Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

PZW od kuchni


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
979 odpowiedzi w tym temacie

#221 OFFLINE   fario1969

fario1969

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 52 postów
  • LokalizacjaBrodnica

Napisano 18 listopad 2016 - 19:06

To Twoje mniemanie.
Mam zdecydowanie odmienne i może dlatego to robię. Mam tylko nadzieję że to co robię, robię dobrze. Inaczej straciłoby to sens.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

#222 OFFLINE   Jopek1971

Jopek1971

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 141 postów
  • LokalizacjaTaplary
  • Imię:Kaziuk
  • Nazwisko:Bartoszewicz

Napisano 18 listopad 2016 - 19:38

Wszyscy prezesi których znam też twierdzili i twierdzą że robią lub zrobili dobrą robotę, no i skutki widać jak na dłoni :lol:

Jeden to nawet "zarybił" sandaczem rzeczkę którą później zmonitorowano pod kątem występowania ichtiofauny w zlewni tej rzeczki,okazało się że mimo bodajże 20000sztuk rzekomo wpuszczonych, naukowcy nie stwierdzili nawet jednej sztuki :angry:



#223 Guest_outsider44_*

Guest_outsider44_*
  • Guests

Napisano 18 listopad 2016 - 19:53

Wszyscy prezesi których znam też twierdzili i twierdzą że robią lub zrobili dobrą robotę, no i skutki widać jak na dłoni :lol:

Jeden to nawet "zarybił" sandaczem rzeczkę którą później zmonitorowano pod kątem występowania ichtiofauny w zlewni tej rzeczki,okazało się że mimo bodajże 20000sztuk rzekomo wpuszczonych, naukowcy nie stwierdzili nawet jednej sztuki :angry:

A gdzie to było i kiedy? Jacy naukowcy?



#224 OFFLINE   fario1969

fario1969

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 52 postów
  • LokalizacjaBrodnica

Napisano 18 listopad 2016 - 20:08

No nie, nie jestem prezesem Koła czy też Okręgu. Jestem w KR. Patrzę na ręce. Staram się przekonywać do pewnych przedsięwzięć a doradzać inne.
Tak jak pisałem. Staram się na miarę moich możliwości robić to dobrze.

Ps. Żądam osobiste pytanie. Czy kiedykolwiek zrobiłeś cokolwiek dla Stowarzyszenia którego jak domniemuję jesteś Członkiem?
Będę zobowiązany za odpowiedź.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

#225 OFFLINE   fario1969

fario1969

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 52 postów
  • LokalizacjaBrodnica

Napisano 18 listopad 2016 - 20:09

Przepraszam, miało być "zadam", a nie "żądam". Przepraszam za telefon i moje niedopatrzenie.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

#226 OFFLINE   Jopek1971

Jopek1971

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 141 postów
  • LokalizacjaTaplary
  • Imię:Kaziuk
  • Nazwisko:Bartoszewicz

Napisano 18 listopad 2016 - 20:15

A gdzie to było i kiedy? Jacy naukowcy?

 

 

 

Wygoogluj- ichtiofauna systemu rzecznego Zgłowiączki.



#227 OFFLINE   Jopek1971

Jopek1971

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 141 postów
  • LokalizacjaTaplary
  • Imię:Kaziuk
  • Nazwisko:Bartoszewicz

Napisano 18 listopad 2016 - 20:24

No nie, nie jestem prezesem Koła czy też Okręgu. Jestem w KR. Patrzę na ręce. Staram się przekonywać do pewnych przedsięwzięć a doradzać inne.
Tak jak pisałem. Staram się na miarę moich możliwości robić to dobrze.

Ps. Żądam osobiste pytanie. Czy kiedykolwiek zrobiłeś cokolwiek dla Stowarzyszenia którego jak domniemuję jesteś Członkiem?
Będę zobowiązany za odpowiedź.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Patrz wyżej, to też forma robienia czegoś,i zapewniam że robię sporo.



#228 Guest_outsider44_*

Guest_outsider44_*
  • Guests

Napisano 18 listopad 2016 - 20:40

Wygoogluj- ichtiofauna systemu rzecznego Zgłowiączki.

Wujek wie wszystko, ale sprawdzałem czy Ty też wiesz o czym piszesz.



#229 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6254 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 18 listopad 2016 - 21:05

To jeśli tak jest to kto poświęci swój cenny czas, przecież wielu z nas pracuje i nie ma czasu nawet na ryby, to skąd wziąć odpowiednich ludzi z pasją, kasą i masą wolnego czasu, ja takich nie znam.

 

To jest największy problem stowarzyszeń, między innymi dlatego wprowadzono zapis do Ustawy o Stowarzyszeniach, który zezwala na zatrudnianie członków władz. Czy to dobre posunięcie? W wielu przypadkach tak, niestety w wielu innych będzie prowadziło do patologii. 

Coraz mniej jest osób z pasją społecznego działania, czasy się zmieniły, trzeba coraz więcej pracować, by mieć cokolwiek. Jak obserwuję władze i organy różnych szczebli w PZW, widzę głównie ludzi prowadzących własne działalności gospodarcze, ludzi piastujących kierownicze stanowiska i emerytów. Nieliczni to pracujący na etatach, bo faktycznie trudno to pogodzić z uczciwą pracą społeczną na rzecz związku. Oczywiście są karierowicze, którzy próbują oskubać związek na różne sposoby, ale nie jest ich wielu. Ten gatunek występuje w wielkich okręgach, w których są duże pieniądze. Jest trochę możliwości wyrwania pieniędzy do prywatnych kieszeni zgodnie z prawem. Tyle, że w mniejszych jednostkach organizacyjnych te pieniądze są zbyt małe, by wyżywić członków władzy i organów kontrolnych, dlatego tam bardzo rzadko dochodzi do patologicznych sytuacji. Niestety to, co złe widać najostrzej. Jeden podły zarząd rzuca cień na całą rzeszę prawdziwie zaangażowanych ludzi. 

Problemem PZW jest skostniała struktura i przestarzały statut, który nie odpowiada dzisiejszej rzeczywistości. 

 

Długo można bajać na temat, tylko po co. To bajanie na internetowym forum nie zmieni rzeczywistości.


  • Darek P i venom_666 lubią to

#230 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1882 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 18 listopad 2016 - 22:09

Sci-fi...

 

PZW - Prywatny Związek Wędkarski.  Akcje wypuszczone na giełdę, dywidenda dla zarejestrowanych wędkarzy. Zniżka na opłaty dla osób, którzy przyłapali kłusowników/łamiących RAPR na gorącym uczynku, premie dla pracowników PSR... 


Użytkownik Młody wędkarz edytował ten post 18 listopad 2016 - 22:18


#231 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6254 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 18 listopad 2016 - 22:33

:D  :D  :D  Ładne



#232 OFFLINE   galek

galek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 50 postów

Napisano 18 listopad 2016 - 23:32

Jopek, jeśli twój prezes był tylko prezesem zarządu koła, to legalnie mógł sobie zarybić najwyżej oczko wodne przed domem. Zarybia okręg na podstawie tzw. operatów rybackich dla danej wody.


  • bartsiedlce lubi to

#233 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6254 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 18 listopad 2016 - 23:47

Przy każdym Zarządzie Okręgu istnieje instytucja pn. Komisja ds zarybień. Komisja ta decyduje o wielkości i strukturze zarybień wód pozaobwodowych. Tak więc Pan Prezes może mieć wpływ na zarybienie konkretnego, zamkniętego zbiornika. Masz rację, że nie ma wpływu na zarybienie rzeki, która z mocy prawa jest obwodem rybackim lub jego częścią.


  • guma i galek lubią to

#234 OFFLINE   Jopek1971

Jopek1971

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 141 postów
  • LokalizacjaTaplary
  • Imię:Kaziuk
  • Nazwisko:Bartoszewicz

Napisano 19 listopad 2016 - 00:07

Jopek, jeśli twój prezes był tylko prezesem zarządu koła, to legalnie mógł sobie zarybić najwyżej oczko wodne przed domem. Zarybia okręg na podstawie tzw. operatów rybackich dla danej wody.

 

 

 

Ten co zarabiał był wtedy prezesem zarządu okręgu.


Użytkownik Jopek1971 edytował ten post 19 listopad 2016 - 00:17


#235 OFFLINE   galek

galek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 50 postów

Napisano 19 listopad 2016 - 00:18

No, jak prezesem okręgu to już insza inszość. Ale tak jak napisał Bartek, rzeki czy rzeczki i tak samowolnie nie bardzo miał możliwość. Co innego zbiorniki pozaobwodowe. Tu pan prezio okręgowy ma spore pole do popisu.



#236 OFFLINE   guma

guma

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 84 postów
  • LokalizacjaPrzemyśl

Napisano 19 listopad 2016 - 07:02

Nikt z członków władz i organów Koła, Okręgu, czy Zarządu Głównego nie jest na etacie i nie pobiera wynagrodzenia. 
Zarządy poszczególnych szczebli organizacyjnych mogą ustalić dietę za obecność na posiedzeniu, można również uzyskać zwrot kosztów dojazdu na posiedzenie.


Bartku, jedna uwaga.

To co napisałeś to prawda, za wyjątkiem władz Zarządu Głównego PZW.

Tam jest szczegółowo określone kto i ile zarabia.

Ujęte jest to w " Biuletynie informacyjnym Pzw "

Dostępne tylko dla władz Zarządów Okręgów

#237 OFFLINE   Sleepy Jeezy

Sleepy Jeezy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 listopad 2016 - 09:01

Patrzyłem na wartość zarybień okregu mazowieckiego pzw:
http://www.ompzw.pl/...06_g15b8tvw.pdf
za 2 280 151zł do 30.06.2016 niestety nie wiem od kiedy, czy jest to zapis roczny czy półroczny, ale załóżmy że jest półroczny i w sumie rocznie okreg przeznacza 5 mln.

Nie znalazłem informacji o ilości członków ale obilo mi sie o uszy coś o 70 tysiącach.
Cięzko określić ile z tego jest pieniedzy, nie ma jednej skladki, jest mnostwo ulg ale zakladając coś pośrodku pelna skladka członkowska + na wody nizinne wychodziloby 200 zl (75zl +125zl)

Wychodzilo by że okręg otrzymuje 14 mln zł, z czego 5 mln jest przeznaczone na zarybienia. Te "obliczenia" mają mnóstwo założeń i za dużo "chyba", prosiłbym o informacje które mogły by przybliżyć rachunki do prawdziwych wartości :)



#238 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1831 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 19 listopad 2016 - 09:19

W obliczeniach musisz jeszcze uwzględnić opłaty za dzierżawę wód...

#239 OFFLINE   Sleepy Jeezy

Sleepy Jeezy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 listopad 2016 - 09:36

Które wynoszą?



#240 OFFLINE   gringo

gringo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 557 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Grzegorz

Napisano 19 listopad 2016 - 10:38

Z tego co wiem to opłaty za dzierżawę wód są podawane w operatach wodno-prawnych. Nie jestem pewny, ale chyba okręgi nie podają tych informacji publicznie, możliwie że są podawane przez RZGW przy robieniu przetargów na obwody rybackie.

Edition jakbyś napisał do któregoś z okręgów to pewnie udzieliliby szczegółowych informacji.

Użytkownik gringo edytował ten post 19 listopad 2016 - 10:42





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych