Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

MEGABASS - wędki wędeczki ja was wszystkie...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
588 odpowiedzi w tym temacie

#261 OFFLINE   bigbite

bigbite

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 146 postów

Napisano 03 luty 2016 - 23:14

Nie jestem teraz ci w stanie dokładnie powiedzieć gdzie itd ale ogólnie w świecie wędkarskim ogólnie jest fascynacja megabassem. Cieżko pomacać te kije stad moje pytanie.

#262 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5421 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 03 luty 2016 - 23:17

oki, ale ja pytam o serię, o którą Ty pytasz - czyli LEVANTE



#263 OFFLINE   bigbite

bigbite

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 146 postów

Napisano 04 luty 2016 - 04:40

O tej seri serii cieżko cokolwiek znaleść oprócz opisu na stronie. Wiem ze cieżko porównać model który niedawno sie ukazał i widzę to na forum ze ludzie pytają o nowa elitke która dopiero co sie ukazała i proszą o porównania przykładowo do starego modelu itd choć można z góry założyć ze za dużo osób nie będzie miało jej następnego dnia w domu.
Może to ja zadałem złe pytanie, chodziło mi o jakieś różnice jakie są miedzy megabassem a st. Croix pytam dlatego o St. Croix dlatego ze najlżej będzie mi to porównać. Wiem ze cześć z Was ma nie które modele( nie koniecznie levante) i może mnie jakoś zachęci do pierwszej wędki z tej stajni.Pytam tez także dlatego bo wiem jak cieżko było mi sie przekonać do castingu i ile czasu mi to zajęło ,a teraz pukam sie w głowę dlaczego dopiero teraz dlatego niech popełnić takiego samego błędu z megabassem skoro za te same pieniądze które miał bym wydać na St. Croix mógł bym wydać na megabassa który może okazać sie lepszy.
Jak dobrze pamietam to tobie bazyloss bardzo dobrze odpowiadało wywarzenie tych wędek

#264 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5421 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 04 luty 2016 - 12:20

Ja, to chyba nie do końca powinienem się wypowiadać, bo nie raz pisałem, że nie jestem jakimś specjalnym fanem MB (dodatkowo moje kontakty z MB są dość późne jak na historię MB), jak również właśnie ja pisałem, że nie do końca odpowiada mi wyważenie tych wędek, bo ich balans jest wg mnie stricte pod metodę/przynętę, dla których zostały zaprojektowane, a że ja głównie jig-uje, to raptem dwie wędki , z tych które miałem były dla mnie świetnie wyważone i może dwie akceptowalne. (tylko ile trzeba by tego przelecieć, aby coś jednoznacznie powiedzieć ?)

 

Świetnym przykładem jest OneTen z Orochi X4, który można adaptować do wielu zastosowań, ale myślę, że zawsze będzie jakiś niedostyt, a do twitchingu woblerów typu OneTen - Super :)

 

Zadajesz Kolego pytanie w wątku z TEZĄ, z tezą, że MB jest Cool, niemożliwe jest wg mnie jakieś obiektywne porównanie MB, do STC, zwłaszcza, że ile jest popularnych serii (Avid, Elite, Extreme) i z nich blanków (po 4-5?), a tu porównujemy do całej gamy (również już nie produkowanych) serii i modeli wędek fabrycznych.

 

MB, to nie tylko blanki, ale wiele innych elementów użytkowych i wizualnych. Dla mnie np. ważniejszy jest komfort z trzymania w ręku uchwytu typu ARMS, niż jakieś milisekundu i dzióbki fali.

 

Jeśli szukasz wyraźnie "lepszej" wędki niż np. dobrze uzbrojona Elita, a punktem wyjścia mają być takie rzeczy jak np. czułość, cena, to odpuść na starcie, to nie ma sensu, to tak jakby Octavia (która wg mnie jest świetnym autem) miałaby Cię zabrać na koniec Polski, a jakieś wypasione Audi od razu na Księżyc.

 

Z drugiej strony mam jakieś takie przeświadczenie, że jeśli byłaby możliwość, że w jakimś sklepie stoi kilkadziesiąt modeli MB do pomacania, to każdy kogo stać na jego zakup i ogólnie na posiadanie kilku-kilkunastu wędek do różnych zastosowań miałby w arsenale jakiegoś MB, to już byłby zupełnie inne i mające większy sens rozważania.



#265 OFFLINE   bigbite

bigbite

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 146 postów

Napisano 04 luty 2016 - 15:10

Ok dzięki

#266 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5421 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 14 luty 2016 - 16:08

2016 Destroyer Tomahawk


  • Gregmegabass lubi to

#267 OFFLINE   Gregmegabass

Gregmegabass

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 201 postów
  • Imię:Greg

Napisano 14 luty 2016 - 17:33

2016 Destroyer Tomahawk

Załączone pliki

  • Załączony plik  image.jpg   94,7 KB   19 Ilość pobrań


#268 OFFLINE   Daro

Daro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 257 postów

Napisano 17 luty 2016 - 17:27

Czesć

Może kogos to zainteresuje. Kilka wedek megabassa i kilka przynet, które moim zdaniem do nich pasują. Przynety dokladalem, ale i odejmowalem. Z wyjątkiem Meigeki ( F1) ,łowię tymi wedkami w Renie z brzegu. F 2. 1/2 stosuje do Texas i Carolina Rig w porcie rzecznym do zabawy z okoniami. Zacięcie sandacza nie stanowi na tej wędce problemu. Jednak dużego sandacza nie zatrzymam w miejscu tą wedką i wtedy zabawa trwa dłużej. Cecha miejsc, w których łowię nad Renem są stromo opadające kamienne brzegi rzeki.  W takich miejscach glębokosć spada co krok, o metr a nawet dwa. Tutaj nie są mi potrzebne dalekie żuty, a raczej odpowiednia prezentacja przynęty.

Załączone pliki



#269 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 17 luty 2016 - 17:34

Dzisiaj przyleciał.Jestem pod wrażeniem.Idealny na moje okonie i nie tylko.

 

Załączony plik  P1360148.JPG   39,24 KB   28 Ilość pobrańZałączony plik  P1360146.JPG   37,98 KB   29 Ilość pobrańZałączony plik  P1360147.JPG   42,15 KB   26 Ilość pobrań


  • arturbukowski, malinabar, Gregmegabass i 1 inna osoba lubią to

#270 OFFLINE   MarcinZet

MarcinZet

    GO BARBLESS!!!

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2749 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawora

Napisano 17 luty 2016 - 17:34



Czesć
Może kogos to zainteresuje. Kilka wedek megabassa i kilka przynet, które moim zdaniem do nich pasują. Przynety dokladalem, ale i odejmowalem. Z wyjątkiem Meigeki ( F1) ,łowię tymi wedkami w Renie z brzegu. F 2. 1/2 stosuje do Texas i Carolina Rig w porcie rzecznym do zabawy z okoniami. Zacięcie sandacza nie stanowi na tej wędce problemu. Jednak dużego sandacza nie zatrzymam w miejscu tą wedką i wtedy zabawa trwa dłużej. Cecha miejsc, w których łowię nad Renem są stromo opadające kamienne brzegi rzeki. W takich miejscach glębokosć spada co krok, o metr a nawet dwa. Tutaj nie są mi potrzebne dalekie żuty, a raczej odpowiednia prezentacja przynęty.


Super! Masz pokaźny arsenał. Opisz jak możesz każdy zestaw, jaki kij z jakim multikiem parujesz, z jakimi przynętami i do jakiego sposobu wędkowania? Myślę, a właściwie jestem przekonany, że to wielu osobom zapewni ciekawe info. Long live Ito:)

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

#271 OFFLINE   MarcinZet

MarcinZet

    GO BARBLESS!!!

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2749 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawora

Napisano 17 luty 2016 - 17:35

Dzisiaj przyleciał.Jestem pod wrażeniem.Idealny na moje okonie i nie tylko.

Oby nie był za szybki...

Zgodnie z Twoją obietnicą, dawaj resztę zestawów!:)

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
  • BOB lubi to

#272 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 17 luty 2016 - 17:38

Dzisiaj przyleciał.Jestem pod wrażeniem.Idealny na moje okonie i nie tylko.

Oby nie był za szybki...

Zgodnie z Twoją obietnicą, dawaj resztę zestawów! :)

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Multiki mam tylko dwa.Zbroję sprzęt na łowisku.Wstawię fotki patyków w najbliższym czasie.Teraz coś grubszego 5-6 oz oczywiście Megabass tak żeby sobie dało radę z sumem i do tego multik.Może Daiwa Z. 


  • MarcinZet lubi to

#273 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10171 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 17 luty 2016 - 18:02

Dzisiaj przyleciał.Jestem pod wrażeniem.Idealny na moje okonie i nie tylko.

Oby nie był za szybki...

Zgodnie z Twoją obietnicą, dawaj resztę zestawów! :)

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Foty, foty prosimy :D


  • MarcinZet lubi to

#274 OFFLINE   MarcinZet

MarcinZet

    GO BARBLESS!!!

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2749 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawora

Napisano 17 luty 2016 - 22:26

Tym samym frachtem, co Tomka F3-69X7 przypełzł również jego protoplasta, czyli Eiger Northwall F3-67X. To jego drugie podejście u mnie, jakiś rok temu próbowałem go razem z F2-60X i tak mnie ten drugi zauroczył, że nawet na Eiger'a nie spojrzałem. Teraz po roku użytkowania widzę potrzebę kijka trochę szybszego, ale nie kosy - z lekko większym CW - tak około 6 - 12gr, na oksy które nie do końca chcą paprocha na 1,5gr. I to będzie jego rola.

NA razie podpinam pod T3 AIR, ale spróbuję też z IS63L + honeycomb, Zobaczymy co będzie lepsze.

c46e17462ea65254e717174c3fffe915.jpg

271453d591200c5c60b3e32944301452.jpg

577be13b742d3a5d2aa462b93ad3640c.jpg



#275 OFFLINE   piatras

piatras

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 263 postów
  • LokalizacjaKacergine, Kaunas
  • Imię:Robertas
  • Nazwisko:Rimkus

Napisano 17 luty 2016 - 23:00

;)  a može tak ARMSa ? i nie drogo... :D

 

DUCnfm.jpg


  • MarcinZet i coma lubią to

#276 OFFLINE   MarcinZet

MarcinZet

    GO BARBLESS!!!

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2749 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawora

Napisano 17 luty 2016 - 23:03

;)  a može tak ARMSa ? i nie drogo... :D

 

 

Haha dobre, szczególnie pazur tego "armsa" mnie się podoba;-) I jeszcze do tego mogę zostać "the only one"!



#277 OFFLINE   Gregmegabass

Gregmegabass

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 201 postów
  • Imię:Greg

Napisano 18 luty 2016 - 03:41

Dzisiaj przyleciał.Jestem pod wrażeniem.Idealny na moje okonie i nie tylko.
 
attachicon.gifP1360148.JPGattachicon.gifP1360146.JPGattachicon.gifP1360147.JPG

A gdzie jezyk ?
  • MarcinZet lubi to

#278 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 18 luty 2016 - 06:42

Jeżyka nie mam.Do tej wędki chyba IS Hyper Lariat z płytką szpulą a Zonda jak kupię do Criffhangera.Dwa mocniejsze MB będzie obsługiwał LiN10 Black Jungle.


Użytkownik Tomy edytował ten post 18 luty 2016 - 06:44


#279 OFFLINE   Gregmegabass

Gregmegabass

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 201 postów
  • Imię:Greg

Napisano 19 luty 2016 - 15:48

Jeżyka nie mam.Do tej wędki chyba IS Hyper Lariat z płytką szpulą a Zonda jak kupię do Criffhangera.Dwa mocniejsze MB będzie obsługiwał LiN10 Black Jungle.


Mialem na mysli Marcina zestaw , a tak do twojego super eiger to IS 63 bajka...daj znac jak sie sprawuje..

#280 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5421 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 19 luty 2016 - 16:28

troche off, ale nie mogłem się powstrzymać ;)