Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kto jedzie na Parsętę będzie chyba musiał zmienić kurs.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
176 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 31 grudzień 2015 - 17:07

Pewnie musi w końcu coś pier***** żeby zmusić co niektórych do ruszenia tyłka... żal

#42 OFFLINE   Forecast

Forecast

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2007 postów
  • LokalizacjaZadupie
  • Imię:J
  • Nazwisko:P

Napisano 31 grudzień 2015 - 17:43

Ta "Czarna Chmura" wisi cały rok. Mało kto wie z krzykaczy że Okręg obecnie jest na planie naprawczym. Są to zaległości wcześniejszego dziesięciolecia i osób wtedy rządzących Okręgiem Koszalin. Te osoby nie zostały pociągnięte do odpowiedzialności i jest jak jest. Dużo udało się nam odrobić w tym roku lecz nie wszystko. Drugą stroną medalu to obecne rozgrywki polityczne czyli strącanie i nadawanie stołków.

 

Z dobrych informacji: Już się wylęgły pierwsze Łososie, Trocie i Pstrągi Potokowe.

 

Zdjęcia z przed tygodnia poniżej przedstawiają Łososie i Trocie

 

Z ciekawostek: Na wszystkie tarła zapraszamy wędkarzy z okolic i nie tylko. Nic nie dzieje się za żelazną kurtyną. W tegorocznym sezonie tarłowym ryb łososiowatych zjawiło się raptem dwóch wędkarzy. Łowić jest komu, gorzej z pomocą i zainteresowaniem. Tak samo sprawa wygląda przy zarybieniach.

 

Tyle w temacie.

 

 

Załączone pliki



#43 OFFLINE   u-boot

u-boot

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaCentralna

Napisano 31 grudzień 2015 - 17:50

Jeżeli decyzja RZGW zostanie utrzymana to najprawdopodobniej zostanie rozpisany nowy konkurs na użytkownika rybackiego.Może więc nadszedł czas, żeby Ci wszyscy którym nie po drodze z PZW pokazali jak należy prowadzić prawidłową i racjonalną gospodarkę wędkarską.Napisano na tym forum tyle postów w jaki sposób powinno się działać,chronić,zarybiać...itd.No więc może czas coś zrobić a nie biadolić,że składki za wysokie,ten nie ma porozumienia z tamtym, a jeszcze dużo za kartę trzeba zapłacić.Apeluję do Was-wszystkich wiedzących  najlepiej-przestańcie biadolić nad klawiaturą i pokażcie jak to się robi.

P.s

Może Okręg Mazowiecki zaopiekuje się Parsętą tak jak to robi z Wisłą,Narwią i innymi wodami?



#44 ONLINE   Greg77

Greg77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 147 postów
  • LokalizacjaKoszalin
  • Imię:G
  • Nazwisko:C

Napisano 31 grudzień 2015 - 17:53

Właśnie dlaczego osoby które są odpowiedzialne za ten stan mają prawa zabierać głos i aktywnie uczestniczą w decyzjach naszego okręgu szczególnie chodzi mi o pana J.N który twierdził że kelty spływają w kwietniu...

#45 OFFLINE   salmon1977

salmon1977

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1565 postów
  • LokalizacjaIńsko-STARGARD
  • Imię:GrzehU

Napisano 31 grudzień 2015 - 18:12

Dla tych co nie śledzą forsa.

https://www.facebook...lkowski?fref=ts

"1-go stycznia jedziemy na troć i łososia.

1 stycznia dla wędkarzy to czas, kiedy kończy się okres ochronny na połów troci i łososia. Wszelkie niepokoje dotyczące możliwości wędkowania na rzece chciałbym rozwiać, bo faktycznie głupota może przekroczyć wszystkie granice. Po wielu rozmowach gwarantuję wędkarzom, że od jutra mogą pójść nad rzekę i spokojnie wędkować, bo to jest nasze wspólne dobro. Trwają trudne procedury, ale damy radę. Gdyby były jakieś niepokoje, proszę o informację.
P.S. Jezioro rybackie nadal jest dla mnie jednym z priorytetów."

 

Poseł Stefan Strzałkowski



#46 OFFLINE   Zandermasterr

Zandermasterr

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 406 postów

Napisano 31 grudzień 2015 - 19:12

Okręg PZW w Koszalinie informuje, że zawieszono decyzję o wypowiedzeniu umowy dzierżawnej na obwód rzeki Parsęty nr 1 oraz rzeki Wieprzy nr 4. Decyzja ma zostać ponownie rozpatrzona do 10 stycznia 2016 roku.
Wobec powyższego wędkarze posiadający zezwolenie na wędkowanie na 2016 rok, wydawane przez Okręg PZW w Koszalinie oraz pozostali objęci porozumieniami zawartymi z Okręgiem mogą w tym okresie legalnie wędkować również na tych dwóch rzekach.
Dalsze informacje będą na bieżąco publikowane na stronie Okręgu.
Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie Posłowi na Sejm RP Stefanowi Strzałkowskiemu z Białogardu.

http://www.pzw.org.p...arseta_nr_1_i_r

#47 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6269 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 31 grudzień 2015 - 21:00

Jak Okręg Mazowiecki się zaopiekuje, to siaty będą stały co 200 metrów, w poprzek rzeki, na całej jej długości, a lokalna grupa rybacka będzie realizowała cele związku za unijne pieniądze. Składki wędkarzy na pewno przydadzą się do budowy kilku zacnych smażalni, w których królował będzie łosoś i świeża troć, prosto z wody.   :angry:



#48 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6255 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 31 grudzień 2015 - 21:08

Wielkie brawa dla posła i osób zaanagażowanych w pozytywne załatwienie sprawy.
Forecast, jako jeden z krzykaczy pozwolę sobie nawiązać do Twojego wpisu. Działania okręgu PZW Koszalin doprowadziły do patowej sytuacji a Ty wyrzekasz "krzykaczom" niezadowolenie pisząc jednocześnie, że przez 10 lat nie zrobiliście nic żeby temu zaradzić, rozliczyć odpowiedzialnych i masz pretensję, że ludzie albo narzekają, albo próbują znaleźć -jak ja i kilku chłopaków piszących w wątku- rozwiązanie dla kolegów, których pzw koszalin zostawił na lodzie. W sumie dobrze, że w nawiązaniu do Waszego i każdego innego okręgu, koła PZW są ci krzykacze, którzy nie biegają potulnie uiszczać opłaty za gorzałę i zagrychę dla związku i potrafią swoje racje wyartykułować w sposób bezpośredni, choćby niewygodny i niepolityczny.
  • loyal fans lubi to

#49 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6269 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 31 grudzień 2015 - 21:14

Hesher, chyba nie zrozumiałeś Forecasta.

"Są to zaległości wcześniejszego dziesięciolecia i osób wtedy rządzących Okręgiem Koszalin." (podkreślenie moje). A do odpowiedzialności członków ZO może pociągnąć tylko Główny Sąd Koleżeński na wniosek Głównej Komisji Rewizyjnej. Zapraszam do lektury statutu.

Obecne władze Okręgu w Koszalinie trzeci rok odkręcają bajzel po poprzednikach.



#50 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6255 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 31 grudzień 2015 - 21:28

Ok, ale skąd zdziwienie dyskusją na temat bajzlu, który nie pojawił się w prehistorycznych czasach poprzedniego dzieisięciolecia i sprzedawamych przez pzw koszalin pozwoleń w sytuacji gdy nie mają uprawnień do gospodarowania wodą? Rozumiem, chłopaki się starają, zarybiają i odkręcają ku.widołek po poprzednikach tyle, że to jest tak jak z uprawą konopii- efekty i brawa zadowolonych klientów przychodzą z czasem. Próbowaliśmy z kilkoma osobami pomóc ludziom wybierająctm się w styczniu na ww. rzeki i zostaliśmy krzykaczami.
Najlepiej siedzieć cicho i bulić składki CH.J wie na co a potem jechać na ryby do Szwecji. Od dwóch lat łowię najwięcej szczupaków w wodach, którymi dzięki Bogu przestaliście się "opiekować"- w samym centrum Warszawy ryby długości metra i okolic.

#51 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6269 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 31 grudzień 2015 - 21:42

Kolego sympatyczny, wycieczki osobiste zostaw w swoim domku, bardzo proszę.

 

Łowisz? Łów, nie płać, płać, rób, co uważasz za stosowne, jedź dokąd sobie życzysz. Niestety forma i język Twoich wypowiedzi natychmiast wywołuję reakcję negatywną. W ten sposób nie zrobisz nic dobrego.



#52 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6255 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 31 grudzień 2015 - 22:03

Bartek, gdzie ja Ciebie obraziłem, mimo dystansu do PZW Ciebie i Twoje wypowiedzi akurat szanuję i uwaźam za wartościowe.W całej dyskusji starałem się jedynie pomóc, przegrzebałem przepisy, opisałem co myślę i czemu przyznałeś mi kilkakrotnie rację, a konkluzja o krzykactwie jest co najmniej nie na miejscu w tych okolicznościach. Sprawa rozwiązana więc nie ma o co dalej kruszyć kopii, Twoje zdowie :)

#53 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6269 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 01 styczeń 2016 - 01:06

Piotrze, nie rzecz w urażaniu mnie, ale w odniesieniach bezpośrednio do osób. Czy do mnie, czy nie, nie lubię określeń typu "Najlepiej siedzieć cicho i bulić składki CH.J wie na co a potem jechać na ryby do Szwecji. Od dwóch lat łowię najwięcej szczupaków w wodach, którymi dzięki Bogu przestaliście się "opiekować"- w samym centrum Warszawy ryby długości metra i okolic." (podkreślenie moje). 

Do Twojego "krzykactwa" odniosłem się w poprzednim poście. Chodzi o formę i język, którym przemawiasz. Tak, zgodziłem się w niektórych aspektach, ale to nie wyklucza mojej niechęci do języka, którym się posługujesz (poza ostatnim wpisem). Z jakiejś przyczyny działa on na mnie jak przysłowiowa "płachta na byka" i nie jestem odosobniony w tym odczuciu. Pomyśl, czy nie warto czegoś zmienić w narracji, by osiągnąć zamierzony cel?

Dziękuję za uznanie i życzenia.

Wzajemnie, najlepszego życzę w Nowym Roku, oby rybki Cię nie omijały.

Pozdrawiam - Bartek


  • Hesher lubi to

#54 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2133 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 01 styczeń 2016 - 02:04

Już było prawie dobrze,a tu takie info.........jednak, jakże światłe umysły wędkarskie znad Parsęty, zapewne wzbogacą fotkami wątek, który niebawem powstanie.............czyli "Skarpety 2016"..........przepraszam "Trocie 2016"............A była nadzieja...........była.......

Polska bylejakość jest dobijająca,naprawdę,tyle że się jej dziwić nie będę,nie po tym co zastałem dziś w telewizji ........szok po prostu.Niby jesteśmy światłym narodem,ale do przodu kroku nie zrobiliśmy..........Przykro........ale....." to ci rybacy ,to oni lgną nad rzeki pomorskie z całej Polski,to oni".........................można w to wierzyć,a jakże,można też wierzyć w to, że Stefan Teraz Ino umie śpiewać...........



#55 OFFLINE   darogryf

darogryf

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 258 postów
  • LokalizacjaGryfino

Napisano 01 styczeń 2016 - 09:31

Dziękujemy Panu Posłowi, że jest z odpowiedniej na dzień dzisiejszy partii przewodniej. I tylko to nas uratowało. Gdyby to była poprzednia to Dyrektor RZGW nie zmienił by decyzji wcale pod naciskiem siły argumentów lub argumentu siły. Jak widać polityka działa wszędzie.
Jeszcze raz dziękujemy.

Coś nie bardzo chcą brać te nasze rybki.

Użytkownik darogryf edytował ten post 01 styczeń 2016 - 09:32


#56 OFFLINE   pablo

pablo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 230 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 styczeń 2016 - 16:22

Współczuję kolegom znad Parsęty i z okręgu Koszalińskiego. Sam jestem z bardzo dużego okręgu który w sposób wzorcowy dba o swoje wody pokazując wędkarzom, że ryba w wodzie jest (w sieciach jest jej pełno), tylko wędkarze nie potrafią jej łowić ;) . Oczywiście wszystkiemu winne są wydry i kormorany, setkami ton wyjadające rybę z Zalewu Zegrzyńskiego.

 

A już całkiem poważnie i nie obrażając nikogo. Problem pojawił się po reformie administracyjnej z 1999 a winny jest PZW i jego pazerność. Bo zamiast połączyć się w jednolite struktury działające na terenach nowo powstałych województw, zostawiła rozdrobione okręgi działające w granicach których de facto już nie ma. Ile wód ma np. okręg Skierniewice? Chustka do nosa ma większa powierzchnię. 

 

Jak o gospodarności PZW świadczy fakt, że mistrzostwa Polski w spinningu 2015 r. rozegrano na wodzie prywatnego dzierżawcy? Sprawdźcie sobie wyniki i porównajcie z wynikami na wodach PZW. Jednym słowem nie bójmy się, że takie okręgi jak Koszalin upadną. Naprawdę nie będzie po czym płakać. Bo po czym tu płakać?

Po regulaminie połowu ryb który nijak się ma do rzeczywistości? Bo jak rozumieć przepis który dopuszcza legalne zabranie, dzień po dniu, np. dwóch sandaczy. To znaczy, że jak będę na wodzie przez tydzień. Będę mógł do lodówy nakitować, w majestacie prawa, 14 sandałów wielkości 50cm+. Metrowe też się załapią w razie co. Bezsens totalny. To jeden na tydzień nie łaska w wymiarze 50-80 cm? A sumów 7 sztuk, takich po od 70 do 240cm lub większych? Pięknie po prostu. I to ma być regulamin amatorskiego połowu? Nie chcę wiedzieć jak wygląda regulamin rybackiego połowu.

Po fatalnej ochronie wód, gdzie pseudo wędkarze bezkarnie wybierają rybie mięso bez żadnego nadzoru. Jakie kary im grożą? Śmieją się nam w twarz z tych kar.

Po anty wędkarskich umowach, z rybakami, na gospodarcze odłowy sieciowe. To ja mam jeszcze na wodzie konkurować z siecią? Coś tu jest jednak nie tak. 

Może gdy takie wody jak Parsęta czy ZZ trafią do rąk prywatnych, zacznie się w nich wędkowanie na poważnie. Pojedziesz na przygodę z trocią, sandaczem, a nie na biczowanie wody lub perspektywę złowienia "okazu" - 20cm okonka, po którym będziesz się cieszył jak ze szczupaka 80cm. To co się na niektórych wodach PZW dzieje to jest substytut wędkarstwa.    


  • Zet.11 i mieczyk lubią to

#57 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 11 styczeń 2016 - 15:18

http://www.rzgw.szcz.../single/id/2489

 

o zezwoleniach...

 

http://www.rzgw.szcz...orski-polow-ryb


Użytkownik Karol Krause edytował ten post 11 styczeń 2016 - 15:26


#58 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 11 styczeń 2016 - 15:28

no to piknie, kurka, piknie... :blink:

 

@Rajfel... wiem, wiem, doczytałem ale... tak w ogóle

Z drugiej strony może cos się zmieni na lepsze... czas pokaże


Użytkownik Jano edytował ten post 11 styczeń 2016 - 15:33


#59 OFFLINE   Rajfel

Rajfel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 849 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 11 styczeń 2016 - 15:32

Spokojnie. Przeczytaj co pisze rzgw. Bezpłatnie możesz  uzyskać zezwolenie tylko trzeba wysłać zgłoszenie. :P

@Jano , raczej pierwsze trzy lata pokarzą czym była zarybiana królowa i w jakiej ilości.


Użytkownik Rajfel edytował ten post 11 styczeń 2016 - 15:43


#60 OFFLINE   pastowany kaban

pastowany kaban

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie
  • Imię:Krzysiek

Napisano 11 styczeń 2016 - 15:44

Dlatego wstrzymywałem się z wędkowaniem i płaceniem składki w PZW...