Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zmiany w regulaminie 2016


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
157 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   Spigott

Spigott

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 247 postów

Napisano 29 grudzień 2015 - 17:07

Słuchaj, rejestry są analizowane przez ichtiologów danego okręgu. ....

 

W okręgu Tarnobrzeg służą jako podpałka do kominka.

 

Naprawdę wierzysz w to co piszesz ? Kilka lub Kilkadziesiąt tysięcy rejsetrów po kilkadziesiąt pozycji !



#62 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 29 grudzień 2015 - 22:15

Słowo o rejestrach jeszcze jedno.

Z tą analizą przez ichtiologów to bym polemizował. ;)  Na najbliższym sprawozdawczym zapytam o taka analizę gościa z zarządu OM o ile będzie. Tylko o jedną rzekę go zapytam, nie będę go męczył o wszystkie obwody rybackie dzierżawione przez Warszawę.  :)

 

Dużo bardziej prawdopodobne jest to, że rejestry odłowionych ryb są po to, aby można było ryby złowione przez amatorów zaliczyć do masy ryb odłowionych w ramach gospodarki rybackiej PZW. Żeby było to możliwe najpierw zorganizowano odpowiedni zapis w Ustawie, a teraz nawraca się tych wędkarzy, którzy nie chcą tego robić rzetelnie.



#63 OFFLINE   padmix

padmix

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów
  • LokalizacjaGrudziądz
  • Imię:Paweł

Napisano 03 styczeń 2016 - 15:58

W okręgu toruńskim zmniejszyli wymiar okonia z 18 na 15 cm. Mam wątpliwości czy to krok w dobrą stronę...



#64 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4363 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 03 styczeń 2016 - 16:38

W okręgu toruńskim zmniejszyli wymiar okonia z 18 na 15 cm. Mam wątpliwości czy to krok w dobrą stronę...


Widocznie jest ich "plaga". :D
Gorzej jak nie ma ich wcale i żaden wymiar wtedy nie jest już potrzebny. :(

#65 OFFLINE   RobertGrudziądz

RobertGrudziądz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów
  • LokalizacjaGrudziądz
  • Imię:Robert

Napisano 03 styczeń 2016 - 19:06

W okręgu toruńskim zmniejszyli wymiar okonia z 18 na 15 cm. Mam wątpliwości czy to krok w dobrą stronę...

Zamiast krok w drugą stronę by podnieść do 20 cm zmniejsza się, chyba celem wytrzebienia tego co jeszcze pływa.



#66 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1957 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 03 styczeń 2016 - 19:20

W okręgu toruńskim zmniejszyli wymiar okonia z 18 na 15 cm. Mam wątpliwości czy to krok w dobrą stronę...

Chciałbym usłyszeć uzasadnienie zmiany tego wymiaru od tych, którzy to zrobili.



#67 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1832 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 05 styczeń 2016 - 23:10

A mnie ciekawi praktyczna realizacja zapisu o spinningu z dzieckiem. Jadę z młodym (7lat) na ryby, kazdy ma swój kij, ale nie łowimy jednocześnie - nie ma dwoch wędek naraz w wodzie.
Co na to PSR/SSR? Znajomy strażnik powiedział tyle :
" jak dla mnie to nawet obaj możecie łowić jednocześnie, tak ja rozumiem RAPR i zasadę o promowaniu wędkarstwa wśród dzieci, ale przepis jest niejasny i poza swoimi wodami sam bym się obawiał interpretacji "
RAPR nie zabrania mi wędrowania z dwoma wedkami brzegiem, zaznacza tylko że na spin i muchę używamy naraz jednej. Tyle teoria. Ba, teoretycznie to mogę cały stojak kijów postawić i zmieniać co rzut. Więc moim zdaniem młody z własną wędką może iść i rzucać ze mną na zmianę. Jak sądzicie?

#68 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4363 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 06 styczeń 2016 - 06:40

"A mnie ciekawi praktyczna realizacja zapisu o spinningu z dzieckiem. Jadę z młodym (7lat) na ryby, kazdy ma swój kij, ale nie łowimy jednocześnie - nie ma dwoch wędek naraz w wodzie.
Co na to PSR/SSR? Znajomy strażnik powiedział tyle :
" jak dla mnie to nawet obaj możecie łowić jednocześnie, tak ja rozumiem RAPR i zasadę o promowaniu wędkarstwa wśród dzieci, ale przepis jest niejasny i poza swoimi wodami sam bym się obawiał interpretacji "
RAPR nie zabrania mi wędrowania z dwoma wedkami brzegiem, zaznacza tylko że na spin i muchę używamy naraz jednej. Tyle teoria. Ba, teoretycznie to mogę cały stojak kijów postawić i zmieniać co rzut. Więc moim zdaniem młody z własną wędką może iść i rzucać ze mną na zmianę. Jak sądzicie?"

--------------------------------------------------------------------

"
RAPR obecnie:
Prawa wędkującego w wodach PZW
6. Młodzież niezrzeszona w PZW w wieku do 14 lat ma prawo wędkować:
wyłącznie pod opieką i w ramach uprawnień, stanowiska i dziennego limitu połowu ryb osoby pełnoletniej, posiadającej kartę wędkarską, metodą gruntowo spławikową maja prawo wędkować dwie osoby, każda na jedną wędkę. Udostępnienie stanowiska i limitu dwóm osobom nie wyklucza wędkowania opiekuna na jedną wędkę

Po zmianie:
Młodzież niezrzeszona w PZW w wieku do 14 lat ma prawo wędkować:
a) wyłącznie pod opieką i w ramach uprawnień, stanowiska i dziennego limitu połowu ryb osoby pełnoletniej, posiadającej kartę wędkarską - metodą gruntowo-spławikową maja prawo wędkować dwie osoby, każda na jedną wędkę. Udostępnienie stanowiska i limitu dwóm osobom wyklucza wędkowanie opiekuna na jedną wędkę.
*Po zmianie RAPR opiekun nie będzie mógł wędkować na jedną wędkę."
-------------------

Przecież to nie jest trudne do zrozumienia.
Nad czym tu sie zastanawiać?!?!?!?!

"Młody" (7lat) lub ich kilkoro może łowić jedynie metodą wymienioną w Regulaminie.
"Sportowo" (spinn)- niestety nie może.
Chyba że będą sobie rzucać wędkami z przynętami, ktore nie bedą uzbrojone w haczyk (kotwiczkę) czyli nie będzie to regulaminowy "zestaw" do połowu ryb.
Podobnie może łowić na michę, byle nie była zrobiona na haczyku.

Życzę przyjemnych wypadów rekreacyjnych z dziećmi na świeżym powietrzu. :)

Użytkownik trout master edytował ten post 06 styczeń 2016 - 06:42


#69 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1832 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 06 styczeń 2016 - 07:55

Pkt 6 b :

"Wyłacznie pod opieką i w ramach uprawnień i dziennego limitu osoby pełnoletniej, posiadającej kartę wędkarską, metodą spinningową i muchową. Przekazanie uprawnień nie wyklucza wedkowania opiekuna na jedną wędkę".

Wiec osobiście rozumiem zapis tak jak wspomniałem wyżej - z dylematem jedynie czy młody może łowić jednocześnie ze mną czy nie.

Użytkownik etherni edytował ten post 06 styczeń 2016 - 07:57


#70 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 06 styczeń 2016 - 08:11

Sławku możecie jednocześnie z synem spiningować. Jestem w SSR i temat poruszaliśmy. Pkt a odnosi siś do metody gruntowo-spławikowej i może łowić opiekun i dziecko każdy na jedną wędkę, jeśli łowi dwójka dzieci opiekun siedzi z nimi i nie łowi. Pkt b uprawnia do spiningowania w dwoje czyli opiekun i dziecko każdy po jednym spiningu lub muchówce jednak dwójka dzieci już jednocześnie spiningować nie może pod opieką opiekuna np. ojca.

#71 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1914 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Napisano 06 styczeń 2016 - 08:12

[quote name="padmix" post="1804876" timestamp="1451833100"]W okręgu toruńskim zmniejszyli wymiar okonia z 18 na 15 cm. Mam wątpliwości czy to krok w dobrą stronę...[/quote
W Szwaderkach okoń nie ma wymiaru jest traktowany jak szkodnik .

#72 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1832 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 06 styczeń 2016 - 09:05

Dzieki Przemku, teraz mam pewność po opiniach dwóch strażników SSR. W zeszłym roku chodziliśmy z młodym z jednym kijem, ale zaczął domagać się swojego sprzętu, a poza tym woli łowić na gumki a ja na "twardo" wiec zrobiło się problematycznie.

#73 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4363 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 06 styczeń 2016 - 15:39

Pkt 6 b :

"Wyłacznie pod opieką i w ramach uprawnień i dziennego limitu osoby pełnoletniej, posiadającej kartę wędkarską, metodą spinningową i muchową. Przekazanie uprawnień nie wyklucza wedkowania opiekuna na jedną wędkę".

Wiec osobiście rozumiem zapis tak jak wspomniałem wyżej - z dylematem jedynie czy młody może łowić jednocześnie ze mną czy nie.


Punkt "b" wyjaśnia wszystko.
Wcześniej go nie czytałem. :)
Teraz mam "świeży" Regulamin i jak wspomniał kolega z SSR, "nie wyklucza".

#74 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9493 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 06 styczeń 2016 - 15:55

Tylko......... Skoro dorosły jest uprawniony do spiningowania jedną wedką, to jeśli w ramach uprawnień, odda ją młodszemu, sam już chyba nie może wedkować? :ph34r:


Użytkownik popper edytował ten post 06 styczeń 2016 - 15:56


#75 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 06 styczeń 2016 - 16:29

Może, nie może dać swojej wędki drugiemu dziecku by łowiła dwójka dzieci na spining ale sam z jednym dzieckiem może łowić opiekun i dziecko każdy na osobną wędkę. Uprawnienia są do wędkowania i jeśli łowi się samemu można na jednen spining bo dwoma i tak nie da się rzucać naraz no i nie wolno jednocześnnie łowić na spining i na np spławik czy grunt (dotyczy to również dziecka i opiekuna czyli jak opiekun spininguje a dziecko chce łowić na spławik lub odwrotnie to nie wolno tak) ale opiekun i dziecko mogą jednocześnie spiningować każdy na swoją wędkę bo uprawnienia zezwalają na spiningowanie ale nie zabraniają tego w ramach uprawnień dorosłego jednocześnie dziecku. Nie może już niestety w rama h uprawnień wędkarza łowić jakkolwiek jego żona nawet mająca kartę wędkarską a nie mająca opłat.

Użytkownik CarIvan edytował ten post 06 styczeń 2016 - 16:36

  • bartsiedlce lubi to

#76 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1832 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 06 styczeń 2016 - 18:43

O żonie to wiem, o ile mnie to nie dotyczy bo moja nie łowi, to dużo szumu o ten zapis było. Może to prewencja przed imigrantami z krajów islamskich? Każdy z kilkoma babami nad wodą... B)
Swoją drogą kolejny raz widać że byłoby dobrze rozdzielić limit od zezwolenia.

#77 OFFLINE   Monster

Monster

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 134 postów

Napisano 06 styczeń 2016 - 20:14

W okręgu Tarnobrzeskim od 2016r obowiązkowa rejestracja jest tylko na zbiornikach, natomiast na rzekach jest to dobrowolne



#78 OFFLINE   maicke82

maicke82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1020 postów
  • Lokalizacjapałownia na Szuminie

Napisano 12 styczeń 2016 - 18:03

Koledzy czy dobrze przeczytałem,że wymiar okonia obniżyli do 15cm i można takich palczaków napakować kilkadziesiąt sztuk w reklamówkę byle się w 5kg zmieścić bo się może ucho urwać?  :angry: I jak ja będę teraz dziadkom z wiosny sztuki liczył? Ciekawe ile takich takich palczaków może wejść na 5kg  :lol:  W tamtym roku był limit dzienny 10szt i wymiar 18cm.Liczyłem,że może podniosą do 20cm z zachowaniem limitu a tu wychodzi ,że plaga okonia. 



#79 OFFLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 3940 postów
  • Lokalizacjapułtusk okolice
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:k

Napisano 20 styczeń 2016 - 22:34

Przepraszam,bo już nie ogarniam-to limit 10szt też został zniesiony?



#80 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4363 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 21 styczeń 2016 - 09:15

Przepraszam,bo już nie ogarniam-to limit 10szt też został zniesiony?


Limit 10 szt od zawsze dotyczył pewnych ryb wymienionych gatunków a okoń nigdy się na to "nie łapał".
Limit wagowy okonia to 5 kg. Ile ich na to trzeba wziąć go zależy od tego jakie duze złowisz. Dotyczy to Regulaminu Amatorskiego Połowu Ryb PZW!

Natomiast zasady wędkowania w poszczególnych Okręgach (dzierżawców- użytkowników rybackich) to już inna bajka. Tam mogą (są i były) inne zasady, obostrzenia i przepisy.
Np. w Okręgu PZW Krosno wymiar okonia jest 15cm, limitu ilościowego brak, czyli zostaje ten zgodny z ogólnopolskim Regulaminem PZW czyli 5 kg.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych