Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dobór multika do kija X Zoga G-66


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
59 odpowiedzi w tym temacie

#21 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10173 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 31 styczeń 2016 - 21:32

Słuchaj Marcina :)


  • MarcinZet lubi to

#22 OFFLINE   Gobio Gobio

Gobio Gobio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1253 postów
  • Lokalizacjagórna Wisła
  • Imię:Wojtek

Napisano 31 styczeń 2016 - 21:37

Chciałem g66 5kg zostałem zalany falą krytyki. Wszyscy twierdzili że 50gram(perch14,slider10) to już za dużo na 5kg



#23 OFFLINE   MarcinZet

MarcinZet

    GO BARBLESS!!!

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2749 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawora

Napisano 31 styczeń 2016 - 21:40

Chciałem g66 5kg zostałem zalany falą krytyki. Wszyscy twierdzili że 50gram(perch14,slider10) to już za dużo na 5kg

Jasne stary, ale nie pisałeś wtedy nic o Rapalkach;-) A z tą krytyką to chyba przesada, dostałeś kilka opinii mniej lub bardziej subiektywnych, info gdzie możesz poczytać o tych blankach - więc może problem tkwi w tym, że nie podałeś początkowo pełnego zakresu przynęt, albo tenże się dynamicznie powiększył w międzyczasie. Tak czy inaczej, dostaniesz DOBRY kij. Cały bajer polega na tym, żebyś używał go z ODPOWIEDNIMI przynętami, a na Rapalki już zaczął przygotowywać sobie nowy kij. Swoją drogą T3 SV będzie fajne do woblerów, bo dobrze radzi sobie z koziołkowaniem nielotów w powietrzu, jednocześnie minimalizując brody.

 

trzymam kciuki.


  • Gobio Gobio i Sebalos lubią to

#24 OFFLINE   Patryk1125

Patryk1125

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1897 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Patryk

Napisano 31 styczeń 2016 - 21:43

Słuchaj, pewnie da radę, aczkolwiek parowanie T3 z siódemką to trochę niezbyt dobrze dobrana para - ale ja jestem już zboczony mocno, więc może niepotrzebnie mieszam Ci w głowie. Mam ten kij, podpięty pod Zilliona TWS - a najlepiej wyważa go porządny round. T3 po prostu zniknie na tym kijku wedle mojego rozpoznania sprawy. Poza tym jeżeli idziesz max 50g, to po co 7kg? ciut nie za dużo tej rezerwy?

Poza tym ile waży Shad Rap 90 - 12, 15gr max? To nie ta armata, kręcioł do tych przynęt super, ale kij schrzani Ci zestaw przy planowanym zastosowaniu.


W cascie multik chyba nie za bardzo wyważa kij, no chyba że ktoś trzyma nad mutikiem :)

#25 OFFLINE   Gobio Gobio

Gobio Gobio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1253 postów
  • Lokalizacjagórna Wisła
  • Imię:Wojtek

Napisano 31 styczeń 2016 - 21:46

szczerze to bardziej sugerowałem się tym co podaje daiwa na stronie czyli zakres przynęt 4-80gram. jednocześnie zdaje sobie sprawę że najlżejsze przynęty w granicach 15gram to może być mało żeby załadować Zośkę. wszystko się wyjaśni w maju przy szczupakowaniu lub najprawdopodobniej już wcześniej podczas testów na sucho.

dzięki za kciuki-będzie dobrze


  • MarcinZet i Sebalos lubią to

#26 OFFLINE   MarcinZet

MarcinZet

    GO BARBLESS!!!

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2749 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawora

Napisano 31 styczeń 2016 - 21:54

W cascie multik chyba nie za bardzo wyważa kij, no chyba że ktoś trzyma nad mutikiem :)

Hmmm, trochę się nie zgodzę. Wyważenie kija w castingowym zestawie jest inne, niż w przypadku stałej szpuli, ostatnio @Bazyloss o tym kilka słów napisał. Jak moja Xzoga była robiona, dostała parametr pod konkretną metodę i konkretny multik. A mój nadgarstek mi za to bardzo dziękuje.

 

Multik ma spore znaczenie. A różnica kilkudziesięciu gram tudzież mocno może wpłynąć na wyważenie zestawu. Porównując T3 SV vs. Zillion TWS 2015 (180gr vs. 215gr) - 35gr już można odczuć w jedną i drugą stronę.



#27 OFFLINE   Patryk1125

Patryk1125

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1897 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Patryk

Napisano 31 styczeń 2016 - 22:14

Hmmm, trochę się nie zgodzę. Wyważenie kija w castingowym zestawie jest inne, niż w przypadku stałej szpuli, ostatnio @Bazyloss o tym kilka słów napisał. Jak moja Xzoga była robiona, dostała parametr pod konkretną metodę i konkretny multik. A mój nadgarstek mi za to bardzo dziękuje.

Multik ma spore znaczenie. A różnica kilkudziesięciu gram tudzież mocno może wpłynąć na wyważenie zestawu. Porównując T3 SV vs. Zillion TWS 2015 (180gr vs. 215gr) - 35gr już można odczuć w jedną i drugą stronę.


Spierał się nie będę bo fizyka wyjaśnia wszystko :)
A w Twojej zodze zapewne multik jest ok 30-35cm bo tyle mniej więcej trzeba żeby wyważyć ten blank (zalezy od materiału i ilości na rękojeści)

#28 OFFLINE   MarcinZet

MarcinZet

    GO BARBLESS!!!

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2749 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawora

Napisano 31 styczeń 2016 - 22:20

Wyważenie powinno być podyktowane dwoma parametrami:

 

1. Metodą połowu.

2. Wagą multiplikatora.

 

U mnie jest to kij mocno wyspecjalizowany, zrobiony TYLKO pod jerki i ewentualnie duuuże gumy, których nie prowadzę podbiciem (slow retrieve albo typowe dżerkowanie). I masz rację, tu fizyka ma pierwszorzędne znaczenie;-)



#29 OFFLINE   Sebalos

Sebalos

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1249 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Seba

Napisano 31 styczeń 2016 - 23:19

Dla mnie 7-ka jest jest uniwersalnym kijem,z odpowiednim multikinem pozwala łowić 65g jerkiem lub 4-5 gumą na 7-10g .Skromne mam jeszcze doświadczenie ale dla mnie to szeroki zakres,nawet jak lekko nie domaga w dolnym c.w.bo powyżej 20g to juz jest miodzio.
Podobnie jak Wojtek chce podłączyć T3 sv ,poprzednio wieszalem Tatule 103 ,curado, Revo sx i zawsze mi czegoś brakowało ,jak się nie spisze pójdzie do lajta .
  • Gobio Gobio i Little Wing lubią to

#30 OFFLINE   Gobio Gobio

Gobio Gobio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1253 postów
  • Lokalizacjagórna Wisła
  • Imię:Wojtek

Napisano 31 styczeń 2016 - 23:23

lub niebawem pojawią się dwie sztuki na giełdzie :)



#31 OFFLINE   Sebalos

Sebalos

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1249 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Seba

Napisano 31 styczeń 2016 - 23:33

Myślę ze będzie ok,fajny zestaw w wadze średniej betoniary,a 7-ka i tak ma u mnie dożywocie .

#32 OFFLINE   Gobio Gobio

Gobio Gobio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1253 postów
  • Lokalizacjagórna Wisła
  • Imię:Wojtek

Napisano 01 luty 2016 - 09:16

Jak zbrojąną masz tą 7? Spirala?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#33 OFFLINE   Sebalos

Sebalos

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1249 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Seba

Napisano 01 luty 2016 - 10:55

Tak, spirala.

Użytkownik Sebalos edytował ten post 01 luty 2016 - 10:55


#34 OFFLINE   Gobio Gobio

Gobio Gobio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1253 postów
  • Lokalizacjagórna Wisła
  • Imię:Wojtek

Napisano 01 luty 2016 - 11:06

Są jakieś duże plusy takiego zbrojenia względem klasyka?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#35 OFFLINE   Sebalos

Sebalos

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1249 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Seba

Napisano 01 luty 2016 - 11:14

Nie widzę różnicy ,może łatwiej przejść ze spina bo ringi wiszą pod kijem,wedkorób stwierdził ze tak trzeba przy tego typu blanku i jest.
To pierwsza moja spirala i następne rownież tak zbroję.

#36 Guest_Drac_*

Guest_Drac_*
  • Guests

Napisano 01 luty 2016 - 14:14

A jak pozostali użytkownicy 7-ki? Spirala czy klasycznie?

Mój docelowy zestaw to właśnie xzoga 7ka i zillion.

 

Zillion pilniejszy bo na 2016 rok jest już wersja SV, a do xzogi coś mocniejszego się przyda.

A na sezon 2017 będzie /o ile plany się nie zmienią/ xzoga 7.



#37 OFFLINE   Gobio Gobio

Gobio Gobio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1253 postów
  • Lokalizacjagórna Wisła
  • Imię:Wojtek

Napisano 01 luty 2016 - 15:26

Wracając do t3sv i zilliona t3 ma max drag 5,5kg zillion 5 więc przynajmniej z opisu jest to mocniejszy kołowrotek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#38 OFFLINE   MarcinZet

MarcinZet

    GO BARBLESS!!!

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2749 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawora

Napisano 01 luty 2016 - 15:31

Wracając do t3sv i zilliona t3 ma max drag 5,5kg zillion 5 więc przynajmniej z opisu jest to mocniejszy kołowrotek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Opis jedno, praktyka drugie. Ale to tylko moje osobiste zdanie, nie chcę Ci się mieszać w Twoje dobory. Ja bym tego osobiście nie zestawiał i tyle na dłuższą metę.


  • proraf, arturbukowski i ManieQ lubią to

#39 OFFLINE   ManieQ

ManieQ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1336 postów
  • LokalizacjaBłonie/k Wawy i oklice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Wróbel

Napisano 01 luty 2016 - 16:33

Nikt nikomu nie może zabronić podpiąć pod Zogę 7-8 kg. CU51 ;) taki zestaw  też będzie łowić :)

Xzoga 7 to nie jest kij typu L lub M, to naprawdę mocny blank i moim zdaniem przynęty 10 gr. to nie jego bajka :(  ale to tylko moje zdanie i nikt się z nim nie musi zgadzać :)


  • arturbukowski i MarcinZet lubią to

#40 OFFLINE   Sebalos

Sebalos

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1249 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Seba

Napisano 01 luty 2016 - 17:02

Pewnie że 10 g nie da rady,ale czasem zachodzi potrzeba elastyczności ,na łowisku bez zmiany zestawu ,średnia gumka 4-6"  czy mały 30g jerk i można łowić swobodnie.

Zakupiłem ją żeby nie ciągać na łajbę 3-4 kijków,teraz biorę 7-kę i armatę 50- 100g+,i mam temat ogarnięty.

Z Zillionem  będzie to kapitalny zestaw ,tylko T3 ma zakres 5-80g(na papierze) więc  do kija 20-70g,będzie pasował.


  • Gobio Gobio lubi to