Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Drop Shot - wszystko o tej metodzie łowienia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
442 odpowiedzi w tym temacie

#341 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3591 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 31 październik 2018 - 13:36

Tak to wygląda w wersji obrazkowej ;)
Przy głębokości 10 m i rzucie na odległość 30 m, by łowić metr nad dnem musiałbyś zawiesić przynętę ponad 3 metry nad ciężarkiem... słabo wykonalne...
Nie ma co machać za daleko...

Imho źle policzyłeś.
Jeżeli łowisko h=10m to musiałbyś łowić w akwalungu...
licz h1~11,5m

#342 OFFLINE   amalker

amalker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 509 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Łukasz

Napisano 31 październik 2018 - 13:42

Imho źle policzyłeś.
Jeżeli łowisko h=10m to musiałbyś łowić w akwalungu...
licz h1~11,5m

 

Nic nie liczyłem - to są pomiary "z natury" ... pozycja wędkarza jest chyba jasna...



#343 OFFLINE   proraf

proraf

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 346 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:預言者

Napisano 01 listopad 2018 - 07:45

O widzisz, dzięki za info. Łowiąc na tyczkę widzę że większość ryb siedzi w korycie rzeki. Myślę że drapieżniki również, dlatego zaczynam się zbroić (ponton, silnik, echo...) 

a dodatkowo obmyślam metody połowu. Sum na chwilę obecną mnie nie interesuje, ale kto wie.

Myślałem o DS bo widząc jak łowią w Szczecinie (wody 10m uciąg też spory) myślałem że i u nas by się dało w rynnach czy opaskach z pontonu...

35-45 gr daje radę. Obławiam nurt w Odrze w okolicach Słubic po Kostrzyn. łowię na DS w korycie rzeki. Siadają sandacze, okonie a i sumy się trafiają.



#344 OFFLINE   baboon

baboon

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 32 postów

Napisano 16 kwiecień 2019 - 10:43

Cześć, ja w tym roku zacząłem stawiać pierwsze kroki w DSie. Tzn zacząłem w listopadzie 2018 ale 2 pierwsze wyjazdy mocno mnie zniechęciły ( mocno wiało, mały ciężarek, - wszystko było źle ) - no ale przyszła wiosna i dałem metodzie drugą szansę, - i pojawiły się pierwsze sportowe okonie :) Oczywiście mam dużo wątpliwości czy dobrze łowię - przynętę raczej ściągam bardzo wolnymi minialnymi skokami niż pracuję nią w miejscu ( może większy ciężarek by pomógł ją lepiej zakotwiczyć ? ) - czyli pracuję tym kijem trochę podszarpuję, podryguję i inne cuda wianki i tak jak mam go już mniej więcej na 11 to wybierając żyłkę opuszczam go na 9 tą i znów to samo, wszystko to wolno wybierając pletkę, ale właśnie nie gram przynętą w miejscu - i tego chyba się muszę nauczyć. Łowię z brzegu nad zalewem, wędka prorex x 285 8-35 cw ( troszkę ciężko tutaj pracować nadgarstkiem na tak długim kiju ale innego mieć nie będę ) pletka 0.12 do tego fc 0.30 przynęty to w zasadzie tylko keitechy custom leech i easy shiner - ostatnio łowiłem pałeczką 14 g. Teraz spróbuję z 14 i 20 20g kulką. Czuję że dobrze opanowany DS musi być piekielnie skuteczny. 



#345 OFFLINE   macieknikos

macieknikos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 290 postów
  • LokalizacjaNad Morzem
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:W

Napisano 16 kwiecień 2019 - 13:24

przy takiej gramaturze wędziska 20g kula to minimum

#346 OFFLINE   adamos

adamos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 347 postów
  • Lokalizacjaśląsk

Napisano 18 kwiecień 2019 - 20:55

baboon a ja bym prowadził dropa szybciej bardziej agresywnie podobnie jak techniką opadu i nie trzymał bym się ściśle książkowego opisu.



#347 OFFLINE   baboon

baboon

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 32 postów

Napisano 23 kwiecień 2019 - 09:07

przy takiej gramaturze wędziska 20g kula to minimum

 

 
No to sobie połowiłem przed świętami na DS'a i trochę go odczarowałem, zaczynałem z fc 0.30 i hakami gamakatsu worm 36 i nic się nie działo - na haku Easy Shiner'y. Zszedłem na bardzo cienki fc 0.15, na haczyk #6 wrzuciłem keitecha live impact i zaczęły się brania. Okonie ustawiały się jeden po drugim ( jeszcze nie wytarte ) Ładnie zassał prawie 70cm sandacz i dwa szczupaki. Na zalew, jezioro z brzegu, metoda idealna, na łódce chyba wybrałbym normalnego spina. Podoba mi się zbrojenie przynęty "za pyszczek" każda ryba mimo małego haczyka była wyczepiona bez najmniejszego problemu, łącznie z szczupaczymi przyłowami.

  • kostom63 i adamos lubią to

#348 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 24 kwiecień 2019 - 21:02

:)

Kolegom, którzy z wypiekami na licach czytali informacje o tym, jakoby drop szot był oficjalnie uznawany w PZW za szarpaka wyjaśniam powody zniknięcia dyskusji na ten temat. Z ptywatnych wiadomości otrzymanych od autora postu:

"Dobra znalazlem juz ten oficjalny profil. Mea culpa. Prosze o usuniecie mojej watpliwosci ze zdjeciem . Przepraszam za zamieszanie. "

Zgodnie z wolą autora post, oraz wynikająca z niego dyskusja znikają. Nie ma co doszukiwać się drugiego dna. Ot, jeden z naszych kolegów padł ofiarą niewybrednego żartu i dał się nabrać. Tyle w temacie...


  • Bułka lubi to

#349 OFFLINE   Ostry

Ostry

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 236 postów
  • LokalizacjaNowy Dwór Mazowiecki
  • Imię:Marcin

Napisano 11 wrzesień 2019 - 09:58

Panowie stosował ktoś w dropshocie haki na krętliku? Jest jakaś różnica do tych w wiązaniu na sztywno? Ma to jakiś wpływ na ustawianie się przynęty w stosunku do dna?



#350 OFFLINE   adamos

adamos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 347 postów
  • Lokalizacjaśląsk

Napisano 11 wrzesień 2019 - 15:34

Moim zdaniem nie ma, przynęta w wodzie pod w pływem ściągania faluje. Najważniejsze aby nie wykonywała obrotów bo brania zanikają.


  • vako lubi to

#351 OFFLINE   jacob1993

jacob1993

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 966 postów
  • LokalizacjaMielec

Napisano 23 wrzesień 2019 - 09:39

Łowi moze ktos na drop shota duzymi jaskolkami 15-25 czym i jak je zbroic ?

#352 OFFLINE   pszzz

pszzz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 97 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Michał

Napisano 23 wrzesień 2019 - 13:40

Łowię regularnie LunkerCity 25cm. Hak 4/0 - 5/0, jaskółka zahaczona jak biały robak :) za pyszczek. I tyle w temacie.



#353 OFFLINE   jacob1993

jacob1993

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 966 postów
  • LokalizacjaMielec

Napisano 23 wrzesień 2019 - 14:00

Nie stosujesz zadnych dozbrojek ?

#354 OFFLINE   pszzz

pszzz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 97 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Michał

Napisano 23 wrzesień 2019 - 14:28

Nie. Ale mówię o sandaczu

#355 OFFLINE   pszzz

pszzz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 97 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Michał

Napisano 23 wrzesień 2019 - 14:33

Zacięcie nie jest problemem. Gorzej jest z "lotnością" takiego zestawu, sama guma waży 45-50g. No i jej ciężar powoduje deformowanie się węzła, nawet na FC rzędu 0,45. Trzeba co ileś tam godzin wymienić przypon.
Przy długości jaskółki 7 cali problem staje się wyraźnie mniejszy, jednak jak weźmiesz do ręki gumę 7 cali i 10 cali, to zobaczysz jaka jest różnica.

Użytkownik pszzz edytował ten post 23 wrzesień 2019 - 14:36


#356 OFFLINE   jacob1993

jacob1993

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 966 postów
  • LokalizacjaMielec

Napisano 23 wrzesień 2019 - 16:20

Bede probowal ale to jest plan na pozna jesien .

#357 OFFLINE   pszzz

pszzz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 97 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Michał

Napisano 23 wrzesień 2019 - 16:34

W łowieniu na takie gumy fajne jest to, że koneserzy świeżego sandacza 30cm myślą, że co chwilę wyciągasz rybę.
  • Krzysiek P i Banzaiq lubią to

#358 OFFLINE   jacob1993

jacob1993

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 966 postów
  • LokalizacjaMielec

Napisano 23 wrzesień 2019 - 17:24

Jeszcze jedno pytanko jaki ciezarek czy musi byc ciezszy od gumy czy wystarczy taka 20-ka

#359 OFFLINE   pszzz

pszzz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 97 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Michał

Napisano 23 wrzesień 2019 - 17:36

Ja do takich kotletów 25cm używam 30-35g. Woda stojąca, 5-8m. Może i dałbym więcej, ale kij mam zdziebko za słaby a i trzeba jeszcze mieć czym zaciąć. 20g to zdecydowanie za mało dla mnie. Tyle ołowiu używam do mini gumek 4 cale.

#360 OFFLINE   jacob1993

jacob1993

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 966 postów
  • LokalizacjaMielec

Napisano 23 wrzesień 2019 - 17:40

Ja lowie na plytszych wodach 1-3m.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych