Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Poszukuję multiplikatora do ciężkiej roboty


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1686 odpowiedzi w tym temacie

#1341 OFFLINE   mav3rick

mav3rick

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 69 postów
  • LokalizacjaPrzewóz
  • Imię:Emil

Napisano 09 sierpień 2021 - 23:32

Potrzebuję multik, który ogarnie mi do 100-120g jeśli będzie tak potrzeba. Nie znam się na tym sprzęcie, ale upatrzyłem sobie Shimano Curado K HG. Dobry to będzie wybór?

#1342 OFFLINE   Przemek_M

Przemek_M

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 200 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 10 sierpień 2021 - 04:59

Raczej rozglądaj się za Shimano tranx.

#1343 OFFLINE   Mdah

Mdah

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaPabianice
  • Imię:Piotrek

Napisano 10 sierpień 2021 - 07:34

Ja zamówiłem na takie potrzeby abu bestię. Jutro będzie u mnie. W przyszlym tygodniu testy.

#1344 OFFLINE   oldSeb

oldSeb

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sebastian

Napisano 12 sierpień 2021 - 14:02

Koledzy, takie pytanie. 

 

Poszukuje sprzętu w zakresie 60-150g. Przetrawiłem cały wątek (gdzie brawa za wytrwałość się pytam?)  i mój wybór padł na Lew's-a Super Duty 300. Problem w tym, że nigdzie go nie można dostać, zarówno w Polsce jaki  w UE. Ktoś może wie skąd taki stan rzeczy i czy coś się zmieni może przed jesienią ?



#1345 OFFLINE   dnk

dnk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 242 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Damian

Napisano 12 sierpień 2021 - 14:13

Koledzy, takie pytanie. 
 
Poszukuje sprzętu w zakresie 60-150g. Przetrawiłem cały wątek (gdzie brawa za wytrwałość się pytam?)  i mój wybór padł na Lew's-a Super Duty 300. Problem w tym, że nigdzie go nie można dostać, zarówno w Polsce jaki  w UE. Ktoś może wie skąd taki stan rzeczy i czy coś się zmieni może przed jesienią ?


Jedni mówią, że zrezygnowali z naszego rynku a inni, że mają bardzo dużo zamówień i nie wyrabiają.

#1346 OFFLINE   oldSeb

oldSeb

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sebastian

Napisano 12 sierpień 2021 - 14:23

Jedni mówią, że zrezygnowali z naszego rynku a inni, że mają bardzo dużo zamówień i nie wyrabiają.

 

Szkoda kurcze. Nic poczekam do jesieni jak nic się nie zmieni to spróbuje pociągnąć z USA.



#1347 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4553 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 12 sierpień 2021 - 14:48

Szkoda kurcze. Nic poczekam do jesieni jak nic się nie zmieni to spróbuje pociągnąć z USA.

 

Nikogo nie reklamuję, ani nic z tych rzeczy, ot koleżeńska przysługa bo sam szukam tylko czegoś innego i mi w oko wpadł: https://www.olx.pl/d...arch#f214e7722f

 

A co do marki Lew's to raczej z naszego rynku nie rezygnuje.


Użytkownik Sławek Nikt edytował ten post 12 sierpień 2021 - 14:48


#1348 OFFLINE   oldSeb

oldSeb

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sebastian

Napisano 12 sierpień 2021 - 15:09

Nikogo nie reklamuję, ani nic z tych rzeczy, ot koleżeńska przysługa bo sam szukam tylko czegoś innego i mi w oko wpadł: https://www.olx.pl/d...arch#f214e7722f

 

A co do marki Lew's to raczej z naszego rynku nie rezygnuje.

 

Dzięki kolego, co prawda wyższe przełożenie niż chciałem ale jest to jakaś opcja.

Problem z dostępnością Super Duty 300 jest ogólnie w całej Europie chyba a trudno przypuszczać że zrezygnują z całego europejskiego rynku.


Użytkownik oldSeb edytował ten post 12 sierpień 2021 - 15:24


#1349 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10144 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 12 sierpień 2021 - 16:17

Szkoda kurcze. Nic poczekam do jesieni jak nic się nie zmieni to spróbuje pociągnąć z USA.

Mam ten multuk. Zdecydowanie wart zainteresowania. Kupiłem jakiś czas temu w polskim sklepie, nieznacznie taniej niż ten z OLX



#1350 OFFLINE   Tommek

Tommek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1171 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 14 sierpień 2021 - 21:01

Dużo tematów i multikow się tu przewinęło. Ktoś mi podpowie jaki multik do przynęt 200-300g i jaki do 300-400g przynęt?
Dzięki

#1351 OFFLINE   oldSeb

oldSeb

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sebastian

Napisano 16 sierpień 2021 - 07:51

Mam ten multuk. Zdecydowanie wart zainteresowania. Kupiłem jakiś czas temu w polskim sklepie, nieznacznie taniej niż ten z OLX

 

Którą wersję przełożenia posiadasz i jak się sprawdza ? Tak dumam w którą pójść, w zagranicznych sklepach wersja 7.2 na lewą rękę ma zazwyczaj korzystniejszą cenę ale ja nie mam doświadczenia w kręceniu młynkiem z nawojem 87cm na obrót wiec mam pewne obawy czy nie będzie bezpieczniej dopłacić do wersji z niższym przełożeniem.


Użytkownik oldSeb edytował ten post 16 sierpień 2021 - 07:53


#1352 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10144 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 16 sierpień 2021 - 08:42

Zazwyczaj zalecane jest wyższe przełożenie pod jerki. Taj duży nawój to tylko kwestia przyzwyczajenia się i z czasem przychodzi automatycznie tempo kręcenia.

Mój sprawuje się swietnie.



#1353 OFFLINE   czarny1

czarny1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 892 postów
  • LokalizacjaLanckorona/Przemyśl
  • Imię:Michał

Napisano 16 sierpień 2021 - 09:32

szybszy multik jest zazwyczaj wygodniejszy... a gdybyś miał problem z nadmiernym oporem podczas zwijania to zamontuj dłuższą korbkę:)


  • Sławek77 lubi to

#1354 OFFLINE   oldSeb

oldSeb

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sebastian

Napisano 16 sierpień 2021 - 09:39

Zazwyczaj zalecane jest wyższe przełożenie pod jerki. Taj duży nawój to tylko kwestia przyzwyczajenia się i z czasem przychodzi automatycznie tempo kręcenia.

Mój sprawuje się swietnie.

 

Mam jeszcze betoniarkę Aveta MXL do ciężkiego gruntu i trolla z przełożeniem 5.8. Tak  z ciekawości sprawdziłem jaki on ma nawój i okazuje się że jeszcze większy bo 95 cm a jakoś mi się specjalnie  nie rzuciło w oczy do tej pory aby ściąganie linki było jakoś specjalnie szybkie. Ten Lews 7.2:1 chyba nie będzie problemem i raczej w niego pójdę.

  

szybszy multik jest zazwyczaj wygodniejszy... a gdybyś miał problem z nadmiernym oporem podczas zwijania to zamontuj dłuższą korbkę :)

 

Też prawda, nawet ten Lews jest dostępny w wersji z większą korbą, którą można tez dokupić osobno na zamianę.


Użytkownik oldSeb edytował ten post 16 sierpień 2021 - 09:40


#1355 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10144 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 16 sierpień 2021 - 17:29

 

Też prawda, nawet ten Lews jest dostępny w wersji z większą korbą, którą można tez dokupić osobno na zamianę.

Nie polecam



#1356 OFFLINE   oldSeb

oldSeb

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sebastian

Napisano 17 sierpień 2021 - 13:11

Nie polecam

 

Niewygodna, gorzej się kręci ? Z ciekawości pytam bo już zamówiłem wersję 7.2:1 ze zwykłą korbką i z tego co widzę to ta dodatkowa to ekstra 200 PLN więc i tak pewnie nie kupię bo płacenie 30% wartości całego za samą korbę to lekkie przegięcie.


Użytkownik oldSeb edytował ten post 17 sierpień 2021 - 13:12


#1357 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10144 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 17 sierpień 2021 - 14:22

I tego się trzymaj. Zobaczysz , że jest super z klasyczną korbą, pod którą jest ten multik został zaprojektowany


Użytkownik BOB edytował ten post 17 sierpień 2021 - 14:24


#1358 OFFLINE   Tommek

Tommek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1171 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 17 sierpień 2021 - 14:39

Panowie podpowiecie?

 

Dużo tematów i multikow się tu przewinęło. Ktoś mi podpowie jaki multik do przynęt 200-300g i jaki do 300-400g przynęt?
Dzięki



#1359 OFFLINE   czarny1

czarny1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 892 postów
  • LokalizacjaLanckorona/Przemyśl
  • Imię:Michał

Napisano 17 sierpień 2021 - 17:28

Niewygodna, gorzej się kręci ? Z ciekawości pytam bo już zamówiłem wersję 7.2:1 ze zwykłą korbką i z tego co widzę to ta dodatkowa to ekstra 200 PLN więc i tak pewnie nie kupię bo płacenie 30% wartości całego za samą korbę to lekkie przegięcie.

masz jeszcze aliexpres, na pewno znajdziesz znacznie taniej... ale najpierw sprawdź nad wodą czy potrzebujesz, a dopiero potem zamawiaj:)


Użytkownik czarny1 edytował ten post 17 sierpień 2021 - 17:28

  • Przemek_M lubi to

#1360 OFFLINE   piotrcarp

piotrcarp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 209 postów
  • LokalizacjaLippstadt
  • Imię:piotr
  • Nazwisko:kaftan

Napisano 18 sierpień 2021 - 08:07

Kol. BOB ma rację ten młynek jest super. Polecił mi go kilka miesięcy temu i jestem mega zadowolony. Dobre wykonanie i super praca, no i ta terkotką w hamulcu pięknie gra.
  • oldSeb i Przemek_M lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych