Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Echosonda Garmin STRIKER™


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1639 odpowiedzi w tym temacie

#301 OFFLINE   roberto77

roberto77

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 227 postów

Napisano 19 grudzień 2016 - 08:20

Należy też pamiętać o tym że striker SV ma w komplecie przetwornik o dość małych kątach co może być przeszkodą do verticala . Swoją drogą trochę szkoda katować taki sprzęt w ujemnych temperaturach . Naprawdę z lodu wystarczy najprostsze echo dedykowane do tego sposobu połowu i nie jest to wydatek ogromny .



#302 OFFLINE   nodan

nodan

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaWIsła-Grudziądz
  • Imię:Daniel

Napisano 19 grudzień 2016 - 19:29

Należy też pamiętać o tym że striker SV ma w komplecie przetwornik o dość małych kątach co może być przeszkodą do verticala . Swoją drogą trochę szkoda katować taki sprzęt w ujemnych temperaturach . Naprawdę z lodu wystarczy najprostsze echo dedykowane do tego sposobu połowu i nie jest to wydatek ogromny .

 

 

Z verticalem pewnie sobie poradzisz, ja też myślę :) Cięższe przynęty i odpowiednie umieszczenie przynęty przy łodzi.

 

 

Chyba, że mnie któryś z kolegów wyprowadzi z błędu myślenia- może któryś z kolegów ma większe doświadczenia w tym temacie. Kąt 24 stopni powinien łapać na 5 metrowej głębokości 1,3do 1,5 w każdą ze stron. Zależy gdzie umieścisz przetwornik . 

 

 

A można podpiąć jednocześnie dwa czujniki do tego echa?



#303 OFFLINE   buszmen

buszmen

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 341 postów

Napisano 19 grudzień 2016 - 19:42

Należy też pamiętać o tym że striker SV ma w komplecie przetwornik o dość małych kątach co może być przeszkodą do verticala . Swoją drogą trochę szkoda katować taki sprzęt w ujemnych temperaturach . Naprawdę z lodu wystarczy najprostsze echo dedykowane do tego sposobu połowu i nie jest to wydatek ogromny .

To weź prosze coś polec na priv do łowienia spod lodu ,chcociaz wolbym miec 2 w 1 tylko czy to sie da i czy to bedzie ekonomiczne



#304 OFFLINE   roberto77

roberto77

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 227 postów

Napisano 19 grudzień 2016 - 20:21

Co tu polecać z lodu ,można kupić najtańszą do tego stworzoną .Ja nie katował bym elektroniki na lodzie w sprzęcie za 3 k. Na pewno mogę ci odradzić modele piranha przy temp poniżej zera a nawet w okolicach zera echosonda nie działa . 


Użytkownik roberto77 edytował ten post 19 grudzień 2016 - 20:26


#305 OFFLINE   buszmen

buszmen

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 341 postów

Napisano 19 grudzień 2016 - 20:25

a dla czego najtańsza - nie zebym byl przeciwny- bo nawet jestem za , ;)  ale chyba co taniej - to moze byc w przyszlosci drożej .Ale nie spamujmy tu bo temat tyczy Strikera


Użytkownik robisum1 edytował ten post 19 grudzień 2016 - 20:26


#306 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4824 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 19 grudzień 2016 - 22:10

Osobiście nie widzę sensu kupowania osobnego echa na lód. Elektronika szybko tanieje i co da oszczędzanie takiego sprzętu, jak pewnie za 2-3 lata będzie warta połowę na rynku wtórnym? Technologia idzie do przodu i urządzenia nie trzymają tak ceny jak kiedyś. Skoro producent wyposażył je w flasher i możliwość dokupienia przetwornika na lód, to nie ma przeciwwskazań.

@ roberto77 - prawdodpodobny powód niedziałania podałem ci na prv. Jak będzieie lód to sprawdź.

Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka

#307 OFFLINE   roberto77

roberto77

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 227 postów

Napisano 19 grudzień 2016 - 22:21

Tak podałeś ale wiadomo jak jest z elektroniką . Dawniej laptopy pracowały po kilka lat i więcej ,dziś padają na gwarancji bo jakiś filozof doprowadził do zakazu używania ołowiu w stopach lutowniczych .W warunkach domowych układy tego nie wytrzymują a dopiero na lodzie . W sumie flasher ludzie wykorzystują z lodu ale czy po to powstał ? Co z tego że będzie warta połowę ? Przynajmniej ja nie wartościuję sprzętu na podstawie wartości rynkowej a użytkowej . Mam wędki zakupione w 2002 r i oddał bym nową za możliwość zamiany na taki egzemplarz aby mieć w zapasie . Ja też szukam jakiejś i nie ma nic co by spełniało oczekiwania .Problem w tym że pakują masę funkcji z których nie skorzystam a podstawowe tną  jak mogą . Może wskażcie chirpowe echo 9 cali o szerokim stożku tradycyjnym i bocznym sonarem najlepiej bez gps i map oraz kart pamięci ,moc 500w . Najbliżej elite 9 ti ale tam też dotykowe ekrany i jak to w lowrancu miesiąc rozgryzać trzeba menu .


Użytkownik roberto77 edytował ten post 19 grudzień 2016 - 22:28


#308 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5513 postów
  • Imię:adam

Napisano 19 grudzień 2016 - 22:58

Co oznacza według Ciebie . Ze podstawowe funkcje tną jak mogą ? Gps staje się standardem.  Przecież nie musisz z niego korzystać. I nie bardzo rozumiem czemu w lowrance trzeba miesiąc rozgryzac menu. Wiele funkcji jest intuicyjnych,  jeśli do czegoś nie można się dobrać czytasz instrukcje i sprawa jest jasna. Przy dzisiejszych sprzętach, wszędzie jest dużo funkcji i możliwości , i to bez różnicy czy hm. Garmin lowrance. Instrukcja to podstawa na poczatku. Chcesz prostoty to kup piranie , Ty może niekozystasz z większości funkcji , a inni tak. Żaden producent nie będzie robił 100 modeli....



#309 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4824 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 20 grudzień 2016 - 01:39

Tak podałeś ale wiadomo jak jest z elektroniką . Dawniej laptopy pracowały po kilka lat i więcej ,dziś padają na gwarancji bo jakiś filozof doprowadził do zakazu używania ołowiu w stopach lutowniczych .W warunkach domowych układy tego nie wytrzymują a dopiero na lodzie . W sumie flasher ludzie wykorzystują z lodu ale czy po to powstał ? Co z tego że będzie warta połowę ? Przynajmniej ja nie wartościuję sprzętu na podstawie wartości rynkowej a użytkowej . Mam wędki zakupione w 2002 r i oddał bym nową za możliwość zamiany na taki egzemplarz aby mieć w zapasie . Ja też szukam jakiejś i nie ma nic co by spełniało oczekiwania .Problem w tym że pakują masę funkcji z których nie skorzystam a podstawowe tną  jak mogą . Może wskażcie chirpowe echo 9 cali o szerokim stożku tradycyjnym i bocznym sonarem najlepiej bez gps i map oraz kart pamięci ,moc 500w . Najbliżej elite 9 ti ale tam też dotykowe ekrany i jak to w lowrancu miesiąc rozgryzać trzeba menu .

 

Robert, nie za bardzo rozumiem, o co ci chodzi z tą wartością użytkową. Jedno jest pewne - za 3 lata obecna elektronika będzie miała gorsze niż nowa. Technologia idzie do przodu. Z kijami sprawa wygląda trochę inaczej - są modele kultowe, których uniwersalność jest ponadczasowa. Elektronika "kutlowa" ma wartość praktycznie sentymentalną i nikt jej nie używa na co dzień bo jest po prostu przestarzała. To co mówisz, to odpalanie Linuxa na Amidze w celu przeglądania forum na ALynx. Jedyna wartość to ciekawostka że się da, ale ergonomia na dzisiejsze czasy mierna.

 

Co do lutów jesteś niedoinformowany - elektronika marynistyczna, do samolotów i wojskowa jest wyłączona z WEEE i RoHS. Kwestia jak podchodzą do tego producenci, ale proces lutowania z ołowiem jest tańszy, więc nie zdziwił bym się gdyby luty były ołowiane.



#310 OFFLINE   buszmen

buszmen

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 341 postów

Napisano 20 grudzień 2016 - 08:48

powiedzcie mi w takim razie -jesli zdecyduje sie na strikera to jaki zestaw musze miec -tzn jakie najlepsze przetworniki dokupic



#311 OFFLINE   roberto77

roberto77

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 227 postów

Napisano 20 grudzień 2016 - 08:53

Wartość użytkowa dla mnie to taka wartość która po prostu wystarcza wędkarzowi .Kupuje echo które spełnia jego oczekiwania ,używa więc po co mu nowszy sprzęt skoro ten co ma sprawdza się i pokazuje co ma pokazać . Co do technologi wykonania to co napisałeś jest dla mnie istotną wiadomością  . Sądziłem że elektronika to elektronika i czy morska czy inna jest robiona tak aby się psuła jak auta czy komputery .Kiedyś wyglądało to trochę inaczej ,producenci dbali o trwałość i bezawaryjność . 



#312 OFFLINE   buszmen

buszmen

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 341 postów

Napisano 20 grudzień 2016 - 09:31

Zaczynamy tu klepac  o dyrdymałach ,wiec co do lutow to podobno hamerykany maja w tylku junijne dyrektywy i wala ołów jak trzeba - i chwala im za to.- tak mowia o lutach w komputerach o rescie sie nie wypowiem bo nie wiem

Ale wracajmy do tematu STRIKER



#313 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4824 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 20 grudzień 2016 - 09:31

Tylko po co kupować tańszy sprzęt na "zaś", jak za stosunkowo niedługo w podobnej cenie odkupisz urządzenie które chcesz oszczędzać? Z ekonomicznego punktu widzenia to nie ma sensu, bo koszty ponosisz od razu, a zyski żadne.

Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka

#314 OFFLINE   roberto77

roberto77

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 227 postów

Napisano 20 grudzień 2016 - 12:23

Nie rozumie psułek co napisałeś . Jak potrzebne mi echo to go szukam i kupuję jak znajdę takie które zapewnia oczekiwane parametry i jeśli sprawdza się to go używam i nie mam potrzeby go zmieniać . Jak chcę mierzyć głębokość to kupuję echo pewnie najtańsze i go używam aż padnie . Jak chcę boczny sonar to takie echo kupuję i używam też do końca mojego lub urządzenia . Może piszesz o wędkarzach którzy zmieniają echo tylko dlatego że pojawiło się coś nowego .  Striker fajne echo tylko w mało interesującej konfiguracji . Garmin nie ma pawężowego przetwornika szerokokątnego z chirpem . Naprawdę nie ma na rynku echosondy w rozsądnej kwocie mającej to wszystko co najistotniejsze na śródlądziu . Najbliżej do tego chyba jest zapowiadana nowość elite 9 ti . Chętnie kupię echosondę 9 calową z trybem klasycznym o widzeniu 120st która ma DV ,SV  i nic więcej . Dla mnie striker gdyby miał o 2 cale więcej i nawet przetwornik gt 40 byłby już zadowalającym urządzeniem .


Użytkownik roberto77 edytował ten post 20 grudzień 2016 - 12:44


#315 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4824 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 20 grudzień 2016 - 15:40

Takie urządzenia już są. Simrad GO9 XSE z totalscan, Garmin EchoMap Chirp 92sv, można kupić z GT40.



#316 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1579 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 20 grudzień 2016 - 16:25

TotalScan to takie 2 w 1. Porównywałem z LSS2 hd i Totalscan ma gorszy obraz w stosunku do LSS2 HD. Kilka lat pływałem z LSS 2 i po podłączeniu Totalscana byłem zawiedziony.



#317 OFFLINE   roberto77

roberto77

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 227 postów

Napisano 20 grudzień 2016 - 16:35

92 sv owszem tylko z gps i mapami ,mnie ta funkcja zbędna a zapłacić za nia trzeba . .Można z gt 40 używać podobno . 



#318 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 20 grudzień 2016 - 16:43

Humminbirdy z x-em są bez gps.
Swoją drogą, co tak bardzo przeszkadza Panu w Gps, przecież to bardzo przydatna funkcja.
Domyślam się, że poza katalogami nie miał Pan do czynienia za bardzo ze współczesnymi urządzeniami...

#319 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 grudzień 2016 - 16:44

92 sv owszem tylko z gps i mapami ,mnie ta funkcja zbędna a zapłacić za nia trzeba . .Można z gt 40 używać podobno . 

Nie podobno tylko na pewno. Używam.


  • ManieQ lubi to

#320 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4824 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 20 grudzień 2016 - 17:02

92 sv owszem tylko z gps i mapami ,mnie ta funkcja zbędna a zapłacić za nia trzeba . .Można z gt 40 używać podobno .

To kupić strikera 7 z GT40 a GT52 odsprzedać.

Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka