Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dodatkowe wyposażenie pontonu i przyczepy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
885 odpowiedzi w tym temacie

#281 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 15 maj 2018 - 19:57

Tak, dane wejściowe niezmienne.ale tak naprawdę do wędkowania nie jest potrzebne takie szerokie i z takim wysokim oparciem. Niestety nie ma komu się tym zająć.....



#282 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5478 postów
  • Imię:adam

Napisano 15 maj 2018 - 20:00

Maciek to nie ma znaczenia, dajac fotel na srodku , i obracajac sie na burte  masz moze z 20cm na nogi



#283 OFFLINE   Mahone

Mahone

    Forumowicz

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPip
  • 83 postów

Napisano 15 maj 2018 - 20:29

Krzesło zawsze nożna można zmienić na węższe

#284 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 15 maj 2018 - 20:34

Cześć
Koledzy jakiś pomysł na zabezpieczenie antykradzieżowe rolek przyczepy?
Jakiś s....syn złodziej opierniczyl narazie boczne tylne.

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

W stu procentach nie zabezpieczy ale na przeciętnego sebiksa wystarcza https://boltman.pl/p...retka-zrywalna/
  • artur.piwo73 lubi to

#285 OFFLINE   Mahone

Mahone

    Forumowicz

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPip
  • 83 postów

Napisano 20 maj 2018 - 07:20

Montaż jest w drodze do mnie :) jak dojdzie to się pochwalę i zrecenzuję go w tym wątku. Rozważam też pójść z nim do mojego dobrego kolegi który jest tokarzem i może zrobić kilka takich jakby byli chętni w bardziej przyzwoitych pieniądzach :)

#286 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 24 maj 2018 - 16:28

Tiuning łodki PWH przez duże T.....

 

https://www.youtube....h?v=mpbU44zQOt0


  • siarq lubi to

#287 OFFLINE   Mahone

Mahone

    Forumowicz

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPip
  • 83 postów

Napisano 03 sierpień 2018 - 00:18

Cześć!

Chciałbym wkońcu pochwalić się swoim balonem, oraz akcesoriami które na nim zainstalowałem.

Sam ponton to popularny Kolibri KM330PP

4379c3f699d6ee10med.jpg
b9c881b5ea73c79emed.jpg

Numery rejestracyjne zamówiłem odrazu u sprzedawcy wraz z usługą przyklejenia. Wykonane są z tego samego materiału co ponton. Polecam wszystkim takie rozwiązanie, w szczególności tym którzy borykają się z rozmazującymi się flamastrami.

Koła transportowe.
Konstrukcja jest banalnie prosta, składa się z dwóch profili przykręconych do pawęży do których wsadza się mniejsze profile z kołami. Całość jest dobrze spasowana i niema luzów. Po bokach profili są wywiercone otwory aby wsadzić w nie bolce, które zapobiegają opadnięciu podłogi na koła co uniemożliwiłoby ich kręcenie się. Koszt wykonania nie przekroczył 80zł, spisują się bardzo dobrze.

Na zdjęciu poniżej zobaczycie oprócz wyżej opisanych kół podwyższoną pawęż pod mój silnik spalinowy. Większość z Was wie po co się to robi, ale napewno znajdą się też osoby które mogą nie wiedzieć czemu ma to służyć. Otóż już wyjaśniam:
Gdy pawęż jest za wysoka śruba łapie powietrze i silnik często "zawyje" na fali lub za płynącym pontonem czy łodzią tworzy się fontanna wody. Natomiast gdy pawęż jest za niska (jak w moim przypadku) to silnik jest za głęboko zanurzony i działa jak hamulec. Optymalne ustawienie silnika jest takie gdy płetwa anty kawitacyjna jest poniżej dna środka pływającego od 2-4 cm, no i oczywiście ważny jest kąt ustawienia silnika względem pawęży.

Moje podwyższenie jest zrobione ze sklejki. Przed przykręceniem do pawęży zostało zaimpregnowane lakierem. Po przykręceniu, łączenia podwyższenia z pawężą uszczelniłem silikonem aby zapobiec dostaniu się wody między te dwa elementy.

6c81315374d7eca1med.jpg
a0aba6b19dfee0b2med.jpg

Kolejnym przydatnym gadżetem jest:

PowerBox.
Wykonany z wojskowej skrzyni z demobilu, mieści w sobie akumulator żelowy 120ah. Nie będę opisywał schematu połączeń, tylko po krótce powiem że zainstalowane w nim jest gniazdo zapalniczki oraz usb, listwa led do oświetlenia pokładu, gniazdo ładowania, voltomierz, oraz strażnik napięcia. Do boxa podpinam silnik elektrczny wraz z windą kotwiczną. Myślę że każdy kto planuje spędzić cały dzień na wodzie doceni funkconalność takiego boxa. Całość wyszła mnie koło 300zł.

d1b1b33add8515f4med.jpg
9deab9a0cbebc62dmed.jpg
1aab82f7be47fdf6med.jpg
e5fb6f79354313b4med.jpg

Elektryczna winda kotwiczna Stronger Steel Hands 35 z kotwicą 10kg.
Nie wiem jak wcześniej mogłem pływać bez tego urządzenia. Bardzo szybko zwija linkę z dużych głębokości, doceni ją każdy kto musi wyciągać ręcznie w pojedynkę dwie kotwice z 15m ;) cena dość spora bo aż około 1500zł za samo urządzenie + montaż na ponton około 200-250zł. Mimo to, uważam że to dobrze wydane pieniądze.

3125af76512ede8cmed.jpg

Montaże Borika Fasten.
Akcesoria tej firmy pierwszy raz widziałem w ubiegłym roku na rybomani, i już wtedy wiedziałem że dla niektórych elementów znajdę u siebie zastosowanie. Zaczęło się od relingu na którym są trzy gniazda, do których dopięty jest uchwyt trollingowy na wędkę, podstawka na echosonde (na zdjeciach garmin echomap 72sv) oraz przedłużka wraz z uchwytem na przetwornik echosondy. To rozwiązanie daje mi dużo swobody na pontonie, ponieważ nie zajmuje przestrzeni na pokładzie - wszystko jest na burcie. Jedyny mankament to uchwyt przetwornika, który trzęsie się podczas pływania. Ale i z tym dałem sobie radę doklejając rolkę kotwicy (wcześniej oczywiście usuwając z niej ruchomy wałek) poniżej "listwy" odbojowej, w którą teraz wchodzi uchwyt. Dla pewności spinam to jeszcze trytytką i wszystko działa jak należy.

b0dcb6fc8bdff9a0med.jpg
71a6d3ef06445dc5med.jpg
0d5c68e22b0951e3med.jpg

Następnym "podzespołem" z boriki to blokada linki kotwicznej na pawęży. Montaż bardzo prosty gdyż opiera się na wywierceniu 4 dziur i skręceniu śrubami. Tutaj pojawia się również mój kolejny pomysł czyli jak zaadoptować zwijak kabla do wędkarstwa. Pomysł prosty i bardzo pożyteczny, nie wiem jak u Was, ale ja zawsze miałem problemy ze skręcającą się liną, która plątała się ze wszystkim na pokładzie, w szczególności z moimi nogami. Naszczęście udało się zażegnać ten problem i lina ma swoje miejsce. Sam zwijak mocuje na taśmach do uchwytów podłogowych.

04d75ec58c619b71med.jpg
d27509ff4a4f6042med.jpg

Kolejną rzeczą w której akcesoria boriki mi bardzo pomogły to stworzenie stolika. Sporo szukałem po necie gotowych stolików na gumę, ale wszystko było małe, a ja chciałem coś, na czym mogę położyć komfortowo pudło z przynętami, uzbroić zestawy, czy położyć termos i coś zjeść nie syfiąc przy okazji całej podłogi co wcześniej często mi się zdarzało. Ale do sedna, jak już tak szukałem i w efekcie nic nie znalazłem to postanowiłem stworzyć taki stolik samemu. Kupiłem taki karpiowy z teleskopowymi nóżkami o wymiarach 60x30cm. Następnie zdemontowałem te nóżki i kupiłem dwa regulowane łączniki z podstawką z boriki ktore przykręciłem do stolika. I za nim na balonie przykleiłem dwie platformy montażowe przyszło mi do głowy że jeszcze przydałoby się zrobić w stoliku dwa uchwyty na wędki. Żebym nie miał zbyt łatwo to pojawił się kolejny problem, gdyż po przykręceniu do stolika uchwytów na wędki (też z boriki) okazało się że stolik nie będzie mógł stać na środku burty, gdyż uchwyty są dłuższe od łączników. Nie pasowalo mi montować stolika na wewnętrznej części burty, gdyż to wiązałoby się z utratą powierzchni na części użytkowej pontonu. Po dłuższej chwili myślenia przypomniałem sobie o przedłużkach wspomnianej firmy i szybko zamówiłem dwie sztuki 205mm. Po przyjściu i pomierzeniu okazało się, że stolik można śmiało mocować na środku burty. Efekt końcowy był dla mnie bardzo zadowalający.

f4f10007f806ff64med.jpg
9a854b38d2b5a768med.jpg

A teraz parę słów o fotelu a raczej jego montażu, o które prosi mnie od dłuższego czasu kilka osób z naszego forum

Chwaliłem się, stosunkowo nie dawno w tym wątku że zamawiam montaż fotela z Rosji. Montaż który pozwala nam "jeździć" po całym pokładzie i dodatkowo wyposażony jest w podnośnik gazowy, który jest dużym udogodnieniem, gdy przyjdzie nam siedzieć z podkurczonymi kolanami przez kilka godzin.

Montaż składa się z 5 elementów:

- Podstawka alu przykręcana do podłogi (śruby fi 6mm, pogłebienie fi 12mm na 3mm głębokości celem schowania łebków śrubek aby nie uszkodzić gumy)

- 2x aluminiowa ruchoma część stelaża, jedna z nich posiada gniazdo na podnośnik gazowy pełniące również funkcję nóżki podczas siedzenia.

- Uchwyt obrotowy na fotel wraz z wajchą do podnośnika.

Sam fotel to popularny model z Juli.

Muszę przyznać że ten montaż to bardzo prosta i funkcjonalna konstrukcja. Wszystkie ruchy są bardzo płynne, nic nie charuje, stabilnie się siedzi i porusza po pokładzie. Na początku bałem się trochę tego że wszystko może się gibać podczas przemieszczania na pokładzie oraz podczas siadania i wstawania. Wszystkie moje obawy zostały rozwiane po pierwszym wypłynięciu, siedzi się jak na lądzie :) Polecam wszystkim, filmik z jego udziałem znajduje się kilka lub kilkanaście postów wyżej.

8b9cc1effd7919a2med.jpg

To chyba wszystko co miałem do przedstawienia, może i u was co po niektóre rozwiązania znajdą zastosowanie :)

Pozdrawiam!

Użytkownik Mahone edytował ten post 03 sierpień 2018 - 01:04


#288 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1461 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 03 sierpień 2018 - 00:48

Zajebiście :)

 

Powinno być na początku wątku dla potomnych :))

 

 

Gratulacje mnie podoba się bardzo .

 

Mógłbyś dać linka do fotela i uchwytu na garmina :rolleyes:


  • Mahone lubi to

#289 OFFLINE   Mahone

Mahone

    Forumowicz

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPip
  • 83 postów

Napisano 03 sierpień 2018 - 01:13

Zajebiście :)
 
Powinno być na początku wątku dla potomnych :))
 
 
Gratulacje mnie podoba się bardzo .
 
Mógłbyś dać linka do fotela i uchwytu na garmina :rolleyes:


Jeszcze trochę zedytowałem :)

Fotel https://www.jula.pl/...o-lodzi-651012/

Uchwyt pod echo https://anmur.eu/Pod...m-Sst223-p39904

#290 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1461 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 03 sierpień 2018 - 01:29

Jeszcze trochę zedytowałem :)

Fotel https://www.jula.pl/...o-lodzi-651012/

Uchwyt pod echo https://anmur.eu/Pod...m-Sst223-p39904

 

 

mmmm...

 

bardziej w pierwszym przypadku chodziło mi o to czy nogę do fotela zrobiłeś sam czy kupiłeś ?

A w drugim chodziło mi o cały uchwyt wraz z mocowaniem przetwornika :)



#291 OFFLINE   Mahone

Mahone

    Forumowicz

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPip
  • 83 postów

Napisano 03 sierpień 2018 - 01:36

mmmm...
 
bardziej w pierwszym przypadku chodziło mi o to czy nogę do fotela zrobiłeś sam czy kupiłeś ?
A w drugim chodziło mi o cały uchwyt wraz z mocowaniem przetwornika :)


Noga do fotela http://www.gz-t.ru

Reling https://anmur.eu/Rel...-Gr610-3-p40002

Uchwyt przetwornika https://anmur.eu/Ram...90-Ft500-p48550

Przedluzka od relingu do uchwytu przetwornika https://anmur.eu/Prz...mm-Ex225-p39923

#292 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1461 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 03 sierpień 2018 - 02:18

fajnie dzięki ..

 

Ostatnie pytanie : :) Czy przerabiałeś jakoś uchwyt przetwornika ? bo ten z .linku wygląda tak jakby nie pasował do garmina a u Ciebie jest bdb ....



#293 OFFLINE   WojtekCIN

WojtekCIN

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1170 postów

Napisano 03 sierpień 2018 - 04:17

Terminator! O, tak bym nazwał krypę.

Fajnie wyszło, dużo pracy i kasy włożonej w funkcjonalność gumiaka.




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Mahone lubi to

#294 OFFLINE   jkos

jkos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Kosiorek

Napisano 03 sierpień 2018 - 06:33

Ośki kołek podparte w 2 miejscach, popieram. Tez taki układ zastosowałem.
  • Mahone lubi to

#295 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 03 sierpień 2018 - 07:31

Super ubranko dla dętki. Masz przyczepkę do tego czy za każdym razem zakładasz mody?

Jaka była ostateczna cena rosyjskiego wynalazku do mocowania fotela?


  • Mahone lubi to

#296 OFFLINE   WojtekCIN

WojtekCIN

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1170 postów

Napisano 03 sierpień 2018 - 07:57

Kurde, tam nawet linka kotwiczna jest pod kolor :)


  • Mahone lubi to

#297 OFFLINE   Mahone

Mahone

    Forumowicz

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPip
  • 83 postów

Napisano 03 sierpień 2018 - 13:29

fajnie dzięki ..

Ostatnie pytanie : :) Czy przerabiałeś jakoś uchwyt przetwornika ? bo ten z .linku wygląda tak jakby nie pasował do garmina a u Ciebie jest bdb ....

Wywaliłem tą śrubke z dystanserami i wstawiłem tam przetwornik gt40 z blaszką (z zestawu przetwornika) którą przykręciłem na dwóch krótkich ale grubych śrubkach, które też były w zestawie z gt40 (łebki chyba pod nasadke nr 14).

Terminator! O, tak bym nazwał krypę.

Fajnie wyszło, dużo pracy i kasy włożonej w funkcjonalność gumiaka.

Dobry pomysł na nazwę :) dzięki! :)

Super ubranko dla dętki. Masz przyczepkę do tego czy za każdym razem zakładasz mody?
Jaka była ostateczna cena rosyjskiego wynalazku do mocowania fotela?

Mój teść ma Iveco Daily, więc często jeździ napompowany na pace, ale czasami zdaża się że muszę wszystko złożyć i jechać nad wodę. Rozkładanie zajmuje mi jakieś 30-40minut a składanie wydaje mi się że dwa razy szybciej.

Cena importu montażu fotela z Rosji wyszła mnie 8250 rubli czyli wtedy jakieś 450zł

Użytkownik Mahone edytował ten post 03 sierpień 2018 - 13:48


#298 OFFLINE   Bartek MIKAS

Bartek MIKAS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 248 postów
  • LokalizacjaGostynin
  • Imię:Bartek

Napisano 10 sierpień 2018 - 09:49

Dosyć ciekawe wyposażenie niedużego pontonu - praktyczne bez fajerwerków...w dodatku autor podaje linki do zamontowanych akcesoriów...

https://youtu.be/b-EO5wGwtYE


Wysłane z mojego HAMMER_AXE_M_LTE przy użyciu Tapatalka

#299 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisano 10 sierpień 2018 - 10:36

Torby na balony są genialne dosłownie.

#300 Guest_Drac_*

Guest_Drac_*
  • Guests

Napisano 12 sierpień 2018 - 17:56

Ciągła uwaga aby kija nie uszkodzic na pływadle mnie dobijała. Sterczące pionowo kije odpadają - w razie ciężkiego holu utrudnienie i możliwość uszkodzenia przy rzucaniu.
Jedyna opcja to poza burtą ale tak, aby nie przeszkadaly przy podbieraniu ryby.

Tymczasowo takie rozwiązanie - na paskach zaciakowych, ale póki co sprawdza sie super wiec bede kleic na stałe.

IMG_20180727_110921.jpg

IMG_20180727_110227.jpg




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych