Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Sumy - na co i czym?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
646 odpowiedzi w tym temacie

#641 OFFLINE   Piotrek1991

Piotrek1991

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów
  • LokalizacjaOstrów
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Andrzejuk

Napisano 09 sierpień 2024 - 12:14

Witam
Poleci ktoś jakiś patyk i kołowrotek na suma z brzegu? Jakiś taki dla poczatkujących😉

#642 OFFLINE   Krzysztof Jeżyna

Krzysztof Jeżyna

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 295 postów
  • LokalizacjaNowa Aleksandria

Napisano 09 sierpień 2024 - 12:26

Jako początkujący kupiłem jakiś badyl do 150 gram i tak średnio jestem zadowolony tzn nie ma WOW. Jednak jeżeli chodzi o kołowrotek to jestem zachwycony spherosem sw 6000 PG. Kawał silnej maszyny. Powodzenia.



#643 OFFLINE   Night_Walker

Night_Walker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1007 postów

Napisano 12 sierpień 2024 - 16:18

Witam
Poleci ktoś jakiś patyk i kołowrotek na suma z brzegu? Jakiś taki dla poczatkujących


Zależy od budżetu. Jak możliwie niski to którąś seria Shimano Catana 270cm do 100g była ok.
Jak masz chęć wydać więcej to starsze serie Beastmasterów do 100g. Trochę gumowy więc z bardzo dużego dystansu źle sie wcina, natomiast 30kg sumka zatrzymuje prawie w miejscu nawet w silnym nurcie. No i fajnie rzuca mniejsze woby.
Używam też pracownianego na najmocniejszym blanku łososiowym z FishingArt. Szybki, dobrze wcina nawet tymi najmocniejszymi ownerami na dużym dystansie (ponad 100m). Z wad - małe woblery lepiej podaje Beastmaster. Mocy ma chyba więcej, bo utrzymał mi wariującego na płytkim 1,5m sumka praktycznie bez oddawania plecionki, gdzie bałem się o power pro 0.36.

#644 OFFLINE   Qh_

Qh_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 823 postów
  • LokalizacjaKobierzyce
  • Imię:Marcin

Napisano 12 sierpień 2024 - 18:15

Przyjrzyj się też SG2 - niedrogi a całkiem fajnie wykonany. Da się tym rzucać (ja mam 50-110g z Pennem 6500) i ma długi dolnik co w razie W ułatwia pompowanie.



#645 OFFLINE   czarny1

czarny1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 933 postów
  • LokalizacjaLanckorona/Przemyśl
  • Imię:Michał

Napisano 12 sierpień 2024 - 22:07

Dobierz kija do przynet... Potem do warunkow nad wodą (a raczej pod wodą)... A dopiero na koniec pod rybę (czyli nieco mocniejszy niż wynika z poprzednich wyborów)... W każdym innym wypadku to dobór wędki będzie wpływał na używane przynety i wybór łowiska... Nawet na lekki sprzęt da się wyjąć średniego suma na łowisku bez zawad... Ale przyjemność z holu wymaga użycia sprzętu ciężkiego:( polecanie konkretnych wędek nie ma większego sensu, wędka do 150g kiepsko współpracuje z 20g woblerem...

Użytkownik czarny1 edytował ten post 12 sierpień 2024 - 22:11


#646 OFFLINE   Qh_

Qh_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 823 postów
  • LokalizacjaKobierzyce
  • Imię:Marcin

Napisano 13 sierpień 2024 - 18:06

Też racja. Ale jeszcze ważniejsze dobrać kij do plecionki. Ja mam 50-110 bo plecionka pe 3,0 (to będzie jakies 0,28mm?) Też dostosowana oczywiście do przynęt (30-120g) i spodziewanej wielkości ryb (100-150)

Poleciłem taki sprzęt bo na początek trzeba by mieć sporo szczęścia żeby przechytrzyć +2m. Z kolei już na tym kiju taki 70 siątaczek to się wyciąga jak zielsko … 

 

PS. SG są zazwyczaj niedoważone wiec kij pewnie realnie 150. SG po prostu lubię. Za te pieniądze (240pln) jest naprawdę dobre wykonanie, materiały i uchwyt.

 

Ogólnie polecanie wędek przez forum jest bez sensu … ale ludzie ciagle pytają …


Użytkownik Qh_ edytował ten post 13 sierpień 2024 - 18:14


#647 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4868 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 14 sierpień 2024 - 15:30

Jak chce się dalej rzucić, to można pomyśleć os SGS2 Shore Jogging. Całkiem ładnie z tego lata.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych