Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Shimano Stella 3000 FE - opinie na temat kołowrotka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
72 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   wichu79

wichu79

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 308 postów
  • LokalizacjaGiżycko
  • Imię:Artur

Napisano 18 listopad 2015 - 20:19

A tak bardziej serio.
Moim kryterium doboru a raczej praktycznym punktem odniesienia, jest moc wędziska. Wygląda to +/- tak, że do kijka:
-do 10 lb młynek w rozmiarze 1500/2000 daiwa/shimano
-10-15 lb - : - 2500/2500 daiwa/shimano
-15-25 lb - : - 3000/4000 daiwa/shimano

To porównanie jest dla mnie satysfakcjonujące.
Można powiedzieć że trafiłem w 10kę.Tylko właśnie......Jak sie ma to 2500 do 3000.Czy to samo?Czy rożnica jest w wielkości szpul czy też rotora???

Użytkownik wichu79 edytował ten post 18 listopad 2015 - 20:21


#42 OFFLINE   Józef Lesniak

Józef Lesniak

    Józef Leśniak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1141 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Leśniak

Napisano 18 listopad 2015 - 20:58

...jeszcze trochę i niektórzy ze strachu przypną stl 4000 do mosquito ;). Panie Jozefie,moja pchełka z A.D.2010 5ty rok nie ma lekko. napierdziela bolenie w hurtowych ilościach, nie zwijając przy tym 6gr powierzchniowych patyczakow. Zbiera z dna wszelkiej masci RH, ciężkie woby po 20gr i tym podobne. Przeserwisowana w tym roku nie wskazując żadnych oznak zużycia, a jej praca imho jest lepsza od stl z 2014. Wiadowo ze nie jest to młynek do 20cm whitefisha, ale jakieś wahadła typu alga,mors,gnom i obrotówki rozm.3-4 krzywdy jej nie zrobią.

Panie Patryku,jak Pan tak lubi łowić to proszę bardzo.Do boleni nadaje się. Boleń to dla mnie niezbyt godny przeciwnik dlatego nie lubię ich łowić .Wszystkie bolenie u mnie są z przyłowu i to bardzo duże i na duże przynęty,np. podczas trolla za sumem. Prowadzenie przynęt boleniowych wytrzyma nie tylko lekka Stella ale też stare w miarę tanie konstrukcje typy Shimano Super X, Super Aero itp.Do dzisiaj zresztą przez niektórych uwielbiane.

Kwintesencją mojej wypowiedzi było zaznaczenie przydatności kołowrotków do danego sposobu łowienia,a nie to aby się mądrzyć i wytykać.


  • Bartas93 lubi to

#43 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 18 listopad 2015 - 21:05

kolejny temat bez odpowiedzi.....słabe jest przypisywanie wielkości kołowrotka do metody czy ciężaru przynęt...w każdym rozmiarze maszyny można trafić mocarzy i słabeuszy.....ponoć rozmiar to nie wszystko :D weźmy taką na ten przykład daiwe wielkości 2500 R z przekładnią HC ... można ?



#44 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 18 listopad 2015 - 21:20

Q...a, niedługo będą polecać kręćki inne do gum, wahadłówek, obrotówek i woblerów.
  • popper, Mariano Mariano i CM Punk lubią to

#45 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 18 listopad 2015 - 21:27

Q...a, niedługo będą polecać kręćki inne do gum, wahadłówek, obrotówek i woblerów.

 

ale i tak najwięcej postów będzie o tych polecanych do "fotela" ;>



#46 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 18 listopad 2015 - 21:37

Stella 2500 do kilkugramowych przynęt, bolen to słaby przeciwnik ( no na 30-40lb na pewno)...życzę takich 80plus na 15lb...
Czas opuścić ten wątek
..jadę na sandacze z 3000hgm ;)

#47 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 19 listopad 2015 - 06:27

To porównanie jest dla mnie satysfakcjonujące.
Można powiedzieć że trafiłem w 10kę.Tylko właśnie......Jak sie ma to 2500 do 3000.Czy to samo?Czy rożnica jest w wielkości szpul czy też rotora???

http://www.plat.co.j...ing-freshwater/

Masz parametry i porównaj, po ciężarze i rozmiarze szpuli  będziesz wiedział czym 2500 różni się od 3000.Nie 3000HG bo to już rozmiar 4000.

Patryk jeżeli na sandacze masz 3000HG to nie porównujmy jej do c30000 HG.

By maszynka służyła długie lata należy się z nią obchodzić odpowiednio. Później są na giełdzie niby nowe kołowrotki a często, gęsto  gorszy szrot jak te z 98roku :D .

Ja swoje zdanie w temacie wypowiedziałem, natomiast właściciel sprzętu decyduje jak go będzie użytkował, by nie być zdziwionym że po 2 sezonach nie ma masła w stelli.

Z drugiej strony po co mam radzić dobrze, fabryka shimano się na mnie obrazi :lol:  :lol: .


Użytkownik Jozi edytował ten post 19 listopad 2015 - 06:33

  • Józef Lesniak lubi to

#48 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 19 listopad 2015 - 06:43

HGM to hybryda, łowi spokojnie gumą 4cale plus 20gram. Do lekkiego tx-a 713s wolę 2500/c3000. Jak pisałem,młynki pracują od lat i są w świetnej kondycji.
P.s. Jozi,nie doceniasz sprzętu...zobacz do czego używany jest za wielką wodą .
  • popper lubi to

#49 OFFLINE   maicke82

maicke82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1022 postów
  • Lokalizacjapałownia na Szuminie

Napisano 19 listopad 2015 - 07:44

Młynki działają od lat bo dajesz im możliwość po zakupie solidnie popracować na fabrycznym zestrojeniu "made in Japan" ,bez otwierania,smarowania,poprawiania itp. Narzucanie już na starcie polskich norm ISO  za mądre nie jest, po kilku sezonach owszem.  ;)


  • esox34 lubi to

#50 OFFLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1200 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 19 listopad 2015 - 12:39

Tak sobie przeglądając ogłoszenia w dziale Kupię/zamienię/oddam dochodzę do wniosku że jesteście skuteczniejsi od niejednej kampanii marketingowej :D


  • popper, Sandre, Profil_Nieaktywny i 1 inna osoba lubią to

#51 OFFLINE   Józef Lesniak

Józef Lesniak

    Józef Leśniak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1141 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Leśniak

Napisano 19 listopad 2015 - 15:54

Stella 2500 do kilkugramowych przynęt, bolen to słaby przeciwnik ( no na 30-40lb na pewno)...życzę takich 80plus na 15lb...
Czas opuścić ten wątek
..jadę na sandacze z 3000hgm ;)

Nie tylko 80 plus,ale także 90 plus czego i Panu życzę. Standardem u mnie na Odrze jest plecionka 20-30 lb ( poza połowami kleni i jazi ). I na taki sprzęt duży boleń wyjeżdża do burty łodzi w kilka sekund odzyskując wolność przytomny i w znakomitej kondycji.Tylko potem sobie myśli - co to było ?  ;) .

Boleń to delikatna ryba i posługiwanie się zbyt wysublimowanym sprzętem niepotrzebnie przedłuża hol co niezbyt dobrze wpływa na kondycje ryby po uwolnieniu.

Powinien Pan o tym wiedzieć skoro obowiązuje zasada C&R.

Z doświadczenia wiem że duży boleń nie jest wybredny i nie przeszkadza mu ani  gruba plecionka,ani gruby przypon. Te okazowe maja zupełnie inne stanowiska w rzece i nie łowi się ich hurtowo.


  • Jozi i Bartas93 lubią to

#52 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 19 listopad 2015 - 18:29

HGM to hybryda, łowi spokojnie gumą 4cale plus 20gram. Do lekkiego tx-a 713s wolę 2500/c3000. Jak pisałem,młynki pracują od lat i są w świetnej kondycji.
P.s. Jozi,nie doceniasz sprzętu...zobacz do czego używany jest za wielką wodą .

Tylko za wielką wodą trochę inaczej zarabiają jak u nas i na 500$ mogą sobie co 3-4lata pozwolić, u nas lodówki czy pralki  za 400$ wymieniają po 15 latach używania :D .


  • Józef Lesniak lubi to

#53 OFFLINE   gondor

gondor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów

Napisano 19 listopad 2015 - 18:32

"Boleń to delikatna ryba i posługiwanie się zbyt wysublimowanym sprzętem niepotrzebnie przedłuża hol co niezbyt dobrze wpływa na kondycje ryby po uwolnieniu."

 

Panie Józefie pierdoły Pan wypisujesz do potęgi :rolleyes: .

A jaka przyjemność wyholować bolenia na taki sznurek. A różnica między Pana łowieniem jest taka, że boleń dla Patryka jest celem a nie przyłowem.

Na sumy proponuję Panu w takim razie minimum 100-120 lb by niepotrzebnie nie przedłużać holu.


  • TOFIX99 lubi to

#54 ONLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9533 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 19 listopad 2015 - 18:33

Nie uważacie, że to trochę za daleko poszło? Była mowa o główce 10-12g + gumka a skończyło się na morskich łowach. 

Qrwa. Do zimy jeszcze trochę czasu zostało. Co będzie dalej  :ph34r:


Użytkownik popper edytował ten post 19 listopad 2015 - 18:33

  • stella lubi to

#55 OFFLINE   xyzzvpc

xyzzvpc

    Zaawansowany

  • Oczekujący na akcept
  • PipPipPip
  • 1558 postów
  • Imię:Paweł

Napisano 19 listopad 2015 - 18:43

Średnia masa przynęt stosowanych w SquidFishing to 15-25g i wszyscy łowią na C3000, ale ja myślę że filmiki promocyjne Shimano to część żarówkowego spisku dotyczącego celowego postarzania produktu :)

 


  • popper, Jozi i malinabar lubią to

#56 OFFLINE   Józef Lesniak

Józef Lesniak

    Józef Leśniak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1141 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Leśniak

Napisano 19 listopad 2015 - 20:40

 

A jaka przyjemność wyholować bolenia na taki sznurek. A różnica między Pana łowieniem jest taka, że boleń dla Patryka jest celem a nie przyłowem.

Na sumy proponuję Panu w takim razie minimum 100-120 lb by niepotrzebnie nie przedłużać holu.

Nie musi Pan proponować jaką mam używać. Do celowego łowienia sumów stosuję Power Pro 106 lbs ( 48 kg ). Hol jest krótki, a przyjemność też jest.

Radzę spróbować,a wtedy zobaczy Pan co to jest sum.



#57 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2037 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 19 listopad 2015 - 20:43

Ja bym chciał te bolenie zobaczyć, szczególnie tego 90+ ;)

#58 OFFLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1200 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 19 listopad 2015 - 20:52

Czy tylko mi się wydał trochę dziwny chwyt zastosowany przez gościa na filmiku? Wszystkie palce na fore częściowo oparte na stopce kołowrotka. Stosuje to ktoś?

#59 OFFLINE   gondor

gondor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów

Napisano 19 listopad 2015 - 20:55

Tak przyjemność jest, szczególnie jak za kapotę się zahaczy.


  • Profil_Nieaktywny lubi to

#60 OFFLINE   Józef Lesniak

Józef Lesniak

    Józef Leśniak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1141 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Leśniak

Napisano 19 listopad 2015 - 21:20

Tak przyjemność jest, szczególnie jak za kapotę się zahaczy.

Dokuczliwy jest Pan. W czasie trollingu nie zdarza się to nigdy aby zahaczyć rybę za "kapotę",oraz gdy w odpowiednim czasie kończy się łowienie sumów,czyli z końcem września. Pózniej ryby te szukają zimowych ostoisk i należy im dać spokój.

Proszę nabrać więcej ogłady i doświadczenia,a pózniej wypowiadać się rzeczowo.

 

Opuszczam już ten wątek,bo dyskusja przybiera nie rzeczowy format,tylko docinki.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych