Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Lowrance Elite 5 / 7 / 9 Ti


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2404 odpowiedzi w tym temacie

#261 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4892 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 30 maj 2016 - 10:24

Wszystko było opisane, wyjaśnione itd.

Instrukcja do elit 7 TI to jakaś porażka..Niczego nie wyjaśnia,bardzo niewiele opisuje.

To teraz norma. Instrukcja sprowadza się do informacji - żeby zmienić ustawienie zmień kliknij bla bla bla. Brakuje kontekstu co dany parametr zmienia.



#262 OFFLINE   ptychoo

ptychoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaWąbrzeźno
  • Imię:Krzysztof

Napisano 30 maj 2016 - 10:29


Brakuje kontekstu co dany parametr zmienia.

 

Tym zdaniem Pawle trafiłeś w sedno sprawy. Ja, czytający wszelkie instrukcje twierdze, że klikać to se można bez wycinki drzew (kilku kartek czytaj instrukcji). Z mojego punktu widzenia również chciałbym wiedzieć, co daje zmiana danego parametru.



#263 OFFLINE   Dareksum

Dareksum

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów

Napisano 30 maj 2016 - 11:16

A o jakie parametry wam chodzi dla mnie jest tam wszystko jasne i przejrzyste.Mam tylko wrażenie jze jest to instrukcja napisana dla osób co już umieją obsługiwać sonar.Trzeba jeszcze rozrózniac instrukcje od ekranu i instrukcje od czujnika bo to 2 rożne sprawy do totalscan niema instrukcji po polsku

żeby nie było ze lowrance taki be to to jeżeli ktoś kupił w eu urządzenie może otrzymać mape C-Map za darmoszke poczytajcie tutaj

http://www.gofreemarine.com/freechart


Użytkownik Dareksum edytował ten post 30 maj 2016 - 11:19

  • wuran lubi to

#264 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5540 postów
  • Imię:adam

Napisano 30 maj 2016 - 13:29

Tu nie chodzi o to, ze lowrance jest be. Bo robią naprawdę fajny sprzęt i niema problemu z zrobieniem bardzo fajnych map. Seria elite hdi i hirp bez zazutu . Hds 3 te bez lipy. Ale z TI poszli po bandzie z tym ekranem. Instrukcja tez nie wypal . Odnoszę wrażenie ze pościg za konkurencja
Sprawił zbyt szybkie wzucenie urzadzenia na rynek . Bez konkretnych testów. I teraz się tłumacza... a konkurencja się śmieje i ma latwiej
L

#265 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2173 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 30 maj 2016 - 13:47

A o jakie parametry wam chodzi dla mnie jest tam wszystko jasne i przejrzyste.Mam tylko wrażenie jze jest to instrukcja napisana dla osób co już umieją obsługiwać sonar.Trzeba jeszcze rozrózniac instrukcje od ekranu i instrukcje od czujnika bo to 2 rożne sprawy do totalscan niema instrukcji po polsku

żeby nie było ze lowrance taki be to to jeżeli ktoś kupił w eu urządzenie może otrzymać mape C-Map za darmoszke poczytajcie tutaj

http://www.gofreemarine.com/freechart

a ktoś się orientuje co na tych mapach jest? tzn szukam czegoś na Polskę lub Szwecję tyle, że samo pokrycie pokazywane na stronie niewiele daje, bo nie widać jakie dokładnie jeziora czy inne wody są w zakresie

np EN-Y590

lub EN-802

EN-Y299



#266 OFFLINE   Dareksum

Dareksum

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów

Napisano 30 maj 2016 - 13:52

Moim zdaniem i paru kolegów po kiju lowrance w kwestii sonarów w tej chwili nie ma konkurencji.

Na początku roku zastanawiałem sie nad zmiana HDS7 gen1 na garmina gpsmap ale po zabawie z tą maszynka stwierdziłem ze w porównaniu z hds to tylko zabawka.

Elitka Ti naprawde to dobra sonda jest to hds okrojony z paru funkcji z których i tak nie korzystałem np.radar

Co do ekranu to powiem wam taką ciekawostke wczoraj wracałem z weekendu i na parkingu spotkałem znajomego któremu pokazałem elitke i mówie mu o felerze z ekranem ze na "sucho nie działa ekran ".Jakie było moje zdziwienie jak mój koles bez bolu ja obsługiwał bez cudowania z dotykaniem masy albo czujnika.

Moze tu po prostu chodzić o przewodzenie skóry.Ja mam trochę spracowane ręce a mój koles to gryzipiórek

jak dla mnie to szczegół na wodzie nie ma bólu z obsługa ekranu.

Polecam ten filmik



#267 OFFLINE   AndrzejT

AndrzejT

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 138 postów
  • LokalizacjaTam gdzie ryby sie wypuszcza

Napisano 30 maj 2016 - 19:22

Bawilem sie Ti i Hdsem Gen3 i tez uwazam ze TI jest super za ta kase i polecam ja wszystkim znajomym,problem z ekranem dotykowym byl juz w HDSach Gen2 a instrukcja w jez.angielskim jest bez problemow .


  • wuran lubi to

#268 OFFLINE   kuczek

kuczek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Kuczyński

Napisano 31 maj 2016 - 09:19

Dołączę się do pytania odnośnie map. Która najlepiej wybrać chodzi mi o Polskę i Szwecję 



#269 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2173 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 31 maj 2016 - 11:49

ja wybrałem jednak EN-Y299, zobaczymy gdy przyjdzie, póki co napisali, ze na voucher czeka się do dwóch tygodni



#270 OFFLINE   oktawiusz

oktawiusz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 01 czerwiec 2016 - 08:32

Dareksum napisał

 

A o jakie parametry wam chodzi dla mnie jest tam wszystko jasne i przejrzyste.Mam tylko wrażenie jze jest to instrukcja napisana dla osób co już umieją obsługiwać sonar.

Dla tych co używali podobnych modeli wcześniej i umieją się tym posługiwać instrukcja może jest zbędna.Nowym użytkownikom powinna wiele wyjaśniać.Użytkownik posługując się instrukcją powinienem bez problemu poruszać się po dość obszernym menu i poznawać różne funkcje.Jest ich sporo.Powinien dowiedzieć się jakich funkcji i kiedy używać wykorzystując w pełni możliwości urządzenia.Takich informacji po prostu tam brak.Druga sprawa to fakt że nie ma ogólnodostępnych instrukcji w wersji elektronicznej.Może inne modele są lepiej opisane i można byłoby czegoś się dowiedzieć.Płacąc taką kasę chyba można oczekiwać porządnej instrukcji obsługi.



#271 OFFLINE   dziubas123

dziubas123

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 212 postów

Napisano 01 czerwiec 2016 - 13:38

to ściągnijcie sobie instrukcję do helixa dla porównania :) pewnie o taką chodzi :) i tego brakuje w 7Ti


Użytkownik dziubas123 edytował ten post 01 czerwiec 2016 - 13:39


#272 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5540 postów
  • Imię:adam

Napisano 01 czerwiec 2016 - 14:43

Na instrukcje do jakiegoś tam modelu hm tez ktoś miał zatrzezenia. Także nie tylko lowrance leci - branżowa przypadłość na Polske



#273 OFFLINE   dziubas123

dziubas123

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 212 postów

Napisano 01 czerwiec 2016 - 16:50

tu nie chodzi o to kto leci i jak w kulki, tylko o pokazanie jak wygląda pełna instrukcja a nie jakieś szczątkowe info dla tych co już wszystko wiedzą :)


  • 12345 lubi to

#274 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5540 postów
  • Imię:adam

Napisano 01 czerwiec 2016 - 19:05

Ogólnie dość często się spotyka takie sytuacje przy różnej maści urządzeniach. Niczym kraj 3 swiata

#275 OFFLINE   Dareksum

Dareksum

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów

Napisano 01 czerwiec 2016 - 20:50

Prawda jest taka ze i tak 95 procent wędkarzy nie wie co sonar pokazuje ,i choćby ta instrukcja miała 1000 stron i tak był by płacz.

Tak się zastanawiam ze moja instrukcja do samochodu ma tyle stron co instrukcja do 7Ti.

Mam tez instrukcje po angielsku do HDS 9 gen2 i jest ona prawie taka sama jak do Ti

Nie liczcie na to ze na ustawieniach auto coś oprócz głębkosci zobaczycie na ekranie.

Co do instrukcji od hummina to dla mnie jest ona taka sama moze bardziej dla małpy.



#276 OFFLINE   Persi

Persi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 119 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jacek

Napisano 22 czerwiec 2016 - 14:06

czy w przetworniku total scan jest wbudowany czujnik temp. wody?



#277 OFFLINE   pwizer

pwizer

    Nowy

  • Zbanowani
  • Pip
  • 46 postów
  • Lokalizacjamultikonto: robbox4, bardziu, b.wesolopl, kilobear
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Wizer

Napisano 22 czerwiec 2016 - 14:18

Tak

#278 OFFLINE   synek007

synek007

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 84 postów
  • LokalizacjaZgorzelec
  • Imię:Damian

Napisano 26 czerwiec 2016 - 18:00

Panowie jak sobie radzicie ze standardowym uchwytem dołączanym do zestawu na allegro do przetwornika? Montując to do burty łodzi ten wielki przetwornik ma taki opór,że ucieka pion i nie jest idealnie ułożony.Przetwornik zawsze musi być ustawiony dziobem do dzioba łodzi?:)



#279 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15634 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 czerwiec 2016 - 18:11

Tak. Mocuj  z tyłu.



#280 OFFLINE   synek007

synek007

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 84 postów
  • LokalizacjaZgorzelec
  • Imię:Damian

Napisano 30 czerwiec 2016 - 18:24

Jak zrobić miękki i twardy reset w TI? Kombinacja klawiszy Pages i power nic nie daje....przy twardym to samo: zoom plus i zoom minus plus power nic.Jest ten dźwięk charakterystyczny ale echo się nie resetuje.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 5

0 użytkowników, 5 gości, 0 anonimowych