Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Patowa sytuacja Okręgu PZW Łódź - dla porównania Okręg PZW Sieradz


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
71 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4889 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 07 styczeń 2016 - 06:15

Na dawnym Rybim Oku była dość widoczna grupa łódzkich pasjonatów ten właśnie edukacyjny kierunek podnosząca..Nie wykrystalizowała się z tego niestety forma instytucjonalna ani społeczna, choć pożytki są dla wszystkich oczywiste. Wędkarstwo ma duży potencjał kulturotwórczy, co w plebejskiej dyktaturze proletariatu którą bezdyskusyjnie na dziś dzień jest nasze wspólne hobby, jest wartością kompletnie bez znaczenia, ani wartości - nawet plusem rzec można  ujemnym. Na szczęście dla proletariatu z wędką te plusy ujemne można korzystnie zrównoważyć plusami dodatnimi - np ilością zawartych w celu powiększenia presji międzyokręgowych porozumień, albo ilością bezstresowo wyharatanych pstragów w stylu zajebiście modnym, kultowym, w wieloznacznym jak widać sosie c&r. Stukrotnym :o Na styczniowym mrozie.

Gratki.. :)

Pozdro.. :)

Sie ma.. :)

Są nawet działy - ba - są nawet fora dla miłośników ryb szlachetnych gdzie pod czujnym okiem moderatorów kwitnie słodka wędkarska kontrkultura. Bo to jest dla każdego leminga proste - płacisz i na......sz, i niech się wstydzi ten co widzi - zapłacone - to wejść do podbieraka musi :)

 

W archiwum portalu Rybie Oko ciekawi znajdą ślady tej nietypowej aktywności..


Użytkownik Sławek Oppeln Bronikowski edytował ten post 07 styczeń 2016 - 06:22


#42 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 10 styczeń 2016 - 10:15

 Bo to jest dla każdego leminga proste - płacisz i na......sz, i niech się wstydzi ten co widzi - zapłacone - to wejść do podbieraka musi :)

 

Sławku a czy Ty robisz coś innego? Też płacisz i też łowisz (użyłem bardziej na miejscu słowa), jak każdy z wędkarzy chcesz tego samego odpocząć nad wodą przy tym łowiąc, by to spełnić musisz zapłacić. To że nie zabierasz jak wielu z tego forum to inna strona medalu. Dla mięsiarzy nie mam litości, tak samo dla rybaków. Poza tym odszedłeś odchodzisz od tematu dotyczącego sytuacji w okręgu łódzkim znów rozpisując się ogólnikowo i bez znaczenia dla kogokolwiek na tym forum.



#43 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 15 luty 2016 - 07:08

Z własnych, prywatnych źródeł wiem że mnóstwo ludzi z Łodzi poprzechodziło już do okręgu sieradzkiego do różnych kół, kilku kolegów z jerka jest już u mnie w kole, dziś odsyłam im wszystkim papierki i jednocześnie chciałem poinformować, że w tym roku wspólnie z zarządem organizuję zawody spiningowe na żywej rybie, na naszej wodzie, będącej dostępną  tylko dla członków naszego koła. Szczegóły z zebrania jak i ustalenia na priv lub telefonicznie dla zainteresowanych członków należących do tego samego koła co ja. Udało się przegłosować więcej niż myślałem.



#44 OFFLINE   wicher_dziki_koń

wicher_dziki_koń

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Mateusz

Napisano 25 październik 2016 - 18:11

Odświeżę temat. Co myślicie o wchłonięciu PZW Łódź przez PZW Mazowieckie? Jest to jakaś alternatywa dla wędkujących z miasta Łódźi którzy do tej pory opłacali składki na przykład w Sieradzu lub Skierniewicach?

Użytkownik hvast87 edytował ten post 25 październik 2016 - 18:44


#45 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6254 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 25 październik 2016 - 19:30

Pod względem areału dostępnej wody - gigantyczna różnica  "in plus"

Pod względem wpływu na sposób gospodarowania okolicznymi wodami - gigantyczna różnica "in minus" 



#46 OFFLINE   wicher_dziki_koń

wicher_dziki_koń

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Mateusz

Napisano 25 październik 2016 - 19:40

Nie interesowałem się nigdy mazowieckim. Szkoda że tak źle się gospodarzą jak napisałeś. Ja w tym roku ze Skierniewic przepisuję się do Sieradza definitywnie + dodatkowa opłata na Rzeszów. Najgorsze są te dojazdy na łowiska, kupa kasy na to idzie.

#47 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2263 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 25 październik 2016 - 19:58

W sieradzkim będzie lepiej niż w skierniewickim? Odległości do łowisk Ci się nie zmienią.

#48 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4889 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 25 październik 2016 - 20:01

Nie potrafiłbym stwierdzić, czy jest to zmiana na lepsze czy gorsze. Prócz aspektu czysto ambicjonalnego nie ma to żadnego praktycznego znaczenia. Wobec powszechnej alienacji, desinteressement i fikcji organizacyjnej wynikającej wprost ze zdumiewającej   fiksacji członków uczestników.

No może dla poszukujących porozumień jest tu jakaś pomijalna w opłatach zmiana, ale nie widzę dramatu . Łowienie jest nadal tanie - fakt, że w przeraźliwie pustych na ogół wodach..

Nie widzę jakościowej różnicy pomiędzy losem zanikającego od czasu gierkowskiej reformy administracyjnej okręgiem łódzkim a okolicznymi resztówkami typu Piotrków, Sieradz czy Skierniewice - które wiodą nędzny żywot okręgów stojących na glinianych nogach, oparty na wirtualnych członkach i masowych porozumieniach, dających środki ledwie wystarczające na działalność statutową.. :)     



#49 ONLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1571 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 25 październik 2016 - 20:02

Najgorsze są te dojazdy na łowiska, kupa kasy na to idzie.

My Łodzianie mamy nieciekawie z wodami to i dojazdy pochłaniają fortunę.Dla mnie 60 km to zawsze minimum jakie mam nad wodę i taki wyjazd uznaje za ''rzut kamieniem nad wodę''. Najdalej regularnie odwiedzam wody oddalone 115 km - w dwie strony robi się już prawie 250 km jazdy - taka rzeczywistość niestety.

Co do alternatywy dla wędkujących w Łodzi po opłaceniu składki mazowieckiej to tylko teoretyczna poprawa.Wątpię aby dziadki co łowili w stawie na Liściastej nagle zaczęli jeździć nad Wisłę . Lekki zastrzyk gotówki dla Mazowsza i tyle.


  • Radek_Z lubi to

#50 OFFLINE   wicher_dziki_koń

wicher_dziki_koń

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Mateusz

Napisano 25 październik 2016 - 20:54

W sieradzkim będzie lepiej niż w skierniewickim? Odległości do łowisk Ci się nie zmienią.

 

Nie wiem czy lepiej ale na pewno więcej łowisk.

 

My Łodzianie mamy nieciekawie z wodami to i dojazdy pochłaniają fortunę.Dla mnie 60 km to zawsze minimum jakie mam nad wodę i taki wyjazd uznaje za ''rzut kamieniem nad wodę''.

Blisko miałem jeszcze kilka lat temu gdy mieszkałem z rodzicami. 60 metrów od domu rzeka górska i 150 metrów rzeka nizinna. Nigdy dalej jak 5 km nad wodę nie jeździłem a teraz po ponad 100 się zdarza. 

 

Skierniewice - które wiodą nędzny żywot okręgów stojących na glinianych nogach, oparty na wirtualnych członkach i masowych porozumieniach, dających środki ledwie wystarczające na działalność statutową.. :)     

Tak porozumienia Skierniewice mają równie ogromne jak Mazowieckie, czyli żadne.

 

 

Łowienie jest nadal tanie

Opłaty za znaczki nie są duże. Natomiast dojazdy z takiej Łodzi na jakieś lepsze łowisko to inna para kaloszy. Gdybym miał wędkować z częstotliwością jak w domu rodzinnym musiałbym na same dojazdy miesięcznie wydawać przynajmniej 1200 zł.



#51 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2263 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 25 październik 2016 - 21:34

To co będzie jak te okręgi na glinianych wodach padną? Też mazowiecki wchłonie?
A co do tych glinanych nóg to się z @SOB nie zgodze...
Skierniewicki od dwóch lat zmienia się zdecydowanie na lepsze...nie zmienia się natomiast jeden "zbędny balast" który kase bierze a już długi czas nie funkcjonuje czynnie....

#52 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4889 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 26 październik 2016 - 05:13

A nic się nie zmieni.. Mazowsze poza zmianą nazwy nie wnosi nic nowego w starą stagnacyjną formę trwania, tak ukochaną przez oczekujących państwa opiekuńczego, zduraczonych członków..

Funkcje pełnione dziś przez Skierniewice, Sieradz albo Piotrków zupełnie spokojnie zastąpiłoby kilka kół albo towarzystw zrzeszających ludzi zainteresowanych dobrostanem wód, a nie tylko maksymalnie tanią, bezwysiłkową  konsumpcją -  coś na podobieństwo doskonale samoorganizujących się myśliwych. Wyjątkowo trudno dziś o takich..

 

Z miasta Łodzi wszędzie jest blisko, i należy to obiektywnie docenić :)   



#53 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2263 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 26 październik 2016 - 06:11

Nie zgodze się z tobą Sławku. W innym temacie opisałem problem z oderwaniem naszej zaporówku/ pewnie czytałeś/ od Pzw właśnie w skierniewickim.... Musi być poparcie miejscowych wędkarzy bo inaczej nie opłacimy dzierżawy.... A im to nie jest na ręke...opisałem też dlaczego...

#54 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4889 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 26 październik 2016 - 16:46

Skierniewice kojarzę tylko i wyłącznie poprzez jego fantastyczne rzeczki i rzeczułki  I. Całymi latami je wespół z rozmaitymi interesariuszami wyłącznie własnym sumptem  zarybialiśmy. Cieszę się z Twojej niezgody oraz odmienności poglądu albowiem są one warunkiem każdej rzeczowej dyskusji. Pyskówki z tutejszym tabloidostwem, zastępczo uprawiane nie mają tego waloru, ale są zajebiście rozrywkowe.. :)

W takim malutkim okręgu jak skierniewicki, nie byłoby łatwiejsze jego przejęcie, niż zmiana wieloletniej umowy ze skarbem państwa ?     

Nie traktuję PZW jako systemowego wroga, albo przeszkodę w drodze do wyimaginowanego szczęścia, bo jest to zwyczajowy plemienny totem ludzi najnormalniej w świecie głupich. Ale i nie przeceniam. Jest to struktura dość przerośnięta i mocno zbiurokratyzowana , co o dziwo nie  wynika ze statutowych wymogów - jakby się mogło wydawać, ale wprost z roszczeniowego, czysto klientelistycznego nastawienia jego członków.

Właśnie, to odpowiednie pojęcie - członek nastawiony.. :)


Użytkownik Sławek Oppeln Bronikowski edytował ten post 26 październik 2016 - 16:47


#55 OFFLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1182 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 26 październik 2016 - 17:48

O ile głupiego członka można jeszcze sprowadzić na właściwą drogę tak ograniczonego i zadufanego w swojej zajebistej nieomylności członka juz nie. Pocieszające jest tylko to że z czasem takich członków będzie coraz mniej w "naszym" bardzo szeroko pojętym gronie. I przy odrobinie szczęścia zabiorą ze sobą ten systemowo niudolny twór zwany pzw.

Użytkownik Pickerel edytował ten post 26 październik 2016 - 18:25


#56 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4889 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 26 październik 2016 - 18:44

Oo! Uczeń szamana przemówił..Fajskie to jest.. :D



#57 OFFLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1182 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 26 październik 2016 - 19:45

Miałem napisać że najwyraźniej skończyły się argumenty ale przypomiałem sobie że nigdy ich z twojej strony nie bylo.

#58 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4889 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 27 październik 2016 - 05:22

Oczywiście mnie ciągle zdumiewa infantylny świat chłopczyków ulepiony z samych wyreklamowanych erzatzy. Kultowych. Jak hity z Bravo dla dziewczynek.. :) 

Łowienie z opadu w miejsce powszechnie znanego jigingu. Bezwymiarowa wyczynowość. Bezstresowe na.ierdalanie keltów oraz zimowe gnębienie innych łososiowatych jako znak rozpoznawczy miłośników ryb szlachetnych. Fantastyczne wodotryski populizmu. Gimbusowe, wojujące eklogianctwo..

Powiedzmy, że ten nędzny pakiet dla ubogich duchem widzę, nie przyjmuję, olewam oraz lekce sobie ważę.. :) 

Ale nie mogę się oswoić, nie widzieć i  pogodzić z tutejszą alternatywą dla racjonalnego, logicznego myślenia. Rzućta się więc teraz na mnie chłopaki - i spróbujta zapluć swoim hejtem.. łykniętym oczywiście z tego samego źródła.. :)      


  • HaDe i przemo_w lubią to

#59 OFFLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1182 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 27 październik 2016 - 07:46

Sławuś trzymaj ciśnienia i przestań zachowywać się jak gówniarz. Rodzaj dyskusji do którego dążysz to poziom gimbazy. Próbowałeś trysnąć jadem a po raz kolejny poszły pomyje. Nic nowego, najwyraźniej na nic więcej cie nie stać. Odnoszę wrażenie że się najnormaliej w świeci zapętliłeś. Kręcisz coraz mniejsze kółka ograniczając się już tylko do ulubionej prasy i hejtu. Slabe to. Poza tym, ewidentnie masz problem z oceną sytuacji. Jak juz parę osób na forum zdążyło słusznie zauważyć, dyskusja z tobą to strata czasu. Ty najnormalniej w świecie jesteś obłąkany. Klakierów też juz jakby mniej, pozostało paru zagubionych w kwiecistej mowie.
  • darek3523 i Hunter_pike lubią to

#60 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2263 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 27 październik 2016 - 09:10

Wojtek nie znam Cię i nic do Ciebie nie mam ale w Twoich postach nie ma żadnych argumentów....@SOB bardzo sprytnie pisze bezosobowo a Ty cały czas plujesz w Niego.
Napisałem ze się nie zgadzam z Jego zdaniem i zobacz jak odpisał....normalnie....
Nie podoba mi się niepotrzebnie zagmatwany Jego sposób pisania ale każdy może przyjąć formę odpowiednią dla siebie..... W kolejnym temacie dyskusja stała się zbędna.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych