuj dać lametę na dolną kotwicę, lub zastąpić ją ołowianą dużą śruciną, może pomoże? Jak nie to wyrzuć.
wujek

#3 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 02 sierpień 2010 - 21:36

Można poprawić :mellow: . Trzeba doważyć tą stronę która wychodzi na górę . Czyli jeśli pokazuje się lewa to musisz nawiercić na tej stronie przy spodzie otworki i powklejać śruciny ołowiu . Nie wiem niestety jak on rozmieszcza ołów bo nie chodzi przecież abyś wiercąc trafił prosto w niego . Na początek możesz spróbować dokleić na kropelkę jakiś pasek ołowiu u dołu z tej widocznej strony . Taki pasek powinien stawiać mały opór we wodzie i jest szansa , że nie zaburzy pracy wobka .

#4 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • Twórcy
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 02 sierpień 2010 - 23:26

Tak Paweł dobrze pisze.W Siudakach tych co się wykładają na bok przyczyną jest zbyt wysoko umieszczone obciążenie.Uszkiem nic nie zrobisz,nawiercanie może coś da a jak Paweł pisze że da to tak jest ale może też całkiem zgasić pracę wobka.Może ale nie musi.

#5 OFFLINE   dun

dun

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 63 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Błonie

Napisano 03 sierpień 2010 - 16:03

Sprawdzałem dzisiaj z lametą na dolnej kotwicy no i jednemu pomogło, postawiło go do pionu;) Reszta nie chciała dać za wygraną tak łatwo.. Spróbuję tak jak doradził Paweł, z tym przyklejaniem paska ołowiu na kropelkę. Ostatnia szansa.

#6 OFFLINE   and67

and67

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 681 postów
  • LokalizacjaOświęcim Małopolska

Napisano 11 sierpień 2010 - 09:46

Spróbuj dać lametę na dolną kotwicę, lub zastąpić ją ołowianą dużą śruciną, może pomoże? Jak nie to wyrzuć.
wujek

No cóż nie bardzo się mogę zgodzić z wyrzucaniem pieniędzy w błoto.Mnie na przykład na to nie stać żeby kupować wobki od producentów a jak są be to do śmieci ,to nie rozwiązanie . Może tak zacząć buble zwracać do producentów to może jakieś wnioski z tego wyciągną a zwłaszcza producent siudaków bo to że duża ilość zle pracuje to nie nowość dla wielu boleniowców.Ale to tylko moje zdanie.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych