Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Lowrance Elite 5 / 7 / 9 Ti


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2404 odpowiedzi w tym temacie

#281 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5540 postów
  • Imię:adam

Napisano 30 czerwiec 2016 - 18:27

Weź instrukcje i poczytaj . Kilka stron wcześniej było pisane o restart dla lowrance



#282 OFFLINE   synek007

synek007

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 84 postów
  • LokalizacjaZgorzelec
  • Imię:Damian

Napisano 30 czerwiec 2016 - 18:32

Filozofii nie ma tylko czemu to nie działa?! Ogólnie mam kłopoty od ostatniego wypadu z emisją obrazu i nie wiem czy wysyłać czujnik na reklamację czy reset wystarczy tylko jak go zrobić ?Jakby miał ktoś chwilę to chętnie podeślę kilka fotek może ktoś rozwiąże o co chodzi mojemu czujnikowi....problemy zaczęły się od wyjęcia i naładowania akumulatorów....od tego momentu echo pokazuje cuda wianki a ekran prawie się nie przewija....



#283 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5540 postów
  • Imię:adam

Napisano 30 czerwiec 2016 - 18:43

zapodaj te fotki tutaj , aku sa sprawne? sprawdzales styk przewodow na aku?


Użytkownik siarq edytował ten post 30 czerwiec 2016 - 18:44


#284 OFFLINE   synek007

synek007

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 84 postów
  • LokalizacjaZgorzelec
  • Imię:Damian

Napisano 30 czerwiec 2016 - 18:57

Aku nówki sztuki.Jedyne czego nie sprawdziłem to jak będzie się zachowywać po podłączeniu do jakiegoś innego akumulatora.

Załączone pliki



#285 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5540 postów
  • Imię:adam

Napisano 30 czerwiec 2016 - 19:43

Jeżeli chodzi i obrazowanie to kwestia ustawień.  Sproboj wysoki średni chrip czułość. Jeśli chodzi o dotyk. To masz problem w domu czy na wodzie ? Jeśli w domu , to podłącz ładowarkę i odpal echo bądź zgodnie z filmem instruktażowy lowrance postaw aku na ziemi i sprawdź wtedy...  



#286 OFFLINE   synek007

synek007

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 84 postów
  • LokalizacjaZgorzelec
  • Imię:Damian

Napisano 01 lipiec 2016 - 08:36

Z dotykiem wszystko ok.To nie kwestia ustawień.Myślę,że zepsuł się przetwornik.Potrzebuje zrobić ten reset tylko nie wiem w jaki sposób bo żadna kombinacja klawiszy nie działa.Jest ten charakterystyczny dźwięk ale mapa USA się nie wyświetla i echo zamiast się zresetować włącza się normalnie.

 

Robił ktoś z Panów reset TI ???



#287 OFFLINE   ptychoo

ptychoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaWąbrzeźno
  • Imię:Krzysztof

Napisano 01 lipiec 2016 - 15:27

Miękki reset (przywróć do ustawień fabrycznych) zrobisz z menu urządzenia.

Hard reset (twardy reset) Znajdź sobie kombinację klawiszy. Już nie pamiętam czy w pliku jest Ti, czy trzeba skorzystać z kombinacji HDSa gen. 2. Ale działa na 100000%, bo sam robiłem.
http://jerkbait.pl/t...i/?fromsearch=1

#288 OFFLINE   rozul

rozul

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów
  • Lokalizacjakrakow
  • Imię:piotr
  • Nazwisko:r

Napisano 03 lipiec 2016 - 14:33

witam wszystkich serdecznie.

Na wstępie przepraszam wszystkich za swój brak wiedzy w temacie wędkowania i ryb...ale nie z tego powodu się tutaj znalazłem  ;)

Ogólnie to poszukuję osób które posiadają echo LOWRANCE ELITE z opcją structure scan. 

Na co dzień zajmuję się geodezją jak i pomiarami rzek czy zbiorników wodnych. Zainteresował mnie jakiś cza temu temat echosond i ich potencjału który mogę wykorzystać w mojej pracy. 

Jeśli ktokolwiek z tutaj obecnych koleżanek/ kolegów mógły się ze mną skontaktować i rozjaśnić moje pytania oraz wątpliwości to będę dozgonnie wdzięczny!!!

 

Chodzi mi głównie czy obrazy generowane przez echo można później analizować na komputerze, w jakim formacie przebiega wymiana danych itp. Oczywiście fajnie też było by się spotkać gdzieś i na żywo zobaczyć co jesteśmy w stanie uzyskać na wodzie i ew powalczyć o połączenie tego z pomiarami geodezyjnymi. Osobiście jestem z krakowa więc fajnie było by się spotkac z kimś z okolicy. Ale jestem gotów przyjechać można powiedzieć w każde miejsce w PL  ;)

 

pozdrawiam wszystkich i liczę że własnie tutaj znajdę pomoc....

 

piotrek



#289 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5540 postów
  • Imię:adam

Napisano 03 lipiec 2016 - 19:56

nie wiem co konkretnie bys chcial wykorzystac z echa do swej pracy/ Polecam sciagnac program w wersji demo reefmaster , podesli Ci loga pobawisz sie i sam stwierdzisz czy sie nada. pisz na prive jak bede wiedzial to odpowiem


Użytkownik siarq edytował ten post 03 lipiec 2016 - 19:59


#290 OFFLINE   robbertzam

robbertzam

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 230 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Robert

Napisano 05 lipiec 2016 - 13:24

Witam,

Po wielu godzinach analiz i grzebania w necie postanowiłem, nabyć Elitke 7 ti. Decyzja już zapadła teraz tylko próbuje namierzyć jakiś sklep w EU (PL odpada z wiadomych przyczyn) gdzie cena byłaby w miarę przystępna. Może ktoś z Was nabył to cudo w podobny sposób? Będę wdzięczny za informacje.



#291 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5540 postów
  • Imię:adam

Napisano 05 lipiec 2016 - 14:51

Kuknij na eBay z Włoch około 3400zl z przesylka za 7 "


Użytkownik siarq edytował ten post 05 lipiec 2016 - 14:51


#292 OFFLINE   robbertzam

robbertzam

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 230 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Robert

Napisano 06 lipiec 2016 - 10:53

Dzięki za podpowiedzi, te na priva także. Zauważyłem, że w niektórych zestawach przetworniki totalscan różnią się wyglądem i mocowaniem. Skłaniam się do tego z niebieską wstawką... jakieś sugestie czy złe doświadczenia z tym mocowaniem? 
Zdjęcia obu poniżej:
 
Załączony plik  lowrance-elite-7-ti-touch-totalscan-combo-f70.jpg   40,26 KB   20 Ilość pobrańZałączony plik  Lowrance-total-scan.jpg   54,36 KB   20 Ilość pobrań


#293 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2173 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 06 lipiec 2016 - 10:56

większość montuje przetwornik tak http://jerkbait.pl/t...-8#entry1865705

 tego niebieskiego nie widziałem jeszcze przy Elitce 7Ti



#294 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1018 postów

Napisano 06 lipiec 2016 - 13:54

http://www.ebay.com/...r-/272113006279 przed zakupem rozkmiń sobie jeszcze Simrada GO 7 XSE - ma kilka fajnych funkcji, np. wyświetlacz w przeciwieństwie do Elite 7 Ti jest wielodotykowy, można zapisać więcej waypointów etc.. Przetwornik w najwyższej wersji to totalscan od lowrance, czyli to samo co w Elite 7 Ti. Co do niebieskich i czerwonych wstawek to przetworniki totalscan zarówno w Elite 7 Ti i Simradzie Go 7 XSE ich nie mają - jest to błędna grafika u niektórych sprzedawców. Przetwornik w obu modelach wygląda jak ten po lewej stronie na zdjęciu które wkleiłeś i można go zamontować do sztycy lub pawęży kablem do przodu albo też do tyłu (w menu echosondy jest opcja FLIP, za pomocą której informujemy echo o położeniu przetwornika, tak aby przy ekranie skanowania bocznego prawa strona była rzeczywiście prawą a lewa lewą).



#295 OFFLINE   robbertzam

robbertzam

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 230 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Robert

Napisano 06 lipiec 2016 - 14:10

No to mi trochę wyprostowałeś z tymi przetwornikami... co do tego Simrada to nie jesteś pierwszym który mi go podsuną jako opcje. Skontaktowałem się z jednym ze sklepów online w UK w sprawie zakupu elitki 7 i gość, z którym rozmawiałem też mi polecał tego Simrada jako opcje jego zdaniem ciut lepszą i tańszą o 25 funtów. Właściwe to już się zdecydowałem na lowranca ale... najgorzej to mieć wybór  :mellow:.

Nie wiem jak jest w realu ale na zdjęciu elitka wygląda bardzie solidnie w porównaniu do simrada, który wydaje mi się taki bardziej delikatny(tabletowaty) ktoś może miał okazje "pomacać"...?


Użytkownik robbertzam edytował ten post 06 lipiec 2016 - 14:24


#296 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1018 postów

Napisano 06 lipiec 2016 - 14:32

Na żywo jeszcze nie widziałem, ale na YT jest trochę filmików. Dla mnie Simrad wydaje się solidny - przedni panel podobno w całości ze szkła.



#297 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5540 postów
  • Imię:adam

Napisano 06 lipiec 2016 - 14:43

Simrad I lowrance to produkty navico .nawet soft jest bardzo podobny. Oby dwie firmy bazują na tych samych formatach map. Jak kiedyś będę zmieniał to wybiorę simrad.



#298 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15634 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 lipiec 2016 - 14:53

A jak jest z aktualizacją? Wysyłka do Parkera? Mowa o Simradzie.



#299 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5540 postów
  • Imię:adam

Napisano 06 lipiec 2016 - 15:24

Tak oficjalnym przedstawicielem simrad jest parker , paczka do nich i aktualizuja.

Użytkownik siarq edytował ten post 06 lipiec 2016 - 15:26


#300 OFFLINE   robbertzam

robbertzam

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 230 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Robert

Napisano 06 lipiec 2016 - 17:13

Kurcze ale mi ten Simrad namieszał... wiem, że ten sam przetwornik, wiem,że oba echa na leżą do Navico ale im dłużej czytam po rożnych fortach, tym więcej przemawia za Simradem GO 7 XSE... a już praktycznie byłem zdecydowany na Elite 7 Ti dzisiaj miał być ten "magiczny klik" ale chyba będę się musiał z tym przespać do jutra. Wszelkie sugestie mile widziane






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych