Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Poszukuję multiplikatora do ciężkiej roboty


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1686 odpowiedzi w tym temacie

#1601 OFFLINE   jbk

jbk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1278 postów
  • LokalizacjaKętrzyn , Meolo(I)
  • Imię:Jarosław
  • Nazwisko:Balik

Napisano 21 październik 2022 - 19:50

Nigdy nie zależało mi na odległości rzutu,łowię z łódki lub pływadełka. Nie robię wymachu w tył aby załadować kij, kij w jakimś stopniu się ładuje pod ciężarem wiszącej przynęty. To wystarczy.
W tym roku większość czasu łowiłem najcięższym zestawem aby sprawdzić czy są korzyści wynikające z rozmiaru przynęt. Na zbiorniku gdzie poprzednio łowiąc kijem do 150 gram(też st.croix) miałem góra 2 brania teraz średnio 12. Problem z zacięciem. Przynęty powyżej 8 cm można uzbroić w max dwa haki bezzadziorowe. Dużo pustych bardzo mocnych brań. Trout 30 cm po jednym dniu praktycznie do wyrzucenia. Uszkodzona siadka wewnatrz, odklejona guma od obciążenia.

Moje łowiska to zbiorniki zaporowe gdzie obławia się strome brzegi8617b137838eda339099a77f27f9e57b.jpg

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

#1602 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 październik 2022 - 20:07

Nigdy nie zależało mi na odległości rzutu,łowię z łódki lub pływadełka. Nie robię wymachu w tył aby załadować kij, kij w jakimś stopniu się ładuje pod ciężarem wiszącej przynęty. To wystarczy.
W tym roku większość czasu łowiłem najcięższym zestawem aby sprawdzić czy są korzyści wynikające z rozmiaru przynęt. Na zbiorniku gdzie poprzednio łowiąc kijem do 150 gram(też st.croix) miałem góra 2 brania teraz średnio 12. Problem z zacięciem. Przynęty powyżej 8 cm można uzbroić w max dwa haki bezzadziorowe. Dużo pustych bardzo mocnych brań. Trout 30 cm po jednym dniu praktycznie do wyrzucenia. Uszkodzona siadka wewnatrz, odklejona guma od obciążenia.

Moje łowiska to zbiorniki zaporowe gdzie obławia się strome brzegi8617b137838eda339099a77f27f9e57b.jpg

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Czyli wielkość czyni różnicę, pamiętam że jakiś czas temu Twoją główną bronią były  gumy 15-20 cm.



#1603 OFFLINE   jbk

jbk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1278 postów
  • LokalizacjaKętrzyn , Meolo(I)
  • Imię:Jarosław
  • Nazwisko:Balik

Napisano 21 październik 2022 - 20:11

Pamiętam czasy gdzie główną bronią było kopyto 4L obecnie łowię na łowiskach o bardzo dużej presji i może ta "inność" robi różnicę.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

#1604 OFFLINE   shogun

shogun

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 89 postów
  • Lokalizacjalegnica

Napisano 23 październik 2022 - 00:01

Witam.
Żeby nie zakładać nowego wątku to zapytam o multik w temacie :sum na casta.
Kij posiadam o ćw do 200 g, ale co z multi.
W rozważaniach są:
1. Z Shimano curado k 300, scorpion MD 300, tranx 300,
2. Z daiwy - tatula TWS lub TW 300.
Za tatulą TW przemawia hamulec niby 13 kg, chociaż pozostałe też mają moc. Tranx wychwalany, o scorpionie i curado mało info. Poza tym jak to jest w Shimano z tymi mikrozebami. Chociaż z różnych filmików wynika, że Japończycy się nie przejmują i łapią na wspomniane maszynki morskie potworki.
Co do przynęt to raczej ciężej jak 100 g nie będzie rzucane, no może sporadycznie.
Ktoś coś podpowie w celu rozwiania dylematów.
Pozdrawiam

#1605 OFFLINE   czarny1

czarny1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 892 postów
  • LokalizacjaLanckorona/Przemyśl
  • Imię:Michał

Napisano 23 październik 2022 - 08:22

hamulcem się nie przejmuj i tak raczej nie potrzebujesz więcej niż te 4-5kg... taki hamulec przyda Ci się jedynie przy rwaniu przy zaczepie, a i tak pewnie bedzie do tego za słaby:( jak nie wierzysz to podnieś na swojej wędce 13kg... jeśli nawet dasz rade podnieść to sprawdź jak długo to utrzymasz w powietrzu... to naprawdę niezła symulacja, bo hol suma również w 90% odbywa się pionowo pod łódką... teraz dodaj do tego uderzenia ogonem w linkę na które hamulec zawsze reaguje z opóźnieniem... w realnym holu poddasz się albo ty, albo wędka:( albo też szybko popuścisz hamulec:)



#1606 OFFLINE   Michal_

Michal_

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 246 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Moniatycze

Napisano 23 październik 2022 - 11:36

Odległość rzutu przydaję się bardzo jeśli łowi się z łapy w toni, a pod kilem 30m,

shimano jest najbardziej zaawansowane technologicznie, mikromoduł, uszczelnienia wszędzie, itp. ale ogólnie to lexa 300hd zrobił na mnie największe wrażenie, 400 leci ale jutro chyba do roboty wracam i pod choinkę pewnie obmacam dopiero...

 

mikromoduł lepszy od zwykłej przekładni-więcej punktów podparcia


Użytkownik Michal_ edytował ten post 23 październik 2022 - 11:43


#1607 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1743 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 23 październik 2022 - 16:05

Michał, z dostępnością Lexy jest problem. Jeżeli chodzi o mikromoduł, są zwolennicy i przeciwnicy. To prawda, kultura pracy Szimańca jest godna podziwu. Czyli mówisz, że jeżeli Lexa to musi być HD?Paru chłopaków ma Lexy 300, ale czy każda to HD?



#1608 OFFLINE   Kaczuszka

Kaczuszka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 24 październik 2022 - 11:22

Panowie, 

Skłaniam się do zakupy Abu Beast 41 do przynęt około 100g - pewnie 110g w maxie. 

Problem jest taki, że łowię i gumami i jerkami - jednym kijem i nie mam pojęcia jakie przełożenie będzie lepsze, miałem 6:3 i miałem 6:7. Zastanawiam się czy brać wolniejsze czy szybsze do takich zastosowań. Z tego co wszędzie czytam, polecane jest szybsze, bo zawsze łatwiej wolniej kręcić niż szybciej. Łowi ktoś jednym kijem jerkami i gumami i ma jakieś doświadczenia w tej kwestii? 

 

Dzięki! 



#1609 OFFLINE   Michal_

Michal_

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 246 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Moniatycze

Napisano 24 październik 2022 - 11:42

Tak Piotrek HD- nie ma dystrybucji na Europę.

https://daiwa.us/products/lexa-type-hd

https://daiwafishing...roducts/lexa-hd



#1610 OFFLINE   Michal_

Michal_

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 246 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Moniatycze

Napisano 24 październik 2022 - 11:46

Panowie, 

Skłaniam się do zakupy Abu Beast 41 do przynęt około 100g - pewnie 110g w maxie. 

Problem jest taki, że łowię i gumami i jerkami - jednym kijem i nie mam pojęcia jakie przełożenie będzie lepsze, miałem 6:3 i miałem 6:7. Zastanawiam się czy brać wolniejsze czy szybsze do takich zastosowań. Z tego co wszędzie czytam, polecane jest szybsze, bo zawsze łatwiej wolniej kręcić niż szybciej. Łowi ktoś jednym kijem jerkami i gumami i ma jakieś doświadczenia w tej kwestii? 

 

Dzięki! 

Odpowiedziałeś sobie sam kolego ;)



#1611 OFFLINE   Kaczuszka

Kaczuszka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 24 październik 2022 - 12:16

Odpowiedziałeś sobie sam kolego ;)

Czyli HS wchodzi w gre w takim razie :P 



#1612 OFFLINE   Bartek_C

Bartek_C

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 418 postów
  • LokalizacjaPółnocne rubieże Polski

Napisano 25 październik 2022 - 18:53

Czym się różni Lexa 300 HD od WN ?



#1613 OFFLINE   Sleepy Jeezy

Sleepy Jeezy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 październik 2022 - 20:19

Póki co skłaniam się do Tranxa 3 albo 4 i zastanawiam się nad  pojedyncza korbą, są jakieś nieoczywiste plusy/minusy tego rozwiązania? Do łowienia z łapy



#1614 OFFLINE   Michal_

Michal_

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 246 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Moniatycze

Napisano 28 październik 2022 - 19:48

Czym się różni Lexa 300 HD od WN ?

łożyska i przekładnia -z tych istotnych



#1615 OFFLINE   jacob1993

jacob1993

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 966 postów
  • LokalizacjaMielec

Napisano 30 październik 2022 - 06:17

Czy używa ktoś dużej bestii do łowienia sumów zastanawiam się nad nowym zestawem pod suma na nowy rok i mam dylemat czy spin czy cast .
W tym roku łowiłem mała bestia łowiło się całkiem spoko ale pod suma chilcialbym coś większego .
Łowie głównie woblerami 26-65g barylkami dość lotnymi pytanie czy rozkręca duże szpule aby osiągnąć przyzwoita długość rzutu czy lepiej do tego celu nada się zwykły spin ?
  • Paweł Bugajski lubi to

#1616 OFFLINE   Kaczuszka

Kaczuszka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 02 listopad 2022 - 23:02

Panowie, 

Skłaniam się do zakupy Abu Beast 41 do przynęt około 100g - pewnie 110g w maxie. 

Problem jest taki, że łowię i gumami i jerkami - jednym kijem i nie mam pojęcia jakie przełożenie będzie lepsze, miałem 6:3 i miałem 6:7. Zastanawiam się czy brać wolniejsze czy szybsze do takich zastosowań. Z tego co wszędzie czytam, polecane jest szybsze, bo zawsze łatwiej wolniej kręcić niż szybciej. Łowi ktoś jednym kijem jerkami i gumami i ma jakieś doświadczenia w tej kwestii? 

 

Dzięki! 

 

Czy jakiś inny multiplikator niż Bestia, będzie ładnie chodził w tej gramaturze? od 50 do maks 110g ( większość jednak w zakresie do 80g). Bo się zbieram i zbieram i nie mogę się zdecydować, czy może nie jakieś curado złapać albo zupełnie coś innego. 



#1617 OFFLINE   Michal_

Michal_

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 246 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Moniatycze

Napisano 03 listopad 2022 - 07:30

Czy jakiś inny multiplikator niż Bestia, będzie ładnie chodził w tej gramaturze? od 50 do maks 110g ( większość jednak w zakresie do 80g). Bo się zbieram i zbieram i nie mogę się zdecydować, czy może nie jakieś curado złapać albo zupełnie coś innego. 

tranx od 50 do 300g



#1618 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3530 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 03 listopad 2022 - 09:14

Czy jakiś inny multiplikator niż Bestia, będzie ładnie chodził w tej gramaturze? od 50 do maks 110g ( większość jednak w zakresie do 80g). Bo się zbieram i zbieram i nie mogę się zdecydować, czy może nie jakieś curado złapać albo zupełnie coś innego. 

 

 

18 Zillion TW HD 1520


  • BOB lubi to

#1619 OFFLINE   Kaczuszka

Kaczuszka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 03 listopad 2022 - 15:01

tranx od 50 do 300g

Aż takiego ciężkiego nie potrzebuje, chodzi tylko o to, żeby spokojnie wytrzymał to 110g od czasu do czasu. 



#1620 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10144 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 03 listopad 2022 - 15:02

To znowu powraca Daiwa Tatula 200HD ;)  :D


  • Przemek_M lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych