Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rzeka Szkwa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   maciek17_mi

maciek17_mi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 286 postów

Napisano 10 styczeń 2016 - 20:44

Witam.Jako że w lato przeprowadziłem się w okolice tej sympatycznej rzeczki mam pytanko czy może ktoś z użytkowników forum łowił na niej jazie i klenie i czy w ogóle tu występują ? Ogólnie przeprowadziłem mały rekonesans i złowiłem na przepływankę ładne płocie,kiełbie ,uklejki z drapieżników trafiały się szczupaczki pod wymiar , ale nie natrafiłem na żadnego jazia i klenia.Jeżeli temat nie w tym dziale to proszę o przeniesienie.Pozdrawiam Maciek



#2 OFFLINE   maicke82

maicke82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1022 postów
  • Lokalizacjapałownia na Szuminie

Napisano 10 styczeń 2016 - 21:20

To jest dopływ Narwi wiec na pewno jakiś drapieżny białoryb tam pływa.. Może zły odcinek wybrałeś, może niski stan wody nie dał połowić,albo jest ich tam teraz jak na lekarstwo.Ale na pewno jakieś klonki i jaziki tam pływają.



#3 OFFLINE   maciek17_mi

maciek17_mi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 286 postów

Napisano 10 styczeń 2016 - 21:47

Myślę że największym problemem są małe jazy na Szkwie na odcinku na którym łowiłem są 2 jazy w odległości około 4 km od siebie.A do ujścia mam spory kawałek i te jazy gospodarze zamykają i otwierają sobie jak chcą  :(


Użytkownik maciek17_mi edytował ten post 10 styczeń 2016 - 21:49


#4 OFFLINE   abrams

abrams

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów
  • LokalizacjaMaków Mazowiecki

Napisano 25 luty 2016 - 08:54

Łowiłem na Szkwie  na wysokości  wsi Dąbrówka.Fajna rzeczka, ładnie kręci, ma urok. Zgadzam się z kolegą, te jazy nie dają rybom szans. Klenia tam nie widziałem ale w tym roku pomacham trochę kijkiem na smużaki i zobaczymy. Łowiłem ładne okonie są płocie i trafia się szczupaczek.



#5 OFFLINE   aldebaran

aldebaran

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 174 postów
  • Imię:Darek

Napisano 25 luty 2016 - 10:23

Jazy jazami, ale skoro są płocie, okonie i szczupaki, to dlaczego miałoby nie być kleni? Jeżeli to "autochtony" to i klenie autochtony być powinny, a jeżeli w jakiś sposób pokonują jazy i wpływają z Narwi, to tym bardziej klenie dadzą radę.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych