Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Laponia łowiska Szczupakowe


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 OFFLINE   KrzysiekPL

KrzysiekPL

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 14 wrzesień 2010 - 15:55

Witam wszystkich ,mam zamiar wyruszyć na północ zawsze marzyła mi się Laponia ,chciałbym poznać wasze opinie opowieści o udanych mniej udanych wyjazdach na tamte wody.Piszcie o jeziorach na których byliście kłade nacisk na szczupaka proszę o POMOC i PZDR.

KRZysztof..........

#2 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4480 postów

Napisano 17 wrzesień 2010 - 11:32

Witam wszystkich ,mam zamiar wyruszyć na północ zawsze marzyła mi się Laponia ,chciałbym poznać wasze opinie opowieści o udanych mniej udanych wyjazdach na tamte wody.Piszcie o jeziorach na których byliście kłade nacisk na szczupaka proszę o POMOC i PZDR.

KRZysztof..........



Witam,

Z wiadomych wzgledow nie moge ci podac namiarow na miejscowki gdzie lowilem.

Kilka uwag- populacja szczupaka ma sie tam bardzo dobrze- wieszosc stonki tam nie dojezdza. Pomimo niekorzystnych wydawalo by sie warunkow pogodowych ryby rosna bardzo duze. Musisz poszukac jezior z wystepujaca sieja, ktora na moich lowiskach jest ich glownym pokarmem.

Czasowo najlepiej wybrac sie pod koniec czerwca, poczatek lipca- pogoda w wiekszosci wypadkow jest bardzo dobra i gwarantuje brania ryb ( trzeba szukac plytszych, dobrze nagrzewajacych sie parti jeziora). Przynet doslownie garstka- jakies jerki Salmo czy ''naszego'' forumowego Slawka, troche gum z obowiazkowym fluo, obrotowki i troche wobkow.Cos w metalicznych kolorach tez musisz miec. Nic innego z mojego doswiadczenia nie jest potrzebne. Sa tam jeszcze ryby duzo ciekawsze od szczupakow- ichiejsze orringi, ktore czasem sie trafiaja jako przylow.

Pozdrawiam,

Bujo

P.S. Moje doswiadczenia pochodza z miejsc troszke na poludnie od Laponi ( ok 100 km)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych