Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Daiwa Ninja A 2016


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
478 odpowiedzi w tym temacie

#301 OFFLINE   Rebus

Rebus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • LokalizacjaWLKP
  • Imię:Waldek

Napisano 25 styczeń 2017 - 12:55

Strasznie mnie ciekawi co jest powodem tego stukania,objawia się tylko przy większym obciążeniu.

Stuka oś posuwu szpuli. Ciężko to wytłumaczyć ale w wielu kołowrotkach oś ma zbyt duży luz względem otworu w pinionie co jest skutkiem bicia i "latania" ośki w pinionie - a że na osi jest wózek posuwu od mimośrodu to i tam pojawią się stuki - szczególnie pod obciążeniem. 

Shimano ma bardzo dobrze spasowane ośki względem piniona. Tam zbyt gęsta oliwka lub smar sporo zwiększają opory no ale luzów nie ma nawet bez filmu smarującego. 


Użytkownik Rebus edytował ten post 25 styczeń 2017 - 13:08


#302 OFFLINE   DumFish

DumFish

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 321 postów

Napisano 26 styczeń 2017 - 20:36

ten revros jest na rynek u wujka z ameryki. pojawil sie na ali i tez mnie ciekawi czy ma cos na spolke z tym wlasiwym jezeli tak to na pewno jest wart kasy.

ten koilowrotek kolego nie pojawil sie teraz mialem go w swoich rekach 

wiecej masz tutaj http://jerkbait.pl/t...=+daiwa +revros

kolowrotek Bardzo dobry jak na te pieniadze, nie bylo stukow podczas zwijania ciezkich przynet chodzil plynnie jednak nie tak lekko jak shimano nasci ktorego teraz posiadam, Bardzo solidnie wykonany byl jednak minusem ktory posiadal ten kolowrotek i ktory zmusil mnie do sprzedazy to nawoj linki za jednym obrotem korbki :)



#303 OFFLINE   menduza

menduza

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 121 postów
  • LokalizacjaPuławy
  • Imię:Paweł

Napisano 26 styczeń 2017 - 22:07

Witam. Może ktoś wie czy szpula od Daiwy Ninja 2500 wejdzie do rozmiaru 2000?

#304 OFFLINE   FRS1985

FRS1985

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 921 postów
  • LokalizacjaZachód

Napisano 26 styczeń 2017 - 22:08

Owszem nie pojawil sie teraz , doskonale o tym wiem kiedy sie pojawil le dop teraz pojawil sie tam gdzie go nie widywalem



#305 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1832 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 26 styczeń 2017 - 22:21

@FRS1985 , biję się w pierś, szpula nie będąca odwróconym stożkiem zmyliła mnie kompletnie, przecież szpulki ABS mają i tanie Laguny i Certate, to niemal znak firmowy Daiwy. A tu widzę prostą szpulę i ludzace podobieństwo do jakiegoś Chińczyka z ali, chyba kastking... wychodzi że jest odwrotnie. A może i kopia/podróbka jest niezła w takim razie?

#306 OFFLINE   pablitto83

pablitto83

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów
  • LokalizacjaSzkocja
  • Imię:Pawel

Napisano 26 styczeń 2017 - 22:33

Po co brac niepewny kolowrotek bez zadnej gwarancji, skoro za te same pieniądze jest ninja, pewna i z gwarancją na miejscu?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#307 OFFLINE   FRS1985

FRS1985

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 921 postów
  • LokalizacjaZachód

Napisano 27 styczeń 2017 - 05:06

hehe/ ten rewros nie ma szpulki z obruconym storzkiem i nie sadzee ze ma wiele wspolnego z kastkingami , ale jakie  to ma znaczenie



#308 OFFLINE   Kacper Kniaź

Kacper Kniaź

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów
  • LokalizacjaKoło
  • Imię:Kacper
  • Nazwisko:Kniaź

Napisano 27 styczeń 2017 - 11:30

Witam. Powiedzcie mi czy w ninji można dodać gdzieś łożyska? Przywierzam się do zakupu i delikatnego tuningu :)

#309 OFFLINE   Alek_Art.

Alek_Art.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 318 postów
  • LokalizacjaZach-pom
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:S.

Napisano 27 styczeń 2017 - 11:34

W rolkę można by wsadzić, bo oryginalnie jest tulejka ślizgowa. A czy jeszcze gdzie indziej się da, to nie wiem :)



#310 OFFLINE   snajper0910

snajper0910

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów
  • LokalizacjaKońskie

Napisano 27 styczeń 2017 - 15:12

moja ninja przepracowała jeden rok i na razie śmiga choć jest wytyrana bo główki 5g maks. + kajtek "2 . tylko okonie chociaż jak trafił się szczupak 55cm to też dała rade. Na minus jest hamulec za mała regulacja. Do cięższego łowienia chyba by nie podołała



#311 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1832 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 27 styczeń 2017 - 15:28

W rolkę można by wsadzić, bo oryginalnie jest tulejka ślizgowa. A czy jeszcze gdzie indziej się da, to nie wiem :)


A mierzyłeś tulejke albo próbowałeś wymieniać na łożysko? Bo ponoć to raczej nie jest takie proste.

#312 OFFLINE   Alek_Art.

Alek_Art.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 318 postów
  • LokalizacjaZach-pom
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:S.

Napisano 27 styczeń 2017 - 17:58

Nie wymieniałem i nie mierzyłem. U mnie lata na oryginalności :) Ale może gdzieś tam by się coś udało dobrać... Pojęcia nie mam.



#313 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 27 styczeń 2017 - 18:37

moja ninja przepracowała jeden rok i na razie śmiga choć jest wytyrana bo główki 5g maks. + kajtek "2 . tylko okonie chociaż jak trafił się szczupak 55cm to też dała rade. Na minus jest hamulec za mała regulacja. Do cięższego łowienia chyba by nie podołała


Nie jestem w stanie wyobrazić sobie jak kołowrotek za 200 PLN niebyły w stanie poradzić sobie ze szczupakiem 55 cm...

#314 ONLINE   Marcin P.

Marcin P.

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 833 postów
  • LokalizacjaChełm
  • Imię:Marcin

Napisano 27 styczeń 2017 - 19:27

A duża jest różnica w wielkości szpuli między rozmiarami 2000 i 2500? Ta z 2000 jest jakaś niewielka ;)



#315 OFFLINE   pablitto83

pablitto83

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów
  • LokalizacjaSzkocja
  • Imię:Pawel

Napisano 28 styczeń 2017 - 22:21

@snajper, mialem na tym kreciolku niejednego pstraga 50+. Z wedka ul wklejanka, gra idealnie. Nie moge narzekac na zbyt mala regulacje, hamulec mega plynnyni nigdy mnie nie zawiodl. Fakt, wersja 3000 jest za ciezka do tej wedki, wiec sprawie sobie 2500 pod tego kija (stary konger kross.maxx do 14g).


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#316 OFFLINE   snajper0910

snajper0910

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów
  • LokalizacjaKońskie

Napisano 29 styczeń 2017 - 13:47

@pablitto83 a mnie się wydaje ,że mogłby hamulec mieć dokładniejszy zakres(WIĘKSZY), ale to tylko moje odczucie, posiadam wersję 2500



#317 OFFLINE   pablitto83

pablitto83

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów
  • LokalizacjaSzkocja
  • Imię:Pawel

Napisano 29 styczeń 2017 - 14:12

Cóż, moze masz porównanie do kolowrotkow z wyzszej półki / masz wieksze wymagania / wersja 2500 ma inaczej/ twoj egzemplarz tak ma. Mi starcza. Oduczylem się stosowac bardzo cienkich zylek po kilku duzych rybach. Choc jak.mialem zylke 0.18 i metrowke szczupaka na kiju to kolowrotek nie zawiodl. Przez dobra chwile gral pieknie, dopuki brak stalki nie uwolnil ryby.. Wszytko zalezy od budżetu. Jak bym chcial wydac 120-140£, poszedl bym w shimano rarenium. Plus zapas szpula w cenie niemalze tej daiwy z zapasem w komplecie.. Niektórzy porownuja tanie kolowrotki i narzekaja, ze nie kreci jak stella.. Za ta cene jak dla mnie rewelka. Moj egzemplaz jako nowy mial luzy, ktore musialem skasowac oddajac na serwis (free, od ręki, ale jednak. Inne na sklepie mialy taki sam luz).


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#318 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1832 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 29 styczeń 2017 - 23:00

hehe/ ten rewros nie ma szpulki z obruconym storzkiem i nie sadzee ze ma wiele wspolnego z kastkingami , ale jakie  to ma znaczenie

No , ten z filmu ma ABS. a z linku nie, i są minimalne różnice. Jednak, przy tym z ali , byłbym sceptyczny co do oryginalności. Nie negując wersji hamerykańskiej, nb. i z wyglądu i z opisu w filmie to taka  "custom ninja" .

Zupełnie na marginesie, jestem piekielnie ciekaw jak to będzie z ninją za 2-3 lata uzytkowania. ogólnie, przez nas wszystkich, czy będzie to hit czy niezbyt trwała ale przyjemna użytkowo zabawka.



#319 OFFLINE   mav3rick

mav3rick

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 69 postów
  • LokalizacjaPrzewóz
  • Imię:Emil

Napisano 29 styczeń 2017 - 23:30

Spotkał się ktoś z niby limitowaną wersją Ninjy Black Gold?
eba8a4076695f62410f7291b94a96868.jpg

#320 OFFLINE   mathew.stepnicki

mathew.stepnicki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 330 postów

Napisano 29 styczeń 2017 - 23:51

Ja sie spotkalem z ta wersja w USA jest tansza od europejskiej ale ladniejsza. Pozatym to chyba ten sam model...

Sent from my K6000 Pro using Tapatalk




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych