Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wodny lakier poliuretanowy - Zastosowanie w produkcji woblerów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6314 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 21 luty 2016 - 17:25

Janusz cwaniaku, powodzenia na kamykach ;)

#22 OFFLINE   Darek K

Darek K

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 388 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Darek

Napisano 01 marzec 2016 - 16:23

Ponieważ zaczynam zabawę z woblerami z drewna, mam ograniczenia w czasie i brak miejsca na smrodzenie to robię je póxnymi wieczorami w domu. Na razie mam zamiar sprawdzić lakier Syntirol jachtowy i drugi do drewna (kupiłem 2 bo na jachtowym nie bylo info o braku zapachu). Są dosyć przezroczyste i praktycznie ich nie czuć - delikatny zapach nie rozchodzi się po domu. A ponieważ i tak pewnie sensownych będzie z 10-20 % tego co na początku zrobię (tak wygląda z testów pierwszej dziesiątki ) to mogę je testować na tym wodnym poliuretanowym. Po pierwszym chwilowym moczeniu miałem wrażenie, że mniej zaczęły kleić się do palców niż przed. Zobaczymy jak więcej je pomoczę i trochę poleżą w wilgoci, ale póki co mam zamiar stosować ten jachtowy.

Przetestowałem też jakiś 3v3 o konsystencji żelu, ale ten przy 2 warstwach już robił się mało przezroczysty i tłumił folię alu, więc może kiedyś do czegoś go wykorzystam.

Pewnie jak będzie okazja dłużej pobyć na powietrzu to potestuję Hartzlacka - kupiłem jakąś małą puszkę i czeka.



#23 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5851 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 17 marzec 2016 - 11:06

Syntirol jachtowy się nie nadaje. Jest żółtawy, a przede wszystkim miękki i się lepi.



#24 OFFLINE   Darek K

Darek K

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 388 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Darek

Napisano 19 marzec 2016 - 09:06

Na razie nie zauważyłem, aby był żółtawy u po wyschnięciu nie lepi się. Zobaczymy, jak po dłuższym moczeniu. Na pewno, jeśli nie będę miał czasu lakierować na wolnym powietrzu to będę stosował na razie ten Syntilor okrętowy (tak się nazywa - jachtowe to inne firmy). Przynajmniej w domu nie czuć.



#25 ONLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2193 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 19 marzec 2016 - 09:31

Na razie nie zauważyłem, aby był żółtawy u po wyschnięciu nie lepi się. Zobaczymy, jak po dłuższym moczeniu. Na pewno, jeśli nie będę miał czasu lakierować na wolnym powietrzu to będę stosował na razie ten Syntilor okrętowy (tak się nazywa - jachtowe to inne firmy). Przynajmniej w domu nie czuć.

Czadu tez nie czuć.


  • Kielo i Paavo lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych