Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

[Video] Syberia 2015


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
68 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 30 grudzień 2015 - 21:50

*
Popularny

Wrzucam krótką video relację z Syberii. Operatorem był głównie Tomi, a ja montażystą.

Uwagi mile widziane :)

 



#2 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 30 grudzień 2015 - 22:03

Pięknie. Tylko jakbyś tego misia usunął (to tylko moje zdanie)

#3 OFFLINE   Pawgas

Pawgas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 782 postów
  • LokalizacjaBerlin/Szczecin
  • Imię:Paweł

Napisano 30 grudzień 2015 - 22:05

Nie mam uwag - strasznie zazdroszczę takich wypraw. A ten tajmnień na koniec - kolana przed monitorem się same uginają.


  • hlehle i cabage lubią to

#4 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 30 grudzień 2015 - 22:08

Pięknie. Tylko jakbyś tego misia usunął (to tylko moje zdanie)

 

Wiem, że to kontrowersyjny moment, ale wydarzyło się. Było to częścią wyjazdu czy nam się podobało czy nie. Szkoda było zwierzaka, ale czasem zapominamy jakie są prawa natury siedząc przed monitorem.

Po pierwsze było zagrożenie ze strony tego osobnika, a po drugie tamtejsi myśliwi żyją z polowań, a nie się w to bawią. Dla nich to normalne, a nas to szokuje...


Użytkownik hlehle edytował ten post 30 grudzień 2015 - 22:12


#5 OFFLINE   urasenty

urasenty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • LokalizacjaGrodzisk Mazowiecki
  • Imię:Daniel

Napisano 30 grudzień 2015 - 22:17

Coś pięknego,jestem pod mega wrażeniem.
  • hlehle lubi to

#6 OFFLINE   salmon1977

salmon1977

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1565 postów
  • LokalizacjaIńsko-STARGARD
  • Imię:GrzehU

Napisano 30 grudzień 2015 - 22:21

Wrzucam krótką video relację z Syberii. Operatorem był głównie Tomi, a ja montażystą.

Uwagi mile widziane :)

 

 

Waqi nie ma co ale ryba fajna :) dobry film bo ze zdjęć innych tajmieny wyglądają jakby walczyły jak płotki 


Użytkownik Sebo0707 edytował ten post 31 grudzień 2015 - 08:58

  • hlehle lubi to

#7 OFFLINE   WHITE14

WHITE14

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 578 postów
  • LokalizacjaFestung Breslau
  • Imię:Mirko
  • Nazwisko:Filipovic

Napisano 30 grudzień 2015 - 22:23

Dobry surowy klimat , i love it


  • hlehle, sajdol1 i grzesiekp. lubią to

#8 OFFLINE   sajdol1

sajdol1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów
  • LokalizacjaWawa

Napisano 30 grudzień 2015 - 22:35

Piękna dokumentacja.  Miś musi być jak dla mnie.

Danielu to nie świat , to jak lot na inną planetę. 

Szczerze zazdroszczę przygody.

 

 

Kolega wyżej świetnie to określił.  :good:


Użytkownik sajdol1 edytował ten post 30 grudzień 2015 - 22:38

  • hlehle i grzesiekp. lubią to

#9 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 30 grudzień 2015 - 22:39

Podsumowując, materiał bajka, ryby bajka, atmosfera świetna. Przygoda jaka powinienem każdy chociaż raz w życiu przeżyć. Przyzwyczailes brać wedkarską do wspaniałych fotorelacji, video jest super dopełnieniem. Będę kibicowal podczas kolejnych wypraw nie ważne czy u nas w kraju czy na końcu świata :).Śliska piona :)
  • hlehle i grzesiekp. lubią to

#10 ONLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2677 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 30 grudzień 2015 - 22:41

Dobrze że są jeszcze takie miejsca na ziemi :) .

Piękna wyprawa . Kiedy czytałem na Twoim Blogu relację , to przenosiłem się w  inny świat . Ten film jeszcze raz mnie przekonał , że dla takich chwil warto żyć.



#11 OFFLINE   DonPablo

DonPablo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 702 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Paweł

Napisano 30 grudzień 2015 - 23:08

Wyprawa zakończona sukcesem pod wieloma względami- tajmienie dopisały, wszyscy zdrowi (oprócz misia, ale tak tam jest- albo on, albo kolega),

klimat, wspomnienia- wszystko jest, nawet klub morsa...szacun, ja bym nie wlazł z własnej woli.

Ponieważ miały być uwagi, to wg. mnie, kolega asekurujący hol największego, dał mu sporo szans na zrywkę :D

tak, tak, wiem, teraz spotka mnie ostracyzm do końca jerka i jeden dzień dłużej...

ale ogólnie piękniejszą wyprawę trudno sobie wyobrazić.


  • cabage lubi to

#12 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1188 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 30 grudzień 2015 - 23:11

Pięknie. Tylko jakbyś tego misia usunął (to tylko moje zdanie)

Myślę że za bardzo przyzwyczaiłeś  się do kreowania fałszywej  rzeczywistości ,rzeczywistość jest taka a nie inna i taka powinna być pokazana .Śmierć tego misia strasznie mnie ruszyła i cały dzień miałem przed oczami wspaniałego zwierzaka który przyszedł nad rzekę w poszukiwaniu jedzenia a zabity został dla kilkuset dolców za jego skórę ,woreczek żółciowy i tłuszcz .

Tak wygląda prawdziwe życie na Syberii i taką trzeba ją pokazywać brutalna a zarazem piękna i wspaniałą .

Co na filmach mają pokazywać myśliwi którzy jeżdżą tak jak my po całym świecie za swoimi trofeami ! że strzelają kulkami na farbę ? a  spłoszony zwierzak  ucieka ubrudzony od farby czyli zaliczony.

Syberia to cudowne miejsce które na pewno jeszcze odwiedzę dla ogromnych przestrzeni, cudownej  dzikiej przyrody, rzek kryjących ogromne taimienie i wspaniałych ludzi .


  • Kamil Z., bartsiedlce, Pisarz.......ewski Piotr i 1 inna osoba lubią to

#13 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 30 grudzień 2015 - 23:12

Wyprawa zakończona sukcesem pod wieloma względami- tajmienie dopisały, wszyscy zdrowi (oprócz misia, ale tak tam jest- albo on, albo kolega),

klimat, wspomnienia- wszystko jest, nawet klub morsa...szacun, ja bym nie wlazł z własnej woli.

Ponieważ miały być uwagi, to wg. mnie, kolega asekurujący hol największego, dał mu sporo szans na zrywkę :D

tak, tak, wiem, teraz spotka mnie ostracyzm do końca jerka i jeden dzień dłużej...

ale ogólnie piękniejszą wyprawę trudno sobie wyobrazić.

 

Tak, kolega zbyt pewnie podszedł do podbierania i o mało co nie spaprał sprawy. Na szczęście się udało :)



#14 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1188 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 30 grudzień 2015 - 23:16

Tak, kolega zbyt pewnie podszedł do podbierania i o mało co nie spaprał sprawy. Na szczęście się udało :)

Kolego bo zaraz wrzucę filmik jak mi podbierałeś największą Doradę w Boliwii :) i nie będzie miło ;).

Jak się daje luz to są takie akcje pewny hol to podstawa to ma działać jak wyciągarka w quadzie a nie dawanie fora :).



#15 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1518 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 30 grudzień 2015 - 23:20

Marzenie chyba większości z Nas :) Przekleństwa z zazdrości cisną się na usta aż miło widząc takie okazy :). Świetna wyprawa, przedstawiona w prosty i surowy sposób, bez fotoszopa i obróbek. Osobiście wolę coś takiego jak szmery bajery i inne wodotryski. Wszystko super a jedyny minus co mi się nie podoba to to, że mnie tam nie było !! :) GRATULACJE za złowione rybki:)


  • hlehle lubi to

#16 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1636 postów

Napisano 31 grudzień 2015 - 00:26

Cześć, Wołga to ścisk i tłok, całkiem nie ten klimat. Zazdroszczę szczerze
  • hlehle lubi to

#17 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 31 grudzień 2015 - 01:53

Myślę że za bardzo przyzwyczaiłeś  się do kreowania fałszywej  rzeczywistości ,rzeczywistość jest taka a nie inna i taka powinna być pokazana .Śmierć tego misia strasznie mnie ruszyła i cały dzień miałem przed oczami wspaniałego zwierzaka który przyszedł nad rzekę w poszukiwaniu jedzenia a zabity został dla kilkuset dolców za jego skórę ,woreczek żółciowy i tłuszcz .
Tak wygląda prawdziwe życie na Syberii i taką trzeba ją pokazywać brutalna a zarazem piękna i wspaniałą .
Co na filmach mają pokazywać myśliwi którzy jeżdżą tak jak my po całym świecie za swoimi trofeami ! że strzelają kulkami na farbę ? a  spłoszony zwierzak  ucieka ubrudzony od farby czyli zaliczony.
Syberia to cudowne miejsce które na pewno jeszcze odwiedzę dla ogromnych przestrzeni, cudownej  dzikiej przyrody, rzek kryjących ogromne taimienie i wspaniałych ludzi .

Czytam drugi raz i nie mogę zrozumieć o co ci chodzi. Napisałem tylko, że można było sobie darować tego misia. Leży zwierzę w wodzie i ciągnie się za nim struga krwi. Nic nie pisałem o tym, że nie powinno się tak robić, że takie rzeczy nie mają miejsca bądź o kólkach z farbą. Mimo że każdy z was oddawał tam kał to nie ma tego na filmie a przecież to prawda, dzieje się to codziennie na całym świecie. Są rzeczy, które można sobie darować ot tak poprostu. O to mi chodziło i pisałem, że to moje zdanie, dlatego nie pojmuje ataku na moją osobę. Nie obwiniam was za śmierć misia, wiem jak działają mechanizmy przyrody i ludzkiej działalności. Dobrej nocy życzę.
  • hlehle, piotrrd i alex62 lubią to

#18 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 31 grudzień 2015 - 08:49

Absolutnie nie można sobie darować misia. Jest częścią dokumentu jak reszta. Bez niego obraz byłby niepełny. Dzięki za możliwość obejrzenia.

Hle hle prosiłeś o komentarze. Jeśli chodzi o przygodę, nie ma co komentować mega zazdroszczę i sam chciałbym pojechać. Uwielbiam takie klimaty i myślę, że bym się odnalazł. Póki co to marzenia ściętej głowy.

Co do montażu(jeśli o to Ci chodziło), jako dokument jest jak najbardziej ok. Nic więcej nie potrzeba. Jeśli nie macie zacięcia ani ambicji na klipy wędkarskie z piękną muzyką i widoczkami to poprzestańcie na tym co robicie.

Ja jestem trochę wkręcony w robienie filmów i od siebie dodałbym jakikolwiek statyw za parę stówek, na którym można postawić aparat, ujęcia ze statywu są stabilne i dużo dają takiej produkcji. Mogą to być wolne chwile, np jakaś przerwa na łosia i wódeczkę, widok znad rzeki panorama gór w czasie wypoczynku. Do tego GoPro żeby nagrać te tajmienie spod wody. Statyw plus GoPro zajmuje niewiele więcej miejsca niż węka z kołowrotkiem.

To o czym mówię to takie mini minimum bo arsenał środków do zrobienia fajnego filmu jest przebogaty. Ja w tym roku w Laponii miałem drona dwa statywy, dwa wysięgniki tablet do podglądu i inne bajery. Ale tak jak mówię lubię kręcići mnie to pasjonuje podobnie jak łowienie ryb. Mogłem sobie zabrać co chciałem bo jechałem autem a nie samolotem, gwiezdochodem itd.

Jeszcze raz dzięki za ten film. Szacunek



#19 OFFLINE   Tomek St.

Tomek St.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 588 postów
  • LokalizacjaGóra Kalwaria
  • Imię:Tomek

Napisano 31 grudzień 2015 - 09:31

Fantastyczna przygoda i piękne ryby. Myślę że każdy z nas chciałby być choć raz w życiu uczestnikiem takiej wyprawy. Szczerze gratuluję



#20 OFFLINE   marek_moto

marek_moto

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 189 postów
  • LokalizacjaWloclawek
  • Imię:Marek

Napisano 31 grudzień 2015 - 09:40

Kolego co tu komentować ,świetna  wyprawa , klimat  na 5+ tylko pozazdrościć , marzenia podobno  się spełniają i życzę wszystkim takiej przygody 2016 r.  ;)


  • hlehle lubi to