Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Poszukuję multiplikatora do ciężkiej roboty


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1686 odpowiedzi w tym temacie

#1521 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10144 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 03 luty 2022 - 19:59

Będzie lepszy od np. tatuli 200hd?

Raczej nie


  • Sławek77 lubi to

#1522 OFFLINE   RBTS

RBTS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 577 postów
  • LokalizacjaŚrodkowa Wisła

Napisano 03 luty 2022 - 20:02

O ile pamiętam pierwszy wypust miał szpulę o stosunkowo dużej średnicy (37mm?) Jeśli komuś nie przeszkadza brzydota, to będzie dobry wybór.



#1523 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 luty 2022 - 20:10

Będzie lepszy od np. tatuli 200hd?

Moim zdaniem nie, poza tym mniej grubszej linki pomieści. Przy 30 LB to nie ma znaczenia ale grubsza już pewnie gorzej.


  • pitfish i Sławek77 lubią to

#1524 OFFLINE   Sebulba

Sebulba

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 67 postów
  • LokalizacjaZachodniopomorskie
  • Imię:Sebastian
  • Nazwisko:S

Napisano 03 luty 2022 - 23:20

Mam revo s pierwszy wypust stan nowy, kupiłem kiedyś i leży w szafie. Jedyny minus to że jest na prawą rękę. W razie zainteresowania priv poproszę:-)

#1525 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 luty 2022 - 00:26

Mam revo s pierwszy wypust stan nowy, kupiłem kiedyś i leży w szafie. Jedyny minus to że jest na prawą rękę. W razie zainteresowania priv poproszę:-)

Ten model nie miał magnetyka.


  • Sebulba lubi to

#1526 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 06 luty 2022 - 10:49

Nie miał i ma jeden z lepszych hamulców odśrodkowych jakie są w multikach. Bardzo przyjazny dla nowego adepta castingu o świetnej liniowej charakterystyce. Trzeba tylko się przyzwyczaić do małej niedogodności związanej z regulacją i pamiętać że boczny panel zdejmuje się w celu uzyskania dostępu do bloczków. Młynek znosi ćw od 10 do 100 gram i ma naprawdę mocny hamulec walki. Szpulka ma wystarczającą pojemność do nawinięcia mocnej linki.

Użytkownik Paweł J edytował ten post 06 luty 2022 - 10:51

  • pitfish, Novis i Sebulba lubią to

#1527 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2890 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 06 luty 2022 - 18:29

Revo S-L z pierwszej generacji to był mój pierwszy własny multik, jeszcze Witek mi go pomagał sprowadzić z USA, bo wtedy płatności przez internet dało się zrobić tylko niektórymi kartami, a ja miałem zwykłą i nie mogłem :) Aczkolwiek tak naprawdę nauczyłem się rzucać multikiem dzięki Scorpionowi 1001 Sołtysa, podpiętym do kultowego Pinnacla ;) 

Dla przypomnienia, na forum jest fajny artykuł o Revo S-L ;)

http://jerkbait.pl/p...abu-revo-s-r107


  • pitfish i bob74 lubią to

#1528 OFFLINE   Michal_

Michal_

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 246 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Moniatycze

Napisano 17 luty 2022 - 16:39

Mam spory dylemat lexa 400 tw, czy jednak sprawdzonego revo t3 na wolnej przekładni? t3 mam w wersji szybkiej, zastosowanie do dużych *(400g) szadów ,  w lexie 300hd  to jestem zakochany ale 400 waży sporo...


Użytkownik Michal_ edytował ten post 17 luty 2022 - 17:21


#1529 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1743 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 18 luty 2022 - 17:42

Michałku, przy Twoich zestawach sporo? Ciskasz kotletami to i betoniara odpowiednia musi być. Młody jesteś, masz parę, no i testa byśmy na Żarnowcu zrobili, na łódkę zaprosili :)


  • gaweł i Michal_ lubią to

#1530 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 luty 2022 - 17:48

Mam spory dylemat lexa 400 tw, czy jednak sprawdzonego revo t3 na wolnej przekładni? t3 mam w wersji szybkiej, zastosowanie do dużych *(400g) szadów ,  w lexie 300hd  to jestem zakochany ale 400 waży sporo...

Jak dla mnie T3 to max 400-500 gramów, wyżej Lexa 400.


  • Michal_ lubi to

#1531 OFFLINE   king

king

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów

Napisano 18 luty 2022 - 21:36

Witam, w średnio ciężkim castingu hamulce odśrodkowe często wybierają doświadczeni adepci.

Abu ma chyba najlepszą praktykę w tych hamulcach. Ich specyfiką jest, np. zerowe hamowanie początkowe. Chwilowe ślizganie się bezwładnych bloczków po bieżni, bez nacisku. Podobnie bezwładnych jak bezwładność szpulki, tylko że tu pomocnie :) Można dodatkowo oliwić bieżnię żeby jeszcze zmniejszyć tarcie, wydłużyć czas rozbiegu bez wyraźnego hamowania. Abu Pitchcentrifugal również wydłuża czas startu bez hamownia, ponieważ bloczki zawieszone są na sprężynkach. Bezwładność, oliwienie i sprężynki, wszystko naraz działa bardzo fajnie. Czasami wymaga subtelnej kontroli kciukiem. Z najlżejszymi przynętami, w fazie szybowania bloczki ponownie przestają hamować i również trzeba wykazać się refleksem. Np. w Revo Oryginal Beast szpula jest relatywnie małej średnicy i lekka, 33mm/19g i nie ma potrzeby kontroli dociskiem cast control. Rzeczywiście brak zewnętrznej regulacji centryfugi jest ograniczający ale dynamika hamulca jest tak przyjazna, że w bezwietrznych warunkach można bawić się wszystkimi przynętami tylko na jednym bloczku. Porównanie długości rzutu, dla hamulca Abu Infini, tj. takiego który ma Pitchcentrifugal i prostoliniowego magnetyka w jednym, korzystniej wypada na rzecz tego pierwszego.

Poniżej liniowy obraz charakterystyki działania hamulca  odśrodkowego Shimano Svs, prosta - szpula kręci się z prędkością bliską 0 i bezwładnymi bloczkami, krzywa - hamowanie bloczkami obrotów szpuli.

  Centri_brake_1.GIF

Pozdrawiam     


  • Biesan i vastus lubią to

#1532 OFFLINE   Enio

Enio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 116 postów
  • LokalizacjaWrocław/DE/NL
  • Imię:Janusz

Napisano 31 marzec 2022 - 21:05

Witam, szukam multika który obskoczy głównie gumowe przynęty do 200g. Rzut/Trolling 50/50%. Na oku mam Shimano Tranx 301 A HG (330g, 7.6:1, 100cm, 8kg) oraz  Abu Garcia Revo Beast 41 HS (270g, 7.3:1, 86cm, 14kg). Oba w cenie ok 200eur. A może inne propozycje? Prosił bym o pomoc w wyborze. 



#1533 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 31 marzec 2022 - 21:37

Witam, szukam multika który obskoczy głównie gumowe przynęty do 200g. Rzut/Trolling 50/50%. Na oku mam Shimano Tranx 301 A HG (330g, 7.6:1, 100cm, 8kg) oraz  Abu Garcia Revo Beast 41 HS (270g, 7.3:1, 86cm, 14kg). Oba w cenie ok 200eur. A może inne propozycje? Prosił bym o pomoc w wyborze. 

Do dużych gum nie to przełożenie. Beast 41 za słaby. Celuj w revo Toro S, normalną Bestię albo Tatula/Lexa/Tranx 300 o mniejszych nawojach/przełożeniach.


  • BOB lubi to

#1534 OFFLINE   jacob1993

jacob1993

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 966 postów
  • LokalizacjaMielec

Napisano 04 kwiecień 2022 - 14:19

Ja rzucalem bestia 41 caly poprzedni sezon w okresie żerowania szczupaków nawet codziennie 145-200g oprócz szumiącego łożyska które udało się uratować oliwka wszystko działa .
I wątpię aby się rozleciał .
  • Biesan lubi to

#1535 OFFLINE   KrisFishing

KrisFishing

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 47 postów
  • LokalizacjaWawa/Lublin
  • Imię:Krystian

Napisano 09 kwiecień 2022 - 12:57

Cześć :) 

 

Chciałbym zasięgnąć Waszej porady odnośnie zakupu multiplikatora. Obecnie mam SLX DC który jest moim pierwszym multi i używam go do przynęt ok. 40-50 gram.  Kupiłem już wędkę do grubszych przynęt i stoję teraz przed wyborem multi do niej. Plan jest wykorzystywanie przynęt ok. 100 - 120 gram. Jaki multiplikator polecilibyście w budżecie ok. 800 zł ? 



#1536 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1743 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 09 kwiecień 2022 - 18:40

Shimano Curado 301K.



#1537 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4664 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 10 kwiecień 2022 - 08:37

Panowie, czy jest jakaś inna opcja poza ebay/amazon, by kupić power handle dla Daiwy Lexa HD 300?



#1538 OFFLINE   MarCinFin

MarCinFin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaTurku (FIN)
  • Imię:Marcin

Napisano 10 kwiecień 2022 - 21:20

Podeślij mi konkretny model to może coś poradzę.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

#1539 OFFLINE   piotrcarp

piotrcarp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 209 postów
  • LokalizacjaLippstadt
  • Imię:piotr
  • Nazwisko:kaftan

Napisano 12 kwiecień 2022 - 21:40

Cześć :) 
 
Chciałbym zasięgnąć Waszej porady odnośnie zakupu multiplikatora. Obecnie mam SLX DC który jest moim pierwszym multi i używam go do przynęt ok. 40-50 gram.  Kupiłem już wędkę do grubszych przynęt i stoję teraz przed wyborem multi do niej. Plan jest wykorzystywanie przynęt ok. 100 - 120 gram. Jaki multiplikator polecilibyście w budżecie ok. 800 zł ?

Lew’s super duty 300. Mocna maszyna solidnie zrobiona, ma terkotkę hamulca, bloczki + magnetyk, same zalety.
  • BOB lubi to

#1540 OFFLINE   Mateo90

Mateo90

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 360 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 13 kwiecień 2022 - 20:04

Lew’s super duty 300. Mocna maszyna solidnie zrobiona, ma terkotkę hamulca, bloczki + magnetyk, same zalety.

 

też chciałem go kupić, ale nigdzie nie było i chyba nadal jest ciężko.

Kupiłem Beast41 i jestem mega zadowolony :)


  • BOB i Przemek_M lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych