Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kij sumowy pod Abu Ambassadeur


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   dragond500

dragond500

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów
  • LokalizacjaUK -Wrocław

Napisano 20 wrzesień 2010 - 13:20

Witam jak w temacie poszukuję wędki pod multik Abassadeur najczęściej używany będzie w trollingu lecz Shakespeare Ugly Stik odpada akcja tej wędki całkowicie mi nie pasuje szukam czegoś sztywniejszego o szybszej akcji dobrze by było gdyby kij miał około 2,20m do 2,40m

Dodam iż zaczynam przygodę z castingiem i nie wiem za dużo o sprzęcie tego typu..

#2 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2952 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 20 wrzesień 2010 - 13:49

A za jaką kwotę?
Używam Robinson Diplomat Troller 2,25m/40-100gr Na trollingu się średnio znam, łowię tak tylko przy przepływaniu z miejsca na miejsce, ale kij naprawdę fajny, po taniości i skoro troller to może i do trolla był projektowany.
Nie wiem tylko, czy nie będzie dla Ciebie za szybki i za sztywny, bo to 'mocna pała'. Stosuję go głównie pod dużą gumę.

#3 OFFLINE   dragond500

dragond500

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów
  • LokalizacjaUK -Wrocław

Napisano 20 wrzesień 2010 - 14:01

Kwoty nie znam jeśli kijek będzie mi się podobał to postaram się go kupić dodam iż nie interesuje mnie składanie kija w pracowni.

#4 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14828 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 20 wrzesień 2010 - 14:15

Przez kilka lat - sezonow, trollingowo sumowych kilka kijow sprobowalem.

Ugly stick spelnia wymagania, niekoniecznie pasuje w gusta, ale to solidne narzedzie. Mowie o kiju o mocy 50 lb i 210 dlugosci.

Inne kije gotowe widywalem u kolegow, ale sam nie probowalem. Przy mnie na inne kije ryby nie wyjezdzaly, wiec o ich zaletach w praktyce sie nie wypowiem.
Mam tez okazje sledzic poszukiwania wsrod wedek recznie budowanych podejmowane przez towarzyszy wypraw...
Moim zdaniem kombinacja wymagan stawianych przed kijem trollingowym na suma jest bardzo specyficzna.

Kwestia tego, czy kij jest mocny, czy jest sztywniejszy czy jest to wedka szybka. To wszystko sa pojecia wzgledne. Analogia z kategoriami wagowymi w boxie az sama sie nasuwa.

Osobiscie juz nie uzywam Ugly Stickow, niemniej jednak uwazam je za dobre rozwiazanie w 90 % kontaktow z rybami...

Potem czlowiek wlaczy o te brakujace 10 :unsure:

#5 OFFLINE   dragond500

dragond500

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów
  • LokalizacjaUK -Wrocław

Napisano 20 wrzesień 2010 - 15:05

@Guzu trollingowałem kijem Dragon Millenium Zander Jerk 2.25m 18-42gr i akcja tej wędki bardzo mi odpowiada problem niestety jest iż nie podejdzie pod multik i rękojeść się rozkleja potrzebuje kijka nieco mocniejszego.

Ugly stik odpada u mnie ponieważ pływam najwiecej po odrze i na tym kiju nie czuć początku główki jak wobler się obija o kamyczki lecz odrazu jak siedzi w zaczepie przynajmniej ja odniosłem takie wrażenie.

#6 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14828 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 20 wrzesień 2010 - 15:09

Nie znam kijow Dragona, wogole i tego akurat w szczegole. Nie wiem na ile jego nazwa jest adekwatna do tego co ta wedka ma.

Jesli bys chcial poszukac wedki gotowej ktora moglaby sie nadac do trolla za sumem to zlokalizuj jakiegos Seekera morskiego o mocy min. 30 lb...
Pewnie bedzie mial 1 kawalek, 210 cm i dluga rekojesc.
Jest szansa ze bedzie szybszy niz ugly stick. Pod ryba powinno byc podobnie dobrze...


Guzu

#7 OFFLINE   Arturrr

Arturrr

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 164 postów
  • LokalizacjaZielona Góra
  • Imię:Artur

Napisano 20 wrzesień 2010 - 21:58

może Dragon TD Silver Edition Cast 2,60m 21-50 g? dość uniwersalne wędzisko. na suma może i za delikatne ale ...

albo.

TD Silver Edition Cast (27-73-256) 2,55 60-130 g
tu już mocy więcej.
oczywiście teoretyzuję. może ktoś używa tych wędzisk to się na ich temat wypowie
:D

#8 OFFLINE   pepe_79

pepe_79

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 671 postów
  • LokalizacjaBełchatów
  • Imię:Paweł

Napisano 24 wrzesień 2010 - 13:25

a może coś z Fenwick'a ???
http://www.fenwick.c...witch-bait.html
http://www.fenwick.c...l/big-bait.html
http://www.fenwick.c...s-trolling.html

nie używałem, także się nie wypowiem...

#9 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 24 wrzesień 2010 - 14:18

Macałem chyba tego ostatniego potwora. Cena z kosmosu i długość... hmmmm... męcząca. Nie jest to połączenie mocy i finezji, więc po co przepłacać? Na taką pałę można zaadaptować dorszówkę typu jigging za 1/4 - 1/3 ceny i też się sprawdzi. O pozostałych się nie wypowiadam.

#10 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14828 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 24 wrzesień 2010 - 18:29

eh ;)

juz sam opis przypomina smocze wywody, chyba to sie staje norma :unsure:

260 do trolla, moze miec sens, ale wtedy moglo byc duzo, duzo bardziej finezyjnie...

Zdecydowanie poszukaj czegos innego



#11 OFFLINE   dragond500

dragond500

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów
  • LokalizacjaUK -Wrocław

Napisano 24 wrzesień 2010 - 18:47

Panowiem a co myślicie o tym kiju ?

Shimano Speedmaster Boat 12-20lb

#12 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 24 wrzesień 2010 - 19:36

Dawid nie znam się, ale 20lb to mi się wydaje tak bardziej...szczupakowo. Z sumami póki co mi nie po drodze, a te co już miałem na wędce... wątpię, żeby te 20lb dało komfort przy holu takiego średniej wielkości(bo kolosów na wędce nie miałem) wąsacza.....

Pozdro!




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych