Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Lowrance Elite 5 / 7 / 9 Ti


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2404 odpowiedzi w tym temacie

#221 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1583 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 06 kwiecień 2016 - 18:55

A czy czasem nie trzeba skalibrować panelu dotykowego. Czy może była kalibracja przy pierwszym podłączeniu i mimo to dalej szwankuje?



#222 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5540 postów
  • Imię:adam

Napisano 06 kwiecień 2016 - 18:59

Dziś rozmawiałem z znajomym , który się bawi w elektronice. Naprawia i takie tam. Sam był zdziwiony taka sytuacja. Najprawdopodobniej jakiś układ stabilizujacy napięcie sobie nie radzi. Wniosek wysnul jeden . Akumulator musi być o większej pojemności. Nie ze względu na zapotrzebowanie na prąd przez urządzenie a na tłumienie zaklucen emitowanych przez echo. Rozwiązania są następujące.
- większy aku do zabaw w domu ale jeden nie dwa małe
=wpieta ładowarka- posiada filtry i inne bzdety w sobie
- spróbować wpiąć dławik lc/filtr przeciwzakłóceniowy bądź kondensator elektrolityczny DC OKOŁO 1000MIKRO faradow z ale drogo za kilka zlotych

Ogólnie taki filtr moim zdaniem ,powinien być fabrycznie montowany na oryginalnym kablu, jednak jest jak jest. Parkera sympatią również nie darze, jednak to nie ich wina. Oni sprzedają co lowrance zrobił i to jest fakt. Jeśli ktoś z was posiada jakiś aku 12 -20 ah to niech podłączy i zdać relacje czy problem zniknął. Wszędzie gdzie chece mają miejsce są dwa małe aku i tu na 99% tkwi przyczyna

Użytkownik siarq edytował ten post 06 kwiecień 2016 - 19:04


#223 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5540 postów
  • Imię:adam

Napisano 06 kwiecień 2016 - 19:09

To jest poronione i producenta powinni za jaja powiesić. Dotyk w tel. czy tablecie za 300 działa dobrze a w urządzeniu za 5 tys. złotych trzeba 1000 A, trzymać palec w czymś mokrym i inne cuda-wianki robić.


Masz rację, tylko w tel tabletach itp. Masz baterie dedykowane bądź wbudowane

#224 OFFLINE   Robson1981

Robson1981

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 377 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 06 kwiecień 2016 - 19:30

na elektroda, poki co uzyskałem odpowiedz nastepujaca:

cyt "Najprawdopodobniejszą przyczyną jest tzw. "sianie" wysoką częstotliwością z układu echosondy (po stronie zasilania) można temu zapobiec włączając w zasilające przewody (tuż przed samą echosondą) dławika LC. Akumulatory o mniejszej pojemności mogą nie być w stanie same wytłumić tych "szpilek" szczególnie jeśli przewody zasilające są dłuższe lub zbyt małego przekroju.
"

sam dlawik - filtr to groszowe sprawy , max z 10zl

Trochę bez sensu jest to co piszesz. Każde urządzenie oznaczone znakiem CE musi spełniać normy związanie z kompatybilnością elektromagnetyczną. Oznacza to, że wszelkie zaburzenia nie ważne czy na kablu czy emitowane muszą mieścić się w pewnych limitach i co więcej muszą być na tyle małe by nie zakłócały pracy innych urządzeń. To o czym piszecie to pewnie problem przy kalibracji ekranu pojemnościowego. Jeśli teraz to nie działa to pewnie producent za jakiś czas to poprawi i wystawi nowy firmware. Ekrany te są wrażliwe jeśli pracują blisko dużych powierzchni metalowych. Może się zdażyć, że jeśli echo będzie odsunięte od akumulatorów to zadziała. Albo w drugą stronę - można spróbować podłączyć masę urządzenia do dużej płytki metalowej i umieścić ją za echem lub pod echem - może zadziała. 



#225 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5540 postów
  • Imię:adam

Napisano 06 kwiecień 2016 - 19:37

Obyś miał rację żeby nowy soft sprawę załatwił. A co sądzisz o tym że echo na dużych aku bądź zasilanych z ładowarki pracują poprawnie ?

#226 OFFLINE   AndrzejT

AndrzejT

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 138 postów
  • LokalizacjaTam gdzie ryby sie wypuszcza

Napisano 06 kwiecień 2016 - 20:13

Robson1981 cos w tym jest bo sie bawilem przed chwilka i jak odsunalem kabel NMEA 0183 z dala od aku i kabla zasilajacego do dotyk zaczal dzialac :o



#227 OFFLINE   ptychoo

ptychoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaWąbrzeźno
  • Imię:Krzysztof

Napisano 06 kwiecień 2016 - 21:27

A czy czasem nie trzeba skalibrować panelu dotykowego. Czy może była kalibracja przy pierwszym podłączeniu i mimo to dalej szwankuje?


Ekran kalibrowałem na samym początku i g.... daje.
Dotykowi brakuje ewidentnie masy.
Kiedy działa dotyk bez przetwornika:
na kolanach, z dłonią na kablu, z dłonią na obudowie, z paluchem w gnieździe, z pojedynczym akumulatorem powyżej.... Ah?

#228 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5540 postów
  • Imię:adam

Napisano 06 kwiecień 2016 - 21:39

Nie będę Cię mówił że powyżej 12 15 czy 20 ah. Bo nie wiem .jeśli masz dostęp do jakiegoś aku większego niż 9ah ale nie krowę 100 to sprawdź. Ja bym obstawial za filtrem bądź takowym kondensatorkiem http://allegro.pl/ko...8.html?no-rwd=1
http://allegro.pl/Sh...ars_socket_id=9

Użytkownik siarq edytował ten post 06 kwiecień 2016 - 21:48


#229 OFFLINE   rafalc

rafalc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • Lokalizacjadolny slask
  • Imię:rafal

Napisano 07 kwiecień 2016 - 18:45

Na razie póki co podpiecie ładowarki załatwia sprawę,dotyk działa super,jest czuły nic mu nie brakuje.Dzisiaj podpiełem dodatkowo filtr ferromagnetyczny(taki magnesik) na kablu zasilającym i nie przyniosło to efektu,jutro jeszcze próba z kondesatorkiem a jeśli to nie pomoze to pewnie nowy soft może coś wprowadzi.Tak czy siak tragedii niema bo wystarczy albo większe aku albo ładowarka a nad woda jak podepnie się czujnik to spokojnie na 2x 7ah echo smiga .



#230 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5540 postów
  • Imię:adam

Napisano 07 kwiecień 2016 - 19:29

No i to mnie właśnie zastanawia najbardziej  , czy tj wina softu ? Jak na moje rozumowanie ,to jeśli soft by sprawe rypal, to jakim cudem problem zalatwia przetwornik . Aku większe  reka czy ładowarka. ? Zrób rafal test z tym kondensatorkiem jeszcze. Albo 3zl pójdzie psu na budę albo wkoncu zadziała 

Probowaliscie parowac echo z tabletem ?


Użytkownik siarq edytował ten post 07 kwiecień 2016 - 19:37


#231 OFFLINE   AndrzejT

AndrzejT

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 138 postów
  • LokalizacjaTam gdzie ryby sie wypuszcza

Napisano 07 kwiecień 2016 - 20:30

ja probowalem  przez Ipada i wszystko smiga :)



#232 OFFLINE   AndrzejT

AndrzejT

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 138 postów
  • LokalizacjaTam gdzie ryby sie wypuszcza

Napisano 10 kwiecień 2016 - 11:45

dzisiaj rozmawialem ze znajomymi mowil ze HDS Gen2 byly i sa takie same problemy z ekranem dotykowym



#233 OFFLINE   ptychoo

ptychoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaWąbrzeźno
  • Imię:Krzysztof

Napisano 10 kwiecień 2016 - 11:49

No i rozwiałeś wątpliwości. Nie ma co się łudzić, że problem zostanie rozwiązany wraz z kolejnym patchem.



#234 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5540 postów
  • Imię:adam

Napisano 10 kwiecień 2016 - 12:16

Tak też mi się wydaje , że to jest raczej kwestia sprzętu a nie softu. Wszystko się za pewne niebawem wyjaśni jak dadzą aktualizacje , , zobaczymy co wniesie 



#235 OFFLINE   toomi1-83

toomi1-83

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów
  • Lokalizacjastudziany las
  • Imię:tomasz

Napisano 17 kwiecień 2016 - 18:50

a czy urządzono o którym mowa w temacie po przywiezieniu z za wielkiej wody będzie działało poprawnie na gps? testował już ktoś?



#236 ONLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2173 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 17 kwiecień 2016 - 19:19

Lowrance ma GPS fencing ale ja nie testowałem, bo mam z polskiej dystrybucji



#237 OFFLINE   toomi1-83

toomi1-83

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów
  • Lokalizacjastudziany las
  • Imię:tomasz

Napisano 18 kwiecień 2016 - 14:38

a co powiecie na nową 7 hook?


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

#238 OFFLINE   michaex

michaex

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 222 postów
  • Imię:Michał

Napisano 18 kwiecień 2016 - 14:59

To odpowiednik Elite 7 HDI / Chirp. Nijak się ma do 7 TI.



#239 OFFLINE   toomi1-83

toomi1-83

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów
  • Lokalizacjastudziany las
  • Imię:tomasz

Napisano 19 kwiecień 2016 - 18:39

sorki  tyle pytań ale mam możliwość ściągnięcia z za wielkiej wody echo i zastanawiam się nad kilkoma opcjami na pewno lowrance 7'' tylko czy Ti lub HDS, czy przyoszczędzić kasę na odblokowanie i wziąć Chrip lub Hook jakie są wasze opije na ten temat? 



#240 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5540 postów
  • Imię:adam

Napisano 19 kwiecień 2016 - 19:01

Jak masz możliwość to bierz hds gen 3 sprzęt bez lipy. TI ok , taka "budzetowa" wersja hds , hook to elite w nowej nazwie. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych