Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Silniki Yamaha - opinie i porady


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2186 odpowiedzi w tym temacie

#2181 OFFLINE   Bolesław

Bolesław

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 552 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 lipiec 2024 - 21:57

Tak, można też iść do ASO Yamahy i zapłacić za te kilka pierdół pewnie tyle co za połowę nowego silnika :lol:

Można🙂 Ale można też inaczej. Łożysko i uszczelniacze kupić w sklepie z łożyskami i uszczelniaczami, gdzie sprzedawca z doświadczeniem poleci dobre rzeczy, to nie są wydatki.. grosze... Wałek - warto opisać w czym rzecz.. jeśli jest np. skrzywiony po urwaniu spodziny to warto go wyprostować. Dobry tokarz to zrobi. I lepszy taki oryginalny niż chińczyk. Itd.. itd.. Ja to wszystko przerabiałem, To lepsze rozwiazanie niż wszystko ali chinol. Są elementy ktore zabijają ceną, a nie są aż tak ważne i można zaryzykować. Nie mówię że nie. Ale są też takie jak głupia pompka.paliwa czy wirnik pompy, że warto dopłacić 100zł czy 150.. i kupić oryginalne rzeczy, bo to się mści. Nie można generalizować. Można i trzeba szukać oszczędności, ale z głową.

P.s. Jak wyjmujesz nowy chiński zestaw pompy wody.. to o ile nie wydarzyło się coś strasznego ze starym, to patrzysz z politowaniem na jakość odlewu tego "nowego" i zostawiasz stary... montując tylko wirnik.. A następnym razem kupujesz OEM. Ale to po latach przychodzi. I po popsutych dniach na wodzie.

Użytkownik Bolesław edytował ten post 03 lipiec 2024 - 22:03


#2182 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1382 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 04 lipiec 2024 - 19:05

Łożyska dobieram w lokalnym sklepie. Łożyska do spodziny Koyo/NTN płacę 35-45zl. To samo łożysko w serwisie kosztuje 260zl. Aa jeszcze polskie za 15zł i czeskie za 25zl...
Co do reszty twoich wywodów nie będę się wypowiadał. U mnie zawsze decyduje klient w tym 95% wygrywa alik ale ja nie zarabiam na częściach to mi nie zależy żeby cena części była z sufitu.
A i jeszcze pamiętaj że części z Chin są często orginalne. :
. f54b477367f4241ef27bfb165712d7fd.jpg

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka
  • Qh_ lubi to

#2183 OFFLINE   Qh_

Qh_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 725 postów
  • LokalizacjaKobierzyce
  • Imię:Marcin

Napisano 04 lipiec 2024 - 19:58

Ja zazwyczaj łożyska/uszczelnienia kupuję w rolniczym. SKF, KOYO (do motocykli) lub polskie. Jak mam czas pojechać w godzinach pracy sklepu. SKFy tak nawiasem tłuką już  w Italii jakby się ktoś spodziewał szwedzkich. Do przyczepy kupiłem polskie za 54PLN a te buble z allegro kosztowały 40PLN (ale przyszły InPostem i nie musiałęm nigdzie jeździć). Polskie są skośne i mają bieżnie składane z dwóch a te z allegro miały podfrezowany środek udający dwie bieżnie. Ale to można stwierdzić dopiero jak się łożysko rozleci.

Do serwisów nie chodzę bo lepiej to zrobić dokładnie samemu. Serwisy bywają różne, większość jest droga, mniejszość dobra. A wszystkie daleko dalej niż garaż ;). Dobry serwis to skarb. Słabe często płaczą jaki to klient głupi ...

 

Bolesław jakbyś znów chciał wybitnie błyskotliwie skomentować mój wpis polecam przed zakup https://allegro.pl/o...udzi-7078876933



#2184 OFFLINE   Bolesław

Bolesław

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 552 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 lipiec 2024 - 22:37

Łożyska dobieram w lokalnym sklepie. Łożyska do spodziny Koyo/NTN płacę 35-45zl. To samo łożysko w serwisie kosztuje 260zl. Aa jeszcze polskie za 15zł i czeskie za 25zl...
Co do reszty twoich wywodów nie będę się wypowiadał. U mnie zawsze decyduje klient w tym 95% wygrywa alik ale ja nie zarabiam na częściach to mi nie zależy żeby cena części była z sufitu.
A i jeszcze pamiętaj że części z Chin są często orginalne. :
. f54b477367f4241ef27bfb165712d7fd.jpg

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka

🙂 Przykro mi że czujesz się urażony. Napisałeś to samo co ja o łożyskach ale duma nakazała pojechać dalej. Nie ma problemu. Naprawiaj ludzion na chinolach no name, na częściach z agromy, i nie doradzaj co warto a co nie bo decydyje klient i Ali.. bo cena.. Piszesz jak ktoś kto wczoraj zamknął warzywniak i zachłysnął się serwisem paru silników w stodole na częścisch z Ali bo taniej.. i musi.. i robi sobie reklamę... Póki nie było internetu...😉 Widziałeś swoje filmiki na yt ? Jak krowa się ocieli u sąsiada to
tez wrzucusz filmik.. tak to wygląda... Nic mi do tego ale jeśli Ty się lansujesz na yt z filmikami i takimi opiniami to uszanuj że ktoś ma odmienne zdanie i inaczej doradzi osobie pytającej o radę.

Użytkownik Bolesław edytował ten post 04 lipiec 2024 - 23:12


#2185 OFFLINE   Bolesław

Bolesław

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 552 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 lipiec 2024 - 22:43

Ja zazwyczaj łożyska/uszczelnienia kupuję w rolniczym. SKF, KOYO (do motocykli) lub polskie. Jak mam czas pojechać w godzinach pracy sklepu. SKFy tak nawiasem tłuką już w Italii jakby się ktoś spodziewał szwedzkich. Do przyczepy kupiłem polskie za 54PLN a te buble z allegro kosztowały 40PLN (ale przyszły InPostem i nie musiałęm nigdzie jeździć). Polskie są skośne i mają bieżnie składane z dwóch a te z allegro miały podfrezowany środek udający dwie bieżnie. Ale to można stwierdzić dopiero jak się łożysko rozleci.
Do serwisów nie chodzę bo lepiej to zrobić dokładnie samemu. Serwisy bywają różne, większość jest droga, mniejszość dobra. A wszystkie daleko dalej niż garaż ;). Dobry serwis to skarb. Słabe często płaczą jaki to klient głupi ...

Bolesław jakbyś znów chciał wybitnie błyskotliwie skomentować mój wpis polecam przed zakup https://allegro.pl/o...udzi-7078876933

Nie znam ale wierzę Ci na słowo że dobre😂

Dobrze to Ty już sam sobie zrobiłeś.
Jest już wiedza że agroma gut a ali bee. Nie ma co 15zł oszczèdzać i być taki net😉 Skośne łożyska.. to te chińskie😉 Polskie są stożkowe.. Do serwisów nie chodzę bo jest mi nie po drodze, a passta b5 zwiażę drutem.

Użytkownik Bolesław edytował ten post 04 lipiec 2024 - 23:34


#2186 OFFLINE   Bolesław

Bolesław

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 552 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 lipiec 2024 - 23:55

🙂 Przykro mi że czujesz się urażony. Napisałeś to samo co ja o łożyskach ale duma nakazała pojechać dalej. Nie ma problemu. Naprawiaj ludzion na chinolach no name, na częściach z agromy, i nie doradzaj co warto a co nie bo decydyje klient i Ali.. bo cena.. Piszesz jak ktoś kto wczoraj zamknął warzywniak i zachłysnął się serwisem paru silników w stodole na częścisch z Ali bo taniej.. i musi.. i robi sobie reklamę... Póki nie było internetu...😉 Widziałeś swoje filmiki na yt ? Jak krowa się ocieli u sąsiada to
tez wrzucusz filmik.. tak to wygląda... Nic mi do tego ale jeśli Ty się lansujesz na yt z filmikami i takimi opiniami to uszanuj że ktoś ma odmienne zdanie i inaczej doradzi osobie pytającej o radę. Wywodzie...😉



#2187 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1382 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 05 lipiec 2024 - 06:23

Nie czuję się urażony ciężko do tego doprowadzić. Więc nie ma problemu.
Oczywiście że chciał bym montować tylko części orginalne ale żyjemy w PL i przedstawiłem alternatywę. Szanuję twoje podejście, to pójście dalej było po to aby pokazać że 90% części i tak jest chińskich, części z ASO np.Hondy też coraz częściej są Made in China lub Tajwan... Ciągle są o to burze w internecie i tylko dlatego nie chciałem ciągnąć dyskusji.
A co do krowy sąsiada takie mamy czasy że jak nagrasz taką krowę to więcej zarobisz na wrzuceniu tego do internetu niż sąsiad na sprzedaży cielaka...
Pozdrawiam serdecznie idę do stodoły bo mam kolejkę na 2mc...

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka

Użytkownik Tresor edytował ten post 05 lipiec 2024 - 06:24