Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Podsumowanie roku 2015 i plany na 2016


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2750 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 01 styczeń 2016 - 13:30

Mysle, ze czas najwyzszy na male podsumowanie ubieglego juz roku. Jakie byly blaski i cienie muchowego sezonu 2015? Czy udalo wam sie zrealizowac cele? Na czym polegliscie? Co was pozytywnie zaskoczylo? I wreszcie moja ulubiona czesc, czyli plany na 2016.


  • remek i Piotrek Milupa lubią to

#2 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2320 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 01 styczeń 2016 - 13:36

cóż, nie udało się pojechać do BC, ale nie płaczę. bo co się nie odwlecze :-). w 2016 będę tam 2 razy :-)

złowiłem pierwsze pstrągi na "micro spey", polubiłem kanadyjską whiskey, legalizacja zioła blisko...

jest ok :-)

pozdrówka



#3 OFFLINE   K.Kalisz

K.Kalisz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 414 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk

Napisano 01 styczeń 2016 - 16:35

Moje plany były mocno osadzone w realiach PL, ot lokalne (bo o zagranicy póki co jeszcze nie myślę) - zaliczyć choć raz, pierwszy raz w życiu ten wyjątkowy San !

Prawda że prosto?. Udało się nawet dwukrotnie, ... i nie było przy tym większego rozczarowania, wręcz przeciwnie. Wiem, że w 2016 będę tam dużo częściej :).

Poprawiłem swoje PB w lipieniu i potoku, o co nie trudno zważywszy na stosunkowo krótki staż z muchą. Poprawiłem techniki rzutowe, popracowałem także z tymi mniej lubianymi metodami - szczególnie technikami nimfowymi, powstały nowe wnioski, nowe doświadczenia ...nie było źle. To był dobry rok !

W 2016 natomiast życzyłbym sobie aby nie było tylko gorzej, aby na wodach w których na co dzień łowię nie brakowało emocji przynajmniej w stopniu równym tego minionego  :)



#4 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2750 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 01 styczeń 2016 - 16:39

Sezon 2015 byl jednym ze slabszych pod wzgledem ilosci ryb (tegoroczny ciag lososia w Szkocji byl kiepski). Do polowy lata jeszcze cos sie dzialo, a potem kontuzja kolana mocno pokrzyzowala plany wedkarskie i musialem sie oszczedzac na pazdziernikowy wyjazd do Kanady. Potem ponad miesiac bez wedki i zakonczenie roku w cieplym klimacie Wysp Kanaryjskich.

Z blaskow, to nauczylem kilka osob (w tym mojego wujka) podstaw dwurecznej muchowki, a w nagrode moglem asystowac przy kilku holach lososi. Zona tez sprobowala swoich sil z muchowka, ale jeszcze bede musial troche nad nia popracowac. Wzbogacilem kolekcje DH o dwa kije i w zasadzie moge powiedziec, ze mam komplet i jestem gotowy na kazda okazje.

Plan na 2016 jest prosty: lososie i trocie, pstragi z powierzchni, wyjazd na steelheady.



#5 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1189 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 01 styczeń 2016 - 19:01

Luko albo ty piszesz za często o tych planach albo rok tak szybko minął ;).

W 2015 zaliczyłem Mongolię i Syberię oba wyjazdy bardzo udane .

2016 bardziej ambitny plan za 9 dni Kolumbia potem zobaczymy jest plan na 4 wyprawy co wyjdzie zobaczymy .


Użytkownik tomi78 edytował ten post 01 styczeń 2016 - 19:04


#6 OFFLINE   Kacper.K

Kacper.K

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2133 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Lębork

Napisano 01 styczeń 2016 - 21:00

U mnie w tym roku trochę mniej intensywnie z wypadami nad wodę, bo pierwszy raz od kilku lat niewiele mniej niż 100 wyjazdów.
Na przyszły rok planuję jakiś wypad gdzieś dalej, przynajmniej jeden.
Zmieniły się nieco priorytety w moim wędkarstwie.
Pod względem sprzętowym dużo się zmieniło, kilka nowych wędek, kolowrotkow. Raczej długo wyczekiwane i przemyślane aniżeli szalone zakupy. Na ten moment chyba mam spokój, ale pewnie długo tak nie zostanie :)

#7 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9643 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 01 styczeń 2016 - 21:12

W solance pod domem sezon najgorszy do tej pory. Ryb po prostu nie było od końca Banu, a jesienią - już nie miałem zacięcia.

Za pstrągami jakoś nie było ciśnienia. Podobnie z trociami - rzeki były martwe, więc po kilku nocach mielenia pustej wody dałem spokój.

Pogoda kiepska, zbyt gwałtowna.

Salmonów kilka złowiłem. Małe, jakieś niedorobione. Kilka udało się na wyjeździe na zachód. Koniec sezonu to brak czasu, wysokie ceny licencji - dałem sobie spokój.

Z udanych - dwa wypady do Hiszpanii. Pierwszy opisany na blogu. Drugi zaowocował rybami M i L, ale nie na muchę (extrema pogodowe).

Plany na 2016?

Jedna wielka wyprawa wędkarska. Ruszam w kwietniu. Wstępnie planuję powrót pod koniec listopada, chyba ze będę miał dość deszczy i zostanę tam na stałe :D

Plany na łowienie - #10, #12 i jak okaże się za słaba, to trzeba będzie #14 poszukać :D Łowienie oczywiście solanka


  • remek lubi to

#8 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2750 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 01 styczeń 2016 - 22:28

@tomi78, rok zdecydowanie szybko minal, ale moze to i dobrze. Za czym do Kolumbii ruszasz?

 

@Kuba, w kwietniu do Hiszpanii? Ta sama ryba?



#9 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9643 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 01 styczeń 2016 - 22:48

Tym razem większe ryby. Jak Buka da to tuna, mako i baracuda. Do Listopada będzie sporo czasu żeby je popróbować. 



#10 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14849 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 01 styczeń 2016 - 22:54

Tym razem większe ryby. Jak Buka da to tuna, mako i baracuda. Do Listopada będzie sporo czasu żeby je popróbować. 

 

Dokad wyruszasz Kuba, jesli to nie tajemnica ? 



#11 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9643 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 01 styczeń 2016 - 23:09

Andalucia - Cadiz


  • Guzu lubi to

#12 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14849 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 01 styczeń 2016 - 23:10

Andalucia - Cadiz

 

 

Muy bien ! :)


  • Sebo lubi to

#13 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 02 styczeń 2016 - 00:35

Mi udalo sie w 2015 oswoic tenkare i dzieki niej zrobilem milowy krok w holowaniu okazow co poprawilo wyniki na zwyklej muchowce. Rozszerzylem arenal o #3 do suchej i nimfy co idalnie wypenilo brak tej wedki na Sanie.

Wzialem kilka lekcji rzutow i mimo ze nadal macham jak cepem, blisko i brzydko to wiem co robie zle i w 2016 zamierzam znane mi bledy wyeliminowac.

Poprawilem sie z moim C&R, za co musze podziekowac Zielonemu.

Poza poprawa techniki SH w 2016 planuje zaczac przygode ze switchrm, DH i speyowymi, skagitowymi rzutami.
  • Zielony lubi to

#14 OFFLINE   dawidzcm

dawidzcm

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 471 postów
  • Imię:Dawid

Napisano 02 styczeń 2016 - 13:10

Sezon 2015 był dla mnie wyjątkowy. A dlaczego?

Otóż od maja w moich rękach pojawił się pierwszy zestaw Muchowy. Nie był to jakiś wyszukany sprzęt, ale taki który pozwolił nauczyć się podstawowych rzutów, prowadzenie Przynęt itp. Lowilem zestawem w 5 klasie. Można powiedzieć że uczę się od nowa poznawać moje rzeki. Cały sezon jak dla mnie pod względem muchowym był świetny. Polowilem sporo fajnych ryb, podziwialem piękno natury i zacząłem zwracać uwagę na rzeczy które podczas łowienia spinem nie były dla mnie istotne. Poprostu zarazilem się Muszkarstwem i wsiaklem na maksa. To jest To!

W sezonie 2016 zmieniam zestaw na lżejszy czyli klasa 4. Chcę więcej czasu poświęcić suchej muszce ponieważ ta metoda daje mi największa radość podczas łowienia.Również Kompletuje sprzęt do kręcenia muszek i w wolnych chwilach będę zasiadał przy imadełku. Napewno będzie jakiś wypad nad San. Poniżej kilka fotek z moich muszkarskich poczynań. Wszystkie ryby jakie zlowilem wróciły do wody. A i ja podarował rzece "trochę nowego życia "

Chciałbym też z tego miejsca podziękować Wszystkim którzy wspierali mnie w moim nowym wędkarskim "życiu". A gdyby ktoś jeszcze zechciał wesprzeć jakimiś materiałami na muszki lub samymi muszkami byłbym wdzięczny :-) pozdrowienia dla wszystkich Muchowych Świrów :-P



DSC_0221_zpszzivlnbt.jpg
DSC_0334_zpsku4qjx6y.jpg
DSC_0288_zpsvv6swrvt.jpg
DSC_0220_zpsg54nsgdu.jpg
DSC_0375_zpsisqforwe.jpg
DSC_0372_zpsxdnhteq7.jpg
DSC_0350_zps0tsjumof.jpg
DSC_0363_zpswxu0zaul.jpg
DSC_0425_zpsda5vfawp.jpg
DSC_04102_zpsus0yjcai.jpg
DSC_0475_zpsmv4pqnz6.jpg
DSC_0463_zpsgc7qmi7i.jpg
DSC_0569_zps6avmbkwj.jpg
DSC_0561_zpsob8ptzpx.jpg
DSC_0472_zps48bez06p.jpg
DSC_0586_zpsdvry3zoc.jpg
PicsArt_1440610762284_zpsp7e0pwdv.jpg
DSC_0596_zpsz5pjnojl.jpg
DSC_0628_zps6vrnakqi.jpg
DSC_0634_zps5qxjaug0.jpg
DSC_0747_zps4lmokuqs.jpg
DSC_0759_zpsyrjnivr4.jpg
DSC_0795_zpswrskig8j.jpg
DSC_0796_zpsheiuc52j.jpg

#15 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 02 styczeń 2016 - 17:20

U mnie 2015r to powrót do muszki szczupakowej choć byłem też na .... dosłownie jednej wyprawie boleniowej. Niestety przyzerowanej, ale nawet ze spinningiem nie byłoby lepiej. W 2015 złowionych kilka szczupaków, największy miał może z 80 cm, niewyciągnięte pozostają w marzeniach bo były sporo większe. Ogólnie na tą chwilę z muchą to jestem zadowolony - wiele się nauczyłem. Chyba największa wartość to, że postanowiłem się usamodzielnić i własnoręcznie wykonywać muchy. Od dawien dawna było to w moich planach ale zawsze przerażała mnie ta ilość sprzętu, materiałów i niezrozumiałe nazewnictwo. Stwierdziłem, że nie ma co teoretyzować i trzeba rozpocząć przygodę wiązania much. Końcówka roku to właśnie zakup sprzętu, materiałów i pierwsze próby. Tak też wszedłem w rok 2016 - pierwszy dzień roku z imadełkiem na stole i dobrą zabawą.

 

2016? W sumie chciałbym złowić 3 ryby na muchówkę:

- szczupak - tutaj jeśli będzie chociaż 90 cm to będę mega zadowolony - nastawiam się głównie na Szwecję - tam 80% łowienia na muchę, 100% własnoręcznie wykonanych przynęt

- boleń - będę zadowolony jeśli przekroczę 65cm (od spinningowego PB daleko ale ... na muchę to dla mnie temat trudniejszy) - spróbuję zameldować się na majówce - plan to Bug, a później to już Wisła. Może wyskoczę z kimś na ponton/łódź, jak ktoś mnie zabierze :) - tutaj szanse na przeskoczenie 70cm byłaby o wiele większa

- lipień - nigdy nie złowiłem ... więc chciałbym spróbować - na razie nie wiem jak, gdzie i z kim ... ale jak ktoś mnie przygarnie to chętnie się dołączę

 

2016 to też wiązanie much - chciałbym w miarę dobrze opanować sztukę tworzenia much szczupakowych oraz boleniowych, a zimą (kolejną) może coś bardziej zaawansowanego. Dobre poznanie materiałów, umiejętność ich stosowania.


  • platynowłosy lubi to

#16 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 02 styczeń 2016 - 17:25

Nie sądziłem, że będę robił coś takiego, jak "muchowe podsumowanie", ale teraz tak sobie myślę, że ten rok to było naprawdę sporo fajnych chwil z moją muchóweczką ;)

 

Złowiłem swojego pierwszego szczupa(cz)ka na lekki zestaw, wyjechało sporo lipieni, a przede wszystkim zabrałem muchówkę na nizinną rzekę i dobrałem się do kleni przy pomocy piankowych "sucharów". I udało się przechytrzyć kleniowego profesora +50cm ;)

 

 

vr90mu.jpg

 

rjqg4p.jpg

 

 

Z muchowych planów i obowiązków na nadchodzący rok...

Kupić sznur pływający (to obowiązek, bo stary już popękał), a z planów....boleń na strimerka ;)

 

 

edit.

Remku,

odnośnie lipieni- zapraszam. Mam taką małą rzeczułkę, gdzie może wielkie one nie są, ale za to w hurtowych ilościach ;)

Zresztą z innymi, nizinnymi gatunkami też byśmy mogli zakombinować ;)


Użytkownik Kamil Z. edytował ten post 02 styczeń 2016 - 17:27

  • remek, lukomat i romeo7 lubią to

#17 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 02 styczeń 2016 - 17:34

Kamil, będę latem w okolicy na 2-3 tygodnie. Na pewno skorzystam.


  • Kamil Z. lubi to

#18 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 02 styczeń 2016 - 17:37

Z boleniem na muche nie pomoge ale na lipienie zapraszam nad San. Na pewno trafi sie ladny lipasek.
Daj znac kiedy chcesz polowic :)

#19 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 02 styczeń 2016 - 19:11

Z boleniem na muche nie pomoge ale na lipienie zapraszam nad San. Na pewno trafi sie ladny lipasek.
Daj znac kiedy chcesz polowic :)

 

Chętnie pojadę. Reszta na priv. Natomiast liczę na wsparcie podczas przygotowań.



#20 OFFLINE   platynowłosy

platynowłosy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1276 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 styczeń 2016 - 20:19

Remku, 

A może nie tylko lipień.

Może też inna płetwa tłuszczowa...ale trochę wysiłku będzie wymagać, bo nieco dalej niż San!!!!!!!

Hmmmmm????

 

Porozmawiamy na spotkaniu u Korsarza?

 

pozdrawiam

Alek


Użytkownik platynowłosy edytował ten post 02 styczeń 2016 - 20:20





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych