Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Silniki Yamaha - opinie i porady


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2173 odpowiedzi w tym temacie

#1081 OFFLINE   Marchisio

Marchisio

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 291 postów

Napisano 05 październik 2017 - 21:26

Jeżeli jest 8 1/2 x 8 1/2 to nie spodziewaj się wyższych prędkości po tym silniku z tym pontonem

#1082 OFFLINE   Czoper

Czoper

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisano 06 październik 2017 - 19:26

Załączony plik  20171006_181602.jpg   28,76 KB   22 Ilość pobrań
Taka mam śrubę w 8hp 2suw

#1083 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 06 październik 2017 - 21:38

Czyli średnica 81/2 , skok 71/2.
Jak uważasz za ślizg osiągasz szybko spróbuj kupić śrubę o większym skoku np.9
Średnica może być odrobinę niższa lub taka sama , zależy jakie są dostępne.

#1084 OFFLINE   Marchisio

Marchisio

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 291 postów

Napisano 06 październik 2017 - 21:38

Masz skok 7 1/2 , możesz zamienic na 8 1/2 parę km uzyskasz

#1085 OFFLINE   Czoper

Czoper

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisano 06 październik 2017 - 21:49

Dzięki Pany.więc szukam coś o większym skoku.

#1086 OFFLINE   gumowy

gumowy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 572 postów
  • LokalizacjaDelta Odry
  • Imię:Filip
  • Nazwisko:Skywalker

Napisano 07 październik 2017 - 05:14

Mam podobny ponton i mialem taki silnik. Śruba o skoku 8,5 może być już za duża. Wazę ponad 100 i ledwo wchodziło to w ślizg, w dwójkę zapomnij(vmax=25 km/h. Solas oferuje śrubę o skoku 8 i to może być rozwiązanie. W pontonach do uzyskania większej prędkości ważne jest rozmieszczenie ładunku. Jeśli za dużo masz na dziobie, kil pcha wodę i pomimo zapasu mocy prędkość nie jest duża. Znowu umieszczenie ładunku na rufie spowoduje ze nie wyjdziesz w ślizg. Pokombinuj, bo okaże się ze dobre rozmieszczenie szpeju da ci kilka km/ h więcej.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#1087 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 07 październik 2017 - 22:44

Dzięki Pany.więc szukam coś o większym skoku.

 

A jak już zamontujesz inną to pochwal się jakie zmiany osiągnąłeś .



#1088 OFFLINE   Trebron

Trebron

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 93 postów

Napisano 08 październik 2017 - 09:09

Yamaha FH 8 212 pojemnosci 2016r bez ladowania czy da się odblokować na 9,9 

Silnik kręci do max 5000 



#1089 OFFLINE   Marchisio

Marchisio

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 291 postów

Napisano 10 październik 2017 - 22:10

oczywiście że nie , to jest to samo co 6km



#1090 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 październik 2017 - 22:22

oczywiście że nie , to jest to samo co 6km

To nie jest to samo. Inna pojemność i ilość cylindrów. Piszę o 4T.


Użytkownik godski edytował ten post 10 październik 2017 - 22:46


#1091 OFFLINE   esoxlucius1

esoxlucius1

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 419 postów
  • LokalizacjaWschód

Napisano 10 październik 2017 - 22:44

Ehhhh , to po kolei są jednocylindrowe 4 5 oraz 6km na tym samym bloku oraz 6km 8km 2cyl również na tym samym

#1092 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1351 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 11 październik 2017 - 07:40

Witam!

Jestem nowy na forum i nowy w pływaniu. (wędkuje świadomie od 85r, wcześniej raczej nie świadomie :) z tego 99% czasu Odra) 

Kupiłem dyndkę (Kolibri DLS 280) chciałem mały dlatego że w 90% będę łowił sam. Do końca roku chcę kupić silnik, myślałem nad 5 do 6 KM ale koledzy pływający po Odrze mocno odradzają. Wiec stanęło na Yamaszce 8KM 2T.

Jest tego dość sporo na allegro i innych miejscach. Silnik będę kupował przez Internet w budżecie do 3000 max 3500zł. Tu pojawiają się pytania:

 

1 czy macie sprawdzone miejsca gdzie kupić taki sprzęt?

 a. znalazłem na tym forum http://jerkbait.pl/t...-2-suw-s-2000r/ znacie sprzedającego coś o tym silniku?

 b. większość silników jakie mnie interesuje ma firma z Pinpol Chojnów pierwszy z brzegu http://allegro.pl/si...6993799105.html Ktoś zna tą firmę może cos o niej powiedzieć? "wszystkie silniki po serwisie, faktura, rękojmia"... Cokolwiek to znaczy. Firma jest ok czy jacyś garażowi magicy?

 

2 czy ten silnik nie będzie za mocny do takiego pontonu? (oznaczenie na nim to 5KM kolega ma o 20cm dłuższego i oznaczenie 15KM...)

 

3 Mam samochód tylko do wędkarstwa myślałem aby zrobić sobie uchwyt na stałe i wozić silnik na stojąco. Czy to dobry pomysł? Czy wtedy trzeba wypalać paliwo?

 

Za wszelkie porady wielkie dzięki bo im więcej czytam tym bardziej głupi jestem.


Użytkownik Tresor edytował ten post 11 październik 2017 - 07:41


#1093 OFFLINE   Czoper

Czoper

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisano 11 październik 2017 - 08:05

http://jerkbait.pl/t...r/#entry2235473
  • Tresor lubi to

#1094 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 11 październik 2017 - 08:09

Silnik 5-6 nie będzie według mnie za mały do takiego pompona aczkolwiek 8 2T da Ci więcej frajdy tylko będziesz musiał uważać przy max prędkościach ( nie wiem jak się zachowują tak małe pompony ) , poza tym nie musisz pływać na full.

Silnik kolegi CZOPER z forum wydaje mi się być zdecydowanie bardziej pewny niż handlarza ale nie można wykluczyć, że i tam kupisz dobry silnik.
Silnik 2T możesz wozić w dowolnej pozycji, nie wymaga też takiej opieki jak 4T.

Paliwo lepiej wypalać, nie śmierdzi i ułatwia pierwszy rozruch.



#1095 OFFLINE   Mordeo

Mordeo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 301 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 11 październik 2017 - 10:05

Witam!

Jestem nowy na forum i nowy w pływaniu. (wędkuje świadomie od 85r, wcześniej raczej nie świadomie :) z tego 99% czasu Odra) 

Kupiłem dyndkę (Kolibri DLS 280) chciałem mały dlatego że w 90% będę łowił sam. Do końca roku chcę kupić silnik, myślałem nad 5 do 6 KM ale koledzy pływający po Odrze mocno odradzają. Wiec stanęło na Yamaszce 8KM 2T.

Jest tego dość sporo na allegro i innych miejscach. Silnik będę kupował przez Internet w budżecie do 3000 max 3500zł. Tu pojawiają się pytania:

 

1 czy macie sprawdzone miejsca gdzie kupić taki sprzęt?

 a. znalazłem na tym forum http://jerkbait.pl/t...-2-suw-s-2000r/ znacie sprzedającego coś o tym silniku?

 b. większość silników jakie mnie interesuje ma firma z Pinpol Chojnów pierwszy z brzegu http://allegro.pl/si...6993799105.html Ktoś zna tą firmę może cos o niej powiedzieć? "wszystkie silniki po serwisie, faktura, rękojmia"... Cokolwiek to znaczy. Firma jest ok czy jacyś garażowi magicy?

 

2 czy ten silnik nie będzie za mocny do takiego pontonu? (oznaczenie na nim to 5KM kolega ma o 20cm dłuższego i oznaczenie 15KM...)

 

3 Mam samochód tylko do wędkarstwa myślałem aby zrobić sobie uchwyt na stałe i wozić silnik na stojąco. Czy to dobry pomysł? Czy wtedy trzeba wypalać paliwo?

 

Za wszelkie porady wielkie dzięki bo im więcej czytam tym bardziej głupi jestem.

Spójrz na PW


  • Tresor lubi to

#1096 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1351 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 11 październik 2017 - 10:37

Nie chce pływać z pełną mocna. Odległości tez raczej nie za duze 3 do 5km max. Prędkość rzeki to średnio 7km/h. Dlatego chcę 8 aby pływać na 3/4 mocy.
Chciał bym jeszcze opinie o tej firmie, widziałem ze ktoś ich poleca. Cena silnika u nich jest sporo niższa niż otrzymane na pw. :)
Decyzja jeszcze nie podjęta zbieram dane. Do zakupu mam jeszcze 1 do 2mc. Tego sezonu juz raczej nie za liczę wiec mam czas i chce wybrać dobrze.
Mam jeszcze pytanie odnośnie serwisu w okolicy Zielonej Góry. Co prawda powinienem sobie poradzić sam bo lubię kręcić śrubki, ale wiadomo...

#1097 OFFLINE   Trebron

Trebron

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 93 postów

Napisano 11 październik 2017 - 10:57

Tresor zycie nauczyło mnie jednego,  kazdy silnik uzywany sprawdzam w autoryzowanym serwisie robie umowe 

Co do ofert z Chojnowa jest tam kilkanascie osób zajmujacych sie sprzedażą używek  .

Co do ofert z Pinpola z Chojnowa od pewnego czasu maja takie cos jak rekojmia , wg przepisów jest to nic innego jak 12 mc gwarancja ale na wady ukryte.

Znam kolegów z Nordy którzy chwalą tam dokonany  zakup 



#1098 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1351 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 11 październik 2017 - 11:31

Właśnie problem jest z tym ze musze kupić na telefon. Silnik kupuje z zaskórników... Żona nie może się dowiedziec... :)
Takie czasy, nie dam rady podjechać tych 90km... :) Ci wysyłają na palecie i ta renkojmia do mnie przemawia.
A tak po za tym jak te 8 się sprawdzają. Przeczytałem 55 stron tego wątka i nic o nim nie ma...

#1099 OFFLINE   Mordeo

Mordeo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 301 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 11 październik 2017 - 12:14

Właśnie problem jest z tym ze musze kupić na telefon. Silnik kupuje z zaskórników... Żona nie może się dowiedziec... :)
Takie czasy, nie dam rady podjechać tych 90km... :) Ci wysyłają na palecie i ta renkojmia do mnie przemawia.
A tak po za tym jak te 8 się sprawdzają. Przeczytałem 55 stron tego wątka i nic o nim nie ma...

Weź ten ponton i przyjedź do mnie.:-)



#1100 OFFLINE   Trebron

Trebron

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 93 postów

Napisano 11 październik 2017 - 13:07

Ehhhh , to po kolei są jednocylindrowe 4 5 oraz 6km na tym samym bloku oraz 6km 8km 2cyl również na tym samym

 

Heja ziomale nie wiem o czym gadacie obecne 8 oraz 9,9  Yamahy fore stroki :) ma 212 cm  pytanie gdzie jest blokada na 8 albo inaczej gdzie jest zdławione 9,9 ?, kapiszszi ;)


Użytkownik Trebron edytował ten post 11 październik 2017 - 14:01





Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych