Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Echosonda Garmin STRIKER™


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1639 odpowiedzi w tym temacie

#381 OFFLINE   roberto77

roberto77

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 227 postów

Napisano 30 grudzień 2016 - 00:00

Gdzie takie widziałeś ? Gdzie są droższe ?



#382 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15615 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 grudzień 2016 - 00:00

Policz sobie.

Max. kąt widzenia dla GT52 to 24 stopnie a dla GT40 45 stopni. Prawie dwa razy więcej będzie widział. Przy 5 metrach podobnie. 

 

Co jest najdziwniejsze tylko Garmin wtopił dając do popularnego sprzętu przetworniki o tak wąskim kącie widzenia.

Spójrzcie na konkurencję. HB, Simrad, Lowrance czy Raymarine.


Użytkownik godski edytował ten post 30 grudzień 2016 - 00:03


#383 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4824 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 30 grudzień 2016 - 00:09

Godski napisałeś ,ze gt 40 jest tańszy .To dlaczego zestawy z tym przetwornikiem są droższe ?

Odpowiedź jest dwa posty wyżej. Strikera nie da się kupić z GT40. Jeżeli ktoś sprzeda z GT40, to musi go kupić osobno, podmienić, a później zutylizować GT52. Zazwyczaj przez dokupienie samego ekranu innego typu, co jest droższe niż zakup urządzenia w komplecie z przetwornikiem.



Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik psulek edytował ten post 30 grudzień 2016 - 00:11


#384 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15615 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 grudzień 2016 - 00:09

;) 

Godski napisałeś ,ze gt 40 jest tańszy .To dlaczego zestawy z tym przetwornikiem są droższe ?

Producenta pytaj. Ja nie Wszechwiedzący :ph34r: .

Spójrz na cenniki przetworników. Różnica prawie 50 EUR na korzyść GT-40. Mimo tego że większy, dłuższy kabel i mocniejszy.

Już tyle czasu walczę uparcie z tym GT-52 ( z dobrym skutkiem) że Garmin na mnie killerów wyśle abym rynku nie psuł ;) .

 

https://buy.garmin.c.../p/530291#specs

https://buy.garmin.c...9868#additional


  • Grabow lubi to

#385 ONLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1469 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 30 grudzień 2016 - 00:11

Rzeczywiście wybór wydaje się oczywisty . Ale czy garmin wtopił czy tez było to celowe działanie mierzące w przeciętnego amerykanina to bym podyskutował :D :D :D



#386 OFFLINE   roberto77

roberto77

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 227 postów

Napisano 30 grudzień 2016 - 09:57

Kol godski z tą szerokością kąta w HB  to też jest ściema tam też mają dwa wąskie bo mierzone według innej normy .



#387 OFFLINE   roberto77

roberto77

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 227 postów

Napisano 03 styczeń 2017 - 16:57

https://buy.garmin.c.../p/528825#specs  Z tej specyfikacji wynika że przetwornik tryb  tradycyjny chirp działa w zakresie 150 -240 https://buy.garmin.c.../p/530291#specs      więc jak to jest gdy działa na częstotliwości  np 77 khz którego zakres 150-240 nie obejmuje ? Czy chirp dziala tylko po wybraniu 200 khz ?



#388 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15615 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 styczeń 2017 - 17:26

https://buy.garmin.c.../p/528825#specs  Z tej specyfikacji wynika że przetwornik tryb  tradycyjny chirp działa w zakresie 150 -240 https://buy.garmin.c.../p/530291#specs      więc jak to jest gdy działa na częstotliwości  np 77 khz którego zakres 150-240 nie obejmuje ? Czy chirp dziala tylko po wybraniu 200 khz ?

GT52HW nie działa w 77 khz i dlatego jest do dupy w niektórych zastosowaniach.



#389 OFFLINE   roberto77

roberto77

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 227 postów

Napisano 03 styczeń 2017 - 17:40

To oznacza że garmin sprzedaje w komplecie przetwornik który nie obsługuje częstotliwości dostępnych w zakupionym w komplecie urządzeniem ? Bo samo echo jest chyba w stanie obsługiwać 77 khz ?



#390 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15615 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 styczeń 2017 - 18:00

To oznacza że garmin sprzedaje w komplecie przetwornik który nie obsługuje częstotliwości dostępnych w zakupionym w komplecie urządzeniem ? Bo samo echo jest chyba w stanie obsługiwać 77 khz ?

Echo jest w stanie oczywiście. Dlatego gdzieś napisałem że Garmin strzela sobie w stopę oferując echo w komplecie z przetwornikiem z dwoma małymi kątami widzenia (14/24) w przeciwieństwie do innych producentów.



#391 OFFLINE   roberto77

roberto77

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 227 postów

Napisano 03 styczeń 2017 - 19:00

Tylko że mnie chodzi o to że nie powinno się rozróżniać osobno urządzenia i osobno przetwornika . Sprzedają to jako komplet za nic nie chcą zdekompletować i przez to rozumie że nie da się używać 77 khz .Przynajmniej do czasu dokupienia przetwornika który będzie w stanie obsłużyć dostępne w urządzeniu częstotliwości .Tylko takiego przetwornika garmin nie ma po prostu .Nie widziałem przetwornika który byłby w stanie pracować na 77 /200 w chirpie i 260/455/800 też w chirpie . Może żle szukam ale nie widzę .Albo garmin liczy na to że nikt nie będzie wnikał ,jak echo się zaświeci to już wystarczy .



#392 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15615 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 styczeń 2017 - 19:07

Ciekawe, bo przy tradycyjnym obrazowaniu na Garminie 72/92SV istnieje opcja 77/200 i 77/200 Chirp. Niestety nie można dwóch opcji np. 77 i 77 Chirp umieścić na jednym ekranie i porównać.



#393 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5511 postów
  • Imię:adam

Napisano 03 styczeń 2017 - 19:41

Ciekawe, bo przy tradycyjnym obrazowaniu na Garminie 72/92SV istnieje opcja 77/200 i 77/200 Chirp. Niestety nie można dwóch opcji np. 77 i 77 Chirp umieścić na jednym ekranie i porównać.

Podwójny chirp to u konkurencji jest ,ale wyższych modelach

KOlego Roberto77 , Ty dalej się doszukujesz dziury w całym. Echo ma zakres kHz oraz przetworniki z jakim współpracuje. Kup zesz sobie echo same . Dobierze optymalny przetwornik i finał. .. sprzedają takie a nie inne komplety . Pewnie dla tego, że większości użytkownikom to odpowiada...bądź są najbardziej uniwersalne. Stiker według ciebie be. Lowrance be, hm be. Zostaje Ci tylko jig. Sorry za ofa , ale już mnie słabia twe wywody

Użytkownik siarq edytował ten post 03 styczeń 2017 - 19:52

  • jbk lubi to

#394 OFFLINE   roberto77

roberto77

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 227 postów

Napisano 03 styczeń 2017 - 19:43

Tylko że 92 można kupić bez przetwornika i każdy może sobie zakupić dowolny przetwornik ,jego problem jak niekompatybilny zakupi .  W striker 7 sv jest w komplecie gt 52 hw -tm i jeśli można wyłączyć chirp i używać na 77 khz to ok ale w specyfikacji przetwornika podano 150-240 khz więc jak używać 77 khz jak ich nie ma przetwornik ?  Może też być tak że echo działa na jakiejś częstotliwości i na ekranie wyświetla że działa w chirp a faktycznie nie jest to chirp a zwykła sztywna częstotliwość .


Użytkownik roberto77 edytował ten post 03 styczeń 2017 - 19:46


#395 OFFLINE   AdamCh

AdamCh

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 906 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Adam

Napisano 03 styczeń 2017 - 20:18

Biedny ten Striker 7sv.
Ja napiszę tak, na początku pływałem na Marku 5xPro, potem na Strikerze 7sv (52), teraz na Lowrance Elit 7" Chirp...
Pływam po tych samych wodach, echosondy używam do namierzania drobnicy i trolingu.
Wszystkie te trzy urządzenia sprawiały się ekegancko i nie zauważyłem abym łowił mniej ryb.
Gdyby nie to, że kupiłem łódź już z echem nadal pływałbym na Garminie. To fajne echo, plus to boczny sonar, który działa fajnie ale nie na kaźdej wodzie tak samo, czasem trzeba pobawić się ustawieniami.
Pozdrawiam Adam.
  • psulek i rybak109 lubią to

#396 OFFLINE   roberto77

roberto77

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 227 postów

Napisano 03 styczeń 2017 - 20:46

Kol siarq .Ja już nie wiem jak i o czym mam napisać ? Jak masz jakieś problemy coś ci się uporczywie wydaje to daje się to leczyć . Jak słusznie zauważyłeś robisz offf top .  Ja może mało wiem o echosondach w sensie nowości .Dlatego piszę ,pytam ,może ktoś coś ciekawego ma do powiedzenia ? Wiele jest opinii a prawda jedna ,więc chciałem ustalić jak jest .Nie jestem tu po to aby bić pianę i zadymę robić a że szukam echa o dużym wyświetlaczu ,szerokim stożku klasycznym i bocznym sonarze najlepiej bez gps to o takie pytam . Jak nie ma takiego to patrzę na inne najbardziej zbliżone . Moje pytanie jest jak najbardziej na miejscu bo dziś obejrzałem strikera i ma on dwa wejścia tj na przetwornik i drugie na sv .Może to jest wyjście . Jakby garmin wyrażnie napisał że gt 40 będzie pracował we wszystkich zakresach dostępnych w strikerze to bym nie pytał np tu na forum . Jednak jak widać piszą że urządzenie może pracować na kilku częstotliwościach i do kompletu dają przetwornik który tego nie zapewnia to nie jest to normalne a nawet jakby za takowe uznać to wypadało by poinformować o tym a nie każdy ma prowadzić dochodzenie w tym zakresie . Skoro wędkarze są grupą korzystającą z tych urządzeń to mamy prawo oczekiwać urządzeń spełniających kryteria potrzeb . Kol godski od dawna o tym pisze że ludzi robią w ....z tymi przetwornikami . Dlatego może warto wyjaśnić czy tylko jest to sprawa wąskiego kąta widzenia czy coś jeszcze więcej .


Użytkownik roberto77 edytował ten post 03 styczeń 2017 - 20:54


#397 OFFLINE   rybak109

rybak109

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 558 postów
  • LokalizacjaAllenstein
  • Imię:Szymon
  • Nazwisko:Tomaniuk

Napisano 03 styczeń 2017 - 20:52

Mam pytanie:

czy jak do strikera 7sv dokupie przetwornik GT40 to będzie działał boczny sonar ?

Pozdrawiam :-)

#398 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15615 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 styczeń 2017 - 21:01

Mam pytanie:

czy jak do strikera 7sv dokupie przetwornik GT40 to będzie działał boczny sonar ?

Pozdrawiam :-)

Według producenta tak.

 

https://buy.garmin.c...lity=striker_sv

 

 

Panowie, szukać trochę... .


Użytkownik godski edytował ten post 03 styczeń 2017 - 21:02


#399 OFFLINE   roberto77

roberto77

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 227 postów

Napisano 03 styczeń 2017 - 21:11

Ja już nie wiem czy będzie działał .Według specyfikacji urządzenia striker w bocznym sonarze  może działać na 260/455/800 khz a przetwornik na 455 i 800khz czyli częstotliwości 260 nie da się używać .  W klasycznym obrazowaniu urządzenie może pracować na 50/77/200 khz a przetwornik NA 77/200khz . Tak więc używać być może się da tyle że przetwornik gt 40 nie obsłuży wszystkich częstotliwości jakie echo oferuje . Tu zwracam się do znawców tematu , jak to jest że echosonda pracująca z funkcją chirp podobno może pracować z przetwornikiem bez chirpa ? Jak to jest że echosonda ma zakres w klasycznym trybie do 200 khz a sprzedawana jest z przetwornikiem gt 52 który ma zakres pracy do 240 khz ? Może ktoś znający się na rzeczy wyjaśni co generuje chirp ,echosonda czy przetwornik ,może jest tak że chirp nie jest związany z częstotliwością i echosonda jest w stanie generować wyższą częstotliwość niż jest podane w specyfikacji .


Użytkownik roberto77 edytował ten post 03 styczeń 2017 - 21:13


#400 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5511 postów
  • Imię:adam

Napisano 03 styczeń 2017 - 21:52

Po to sa roznej masci przetworniki , aby spelniawy pewne zadania... Jesli echo obsluguje 50/77/200 to tym samym ,mozna do niego dobrac przetworniki o tych parametrach , Nie spotkalem i chyba nie ma przetwornikow typu klasycznego obrazowania z 3 zakresami . 77/200 to klasyk na srodladzie , 50 stosowany na morzach / duzych glebokosciach. Wszystkie SI pracuja na +- 455/800 . teraz HM doklada 1200. Chrip to taki lekki belkot marketingowy , cos wnosi nie zawiele - sprzedaz idzie. Aby to bylo naprawde wyraznie zauwazalne , to musial bys swoj budzet podwoic badz potroic. Albo jak juz gdzies pisal kolega @Paprykarz zaplacic kilka walizek $ . Jak dobrze skalibrujesz echo na wodzie , to chirp w echu za 5k pokaze Ci dwa piksele ladniejesze.... Taka jest rzeczywistosc chirpu w sprzecie klasy sredniej polki . I nie mowie tego zlosliwie , tylko z doswiadczenia uzytkowania taniego przetwornika. jestes dociekliwy , intersujesz sie tematem , to odpowiedz sobie na pytanie skad sie biora ceny przetwornikow rzedu 3k zl czy 8k zl ? Na twoje pytanie po co ma echo czestotliwosc 50khz skoro przetwornik tego nie ogarania , odpowiedz brzmi, bo ktos moze sobie dokupic drugi przetwornik, ktory wykorzysta. a ow echo to obsluzy. I nie bedzie musial kupowac nowego echa , aby moc z niego korzystac.