Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Crossfit


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
224 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   Sleepy Jeezy

Sleepy Jeezy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 styczeń 2016 - 20:44

Co najwyżej tą z for internetowych :) Wpływ na wage ma bilans kaloryczny a nie rodzaj treningu. Możesz trenować 10 lat na "rzeźbe" ale jeśli przez ten czas nie będziesz na deficycie kalorycznym nie schudniesz ani grama. Każdy profi sportowiec to wie.



#122 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 23 styczeń 2016 - 20:45

@Worek, a czy był w tym watku post/zagadnienie, którego nie skomentowałeś po swojemu?



#123 OFFLINE   Sleepy Jeezy

Sleepy Jeezy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 styczeń 2016 - 20:46

Rozwiń o co Ci chodzi to Ci odpowiem



#124 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 23 styczeń 2016 - 21:00

...już prościej nie można chyba sformułować pytania...



#125 OFFLINE   Sleepy Jeezy

Sleepy Jeezy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 styczeń 2016 - 21:05

Nie prosiłem o prostsze sformułowanie pytania tylko o rozwinięciu problemu jaki ma @Kamil.Z z moimi wypowiedziami w tym temacie. Narazię nie mam do czego się odnosić.



#126 OFFLINE   jacekp29

jacekp29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1650 postów
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Popławski

Napisano 23 styczeń 2016 - 21:38

Za mądrze piszesz ;) , nie po to naczytali się internetu żeby ktoś  ;) mało znany na forum zmieniał ich posty w malo istotne :)



#127 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 23 styczeń 2016 - 22:10

Tożeś Jacku trafił kulą w płot.

Bardzo chętnie czerpię wiedzę od mądrzejszych od siebie, pytam, szukam informacji, jeśli czegoś nie wiem.

 

Ale...

O co mi chodzi? Przecież napisałem...



#128 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 23 styczeń 2016 - 22:28


. Oczywiście można bawić się w uzyskanie lepszych parametrów pod tym względem, ale można skończyć jak Andreas Munzer...

Akurat ś.p. Munzer obok słynnego Arniego,był prekursorem cykli wielosterydowych- także mogą być guru dla sezonowcôw ;) . Ich kuracje były zabójcze o czym przekonał się jest z nich. Drugi ma by-passy i ledwo zipie ;)
Teraz to hormon wzrostu z Rosji-prosto z trupiarni, syntetyki, synthol, silikon podmiesniowy,termogrniczne leki na astmę;) i wszelkiej maści sterydy anaboliczne i ich pochodne...
Bez insuliny przedstartowej i diuretykow nie ma mowy...
Jest kasa,jest presja...brakuje sportu

#129 OFFLINE   jacekp29

jacekp29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1650 postów
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Popławski

Napisano 23 styczeń 2016 - 22:31

 Kolega Worek, napisał kilka postów merytorycznych . To że czerpiesz wedze od mądrzejszych to chyba bardzo dobrze

Gośc ma 14 postów  a wy piszecie że za dużo pisze

A do meritum:  warto poczytać to co napisał  i pomyśleć a nie negować nie bo nie



#130 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 23 styczeń 2016 - 22:50

Akurat w jego postach jest sporo suchej, książkowo-internetowej wiedzy-często mijającej się z rzeczywistością. Temat treningu prostowników, robienie definicji mięśniowej a trenning...
Znam trochę osób z tego środowiska, "troszeczkę" trenuję także wiedza poparta życiem..Tyle z mojej strony...życzę samych efektow :)

#131 OFFLINE   Sleepy Jeezy

Sleepy Jeezy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 styczeń 2016 - 22:55

Rozumiem że wchodzimy w klimaty że kto ma większe mięsnie/dłużej ćwiczy/zna więcej ćwiczących ten mądrzejszy?

książkowo-internetowej wiedzy-często mijającej się z rzeczywistością. 

 Wiedza nigdy nie mija się z rzeczywistością, inaczej nie była by wiedzą. Mijają się za to osoby które nie rozumieją pewnych mechanizmów w ludzkim ciele lub źle tą wiedze interpretują.


  • jacekp29 lubi to

#132 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1589 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 23 styczeń 2016 - 23:04

Ja tam wiem jedno - szkoda czasu na rzeźbę - siła , wytrzymałość - to się liczy ;) Tak na serio to faktycznie trzeba mieć ujemny bilans ( ale jakieś 300 kalorii ) i ostro zasuwać , zwiększyć białko w posiłkach , niby tak powinno to wyglądać.Zawsze podziwiałem chłopaków co się w to bawią - trzeba mieć parcie na wygląd.


Użytkownik Szymon82 edytował ten post 23 styczeń 2016 - 23:10


#133 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 23 styczeń 2016 - 23:07

Bron Boże,mierzyć obwodów nie będziemy..zbijam teraz wagę do 95kg :). Co do wiedzy,w necie jest sporo powielanych,schematycznych bzdur. Należy pamiętać,za każdy organizm jest inny,reaguje inaczej na trenning ( mamy przecież ze 3 rodzaje budowy ciała). Jak mawia każdy mądry trener, najpierw trzeba poznać swoje ciało,potem dobrać strategię trenningu,diety...
Pozdrawiam

#134 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 23 styczeń 2016 - 23:17

I jeszcze żeby nie być gołosłownym..2lata temu po dłuższej przerwie mialem kłopoty z kręgosłupem .po nastu latach treningów, 3!letniej przerwie puściły mięśnie obwodowe kręgosłupa. Skolioza,ucisk na nerw,drętwienie nogi...rok trenningow przygotowawczych ,
Kilka razy w tygodniu trenning mięśni brzucha i prostowników i po problemie...cud? Przecież wg teorii kol.Worka powinienem wylądować juz na stole...
Szymon,dzieki-jestem dlubkiem. Nie napierdalam juz ba barki sztangą po 100-110kg, nie katuje klatki ,grzbietu, ramion co by robić do wagi 120kg. Mam Fun z trenningu objętościowego, treningów cardio i fatburn, dobrej kondycji i coraz lepszego wyglądu ;)
  • Kamil Z. lubi to

#135 OFFLINE   Sleepy Jeezy

Sleepy Jeezy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 styczeń 2016 - 23:19

Myślę że ze swoimi szczurzymi 90 kg nie mialbym co do Ciebie startować :) Zgadzam się z Tobą, w internecie jest mnóstwo bzdur. Dlatego wiedze najlepiej czerpać z książek, publikacji naukowych, a jak ma się jakieś pojęcie na temat mozna wyselekcjonować wartościowe źródła również w sieci.



#136 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1589 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 23 styczeń 2016 - 23:25

Patryku edytowałem ten post z dłubkami bo jakoś nie mogłem ubrać w słowa tego co chciałem przekazać.Dla mnie liczy się wytrzymałość , siła też ale bardziej dynamiczna - generalnie miałem kompleks bo przy wzroście 187 ważyłem 69 kg w wieku 18 lat.Zacząłem przerzucać ciężary i dobiłem do 102 masy tłuszczowo mięśniowej ;) , potem się ogarnąłem i teraz trzymam wagę 89-93 kg w zależności od pory roku i tego jak bardzo chce mi się trzymać dietę.W ciągu tych 10 lat poznałem swoje ciało i wiem jedno co jest najlepsze - ciągle szokować organizm nowymi bodźcami , nie popadać w rutynę , zmieniać , kombinować . Trochę się wtrąciłem nie na temat bo ja nie z pakerujących :) Przepraszam , będę śledził temat.


Użytkownik Szymon82 edytował ten post 23 styczeń 2016 - 23:32


#137 OFFLINE   Sleepy Jeezy

Sleepy Jeezy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 styczeń 2016 - 23:25

I jeszcze żeby nie być gołosłownym..2lata temu po dłuższej przerwie mialem kłopoty z kręgosłupem .po nastu latach treningów, 3!letniej przerwie puściły mięśnie obwodowe kręgosłupa. Skolioza,ucisk na nerw,drętwienie nogi...rok trenningow przygotowawczych ,
Kilka razy w tygodniu trenning mięśni brzucha i prostowników i po problemie...cud? Przecież wg teorii kol.Worka powinienem wylądować juz na stole...

 

 Z tego co mówisz to chronicznie przeciążałeś swój organizm co w końcu doprowadziło do kontuzji, odpowiedni trening przyniósł efekty. Nie widzę w tym nic niezgodnego z "moją teorią" tym bardziej że podkreślałem że wyprosty tułowia mogą mieć zastosowanie w rehabilitacji, którą przechodziłeś.



#138 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 23 styczeń 2016 - 23:28

90kg to swietna waga ( przy wzroscie 178-182) - docelowo może kiedyś, niedługo...

Za dużo błędów w młodości, trenningów z "masowcami"..przez to dobiłem do 118kg ale to nie była moja bajka...

Potem przerwy, wiek robi swoje, zmiana metabolizmu..teraz jest zawzięcie, jest progres...4razy w tygodniu 1h siłowego, plus 4 razy 1h cardio , do tego zmiana nawyków zywieniowych, dieta..waga leci w dól, fat spada...ważne że trenning jest przyjemnością a nie obowiązkiem - można przy okazji zrzucić z siebie stresy życia codziennego...


Użytkownik patu edytował ten post 23 styczeń 2016 - 23:30


#139 OFFLINE   Sleepy Jeezy

Sleepy Jeezy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 styczeń 2016 - 23:31

Niestety wracam do jakiejkolwiek formy, w tych 90 kg za duzo tluszczu pryz moim wzroscie pod 190 to dosyc malo, celuje tak w 95 kg w miesniach ale moim cele jest powrot na boisko, nie silownia :)



#140 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 23 styczeń 2016 - 23:34

 Z tego co mówisz to chronicznie przeciążałeś swój organizm co w końcu doprowadziło do kontuzji, odpowiedni trening przyniósł efekty. Nie widzę w tym nic niezgodnego z "moją teorią" tym bardziej że podkreślałem że wyprosty tułowia mogą mieć zastosowanie w rehabilitacji, którą przechodziłeś.

..kontuzja pojawiła się po dłuzszej przerwie, w cyklu trenningowym żadnych dolegliwości.