Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Daiwa Certate 2016


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
235 odpowiedzi w tym temacie

#161 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 10 październik 2016 - 21:12

Troche opisów z Japantakcle co do czego i jak, oczywiście z lekkim przymrużeniem oka ;-) 

http://japantackle.c...-16certate.html

Model details: 
1003: Smallest for 2-4lb line UL rods, for trout/breams and etc. 
2004CH: 1000-sized body with a little larger 2004 shallow spool and high gear for fast twitching. 
2004: compact for 2-5lb line, great for freshwater games. 
2500: middle sized basic model for 6-12lb lines, with deep spool. 
2506H: with super high gear, it is great for fast twitching. 
2508PE: intended to be used with very thin 10-15lb braided line. 
2510PE-H: with super high gear, it is intended to be used for inshore seabass fishing. 
2510R-PE: the mule of 3000-sized gear box and 2500 rotor offers strong and durable performance for 2500 size reels. 
3000: best matching to 8-10ft surf wading fishing with 10-30g(3/8-1oz) rigs.
3012: best matching to 8-10ft surf wading fishing with 10-30g(3/8-1oz) rigs, a little shallow spool. 
3012H: with high gear, it is intended for light offshore fishing for up to 3kg fish like skip jacks, yellow tails, barra, red and etc.
HD3500H: for light offshore, and surf wading
HD3500SH: for light offshore, and surf wading, great for mahi top water with light tackle
HD4000H: for light offshore, and surf wading
HD4000SH: for light offshore, and surf wading, best for mahi top water with light tackle
Jun's comment: HD3500SH and HD4000SH are the MUST BUY for mahi/skip jack topwater fishing from boat. They are at the best balance at weight, retrieve speed, power and price for the kind of fishing. I have used Stella 08SW4000XG for the purpose, and it has been doing great for years, but now I secured one HD3500SH to replace it. Matched line is YGK 

 



#162 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 10 październik 2016 - 21:47

Z-ka ma MagSealed w rolce z tego co pamiętam ale szpulka jak w zwykłej, z tym że kolory inne. Swoją drogą ta Z wygląda cudnie :)

Chyba Caldia kończy żywot a jej miejsce zajmie nowy Emblem...

#163 OFFLINE   SpecialForDaiwa

SpecialForDaiwa

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów

Napisano 12 październik 2016 - 18:55

A ja polecam przed zakupem zapoznanie się z moją historią, która stanęła na tym, że daiwa oficjalnie twierdzi, ze kołowrotek jest super i wszystko działa bez zarzutu. Nie ma odzewu na moje maile i wyjaśnienia...

A ja jestem posiadaczem grata, który leży i się kurzy...

 

https://youtu.be/4U348si4waw


  • Negra lubi to

#164 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5421 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 12 październik 2016 - 18:59

na tym video jest problem z synchronizacją dźwięku i g... można wywnioskować :)



#165 OFFLINE   SpecialForDaiwa

SpecialForDaiwa

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów

Napisano 12 październik 2016 - 19:04

U mnie film odtwarza się prawidłowo, posłuchaj od 17 sekundy, gdzie robię małe ruch. W środku na korbie coś trzeszczy. Korba nie trzyma się na gwincie, stąd powstają wytarcia lakieru i metalu. Chcesz to wrzucę Ci na maila. Film waży 95 mb.



#166 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2265 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 12 październik 2016 - 19:11

Nie kupujcie też Mercedesa S klasy bo jeden się zepasuł :-)

#167 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5421 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 12 październik 2016 - 19:13

powtórzę, nie ma możliwości, aby korba "nie trzymała" się na gwincie, czy w czasie jednostajnego kręcenia są jakieś dziwne dźwięki ?

mam pytanie (nie ma w nim nic pejoratywnego) - czy to jest/są Twoje pierwsze Daiwy, czy w ogóle kołowrotki z wyższej półki, bo może jest problem z rozmijaniem się oczekiwań z rzeczywistością

mogę Ci nakręcić wideo z pełno sprawnym Shimano TP, z którego jak będę chciał to wyciągnę takie dźwięki z korbki, że ho-ho :)

Shimano "konstrukcyjnie" ma luz na przekładni/korbie (współpraca wielo-zębatkowa) i nie jest to żadna wada (choć ja za tym nie przepadam)

w Daiwie zdarza się to rzadko, ale też dlatego, że ta "prostsza" przekładnia jest często regulowana fabrycznie podkładkami pod lewym panelem (czasem bywa ich nawet 5szt)



#168 OFFLINE   Wilku82

Wilku82

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów

Napisano 12 październik 2016 - 19:14

nie , zetki też były ale błękitne a ta miała w nazwie limited i była w kameleonie a szpula jak w nowej cercie

Taka? https://www.fischen....stationaerrolle

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

#169 OFFLINE   SpecialForDaiwa

SpecialForDaiwa

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów

Napisano 12 październik 2016 - 19:20

jakieś 10 lat temu kupiłem tp 4000 fa i 2500 -, dbam o kołowrotki, ale niestety ostatnio tzn od 2-3 sezonów przepuszczają mi łożyska oporowe. Dlatego kupiłem dwie certaty tą 3012h i 2510pe-h. Z 2510 nie mam żadnych problemów i uwag, natomiast z tym... W żadnym korba na boki nie chodzi. Mam też może 8 letnią caldie 3500PE JDM i ona też bez zarzutów chodzi.


Użytkownik SpecialForDaiwa edytował ten post 12 październik 2016 - 19:33


#170 OFFLINE   SpecialForDaiwa

SpecialForDaiwa

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów

Napisano 12 październik 2016 - 19:23

Nie kupujcie też Mercedesa S klasy bo jeden się zepasuł :-)

tu nie chodzi o jeden, a dwa... A tak na prawdę o postawę daiwy gdy coś jest nie tak... Pomyśl sobie, że zostaje z tym g. w ręce i kasy juz pewnie nie zobaczę. Łowić na to dziadostwo nie zamierzam.



#171 OFFLINE   tymon

tymon

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 864 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 12 październik 2016 - 19:25

Ja Ci coś doradzę. Spakuj Daiwę i wyślij komuś, kto łowi na ceraty a tym bardziej na 2016. Pokręci, posprawdza i jeżeli potwierdzi się Twoja opinia, że jednak coś jest produkcyjnie spierniczone, to przynajmniej będzie wiadomo. W tym filmie jest tyle innych dźwięków, że równie dobrze można założyć, że podczas kręcenia chrupiesz paluszki :) 



#172 OFFLINE   SpecialForDaiwa

SpecialForDaiwa

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów

Napisano 12 październik 2016 - 19:25

BazyL nie chodzi mi o odgłosy przy szybkim ruch te wynikające z luzu, ale o te kiedy korba nie trzyma osi i dlatego skrzeczy!!!



#173 OFFLINE   SpecialForDaiwa

SpecialForDaiwa

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów

Napisano 12 październik 2016 - 19:30

Ja Ci coś doradzę. Spakuj Daiwę i wyślij komuś, kto łowi na ceraty a tym bardziej na 2016. Pokręci, posprawdza i jeżeli potwierdzi się Twoja opinia, że jednak coś jest produkcyjnie spierniczone, to przynajmniej będzie wiadomo. W tym filmie jest tyle innych dźwięków, że równie dobrze można założyć, że podczas kręcenia chrupiesz paluszki :)

Przeczytaj co wcześniej napisałem. Od razu kupiłem też 2510 2016 i z tym problemów nie mam. Film jest oryginalny, bez jakiejkolwiek ingerencji i poprawiania czegokolwiek. Jak masz tak radzić... chrupnij paluszka.



#174 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 12 październik 2016 - 19:31

A ja polecam przed zakupem zapoznanie się z moją historią, która stanęła na tym, że daiwa oficjalnie twierdzi, ze kołowrotek jest super i wszystko działa bez zarzutu. Nie ma odzewu na moje maile i wyjaśnienia...

A ja jestem posiadaczem grata, który leży i się kurzy...

 

https://youtu.be/4U348si4waw

Obejrzałem ten film i od samego patrzenia jak kręcisz tym młynkiem odechciewa się cokolwiek Ci pisać, nagraj film na którym zakręć szybko kilka razy  korbą  i puść ją  luźno niech się sama kręci, zobaczymy jakie będzie młynek wydawał odgłosy, a nie ciągniesz korbę w przeciwnym kierunku do kija i udowadniasz wszystkim że coś trzeszczy i stuka. Jak Ci ten grat zbędny dam jak za red arca na części i kupię ją od Ciebie. Po co ma u Ciebie się kurzyć.


Użytkownik Hunter_pike edytował ten post 12 październik 2016 - 19:32


#175 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2265 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 12 październik 2016 - 19:33

Korba nie trzyma osi? Moze Ty masz korbe krzywą ...ośke korby?czy jak to tam się nazywa i w pewnnych położeniach przekładnia na max dociska pinion?

Użytkownik przemow edytował ten post 12 październik 2016 - 19:37


#176 OFFLINE   tymon

tymon

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 864 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 12 październik 2016 - 19:34

Przeczytaj co wcześniej napisałem. Od razu kupiłem też 2510 2016 i z tym problemów nie mam. Film jest oryginalny, bez jakiejkolwiek ingerencji i poprawiania czegokolwiek. Jak masz tak radzić... chrupnij paluszka.

Nawet jak będziesz miał 5 daiw, to i tak opinia o tym, że coś jest zj... jest tylko Twoja. Nie chcesz pomocy, to nie wylewaj żalu. Nikt po obejrzeniu takiego filmu nie stwierdzi, że coś jest skopane. 



#177 OFFLINE   SpecialForDaiwa

SpecialForDaiwa

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów

Napisano 12 październik 2016 - 19:40

Obejrzałem ten film i od samego patrzenia jak kręcisz tym młynkiem odechciewa się cokolwiek Ci pisać, nagraj film na którym zakręć szybko kilka razy  korbą  i puść ją  luźno niech się sama kręci, zobaczymy jakie będzie młynek wydawał odgłosy, a nie ciągniesz korbę w przeciwnym kierunku do kija i udowadniasz wszystkim że coś trzeszczy i stuka. Jak Ci ten grat zbędny dam jak za red arca na części i kupię ją od Ciebie. Po co ma u Ciebie się kurzyć.

od 17 sekundy! korba nie trzyma osi i dlatego trzeszczy to jest problem!, a nie spokojne kręcenie. Ten problem na dodatek wychodzi tylko po zamocowaniu kołowrotka do wędki, w ręku bez wędki tego problemu nie ma!

 

Ps sama szpula do ceraty jest więcej warta niż red...



#178 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1968 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 12 październik 2016 - 19:43

Czyli wniosek jest taki, że pompka wodna nie podaje iskry na trójkąt od lawety, dlatego coś trzeszczy.

#179 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 12 październik 2016 - 19:44

od 17 sekundy! korba nie trzyma osi i dlatego trzeszczy to jest problem!, 

co znaczy że korba nie trzyma osi? oś to jest w młynku pracująca w pinionie, określ dokładnie co rozumiesz przez słowo oś? 

 

 

Ten problem na dodatek wychodzi tylko po zamocowaniu kołowrotka do wędki, w ręku bez wędki tego problemu nie ma!

 

Może zmień wędkę  :D


  • Kamil_Be lubi to

#180 OFFLINE   SpecialForDaiwa

SpecialForDaiwa

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów

Napisano 12 październik 2016 - 19:52

Korba nie trzyma osi? Moze Ty masz korbe krzywą ...ośke korby?czy jak to tam się nazywa i w pewnnych położeniach przekładnia na max dociska pinion?

Weź sobie którykolwiek ze swoich kołowrotków i zamocuj do wędki. Potem możesz ruszyć korbą w osi np X - (tzn kręcisz) natomiast jeśli wszystko jest spasowane dobrze w kołowrotku to nie przemieścisz korby w żadnej innej osi. W tym modelu jest to niestety możliwe i stąd się biorą te odgłosy trzeszczenia i trze metal o metal na gwincie mocowania korby. Od 17 sekundy ruszam korbą ,,na boki,, teraz czaisz?