Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Lowrance Elite 5 / 7 / 9 Ti


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2401 odpowiedzi w tym temacie

#681 OFFLINE   sandał

sandał

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów

Napisano 09 kwiecień 2017 - 11:10

Dzięki Adam za twoją opinię odnośnie bocznego sonaru. Też myślę że trzeba się otwierać na coraz większą technikę. Nie ma co pozostawać na ciągle tym samym etapie odnośnie tradycyjnego echa. Twoje uwagi są cenne, ponieważ mówisz z doświadczenia użytkownika. Skłaniam się do tego aby kupić elite 7 Ti. W zasadzie mogę powiedzieć że mnie przekonałeś :)


  • hansi lubi to

#682 OFFLINE   sandał

sandał

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów

Napisano 09 kwiecień 2017 - 11:32

Łukaszu, fajny ten uchwyt i widać że solidny bardzo. Wydaje mi się że pawęż w twoim pontonie nie jest jakoś za bardzo większa od pawęży w moim (mój ponton ma 3.60m).

Skoro u ciebie uchwyt jest 30cm od kolumny silnika to u mnie może być podobnie. Więc wydaje mi się że chyba warto zaryzykować kupno uchwytu. Ciekawy jestem czy pływasz na silniku spalinowym czy na elektryku. 

 

Też mi się wydaje że to cena jest w funtach. Tani nie jest, ale skoro ty go zachwalasz z pozycji użytkownika to jest to najlepsza rekomendacja.

Nigdy nie kupowałem w sklepie za granicą. Z angielskim też u mnie słabo. Chciałbym kupić taki uchwyt. Podpowiedz jak go zamówić. Nie wiem ile za przesyłkę też trzeba doliczyć.

Jak przelać kasę, czy w funtach czy w innej walucie? Czy to się trzeba zarejestrować w takim sklepie? Sorki, że tak pytam o takie drobnostki, ale ty kupowałeś więc wiesz doskonale co i jak. Ja kompletnie nie mam pojęcia, a nie chce popełnić jakiegoś błędu. Z góry dziękuję za zrozumienie.

 

A powiedz jeszcze Łukaszu, czy przetwornik mocujesz skierowany w przeciwnym kierunku do kierunku płynięcia czy w stronę płynięcia (pod ponton schowany żeby nie było zakłóceń).



#683 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5478 postów
  • Imię:adam

Napisano 09 kwiecień 2017 - 11:47

Fajny sprzęt. Będziesz zadowolony.

#684 OFFLINE   lukasz 84

lukasz 84

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • LokalizacjaDublin
  • Imię:lukasz
  • Nazwisko:O

Napisano 09 kwiecień 2017 - 16:59

ja

 

Łukasz ale tam chyba jest cena we funtach nie w euro jeżeli dobrze widzę
Ogółem uchwyt bardzo fajny sam bym chetnie kupił , ale ta cena

 Wyrwałem go za 75 funtów :)

warto patrzeć lub poszukać takiego w innym sklepie ;)



#685 OFFLINE   lukasz 84

lukasz 84

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • LokalizacjaDublin
  • Imię:lukasz
  • Nazwisko:O

Napisano 09 kwiecień 2017 - 17:11

Łukaszu, fajny ten uchwyt i widać że solidny bardzo. Wydaje mi się że pawęż w twoim pontonie nie jest jakoś za bardzo większa od pawęży w moim (mój ponton ma 3.60m).

Skoro u ciebie uchwyt jest 30cm od kolumny silnika to u mnie może być podobnie. Więc wydaje mi się że chyba warto zaryzykować kupno uchwytu. Ciekawy jestem czy pływasz na silniku spalinowym czy na elektryku. 

 

Też mi się wydaje że to cena jest w funtach. Tani nie jest, ale skoro ty go zachwalasz z pozycji użytkownika to jest to najlepsza rekomendacja.

Nigdy nie kupowałem w sklepie za granicą. Z angielskim też u mnie słabo. Chciałbym kupić taki uchwyt. Podpowiedz jak go zamówić. Nie wiem ile za przesyłkę też trzeba doliczyć.

Jak przelać kasę, czy w funtach czy w innej walucie? Czy to się trzeba zarejestrować w takim sklepie? Sorki, że tak pytam o takie drobnostki, ale ty kupowałeś więc wiesz doskonale co i jak. Ja kompletnie nie mam pojęcia, a nie chce popełnić jakiegoś błędu. Z góry dziękuję za zrozumienie.

 

A powiedz jeszcze Łukaszu, czy przetwornik mocujesz skierowany w przeciwnym kierunku do kierunku płynięcia czy w stronę płynięcia (pod ponton schowany żeby nie było zakłóceń).

mam 20 Konny silnik spalinowy i przy max predkości nie podnoszę sztycy bo trzyma solidnie

czujnik obróć i zamontój kablem od strony uchwytu a nie tak jak jest w instrukcji :)

jeżeli chcesz to zadzwonię tam jutro i zapytam a zapłacić najlepiej kartą(ja płaciłem w euro i po przeliczeniu na funty jakoś strasznej różnicy nie było więc pewnie ze złotówką powinno być podobnie)

jak masz jakieś pytania to pisz na priv

;)



#686 OFFLINE   lukasz 84

lukasz 84

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • LokalizacjaDublin
  • Imię:lukasz
  • Nazwisko:O

Napisano 09 kwiecień 2017 - 17:30

https://www.technik-...-Minn-Kota-base

Taniej nie znalazłem póki co



#687 OFFLINE   sandał

sandał

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów

Napisano 10 kwiecień 2017 - 12:18

Cześć Łukasz.

Napisałem ci wczoraj info na priva



#688 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 10 kwiecień 2017 - 13:48

.


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 10 kwiecień 2017 - 13:52


#689 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2310 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 10 kwiecień 2017 - 13:50

Maciej_K daj linka do tego mechanizmu.

 

A co się stało że usunąłeś swoją wypowiedź?


Użytkownik Pietruk edytował ten post 10 kwiecień 2017 - 13:59


#690 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 10 kwiecień 2017 - 14:44

Nic.

Ten pomysł już był na stronie 17tej bodajże -

Rura 28 i montaż z USA za 25usd.

Wychodzi to samo co stąd: http://www.mc-sklep....wing-p-310.html

p.s Taki system jest super rozwiązaniem dla posiadaczy pontonów z dołączaną pawężą - wystarczy przykręcić do niej deskę 60x15x2cm -  i można montować przetwornik w sporej odległości od silnika - antyzakłóceniowo.

Niestety,, po namyśle - nie ma róży bez kolców. Dla kolegów mapujących: trzeba zadbać o wypoziomowanie przetwornika, bo kilka stopni odchylenia na dużej głębokości znacznie fałszuje wyświetlane dane. Zwykłe zaciski śrubowe dadzą się regulować w miarę płynnie - tutaj są stopnie i dopracować należy ułożenie przetwornika względem sztycy dla dobrania pośrednich położeń - gdyby coś nie pasowało.


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 10 kwiecień 2017 - 14:50


#691 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5478 postów
  • Imię:adam

Napisano 10 kwiecień 2017 - 15:03

no przy mapowaniu trzeba uwazac na to co powiedzial Maciek, bo mozna sie naplywac i g... z tego wyjdzie.przerabiale dwa razy . i na domiar tego to jeszcze plywanie na elektryku po 4h...:) na bledach czloweik sie uczy



#692 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 10 kwiecień 2017 - 15:07

Nic tak nie wk..wia jak zmarnowane pół dnia na eletryku.....w HB trzeba zakończyć nagrywanie przyciskiem, jak wyłączysz echo to cały log w d.....e

Zrobię eksperyment i jak będę na chodzie, znaczy wodzie- sprawdzę czy da się skorygować takie ukośne pingi w reefmasterze.

P.s. ja już nawet myślałem o desce 2m przez burty pontonu i stałym mocowaniem na rurze tego ducera. Łatwiej jest skorygować kąty w wodzie. wystarczy jakąś malutką poziomicę położyć na to i wszystko jasne. Gdybym zaczynał zabawę z mapami teraz i z taką wiedzą wynikłą z praktyki, to faktycznie pływałbym w takim systemie. No ale po 800ha mapowania na elektryku, z czesaniem co 25-30m i siatkowaniem najciekawszych miejsc, mam póki co dość silnych wrażeń batygrafa....

Zostało mi kilka mniejszych jezior, w tym co robiłem nie mam twardości dna - czyli odczytu E2 w dziale bottomhardnes reefa poniżej 5m głębokości także furtka do cdn pozostaje otwarta B) Tym bardziej że wiem już jak korygować logi względem siebie i dogrywanie kolejnych danych mogę robić do istniejącego projektu.


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 10 kwiecień 2017 - 15:16


#693 OFFLINE   piernik

piernik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 330 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 10 kwiecień 2017 - 15:49

 Przeczytałem cały temat i skłaniam się ku Elite-9 Ti z TotalScan  cena 1055 € dystrybucja EU zastanawiam się czy warto..... za tą cenę.



#694 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5478 postów
  • Imię:adam

Napisano 10 kwiecień 2017 - 16:35

Pojedyncze pingi możesz skorygować w rm  bez problemu. Dogrywanie kolejnych i water level tez jest. To wszystko wychodzi w praniu. Człowiek sie uczy na błędach. Ja dopiero teraz prawie rozkminilem wraz ze wsparciem podkłady sat do rm... a przeszło 2 czy 3 lata uzytkuje... 

1055 euro to prawie 4500zl cena ok. Ale wolałbym dołożyć parę euro i brać z pl. Chyba ze bywasz w UE i ewentualna gwarancja nie stanowi problemu. Jakoś do droższych zakupów nie jest przekonany brać z poza pl. Trochę przepłacam.  Ale śpię spokojnie 


Użytkownik siarq edytował ten post 10 kwiecień 2017 - 16:41

  • lamiglas87 lubi to

#695 OFFLINE   Dragster

Dragster

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 156 postów
  • LokalizacjaKoronowo
  • Imię:Sławek

Napisano 11 kwiecień 2017 - 06:19

Tak informacyjnie. W 9Ti i zapewne 12Ti fabrycznie jest wersja softu 2.0.2 bez Sonarchart Live. Aktualizacja ma wyjść w Q2 2017 więc niebawem.


Użytkownik Dragster edytował ten post 11 kwiecień 2017 - 06:21


#696 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5478 postów
  • Imię:adam

Napisano 11 kwiecień 2017 - 06:30

Tylko pamiętajcie że do sonarchart trzeba mapę navionics która to obsługuje i najtańsza kosztuje 650zl. Żeby się nie zdziwić.  Najprawdopodobniej przy sparowaniu z tabletem wystarczy sama app . Która można ściągnąć za free bądź wersje hd platne


  • leepek lubi to

#697 OFFLINE   Dragster

Dragster

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 156 postów
  • LokalizacjaKoronowo
  • Imię:Sławek

Napisano 11 kwiecień 2017 - 06:54

Mówisz o tej za 158EUR?



#698 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5478 postów
  • Imię:adam

Napisano 11 kwiecień 2017 - 07:50

https://www.facebook...361213/?fref=nf

 

cyt:" Navionics z aktywną funkcją Freshest Data."



#699 OFFLINE   Dragster

Dragster

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 156 postów
  • LokalizacjaKoronowo
  • Imię:Sławek

Napisano 11 kwiecień 2017 - 08:15

Czaje: Navionics+ Poland Inland Waters 5G404S na karcie micro SD.



#700 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5478 postów
  • Imię:adam

Napisano 11 kwiecień 2017 - 08:38

karta z mapa obojetnie jaka, wymagana ta funkcja , jednak jak plywasz w Polsce to najlepiej wziasc ta karte co wskazales






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych