Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędkarskie podsumowanie roku 2015. (plusy i minusy, zaskoczenia i rozczarowania)/Plany 2016


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
87 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   David77

David77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 142 postów
  • LokalizacjaPultusk
  • Imię:Cezary

Napisano 02 styczeń 2016 - 00:04

Ten sezon dla mnie był wyjatkowy. Zlapalem więcej sandaczy niż szczupakow 47-23 co jeszcze mi się nie zdarzyło w mojej karierze.Na minus niska woda i upały.

#62 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 02 styczeń 2016 - 00:34

Podsumowanie moich zmagań na naszych krajowych wodach.

 

U mnie 2015 stał pod znakiem wyzwań, które sobie postawiłem na blogu i próbowałem realizować. Udało się w połowie :)

 

Rekordowo było pod względem ilości wyjść nad wodę, których było około 100. Co bardzo mnie cieszy :)

 

Jeśli chodzi o ryby to już tak różowo nie było, ale to głównie dlatego, że próbowałem łowić nowe dla mnie gatunki. Jednak były momenty, że wpadałem w wir swoich ulubionych metod i ryb, a więc była i kropkowizna i sumoza pospolita a i zębata febra dopadła mnie jesienią ;)

 

Ryb wyjąłem ponad 330 z czego 41 medalowych, co pokazuje jak różny to był sezon od 2014, w którym nad wodą byłem ponad 80 razy a złowiłem około 80 medalowych ryb. Jednak chyba wolę być częściej nad wodą i łowić mniej dużych ryb niż odwrotnie ;)


Użytkownik hlehle edytował ten post 02 styczeń 2016 - 00:35


#63 OFFLINE   harp

harp

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 566 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 styczeń 2016 - 01:14

Byłem najmniej razy w życiu na rybach tego roku. Ale złowiłem też najpiękniejsze ryby życia. Spaprałem srebrniaka dobre 80cm na spina na własne wahadło a już miałem go w ręku :) i podobną brzanę na muchę która spadła z bezzadziora. No i klenie na muchę. W sumie z ryb zadowolony. Ilość wypadów naprawdę była bardzo skromna .

#64 OFFLINE   zander58

zander58

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 136 postów
  • Lokalizacjatychy

Napisano 02 styczeń 2016 - 15:45

Moim zaskoczeniem roku 2015 to sumek 110cm w lutym na 1cm. cykadkę, a rozczarowaniem to brzana około metr , która rozprostowała hak dwa metry od   brzegu. Drugim rozczarowaniem było brak okoni na jesien tam gdzie zawsze od kilkudziesięciu lat łowiłem.



#65 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 02 styczeń 2016 - 17:38

Rok zdecydowanie na plus. Jak każdy spędzony z wędką w ręku ;)

 

Z osiągnięć, idąc za Danielem, postawiłem sobie kilka celów do zrealizowania.

Udało się połowić lipieni na muszkę, przechytrzyłem na muchę pierwszego szczupaczka i odrzańskie klenie, w tym rybkę +50cm. Poprawiłem życiówkę w okoniu. Wyjechało kilka fajnych szczupaków- co prawda metra nie było, ale w kilku przypadkach niewiele zabrakło. Jesienne boleniowanie też było całkiem udane ;)


Użytkownik Kamil Z. edytował ten post 02 styczeń 2016 - 18:00

  • hlehle lubi to

#66 OFFLINE   romeo7

romeo7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 461 postów
  • Imię:Dawid

Napisano 02 styczeń 2016 - 18:15

Pierwszy sezon z boleniami uważam za udany. Za cel postawiłem sobie złowić bolka 70+ i udało się aż nadto, rzutem na taśmę trafiłem grubasa 76 cm :)
Ponadto połowilem sporo fajnych jazi, rozpocząłem przygodę z muchowka na nizinej rzece (pierwsze klenie i bolki).
Cały rok lowilem tylko na przynety które sam zrobiłem.
Poznałem kilka nowych obiecujących boleniowych miejscowek i kilku podobnych do mnie zapaleńców z którymi spędziłem fajne chwile nad wodą. :)

#67 OFFLINE   Wilku82

Wilku82

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów

Napisano 02 styczeń 2016 - 23:47

Zacząłem wedkowac od września najpierw spławik potem spinning. Coś tam się zlapało jednak bez rewelacji. Mam nadzieję że 16 będzie lepszy. Do 1 marca mogę łowić szczupaki więc coś tam spróbuję potem pstrągi. 2015 był dla mnie dobrym rokiem bo powróciłem do wędkarstwa na dobre :-)

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka
  • Kuballa44 lubi to

#68 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 03 styczeń 2016 - 08:26

Rok 2015 był dla mnie najlepszym z sezonów jakie w swojej karierze wędkarskiej mam za sobą. Trafiłem na jerka w sierpniu 2014, czytałem, pytałem, obserwowałem. Od początku 2015 dzięki jb.pl i ludziom jacy tutaj piszą moje No kill przerodziło się w pełne C&R i to największe osiągnięcie jakie uznaję za szczyt pozytywów z sezonu 2015. Dzięki temu forum w 2015 roku miałem ogromną przyjemność poznać, spotkać się na wspólnym wędkowaniu, pogadać z ludźmi jacy są tak samo pozytywnie zakręceni w wędkarstwie spinningowym jak ja. Wspólne spotkania, wymiana przynęt, doświadczenia i opowieści kolegów uznaję za kolejny z największych pozytywów tego sezonu. Następny plus to poznanie Huberta (z czego bardzo się cieszę) jaki pod moje dość specyficzne wymagania zmontował dla mnie armatę do łowienia szczupaków a dzięki Tomkowi1988 i koledze russian80  ilość złowionych zębaczy w sezonie 2015 przeskoczyła mój dotychczasowy rekord (417 szt) i obecnie liczy 425 szt (zarówno bez wymiaru jak i wymiarowe) z czego wszystkie co do sztuki wróciły spowroterm do wody. Mój rekord w tym sezonie i ogólnie w łowieniu szczupaków to 98 cm złowione już na kiju od Hubertusa, na łamańca od Tomka1988, kolejna sztuka 86 cm na wahadło od russian80. Dzięki koledzy za świetnie wykonany kij i za te przynęty bo dzięki temu jestem bardziej spełniony wędkarsko. Plany na kolejny sezon czyli 2016 - aktywne działanie na rzecz poprawy stanu zarybienia i ochrony wód w moim okręgu, dalsza walka z kłusolami, edukacja młodego pokolenia wędkujących, szczególnie tych co spiningują no i ukręcenie u Huberta kolejnego patyka tym razem pod sandacze a koledzy Tomek i Radek będą mieli dzięki mnie co robić bo zamówionka na blachy i łamańce będą, ba już poszły na priv.


Użytkownik CarIvan edytował ten post 03 styczeń 2016 - 09:25


#69 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1743 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 15 styczeń 2016 - 21:33

No cóż, pod względem wędkarskim miniony sezon był dla mnie jednym z najgorszych. Żadnych okazów i jakiś tam wielkich ilości ryb. Z innego punktu widzenia był naprawdę niezły. Poznałem kupę nowych kolegów, byłem tam, gdzie wcześniej nie byłem, przetestowałem parę przynęt, i utwierdziłem się w przekonaniu, iż czasami jest jak jest, bez parcia wielkiego.Parę produktywnych wniosków z tego na pewno wydobędę.Z myślą oczywiście o lepszym sezonie w roku 2016. Ogólnie nie płaczę. :lol:


  • popper, Darek P i BOB lubią to

#70 OFFLINE   M@rcin.

M@rcin.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 75 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 15 styczeń 2016 - 21:53

Mój sezon zaczął się całkiem przyzwoicie. I niestety tylko początek był taki. Później było nieco gorzej z czasem ze względu na pracę, do tego zeszłoroczna susza trochę namieszała w planach. Zaliczyłem kilka udanych wypraw na pstrągi i wiele mniej udanych wypraw na inne gatunki ;)  Ryby nie powalały wielkością i ilością, ale udało się pobić jakieś swoje małe rekordy. Udało mi się trochę podszkolić technicznie z czego bardzo się cieszę. Wziąłem też po raz pierwszy udział w kilku towarzyskich zawodach i nie ukrywam, że mimo marnych wyników bardzo spodobały mi się takie imprezy :) Już nie mogę doczekać się tegorocznych imprez!

Pozostaje mi mieć nadzieję że sezon 2016 będzie bardziej łaskawy. A pierwsza poważna wyprawa w 2016 już za tydzień! Holenderskie snoek'i pilnujcie się! ;) 



#71 OFFLINE   Taps

Taps

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1190 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Osiński

Napisano 16 styczeń 2016 - 00:40

Dobry rok.1 stycznia potok 52cm, 26 grudnia szczupak 107cm.

Pstrągów powyżej 35cm około 30-35szt,ale wiekszego niż ten 52 nie było.Był ale z minutę na woblerze :) Bolenie? Byłem raz,na zero.Ale złowiłem przy okazji 3 szt na wodzie nizinno-pstrągowej. Szczupaki: świetnie w czerwcu,dobrze jesienią 3szt 90 +.Fotki i filmy są,ale nie udostępniam,bo chcą mi "dojechać" moje miejscówki.Zaczynam zresztą mniej pokazywać,bo chęć złowienia ryb u wielu jest porażający. Lipienie:trafiłem 2 dniowy wyjazd gdzie w sumie przerzuciłem około 30 szt.Mowa tu o dobrych,wymiarowych rybach. Klenie: dużo,wiekszość na smużaki. Najwiekszy 60cm lub lepiej urwał wszystko.Okonie odpuściłem,nie ma się czym chwalić.

4 razy byłem na spławik,to też sukces.

 

Ten rok.Dwa razy na rybach, 3 trocie 70-80cm. Rewelacja :)



#72 OFFLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2298 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 17 styczeń 2016 - 00:58

(...)

 

Ten rok.Dwa razy na rybach, 3 trocie 70-80cm. Rewelacja :)

 

A i filmik też świetny na YT . Gratulacje  :)


  • Taps i grisza-78 lubią to

#73 OFFLINE   grisza-78

grisza-78

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 322 postów
  • LokalizacjaBory Tucholskie / U.K.
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Nedzolek

Napisano 17 styczeń 2016 - 11:26

Mi trafił się tylko jeden większy pstrąg, zabrakło mu kilku milimetrów do 50 cm. W międzyczasie kilka lipieni na woblery własnej roboty, a na jesień złowiłem szczupaka 94 cm. Znowu pechowe 6 cm przeszkodziło mi w osiągnięciu bariery ( magicznego) metra. Generalnie niewiele miałem czasu na wędkowanie, ale narzekać nie mogę. Pozdro dla wszystkich z życzeniami sukcesów w 2016 roku.

 

https://www.youtube....h?v=53GIN_VraU0



#74 OFFLINE   Gobio Gobio

Gobio Gobio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1253 postów
  • Lokalizacjagórna Wisła
  • Imię:Wojtek

Napisano 17 styczeń 2016 - 21:06

Fajna ryba z pięknej rzeczki.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • grisza-78 lubi to

#75 OFFLINE   David77

David77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 142 postów
  • LokalizacjaPultusk
  • Imię:Cezary

Napisano 17 styczeń 2016 - 21:43

Niesamowite! To chyba jakas ustawka byla. Gratulacje!
  • grisza-78 lubi to

#76 OFFLINE   lukasso

lukasso

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów
  • LokalizacjaTomaszów Maz.
  • Imię:Łukasz

Napisano 18 styczeń 2016 - 08:49

W tym roku nie poszalałem .
Nagminny brak czasu spowodował mizerne efekty.


Załączony plik  sandacz.jpg   34,12 KB   9 Ilość pobrań

Coś jednak się trafiło

 

 

Nie piszemy dwóch postów pod rząd, masz godzinę na edycję swojej poprzedniej wiadomości


Użytkownik milupa edytował ten post 18 styczeń 2016 - 09:11


#77 OFFLINE   grisza-78

grisza-78

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 322 postów
  • LokalizacjaBory Tucholskie / U.K.
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Nedzolek

Napisano 19 styczeń 2016 - 18:54

Niesamowite! To chyba jakas ustawka byla. Gratulacje!

Rzeczywiście ryba pierwszego rzutu. Nieraz tak bywa. Pozdro.



#78 OFFLINE   G_rzegorz

G_rzegorz

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1342 postów
  • LokalizacjaKujawsko pomorskie
  • Imię:Grzegorz

Napisano 19 styczeń 2016 - 19:07

Piękna rzeka, piękna rybka. Nieźle Ci tego kijaszka wyginała :D

Gratulacje!



#79 OFFLINE   kammien

kammien

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów
  • LokalizacjaGrodzisk Mazowiecki
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Kamiński

Napisano 19 styczeń 2016 - 19:38

Rok bardzo udany rekord Szczupaka 87 cm i Sum 201 cm niestety zabrakło sandacza . Jeszcze bydlaka nie pokonałęm ale to się zmieni w tym roku ;)


  • bayrt lubi to

#80 OFFLINE   dober

dober

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Kuba

Napisano 21 styczeń 2016 - 08:21

Rok dla mnie beznadziejny. Przez kompletny brak czasu sezon rozpocząłem na początku lipca, ale kończyłem w Sylwestra. Czyli odpadł mi jaź i kleń a jak już mogłem łowić to termometr wskazywał prawie 40 kresek przez niespotykanie długi dotąd okres. Siadło mi tylko parę ładniejszych boleni, kilka sandaczy i chyba 50 sztuk w granicach 35cm, jakas plaga to była na Odrze we Wrocku. Kilka okoni 30+ i trochę konkretnych płoci, ale to już pod koniec grudnia na boczny trok. Dacie wiary, że nie wyciągnąłem ani jednego wymiarowego szczupaka? Chociaż na moim łowisku praktycznie go nie ma, a jeździć czasu nie miałem. W 2016 muszę przede wszystkim częściej bywać nad wodą i więcej popływać za sumem.
  • bayrt lubi to






Ostatnie wpisy w tym temacie

Zdjęcie

Wędkarskie podsumowanie mojego 2015ego

przez Guzu w Blog Guza - O Rybach przy Muzyce , na 28 styczeń 2016 - 21:23

Witam  Ponizszy wpis pochodzi z watku o zakonczonym sezonie 2015.
Pozwalam sobie umiescic ow wpis na moim blogu, w wersji nieco rozszerzonej... Sezon uznaje za udany.
Bardzo zle znioslbym "slaby sezon". Chyba tylko choroba (TFU TFU TFU) sprawilaby bym przeszedl nad nieudanym sezonem do porzadku dziennego.
Za duzo dla mnie znaczy wedkarstwo....

Czytaj wpis →

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych