Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Konserwacja / naprawa łódki z laminatu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
274 odpowiedzi w tym temacie

#141 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4891 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 18 styczeń 2018 - 21:37

Można kupić w wielu metalowych sklepach  z aluminium w ofercie, albo anodyzowany w sklepie z wykładzinami, taki profil albo podobny. Umocować na  Sikaflex i krótkie wkręty z nierdzewki. Wytrzymuje lata..

http://soctech.pl/pl...aluminiowy.html


  • *Hektor* i David77 lubią to

#142 OFFLINE   bociekgc8

bociekgc8

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 149 postów
  • Lokalizacjakraków

Napisano 19 styczeń 2018 - 14:13

Ktoś doradzil opcję z włóknem szklanym. Mam wątpliwości czy nie zacznie to pękać.

#143 OFFLINE   bociekgc8

bociekgc8

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 149 postów
  • Lokalizacjakraków

Napisano 19 styczeń 2018 - 14:15

Wygląda to tak

Załączone pliki



#144 OFFLINE   bociekgc8

bociekgc8

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 149 postów
  • Lokalizacjakraków

Napisano 19 styczeń 2018 - 14:48

Pęknięcie tak wygląda.

Załączone pliki



#145 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4891 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 19 styczeń 2018 - 19:40

Jak noga w gipsie.. :) Nie laminuje się na żelkot, nie będzie trzymało. Zaprawkę robi się punktowo poliestrem albo epoksydem położonym na goły laminat, a na nią żelkot albo lakier.



#146 OFFLINE   bociekgc8

bociekgc8

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 149 postów
  • Lokalizacjakraków

Napisano 18 luty 2018 - 21:02

Odprysk zabezpieczony. Poxipol wystarczył. Terz wyszliwować i maluję przed sprzedażą.

#147 OFFLINE   d.daz76

d.daz76

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 38 postów
  • LokalizacjaNorwegia
  • Imię:Darek

Napisano 01 marzec 2018 - 13:55

Witam. Mam kilka zbednych otworow w konsoli :( . Sa to pozostalosci po wkretach i jeden wiekszy otwor wielkosci wtyczki od echa. Jak najlatwiej sie ich pozbyc?

Myslalem nas szpachlowka z zelcotem do malych otworow.

Wiekszy otwor szpachla z wloknem szklanym lub maty i zywica. 

Na koniec szlifowanie i polerka.

Nigdy sie w to nie bawilem wiec bardzo prosze o porady.

Pozdrawiam 



#148 OFFLINE   Boczek322

Boczek322

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 196 postów
  • Lokalizacjawarmia i mazury
  • Imię:Kamil

Napisano 01 marzec 2018 - 18:23

otwory po wkrętach zaszpachluj szpachla (szpachel możesz sam zrobić, bd potrzebował,żelkotu +kabosil+ korektor  bo inaczej szpachel bd się kleić po wyschnięciu . Otwór po wtyczce najlepiej od spodu pod laminować jedną matą i w miejsce otworu dobrać drugi kawałek laminatu i zakleić stary otwór tak żeby było na 0  ,najlepiej wkleić na grawikol . Dalej zaciągasz białą szpachlą niechciany otwór , i szlifujesz



#149 OFFLINE   abdulwielkikaptur

abdulwielkikaptur

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów

Napisano 27 czerwiec 2018 - 20:26

Witam serdecznie kolegow "po kiju"

 

Zwracam sie do Was z prosba o pomoc. 
Od niedawna stalem sie posiadaczem lodki skladanej wykonanej z laminatu wydaje sie ze jest to wlokno szklane. Lodka ta jest juz paro letnia i nosi slady uzytkowania drobne/ srednie odpryski jakies pekniecia , obtarcia etc.  korzystajac z wolnego dnia i pieknej pogody postanowilem wziac sie za uzupelnienie w.w. co by wyeliminowac wszystkie mozliwe ew. przyczyny zatopienia sie;) 

 Od poprzedniego dodam 1szego wlasciciela (znajomego) dostalem zestaw naprawczy skladajacy sie z zywicy poliestrowej, utwardzacza i maty szklanej i wlasnie przy jego pomocy chcialem zrobic powyzsze naprawy.

Przegladajac pare stron interentowych ubzduralem sobie ze mniejsze ubytki wypelnie sama zywica bez maty a wieksze z mata! obcierki przelece z grubsza zywica bo nie zalezy mi na wygladzie  a chce zrobic to nisko budzetowo! 

Idac za rada producenta zywicy (zestawu napr.) a nie producenta lodzi (ktory de facto okazal sie bardzo tajemniczy zaslaniajac sie tajemnica patentowa-gbor!) poszedlem smialo w papier P80 a wtedy zapalila mi sie lampka STOP! uzylem glowy i postanowilem zasiegnac rady madrzejszych  odemnie! Poszedlem po rozum do krowy!

prosze was poradzcie czy sama zywica tu wystarczy czy ew musze dokupowac zelkoty/topkoty/ szpachle/farby/ i inne cuda wianki! 
moim celem jest aby to plywalo bez koniecznosci wpompowania w to masy kasy! dodam tylko ze mieszkam i uzytkuje ja w UK a tutaj wszystko ze slowem "marine" w nazwie kosztuje kupe kasy!

Na dolaczonych fotach mam nadzieje ze widac bedzie moje "popisy"

 

Z gory dziekuje 
LJB

Załączone pliki

  • Załączony plik  IMG_20180627_184953.jpg   37,33 KB   18 Ilość pobrań
  • Załączony plik  2.jpg   25,38 KB   16 Ilość pobrań
  • Załączony plik  3.jpg   16,04 KB   13 Ilość pobrań
  • Załączony plik  4.jpg   26,74 KB   13 Ilość pobrań
  • Załączony plik  5.jpg   33,99 KB   14 Ilość pobrań
  • Załączony plik  6.jpg   44,89 KB   13 Ilość pobrań
  • Załączony plik  7.jpg   52,9 KB   13 Ilość pobrań


#150 OFFLINE   abdulwielkikaptur

abdulwielkikaptur

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów

Napisano 27 czerwiec 2018 - 23:45

Witam wszystkich
Pozwolcie ze podepne sie pod temat. Od niedawna jestem w posiadaniu lodki z laminatu ktora to z racji wieku  nosi znamiona dosc frasobliwego uzytkowania- odpryski pekniecia przetarcia. Chcialem je troche podreperowac w wolnej chwili a ze nie dysponuje za duzym budzetem postanowilem ze zrobie to we wlasnym zakresie. Mam zestaw naprawczy zywice poliestrowa maty szklana aceton i reszte narzedzi potrzebnych do wykonania zabiegu. Dzis poszedlem za ciosem i sluchajac rady producenta zywicy zaczalem zabawe z papierem na poczatek p80 i tu sie zaczalem zastanawiac ze moze lepiej isc po rozum do krowy i zapytac madrzejszych glow czy aby nie narobie wiecej zlego niz dobrego robiac co robie!

 

Prosze o podpowiedzi czy aby nie robie jakiejs bzdury np za duzo szlifujac albo uzywajac czegos czego nie powinienim, Dodam ze nie zalezy mi na efekcie wizualnym natomiast chcialbym aby ta lodka stala sie bezpieczniejsza laminat nie nasiakal etc. 

 

czy bede musial kupowac jakies specjaly chemiczne topkoty zelkoty farby i inne cuda czy ponizsze(patrz foty) zniszczenia da sie naprawic nisko budzetowo i solidnie?
 

Dziekuje bardzo 
LJB

Załączony plik  2.jpg   25,38 KB   13 Ilość pobrań

Załączony plik  3.jpg   16,04 KB   14 Ilość pobrań

Załączony plik  4.jpg   26,74 KB   15 Ilość pobrań

Załączony plik  5.jpg   33,99 KB   16 Ilość pobrań

Załączony plik  6.jpg   44,89 KB   16 Ilość pobrań

Załączony plik  7.jpg   52,9 KB   16 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_20180627_184953.jpg   37,33 KB   15 Ilość pobrań

 

 



#151 OFFLINE   abdulwielkikaptur

abdulwielkikaptur

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów

Napisano 28 czerwiec 2018 - 20:27

Panowie Pomocy

dzis wpadlo mi w rece urzadzenie o nazwie drymel no i nie wytrzymalem troche pobawilem sie i odkrylem pekniecie ktore to okazalo sie obu stronne dodam ze lodka jest jedno poszyciowa rozprulem poczyscilem no i teraz stanalem w miejscu juz wiem ze nie obejdzie sie bez zakupow. Bardzo prosze o porade co kupic czy szachle zelkotowa czy zywice epoksydowa? zelkot a moze topkot? 
troche poczytalem i dostalem zawrotu glowy wszedzie jest tak namieszane epoksy/poliester szpachlowka podklady lakiery poproki trabkoty mozna sie pogubuic!
Pan producent mowil ze naprawiac zywica pouliretanowa i taka sama farba malowac ale ja nie bede malowac przynajmniej na razie, chyba ze musze chce uszczelnic zalepic i poplywac tym wynalazkiem. 

Załączony plik  11.jpg   40,13 KB   14 Ilość pobrań

Załączony plik  9.jpg   21,61 KB   14 Ilość pobrańZałączony plik  10.jpg   36,19 KB   14 Ilość pobrań

 



#152 OFFLINE   abdulwielkikaptur

abdulwielkikaptur

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów

Napisano 29 czerwiec 2018 - 04:24

Witam serdecznie kolegow "po kiju"

Zapewne troche zasmiece bo wiem ze juz bylo w tym temacie duzo napisane aczkolwiek wlasnie to "duzo" zrobilo mi kociol w glowie i wole zapytac niz cos rozwalic!

Dlatego zwracam sie do Was z prosba o pomoc. 

Od niedawna stalem sie posiadaczem lodki skladanej wykonanej z laminatu wydaje sie ze jest to wlokno szklane. Lodka ta jest juz paro letnia i nosi slady uzytkowania drobne/ srednie odpryski jakies pekniecia , obtarcia etc.  korzystajac z wolnego dnia i pieknej pogody postanowilem wziac sie za uzupelnienie w.w. co by wyeliminowac wszystkie mozliwe ew. przyczyny zatopienia sie;) 

 Od poprzedniego dodam 1szego wlasciciela (znajomego) dostalem zestaw naprawczy skladajacy sie z zywicy poliestrowej, utwardzacza i maty szklanej i wlasnie przy jego pomocy chcialem zrobic powyzsze naprawy.

Przegladajac pare stron interentowych ubzduralem sobie ze mniejsze ubytki wypelnie sama zywica bez maty a wieksze z mata! obcierki przelece z grubsza zywica bo nie zalezy mi na wygladzie  a chce zrobic to nisko budzetowo! 

Idac za rada producenta zywicy (zestawu napr.) a nie producenta lodzi (ktory de facto okazal sie bardzo tajemniczy jesli nie nie mily delikatnie mowiac zaslaniajac sie tajemnica patentowa poradzil zeby uzyc szpachli i farby pouliretanowej) poszedlem smialo w papier P80 i dremela  a wtedy zapalila mi sie lampka STOP!  postanowilem zasiegnac rady madrzejszych  odemnie! Poszedlem po rozum do krowy!

prosze was poradzcie czy sama zywica tu wystarczy czy ew musze dokupowac zelkoty/topkoty/ szpachle/farby/ i inne cuda wianki jesli tak to bardzo prosze o lopatologiczne wyjasnienie co i jak  krok po kroku jak dziecku- dziekuje!
Moim celem i zalozeniem jest aby "to" plywalo w miare bezpiecznie bez koniecznosci wpompowania w to masy kasy! 

Na dolaczonych fotach mam nadzieje ze widac bedzie moje "popisy"

 

Z gory dziekuje 
LJB

Załączony plik  9.jpg   21,84 KB   10 Ilość pobrań

Załączony plik  10.jpg   37,55 KB   8 Ilość pobrań

Załączony plik  11.jpg   43,59 KB   8 Ilość pobrań

Załączony plik  5.jpg   33,99 KB   8 Ilość pobrań

 

Załączone pliki

  • Załączony plik  4.jpg   26,74 KB   8 Ilość pobrań


#153 OFFLINE   Sławomir

Sławomir

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 356 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Sławomir

Napisano 29 czerwiec 2018 - 05:52

Jeżeli  masz duże pęknięcia to raczej użyj maty , zdrapać , zeszlifować , przemyć rozpuszczalnikiem , żywica mata , małe szlifowanie do gładkiej powierzchni i malowanie .  Przy mojej w zeszłym roku trochę grzebałem łącznie z malowaniem używając farb chlorokauczukowych , tu trochę pisałem już wcześniej

 

 

 

W zeszĹ‚ym roku malowaĹ‚em farbami chlorokauczukowymi swojÄ… Ĺ‚ĂłdkÄ™ , pierwsze szlifowanie rÄ™czne bardzo grubym papierem Ĺ›ciernym , później drobnym , odkurzanie i mycie rozpuszczalnikiem chlorokauczukowym . MalowaĹ‚em w bardzo ciepĹ‚y dzieĹ„ ale w cieniu , waĹ‚ek troszkÄ™ robiĹ‚ pajÄ™czynkÄ™ ale nie przeszkadzaĹ‚o to w malowaniu a farba bardzo dobrze siÄ™ rozchodziĹ‚a . Jak do tej pory wszystko jest ok 

 

 

W tym roku małe poprawki farbą , rysy na farbie powstałe w skutek zwykłego użytkowania 



#154 OFFLINE   abdulwielkikaptur

abdulwielkikaptur

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów

Napisano 29 czerwiec 2018 - 07:56

Dzieki za rade.
W gwoli wyjasnienia sugerujac mate masz na mysli uzycie zywicy epoksydowej czy poliestrowej ? Czy po uzyciu zywicy epoksy badz poliester konieczne jest malowanie?

moj plan zakladal uzycie zywicy poliestrowej z mata od wewnatrz a od strony zewnetrznej uzycie szpachlowki epoksy min w celu wypelnienia sporej ilosci odpryskow zadrapan ew szpachlowki zelkotowej
czy taki zestaw ma sens czy jedno nie wyklucz drugiego?



#155 OFFLINE   Sławomir

Sławomir

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 356 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Sławomir

Napisano 29 czerwiec 2018 - 08:17

Załączony plik  20170714_145455.jpg   41,63 KB   9 Ilość pobrańPoliestrowej  , jeżeli łódka ma wyglądać po remoncie jak w ciapki to raczej pomalować a tak wyglądała po malowaniu


Użytkownik Sławomir edytował ten post 29 czerwiec 2018 - 08:19


#156 OFFLINE   abdulwielkikaptur

abdulwielkikaptur

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów

Napisano 29 czerwiec 2018 - 08:24

dzieki 

czyli poliester od srodka a od zewnatrz szpachlowka zelkotowa albo inna tam? gdzies wyczytalem ze jak uzyje sie epoksydu do latania to i pozniej zelkot musi byc epoksyd bo poliester nie pokryje epoksy! ale na odwrot to dziala?
 o malowaniu narazie zapominam przyjdzie czas i na to, narazie chce ja zwodowac jak najszybciej i zaczac lowic!



#157 OFFLINE   compi

compi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 274 postów
  • LokalizacjaPodlaskie
  • Imię:Piotr

Napisano 06 październik 2019 - 20:13

Zanim będę mógł pokazać kupionego własnie używanego Solara 360 Scout, muszę zlikwidować dosyć głeboką rysę (1-1,5 mm)na burcie. Ma ktoś wiedzę czego i jak użyć? Wolałbym nie stosować maty z włókna, ale być może jestbto konieczność.

Użytkownik compi edytował ten post 06 październik 2019 - 20:18


#158 OFFLINE   SkiDivPL

SkiDivPL

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 696 postów
  • LokalizacjaWa-wa
  • Imię:Tom

Napisano 07 październik 2019 - 12:37

Zanim będę mógł pokazać kupionego własnie używanego Solara 360 Scout, muszę zlikwidować dosyć głeboką rysę (1-1,5 mm)na burcie. Ma ktoś wiedzę czego i jak użyć? Wolałbym nie stosować maty z włókna, ale być może jestbto konieczność.

Szpachla epoksydowa.

Np, taka jak te https://zefir.sklep....achle-i-zelkoty niekoniecznie tej firmy.


  • compi lubi to

#159 OFFLINE   niko333

niko333

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 229 postów
  • LokalizacjaMarki
  • Imię:Andrzej

Napisano 07 październik 2019 - 13:03

Albo lepiej gotowy żelkot, nie trzeba malować jeśli ubytek jest bialy

Szpachla epoksydowa.
Np, taka jak te https://zefir.sklep....achle-i-zelkoty niekoniecznie tej firmy.[/quote]

#160 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1786 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 07 październik 2019 - 13:41

A nie topkot?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych