Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dodatkowe wyposażenie pontonu i przyczepy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
885 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   GregorS

GregorS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Grzegorz

Napisano 13 marzec 2017 - 21:53

Poczekam na twoją opinię, mam jeszcze trochę czasu to poczekam ;)



#62 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1341 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 13 marzec 2017 - 21:59

w tym tygodniu bede kleil to zdam relacje :)

Obyś nie zapomniał :)



#63 OFFLINE   Symeon

Symeon

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 14 marzec 2017 - 18:27

GregorS, też jeszcze nie korzystam z tych akcesoriów FASTen BORIKA, ale byłem na targach w poznaniu, i bodajże była to załoga tego sklepu ( http://www.anmur.eu/ ) i mieli różne już pomontowane na pontonie. Powiem szczerze że robi wrażenie, jakie możliwości dają te "relingi" uchwyty i inne, i można było sobie dotknąć i zobaczyć, to powiem wam, że wydają sie być no solidne, wytrzymałe, zapewniali że elementy metalowe nierdzewieją i akcesoria na każdą wodę się nadają słoną i słodką. Mają zdjęcia na swoim fb z tych targów ale nie będę wklejał bo będzie że krypto reklama, a świeże mam konto bo zawsze tylko czytam ;) ale ciężko się nie oprzeć ekscytacji, to FASTen to odkrycie roku '17 i  nie wiem czy czekać aż siarq zamontuje czy już zamawiać bo marzy mi się taki reling, na tym kilka uchwytów czy to na wędkę czy na tablet na którym mam podgląd z echosondy.. ahh 


  • GregorS lubi to

#64 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5480 postów
  • Imię:adam

Napisano 14 marzec 2017 - 19:13

Ten system juz był dawniej . Jest jeszcze bliźniaczy railblaza .ale drozszy i ne znalazłem w pl. Ja zamówiłem reling 60cm uchwy na echo ,kija , przetwornik i jeszcze jakiś duperszmit. Dziś nadali także pewnie w pt sobotę będę kleil to coś wkleję na yt gdzieś widziałem drabinki zamocowana jak koleś. Stanął. Na balonie i się bujal na niej... możliwości multum . Montaz szybki oby tylko rzeczywistość to potwierdziła, to będzie hit

#65 OFFLINE   Symeon

Symeon

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 14 marzec 2017 - 19:23

siarq miałem w łapie na targach, to żadne chińskie dziadostwo to to nie jest na pewno. No ja to niedawno odkryłem przez ich fanpejdz, kiedys u nich ponton kupowałem..no i na targach - ale nie kazdy chodzi na targi, i poza tym jakoś nigdzie się z tym nie spotkałem, żaden blog, yt, nigdzie nie słychać ani widać.. Też reling? To może poczekam aż Ci przyjdzie i zdasz relacje i wtedy kupie:D


Użytkownik Symeon edytował ten post 14 marzec 2017 - 19:25

  • Adachu lubi to

#66 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5480 postów
  • Imię:adam

Napisano 14 marzec 2017 - 20:10

Hehe za królika doświadczalnego robie :) nic Wam nie powiem :P
  • Symeon lubi to

#67 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5480 postów
  • Imię:adam

Napisano 16 marzec 2017 - 14:24

Przykleilem to cudo dzis mistrzowie . Ogolnie rewelacja :) NIe jest to chinski szybki sort. Reling jest gruby masywny , Gniazda na nim mozna obracac/przesuwac jak pasuje (trzeba poluznic sruby ustawic jak chcemy i dokrecic) Montaz dodatkowych elementow typu uchwyt wedki , stolik pod echo itp. trwa 3 sekundy. Odbezpieczamy,  wkladamy i zamykamy :) Wszystko sie trzyma , stabilnie.  Na wieloklinie jest minimalny luz , jednak w niczym to nie przeszkadza. Takiego rozwiazania szukalem , szybko sprawnie i wykonanie jak najbarziej dobre. Takze jak , ktos z was sie bije z myslami kupic czy nie , to polecam. Nie jest to co prawda za tanie , jednak wart ceny.

pozdrawiam

Załączone pliki

  • Załączony plik  3.jpg   45,62 KB   77 Ilość pobrań
  • Załączony plik  2.jpg   63,75 KB   77 Ilość pobrań
  • Załączony plik  1.jpg   35,55 KB   74 Ilość pobrań

  • GregorS, lukson i Symeon lubią to

#68 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1341 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 16 marzec 2017 - 14:36

Super,

ja jednak na początek zapytam o fotel. Możesz coś napisać. Będę miał Marewicka 4,00m z aluminiową podłogą. Jak jest ze składaniem gumy?



#69 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5480 postów
  • Imię:adam

Napisano 16 marzec 2017 - 14:44

tzn ?

pompujesz wpierw na flaka , wkladasz podloge , listwy , pompujesz na maxa i lecisz na ryby:) w elemencie podlogi na stale gniado do nogi fotela, wkrecam kawlek rury na to fotel i jest



#70 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4665 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 16 marzec 2017 - 16:53

Adam, jestem ciekawy jak to się sprawdzi w roli mocowania przetwornika, np. takiego totalscana na full speed, rura dość gruba, opory też będą grube. Plastyki wytrzymają??



#71 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1341 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 16 marzec 2017 - 17:16

tzn ?

pompujesz wpierw na flaka , wkladasz podloge , listwy , pompujesz na maxa i lecisz na ryby:) w elemencie podlogi na stale gniado do nogi fotela, wkrecam kawlek rury na to fotel i jest

:) Nie pytałem o rozkładanie gumy, tylko o jej składanie. Co trzeba demontować, aby zapakować można było do torebki :)



#72 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5480 postów
  • Imię:adam

Napisano 16 marzec 2017 - 17:40

Ja wyzucilem wogole przetwornik na bok balonu . Pływam na 2hp także w porywach do 8kmh . I trzeba dorobić jeszcze mocowanie na boku aby to usztwnic maxymalnie.  I albo przykleje jeszcze jedno mocowanie na boku i uchwyt na rurę . Bądź wypiże ta rolkę kotwiczna co tam jest i w nią będzie wchodziła sztyca od przetwornika . W tedy juz nie ma siły aby coś to wyrwał.  No chyba ze spalina i z 50kmh . Jednak to mi póki co nie grozi. Na detakach jest  troche lipa z klejeniem bo : tu wiosła . Tam jakieś pierdolniki na daszek /wędki . Z boku zaś ocieracz i trzeba pokminic jak to.wszystko zgrać. Na lajbach i twardych powierzchniach sprawa dużo lepsza . 

Na elektryki 12v i prędkości do 6km to.wszystko wytrzyma bez niczego. Te plastiki naprawdę nie wyglądają na liche . Czas zweryfikuje co warte. Póki co jestem mega zadowolony z tego.

Janusz aby detke zwinąć to cóż trzeba . Sposcic powietrze wyciągnąć listwy . Wykręcić fotel . Wyjąć podłogę i wsądzić w bagażnik.  W podłodze - 1 elemencie  zostaje tylko gniazdo fotela przybite na stałe.  Cała reszta się składa jak origami. Napewno ważne według mnie jest to, aby noga była jako osobny element a nie zespolona na stale. Oczywiście mowie tu o przypadku jak zwijasz gume. Bo jeśli ja wozisz na.przyczepce to.może być na stale


  • GregorS lubi to

#73 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1341 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 16 marzec 2017 - 19:44

Dzięki Adamie za szczere zeznanie :)



#74 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5480 postów
  • Imię:adam

Napisano 18 marzec 2017 - 08:29

a tu jeszcze drobne usztywnienie sztycy

Załączone pliki


  • Symeon lubi to

#75 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4665 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 18 marzec 2017 - 09:11

a tu jeszcze drobne usztywnienie sztycy

Zacnie obmyślone ;)



#76 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1341 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 19 marzec 2017 - 21:13

Mam pytanie dotyczące przyczepy.

Chcę w swojej założyć hermetyczne oświetlenie. Z lenistwa, aby nie kombinować ze ściąganą belką tylną.

Zdaje coś takiego egzamin?



#77 OFFLINE   suhhar

suhhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisano 19 marzec 2017 - 21:41

nie zdaje zawsze gdzies ta woda wejdzie i bedzie. Lepiej pomyśl nad systemem błyskawicznego zdejmowania belki u mnie jest wtyczka do przyczepy  i 2 motylko po bokach. Zdjęcie zajmuje ok 20s.



#78 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 19 marzec 2017 - 21:59

Można kupić lampy led ,dedykowane do przyczep i są one w 100 % szczelne. Ale połączenie jej z instalacją elektryczną w przyczepie może już takie nie być . Tym bardzie ,że kabel ,który wychodzi z lampy jest zazwyczaj krótki. Potrzebna byłaby puszka hermetyczna o odpowiednim oznaczeni IP ( stopień ochrony) . Nawet jak zamontujesz do takiej puszki dławiki kablowe ( które dają pewność szczelności) nie będziesz miał    100 % pewności ,że jest to wszystko szczelne. A tych kabli będzie kilka . U mnie dla przykładu , lampa lewa + prawa -2k , ośw. rejestracji -2k,obrysówki L + P -2k, trzecie św. stopu - 1k . Razem 7 kabli . 

 

Będzie działało ale jak długo to nie wiadomo. Z autopsji powiem Ci ,że nawet diodowe lampy montowane np. w przyczepach towarowych potrafią się przepalić.

Kupując lampy ledowe warto sprawdzić czy posiadają homologację  .Jest wiele tanich lamp ledowych do przyczep  na aukcjach ale niestety są one bez homologacji. Mimo ,że przyczepy o DMC do 750kg nie muszą mieć corocznych badań /przeglądów na OSKP ,ale podczas kontroli policjant ma prawo zatrzymać Ci dowód rejestracyjny od przyczepy za lampy ,które nie posiadają homologacji.

Decyzja oczywiście należy do Ciebie.   



#79 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1341 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 19 marzec 2017 - 22:28

Widzę Marku, że używasz ledów w przyczepce. I chyba Ci się sprawdza.

Homologacja i szczelność to podstawa. Połączenie szczelne kabli da się również zrobić.

Zadałem to pytanie, bo czytając trochę o "przyczepowych" ledach natknąłem się na opinie, że może coś zacząć się krzaczyć w oświetleniu samochodu po zastosowaniu ledów. W moim samochodzie do wiązki haka nie jest potrzebny moduł, a więc chyba wszystko powinno być oki. Jednak zanim zakupię lampy zespolone, chciałbym mieć pewność, że decyzja moja jest właściwa.

Chyba nie powinno się gryźć, jeżeli z tyłu dam ledy, a z przodu(obrysówki) na normalnych żarówkach.


Użytkownik Janusszr edytował ten post 19 marzec 2017 - 22:57


#80 OFFLINE   Symeon

Symeon

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 20 marzec 2017 - 01:36

Dzieki Siarq, albo zamówie albo się do nich wybiorę, kawałeczek jest ale może na miejscu będąc łatwiej będzie co wybrać i kupić, może jakiś rabacik dostanę  :rolleyes: No mówiłem, że wytrzymałe i solidne się wydaje, ale jak w praktyce to nie wiem ,dlatego czekałem aż Ci przyjdzie i zamontujesz. To niby nie plastik tylko poliamid - jakieś tworzywo "super" wytrzymałe.. ale dokładnie, czas pokaże.  
A no i pytanie, czym kleiłeś te platformy montażowe z balonem? 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych