Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Silniki Yamaha - opinie i porady


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2173 odpowiedzi w tym temacie

#1421 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 20 luty 2019 - 10:33

5,3 tys to juz prawie max  :P


  • psulek i Z Olsztyna lubią to

#1422 OFFLINE   Z Olsztyna

Z Olsztyna

    Malaren fishing pl

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 650 postów
  • LokalizacjaMalaren fishing pl
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Z Olsztyna

Napisano 20 luty 2019 - 13:06

Prawie.... :)

Załączone pliki


  • kotwitz lubi to

#1423 OFFLINE   rafal89

rafal89

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 22 luty 2019 - 02:02

rafal89, mam go, kupiony nowy w marcu 2016 w salonie firmowym, w maju pływałem trochę na Narwi i zalewie Zegrzyńskim, żeby dotrzeć i trochę porzucać. I myślałem że coś mnie trafi, po jednym dniu pływania na drugi zaczął sprawiać problemy przy dodaniu gazu - nie reagował albo wręcz gasł, dopływałem w trzy chyba dni około 20  motogodzin i do serwisu, okazało się po pierwsze: pływając po płyciznach/mieliznach  "nałapała" jakiegoś syfu i pompa wody (czy jak to się tam nazywa) słabo chłodziła, naprawa na mój koszt, ale to jakieś grosze, do tego "moduł gubił iskrę" - wymiana w ramach gwarancji. Potem w dwa sezony przepływałem prawie 200 motogodzin - bez jakichkolwiek problemów, te 200 godzin to właściwie tylko w trollingu, spalanie symboliczne - pływaliśmy we 2 ze szwagrem (słuszne 200 kg) graty pewnie z 50 kg, łajba stara solidna Romana, więc pewnie koło 200 kg, przystosowana do długiej stopy, a silnik z krótką, więc to mu nie służyło, palił w trollingu ok 0,3 - 0,4 l/h więc poza początkowymi problemami, częściowo zawinionymi przeze mnie to silnik bezproblemowy, jednak jak u chyba większości będzie do wymiany na większy. 

 

Dzięki pietro za odpowiedź. zdecydowałem ze kupię ten silnik. Miałem zamiar kupić większy 8 km ale kolega mi odradził dlatego że, ma ten sam ponton co ja Kolibri KM 280 pp raz że silnik ciężki do zakładania jak się go za każdym razem wyciąga z bagażnika i próbował na nim pływać z yamaha 8 km i twierdzi że się nie da. ciężko wynurzyć rufę z wody i ponton staje dęba. kupił suzuki 4 km i sprawnie sie przemieszcza po odrze bez pchania wody., widziałem filmik z 8 km na tym pontonie i autor filmu napisał że wygina podłogę. ponton jest do 5 KM ale wole kupić 6 bo waga ta sama. Myślę że do pływania w pojedynkę i spiningu będzie ok  ponton waży 40 kg. do 8 km musiałbym chyba ponton zmienić a na razie nie zamierzam zmieniać na większy i cięższy. dzięki za odpowiedź



#1424 OFFLINE   Doman

Doman

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 453 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Dominik

Napisano 23 luty 2019 - 12:35

Fajna łajba i piękne kapelony :)



#1425 OFFLINE   Mateos_74

Mateos_74

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 132 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:N

Napisano 25 luty 2019 - 08:20

kupiłem pod koniec tamtego roku w Norwegii yamahę 9,9 4suw 2015 rok (dokładniej kuzynki mąż) i przywieźli mi go na mazury, tak wiec jeszcze nie zdążyłem go odebrać.

Problem w tym, że w trakcie transportu samochodem z Norwegii położyli go nie na rumplu tylko na drugim boku. Nie mam doświadczenia z 4 suwami, ma 2 suwa i kliku znajomych również same 2 suwy.

Podczas rybomani w Poznaniu rozmawiałem z gościem z serwisu yamahy, który od razu powiedział że trzeba wyczyścić gaźnik i coś jeszcze (ale tego jeszcze nie pamiętam).

Kilka razy czyściłem gaźnik w moim tohatsu 8km i parę gaźników jeszcze innych wyczyściłem, ale nie mam wiedzy odnośnie 4 suwów.

Jakieś porady

 



#1426 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1347 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 25 luty 2019 - 09:31

Wykręć świece i poszarp troszkę aby sprawdzić czy nie ma oleju w komorze spalania.

Sprawdź poziom oleju.

Zobacz czy widać olej na wlocie powietrza do gaźnika. 

Ja bym zdemontował gaźnik zdjął komorę pływaka i wszystko przelał zmywaczem. Bez ruszania dysz i rozregulowania tematu. :) Beczka zalać paliwo i sprawdzić czy wsio ok.



#1427 OFFLINE   Mateos_74

Mateos_74

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 132 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:N

Napisano 25 luty 2019 - 20:14

dzięki za info, dam znać jak w końcu silnik dojedzie do mnie do Poznania.



#1428 OFFLINE   Damiano

Damiano

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 323 postów
  • LokalizacjaOpolskie

Napisano 27 luty 2019 - 22:29

Witam bardziej doświadczonych kolegów w temacie ;) nabyłem niedawno yamaszke 8km 2t i podczas próby w beczce zauważyłem na łączeniu spodziny z kolumną że w jednym miejscu jak by puszczała bąbelki :wacko: i zastanawiam się czy jest tam jakaś wydmuchana uszczelka i co ewentualnie mogło spowodować jej nieszczelność :( pompa daje ładny strumień wody, tak czy inaczej czeka mnie rozkręcanie, ale nie wiem czego mogę się spodziewać :ph34r: więc każde rady będą pomocne.

Pozdrawiam



#1429 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1347 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 27 luty 2019 - 23:11

Mam 8KM 2T z 2000 i ostatnio sciagalem spodzinę. Nie ma tam żadnej uszczelki. Poprostu jest spadowane. Może jest coś ukruszone? Ja bym się tym nie przejmował skoro woda tryska. :)

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

#1430 OFFLINE   Damiano

Damiano

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 323 postów
  • LokalizacjaOpolskie

Napisano 28 luty 2019 - 07:17

a nie będzie to miało wpływu na jakość oleju w spodzinie?



#1431 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1347 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 28 luty 2019 - 11:41

Wydech idzie kolumną do oleju w spodzinie to nic nie ma. Spodzina jest uszczelniona i nie ma styczności z wydechem. Dla niej zagrożeniem jest woda. Jeżeli spuścisz olej i ma normalny kolor odpuść.
Przy okazji wymiany wirnika pompy sprawdź ci widać w kolumnie. Nie mogę znalesc swojego foto z wymiany. Ale tak to mniejwiecej wygląda. Spaliny idą tym kanałem zaznaczonym na żółto. I mogą się wydostawać spod spodziny jak jest niedokrecona. Uszczypnieta albo porysowana. 7f40f597c5fdb7b7b432ab171117a3ec.jpg

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

#1432 OFFLINE   Homegeon

Homegeon

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 398 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 28 luty 2019 - 23:41

W tym sezonie stałem posiadaczem Yamaszki F9.9 z elektrycznym startem, rocznik 2012/13.

Przejrzałem chyba wszystkie dostępne instrukcje yamahy w googlach poszukując informacji jak reguluje się w tym silniku opór skrętu/manewrowania kolumny silnika?

Spodziewałem się jakiejś śruby do regulacji natomiast u mnie w silniku nie widzę, żadnej, która mogła by odpowiadać za regulacje oporu ruchu tejże kolumny.

Silnik obraca się bardzo lekko, co w trollingu może być czasem uciążliwe chcąc na chwile pozostawić silnik w jednym ustawieniu nie dotykając go.

 

Czy ktoś z Was orientuje się czy ten typ tak poprostu ma czy jednak jest światełko w tunelu na podregulowanie :)

Poniżej kilka fotek jak to u mnie wygląda.

 

b92af59b23adbeba08a3e5ae8d60a933_orig.jp

 

08e9d14fde06074c5c7c6075e3aedfde_big.jpg

 

ba2247f0a36b5ebd629088c52b4135b7_orig.jp

 

b8aa52d133e82797106242cf47f66be3_orig.jp

 

c161bb6ee76df17536e5e66363143a4a_orig.jp



#1433 OFFLINE   Damiano

Damiano

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 323 postów
  • LokalizacjaOpolskie

Napisano 01 marzec 2019 - 11:34

Dzięki "Tresor" gdzieś właśnie w okolicy wydechu puszcza bąbelki <_<  a jeśli chodzi o wirnik to możesz coś sprawdzonego podrzucić, w razie awarii kupił bym w zapasie. a nie szczelność spodziny objawia się wyciekiem przy śrubie, czy jeszcze jakoś można to wyeliminować?



#1434 OFFLINE   evin

evin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 790 postów

Napisano 01 marzec 2019 - 13:55

Odchyl silnik w góre.na pionowej tulei jest srubka M6 do regulacji oporu

#1435 OFFLINE   Homegeon

Homegeon

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 398 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 02 marzec 2019 - 10:07

Odchyl silnik w góre.na pionowej tulei jest srubka M6 do regulacji oporu

Przysiadłem wczoraj przy okazji wymiany oleju i za cholery nie mogę znaleźć żadnego śrubunku, który mógłby odpowiadać z tą regulacje.

@evin, w któej części kolumny znajdę tę śrube, o której wspomniałeś? Podniosłem silnik w trym i od spodu także nic nie widzę.

 

52d63b7161bee72192832c57f2774ed6_big.jpg

 

3b495c7a428818aadc46edef1722b4ef_big.jpg



#1436 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4794 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 02 marzec 2019 - 22:35

Kupiłeś silnik, albo ktoś przed tobą,od handlarza który przerobił go na rumpel z manetki. Brakuje mechanizmu do regulacji oporu, suwadła. Koszt nowego około 650 PLN. Pozwala to na regulację w dowolnym momencie w pełnym zakresie - od luzu do blokady. Śruba o której mówi evin do odszukania. Jest używana w przypadku sterociągu do drobnych korekt. Czasami siedzi pod dekielkiem , który jest fabrycznie zalakierowany i ciężko go zauważyć. Ale to jie to o co ci chodzi. Przecież nie będziesz brał klucza na wodę j dłubał podniesiony silnik. Jeżeli masz na to jakieś papiery, to niech to gość dorobi, moim zdaniem to wada i druciarstwo sprzedać coś takiego. Przecież nie da się rumpla nawet na chwilę puścić.

Wysłane z mojego ASUS_Z01RD przy użyciu Tapatalka

Użytkownik psulek edytował ten post 02 marzec 2019 - 22:39

  • szczupak1 lubi to

#1437 OFFLINE   Homegeon

Homegeon

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 398 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 02 marzec 2019 - 22:59

@psulek
Dzieki za pomoc ! silnik z pewnego źródła, podziałam w temacie :)

#1438 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4794 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 02 marzec 2019 - 23:21

No właśnie patrzyłem sobie na Yt jakąs prezentację w salonie, i wygląda na to, że ten mechanizm to opcja. Słabo, jeden z powodów na nie dla Y w tej mocy, bo inni mają.

Wysłane z mojego ASUS_Z01RD przy użyciu Tapatalka

#1439 OFFLINE   Homegeon

Homegeon

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 398 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 02 marzec 2019 - 23:39

Tak jak mówisz, w tygodniu podjadę do dealera Yamahy zobaczymy co poradzą. wszystkie miejsca na śruby montażowe tego regulatora są na swoim miejscu, pozostaje namierzyć sam regulator.

 

Załączony plik  53078645_362438414357106_6173183789057966080_n.jpg   11,42 KB   24 Ilość pobrań


Użytkownik Homegeon edytował ten post 02 marzec 2019 - 23:42


#1440 OFFLINE   Damiano

Damiano

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 323 postów
  • LokalizacjaOpolskie

Napisano 04 marzec 2019 - 22:17

Mam takie pozornie banalne, ale istotne pytanie odnośnie pompowania paliwa pompką ręczną, chodzi mi o to jak zalewacie pusty gaźnik np. po zimie🤔 czy jest w nim jakiś odpowietrznik, czy poprostu szarpiecie aż paliwo się uzupełni, gdyż nie pociśniemy paliwa ze względu na poduchę powietrzną w przewodzie paliwowym i tak sobie myślę czy macie na to jakiś sposób.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych