Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Lipienie 2016


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
90 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   Sicu

Sicu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaGdańsk/Warszawa
  • Imię:Maciej

Napisano 24 październik 2016 - 08:12

A ja się dopytam szybciutko, od czego zależy wybarwienie Lipieni? Moje sprzed 2 tygodni wszystkie blade, a tu niektóre wybarwione jak "stopińdziesiąt".



#62 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1971 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 24 październik 2016 - 17:26

Z każdym tygodniem będą ładniejsze, zimą bywają wręcz czerwonawe Bartku.

Przypon , zartobliwie nazwany przeciwsmużeniowym jest po prostu dłuższy niż przeciętnie używany :) ,gdy warunki tego wymagają(poprzeczne prądy przy dużej odległosci od ryby) stosuję nawet 4-metrowy. Trudniejsze sa rzuty, lecz bywa, że to jedyny sposób.

Czy to czasem nie jest nielegalne ? :D



#63 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1971 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 24 październik 2016 - 19:56

 a tu niektóre wybarwione jak "stopińdziesiąt".

 

Załączony plik  DSCN9965.JPG   63,64 KB   39 Ilość pobrań

 

pozdro - P.



#64 OFFLINE   Hansolo

Hansolo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 453 postów
  • LokalizacjaLębork
  • Imię:Radosław

Napisano 26 październik 2016 - 15:24

Dzisiaj korzystając ze słonecznego dnia przechytrzyłem kilku cwaniaków z Łupawy na sucharka co dla mnie jest jak bramka na wyjeździe liczona podwójnie :).

 

6476981_WP_20161026_13_23_16_Pro.jpg

 

6476982_WP_20161026_13_24_17_Pro.jpg

 

6476983_WP_20161026_13_24_21_Pro.jpg

 

6476984_WP_20161026_12_46_00_Pro.jpg



#65 OFFLINE   Hansolo

Hansolo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 453 postów
  • LokalizacjaLębork
  • Imię:Radosław

Napisano 30 październik 2016 - 16:59

Dziś dwie godzinki , miejsce dokładnie to samo, ale tym razem samczyk się skusił.

 

6513635_WP_20161030_14_20_14_Pro.jpg

 

6513636_WP_20161030_14_20_09_Pro.jpg



#66 OFFLINE   marekn

marekn

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 606 postów

Napisano 31 październik 2016 - 18:15

Dziś "szaro, buro, ponuro..." i momentami tak wiało, że chciało urwać łeb przy samej d..., ale ja to lubię :) .

 

IMG4808JP_axxhash.jpg

 

IMG4818JP_axxhasa.jpg

 

IMG4803JP_axxhasw.jpg


Użytkownik marekn edytował ten post 31 październik 2016 - 18:16


#67 OFFLINE   marekn

marekn

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 606 postów

Napisano 02 listopad 2016 - 17:10

Na sucharka:

 

IMG4841JP_axxspqs.jpg

 

IMG4850JP_axxshps.jpg

 

IMG4857JP_axxshhp.jpg

 

IMG4867JP_axxshhx.jpg



#68 Guest_DAWIDspinn_*

Guest_DAWIDspinn_*
  • Guests

Napisano 03 listopad 2016 - 17:41

Kilka razy w roku odstawiam spinning i sięgam po muchóweczke :)

Tak stało się i w teraz. Zaliczyłem dwudniowy wypad na lipienie na jedną z rzeczek w południowej Polsce :)

Ryby były aktywne, brały całkiem dobrze. Najlepiej sprawdzały się małe brązki, zawieszone na żyłce 0,12.

Lipienie, ładne, zdrowe i silne :) Było naprawde super :) Udało się nawet złowić rybę 40 plus.

Załączone pliki

  • Załączony plik  1.JPG   120,72 KB   17 Ilość pobrań
  • Załączony plik  2.JPG   100,38 KB   16 Ilość pobrań
  • Załączony plik  3.JPG   95,65 KB   16 Ilość pobrań
  • Załączony plik  4.JPG   84,57 KB   16 Ilość pobrań

Użytkownik DAWIDspinn edytował ten post 03 listopad 2016 - 17:42


#69 OFFLINE   marekn

marekn

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 606 postów

Napisano 06 listopad 2016 - 14:07

Wczoraj to dopiero piździło :o !!!

 

IMG4876JP_axnqasx.jpg

 

IMG4893JP_axnqasq.jpg



#70 OFFLINE   Oktawian

Oktawian

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów
  • LokalizacjaLeżajsk
  • Imię:Oktawian

Napisano 12 listopad 2016 - 15:08

Jesienne lipieniowanie :)

Załączone pliki


  • Artech, Janusz Wałaszewski, Maciek Rożniata i 25 innych osób lubią to

#71 OFFLINE   Wiktor

Wiktor

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 12 listopad 2016 - 23:45

Robi się coraz zimniej i jakościowo lipienie są coraz lepsze.

A co najważniejsze na suchara :)

Załączony plik  IMG_1497.jpg   136,45 KB   20 Ilość pobrań

 

Przynęta chrust na #10 przypon 0,14 niestety 0,12 rwały jak nitkę

SAGE RPL 390 i świeżo nabyty młynek od forumowego Kolegi Danielsson Midge. Linka EGO stworzona do nimfy z lekkimi problemami dała radę podać suchara, załadowanie RPL-ki w krzakach lekką linką łatwe nie jest :) 


Użytkownik Wiktor edytował ten post 12 listopad 2016 - 23:51


#72 OFFLINE   undre

undre

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 postów
  • LokalizacjaŁańcut

Napisano 13 listopad 2016 - 10:58

Jesienne lipieniowanie :)

 

Z tego samego wypadu...

Załączone pliki



#73 OFFLINE   hoin

hoin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów
  • Lokalizacjapołudniowy wschód

Napisano 13 listopad 2016 - 22:01

Póki co zostają mi jednak rzeczki bardziej na południe naszego pięknego kraju, gdzie ryb zdecydowanie mniej, a i one za sprawą wydr, czapli i ludzi łatwo nie mają, za to żryć najwyraźniej mają co ;)

 

Załączony plik  SAM_4631x.jpg   66,22 KB   12 Ilość pobrań


Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 31 grudzień 2016 - 21:08


#74 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1088 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 13 listopad 2016 - 22:30

Łupawa jest na pewno rzeką zjawiskową, na pewno rzeką pełną lipieni, ale na pewno nie rzeką dużych lipieni. Jeździmy z kolegami tam ragularnie od kilku lat,i ryb 40 cm mamy złowionych dosłownie kilka. Jedna, dwie ryby na 3-4 dniowy wyjazd na 3-4 wędkarzy. Ilościowo to inna bajka. Można potestować wzory much, sposoby prowadzenia, jednym słowem świetny poligon.

Tydzień temu na nieznanej mi rzece złowiłem przez dwie krótkie dniówki tylko 3 lipienie, ale wielkościowo takie jakie na Łupawce mi sie nie przydarzyły.

Użytkownik OloPe edytował ten post 13 listopad 2016 - 22:31


#75 OFFLINE   hoin

hoin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów
  • Lokalizacjapołudniowy wschód

Napisano 14 listopad 2016 - 15:51

...Jeździmy z kolegami tam ragularnie od kilku lat,i ryb 40 cm mamy złowionych dosłownie kilka. Jedna, dwie ryby na 3-4 dniowy wyjazd na 3-4 wędkarzy. Ilościowo to inna bajka..

No właśnie, a masz Olku jakieś podejrzenia lub teorię z czego wynika ten stan rzeczy? Podobno niegdyś w Łupawie trafiały się duże lipienie dość regularnie, ale to już przeszłość. Słyszałem teorię że te wielkie padły na zarazę przywleczoną przez trocie, ale nie bardzo chce mi się w to wierzyć, bo lipień żyje krótko i rośnie szybko, więc myślę że zdążyły by już wyrosnąć nowe. Może nie powinienem wlec tego wątku, ale ciekawi mnie to po prostu...



#76 OFFLINE   Wiktor

Wiktor

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 14 listopad 2016 - 18:59

Słyszałem teorię że te wielkie padły na zarazę przywleczoną przez trocie, ale nie bardzo chce mi się w to wierzyć, bo lipień żyje krótko i rośnie szybko, więc myślę że zdążyły by już wyrosnąć nowe. Może nie powinienem wlec tego wątku, ale ciekawi mnie to po prostu...

To nie jest teoria.

To niestety smutny fakt.

 

Lipienie w Redzie zaczęły chorować i zdychać na przełomie 2007/2008 roku.

2008 rok to ostatni "normalny" sezon na Redzie w sezonie 2008/2009 złowienie miarowego lipienia graniczyło z cudem.

Jedyne miarowe ryby jakie się trafiały to ryby dobrze ponad 40 cm.

Dla mnie ewidentnie chorowały i zdychały ryby żyjące w stadach (podobnie choroba rozprzestrzenia się wśród troci) a zdrowe pozostały duże samotnie żyjące ryby. Co ciekawe jako ryby wybitnie nie stadne pstrągi potokowe nie chorują.

Populacja lipienia w najlepszej lipieniowej jaką znam a raczej znałem (na Sanie byłem wielokrotnie ;)) rzece czyli Redzie została prawie całkowicie zniszczona. Odbudowana została rybami kij wie skąd ale na pewno nie z rodzimej rzeki :(

Jak tylko populacja się odbudowała i pojawiły się stada lipieni te natychmiast zaczęły ponownie chorować a w zeszłym roku miał miejsce pomór lipieni w okresie tarła. Nie trzeba dodawać że przez te wszystkie lata cały czas Redę odwiedza "zarybieniowy majstersztyk" czyli troć ginąca(gnijąca) przed tarłem. 

Tak więc fakt że ryby są chude to nic cieszyć się trzeba że są :( 



#77 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1088 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 14 listopad 2016 - 21:26

No właśnie, a masz Olku jakieś podejrzenia lub teorię z czego wynika ten stan rzeczy? Podobno niegdyś w Łupawie trafiały się duże lipienie dość regularnie, ale to już przeszłość. Słyszałem teorię że te wielkie padły na zarazę przywleczoną przez trocie, ale nie bardzo chce mi się w to wierzyć, bo lipień żyje krótko i rośnie szybko, więc myślę że zdążyły by już wyrosnąć nowe. Może nie powinienem wlec tego wątku, ale ciekawi mnie to po prostu...

Karol, żadnych faktów nie znam, choć dopytywałem u ludzi będących bliżej rzeki. Moja teoria jest taka, że jest ich za dużo i to się przekłada na mniejsze przyrosty. Ale zaznaczam to tylko moja teoria. Co do chorób przywleczonych przez trocie; w wyższe odcinki rzeki troć nie dochodzi. Przez te lata co jeżdżę złowiłem kilka setek lipieni i nie przypominam sobie, żeby któryś nosił ślady choroby. Choć są one mniej waleczne niż lipki jakie łowiłem w innych rzekach (bo chude) to odpływają żwawiej niż te z innych rzek. Moim zdaniem te ryby są jak najbardziej zdrowe.
Dalej tematu nie rozkminiam, uznałem że ryby są jakie są. Jeździł dalej tam będę bo po prostu lubie klimat Łupawy. Rzekę, ludzi których tam poznałem no i te chude lipienie ;)


  • ŁukaszGD lubi to

#78 OFFLINE   hoin

hoin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów
  • Lokalizacjapołudniowy wschód

Napisano 15 listopad 2016 - 00:16

Aha. Czyli w sumie każda teoria dobra, póki żadna nie jest potwierdzona ;)

Na pewno zaraza tocząca trotki może równie dobrze wykończyć lipienie, ale to dalej nie tłumaczy dlaczego w Łupawie nie ma dużych ryb tego gatunku, a małych jest w opór.

Jeśli zaś chodzi o samą wrzodzienicę (choć to nie ten wątek), to chyba nie do końca za jej rozprzestrzenianie można winić trocie. Moje źródło (a mam niezłe ;) ) twierdzi jakość wody w naszych pomorskich rzekach pogorszyła się na tyle, że tego typu choroby dziwić nie mogą.



#79 OFFLINE   Zielony

Zielony

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 494 postów
  • LokalizacjaNiedrzwica

Napisano 15 listopad 2016 - 18:15

Łowiłem na Łupawie w tym roku kilka razy i wiem, ze są tam duże lipienie. Latem na kilku różnych odcinkach złowiłem ryby po 45cm i wiele takich w granicach 35-40cm. Nawet zastanawialiśmy się co z tymi małymi, dlaczego ich brakuje. Jesienią sytuacja znacznie się zmieniła i co dosyć dziwne te większe stały się trudniejsze do złowienia. Samą Łupawę uważam za idealną pod względem lipieni. Duża ilość naturalnych tarlisk powoduje, że zarybienia nie są potrzebne. To najbardziej naturalna i ze zdrową populacją lipieni rzeka jaką znam.Piramida rocznikowa jest właściwa. Czyli dużo małych lipieni, mniej średnich i jeszcze mniej wielkich. Przykładowo na Roztoczu brakuje ryb małych i też wiele zależy od udanego zarybienia bo tarliska choć są i działają to jest ich zbyt mało. Wracając do Łupawy to trzeba pamiętać o jednaj ważnej rzeczy. Otóż tam nadal można w zgodzie z przepisami zabić komplet trzydziesto- centymetrowych lipieni. Dla mnie to rzecz absolutnie niezrozumiała i do natychmiastowej zmiany na no-kill. Myślę, ze wówczas duże lipienie będą tam częściej spotykane.

Załączone pliki



#80 OFFLINE   Wiktor

Wiktor

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 16 listopad 2016 - 00:23

W Sanie lipienie nie występowały naturalnie. Są sztucznie wsiedlone i doskonale się zaaklimatyzowały. Więc są poniekąd klonami, dziećmi sztucznego łona. Niestety te wspaniałe ryby w naszej rzece takie wspaniałe już nie są. Doskonale radzą sobie na południu na północy już nie. Ja ich nie lubię i już piszę czemu. Lipienie z Sanu czy Dunajca nie miały startu do rodzimego stada z Redy. Na początku XXI wieku lipień był moją rybą nr 1. Łowiłem ją iw Dunajcu i Sanie i pod domem w Redzie. Jedyne czego zazdrościłem rybą z południa to regularnego żerowania na powierzchni i to był jedyny powód jazdy na południe. Ryby były pięknie wybarwione ale małe i chude.Ale nie musiałem całymi dniami łowić na dolną. Po praktycznie wyginięciu redzkiego lipienia do Redy trafiły ryby z Sanu które skrzyżowały się z ostatnimi autochtonami i tak oto całkowicie wyginął w/g mnie największy pomorski lipień. Jest na szczęście jeszcze jedna rzeka z siostrzaną odmianą redzkiego lipienia której nikt nie zarybia. Ja boję się nawet przez sen powiedzieć nazwę tej rzeki bo zostaną zniszczone ostatnie naturalne lipienie na pomorzu 


Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 31 grudzień 2016 - 21:13

  • Alek. lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych