Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dobra czołówka (latarka czołowa)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
283 odpowiedzi w tym temacie

#141 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3423 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 10 lipiec 2014 - 17:11

Cos z aku 6v jak duza moc. Jak podrecznego to na 10w cree. Obie latarki tutaj kupowalem w aldi za 20 euro czy cos kolo tego.

#142 OFFLINE   Rudy

Rudy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 postów
  • LokalizacjaKnurów

Napisano 10 lipiec 2014 - 19:04

Miałem już kilka latarek i najlepszą okazała się najtańsza z targu ale podstawowa zaleta to to że jest bardzo lekka po innych po kilku godzinach na głowie może boleć łeb jak cholera .

A i całkiem nieżle świeci,



#143 OFFLINE   Przemek

Przemek

    Przemek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1488 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Przemek

Napisano 10 lipiec 2014 - 20:59

Temat nie dotyczy może latarek typu szperacz, ale uznałem, że nie ma sensu nowego zakładać. Chcę zakupić tanią latarkę (przeglądam mactronic) do celów biwakowych ;) Nie wiem, którą wybrać, led, halogen, led x18 :huh: , raczej skłaniam się ku akumulatorowym. Ktoś coś doradzi, bądź odradzi ?

Może nie mam koniecznie doświadczenia z samą latarką szperaczem lecz z firmą Mactronic już tak gdyż posiadam ich czołówkę. Bardzo dobry serwis, kontakt i chęć pomocy w naprawie bardzo rzadko już dziś spotykany.



#144 OFFLINE   Mariano Mariano

Mariano Mariano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNiemcy/Warszawa
  • Imię:Mariusz

Napisano 10 lipiec 2014 - 22:46

A mnie dziady nie odpisały jak im wysmarowałem meila o pomoc w naprawie.Podeślij namiary z którego adresu odpisali to też zapukam.

Latareczka okey,ale podczerwień mi padła i ułamałem zapadkę do baterii.Ratuję się taśmą samoprzylepną,ale to nie to samo :D

Jeżeli koszty okażą sie większe to kupię nowszy model i tyle ;)



#145 OFFLINE   Pele76

Pele76

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 523 postów
  • LokalizacjaEire
  • Imię:Grześ

Napisano 11 lipiec 2014 - 18:24

Może nie mam koniecznie doświadczenia z samą latarką szperaczem lecz z firmą Mactronic już tak gdyż posiadam ich czołówkę. Bardzo dobry serwis, kontakt i chęć pomocy w naprawie bardzo rzadko już dziś spotykany.

Dlatego wolę kupić takiego Petzla na przykład i nie muszę się martwić o serwis... poza tym wiem, że nie zawiedzie kiedy będzie potrzebna. Co mi z serwisu, jak się w środku nocy na rybach czy w górach sesra światło?


  • popper, Meme i Zwierzu lubią to

#146 OFFLINE   darks86

darks86

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów

Napisano 15 lipiec 2014 - 09:33

Cos z aku 6v jak duza moc. Jak podrecznego to na 10w cree. Obie latarki tutaj kupowalem w aldi za 20 euro czy cos kolo tego.

 

10w Cree ? Po co ? Chyba, że piszesz o tych pseudo cree z marketów, gdzie 10W, to "model". Klasyczna Cree re-q5 rzuci jakieś 300-320 lumenów i to naprawdę robi robotę. Oczywiście można kupić coś na Cree XM-L, ale tutaj musi być już naprawdę konkretne zasilanie, więc wskakujemy na poziom np. 4x18650, ale dostajemy 600-1000 lumenów w łapie. Pytającemu chodziło najwyraźniej o coś biwakowego pokroju dawnych halogenów, a nie szperacz dla służb mundurowych, więc sądzę, że taka Ultrafire A10 (około 280 lumenów) spokojnie spełniłaby swoje zadanie. Baaa, może nawet Tank TK-566 z przedłużką na 2xAA sprostałby wymaganiom (160 lumenów). Rozmawiamy o kwotach rzędu 40-50 zł, więc przypuszczam, że nawet niższych niż większe konstrukcje mactronica.



#147 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3423 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 15 lipiec 2014 - 09:40

Latarka mila logo cree i swieci naprawde grubo jak na sprzet z aldi. Mam 2 latarki z cree 3w(w tym zmodowanego petzla myo xp) to.z grubsza mam porownanie. A jesli chodzi o szperacz(a nie tylko mocna latarke) to cena jakisc nie widzialem nic bijacego te 6v z zarowka 50w od motocykla. Ale fakt nie widzialem wszystkiego. Jak masz taka wiedze to sypnij koledze linka i ulatw szukanie.
  • thug lubi to

#148 OFFLINE   darks86

darks86

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów

Napisano 15 lipiec 2014 - 11:21

@gooral

 

6v żarówka 50W to już w miarę blisko słabszych reflektorów samochodowych. Problem w tym, że do zasilania takiego ustrojstwa potrzeba konkretnego aku. Latarka byłaby ciężka lub świeciła krótko. Lampki na 18650 mają tą zaletę, że nawet 2 zapasowe ogniwa zajmują naprawdę mało miejsca, a łącznie dadzą nam około 6h świecenia maksymalną mocą takiej Ultrafire A10. 

 

Są fajne szperacze na diodach Cree typu Olight M3X, ale jak zobaczysz w specyfikacji - maksymalne światło oddaje przez około godzinę. Średni tryb czyli około 200 lumenów, to z kolei powiedzmy 5h. Mamy jednak dużą, mało poręczną latarkę, która kosztuje ponad 350 zł. Jeśli nie wymagamy świetlnej rakiety i 300 lumenów wystarczy, to taka klasyczna A10 bądź jej odpowiedniki są o wiele sensowniejszym wyborem. 

 

Sam na co dzień używam trzech latarek:

1. Petzl Tikkina 2, dwa tryby, najmocniejszy 23 lumenów. Do prac w ciemności wystarcza z zapasem, baterie wymieniam raz na kilka miesięcy. W trybie ekonomicznym służy mi na wakacjach za lampkę nocną (świeci tak około 180 godzin). 

2. iTP A2, zasilanie 1xAA, realne 80/18/1,5 lm, około 1,5h na najmocniejszym trybie. Główną zaletą jest fakt, że jak na 1xAA jest wybitnie mała. Spokojnie chodziliśmy nocą po lesie grupą 5-6 osób z tym krasnalem jako główną lampką.

3. iTP A1, wisi przy kluczach. Krótsza od A2, ale grubsza. Aku 16430 / CR123. Czasy świecenia podobne, ale moc większa - około 190 lumenów w trybie maksymalnym i 30 w średnim. 

 

Ojcu kupiłem Tank TK-566 z przedłużką. Na 1xAA ma 90 lumenów, na 2xAA 160. Wystarczająca do praktycznie wszystkich zastosowań. 

 

Co ciekawe - kumple posiadają np. Bocialarkę 230 lumenów czy wspomnianego Ultafire A10. I co ? Różnicę można zaobserwować, ale nie jest ona taka drastyczna. Między 160 lumenów a 300 lumenów jest odczuwalnie mniejsza różnica niż między 30 a 80. Jestem więc zwolennikiem mniejszych lampek o jak największej mocy. Są tańsze, lżejsze. Można na stałe wrzucić po jednej do najczęściej używanych plecaków / miejsc. 


  • thug lubi to

#149 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3423 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 15 lipiec 2014 - 11:35

Bylo pytanie o latarke typu szperacz do tego akumulatorowa stad moja propozycja. Nie znam sie na latarkach dla mnie eot.

#150 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9507 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 15 lipiec 2014 - 16:16

Też się nie znam. Dlatego padłem ofiarą wynalazku McTronica. Nie polecam. Żywot zestawu baterii bardzo krótki ma.

Paręnaście minut zabawy. Kilkadziesiąt minut oświetlania w realnej potrzebie. Kilkadziesiąt dni "leżakowania" na półce i... właściwie było po bateriach :angry:

Prawdopodobnie było to zbliżone, do danych technicznych producenta a jednak jakiś dziwny niedosyt (prądu ;)  pozostał. Jedną z bardziej wkurzających cech tej zabawki, jest brak pamięci ostatniego trybu pracy. Przynajmniej ja tego jakoś nie umiałem opanować.

Załączony plik  475.JPG   31,21 KB   7 Ilość pobrań

 

Uwaga na dziwne promocje

W sklepiku stacjonarnym kupiłem sporo taniej. 


Użytkownik popper edytował ten post 15 lipiec 2014 - 16:24


#151 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15615 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 lipiec 2014 - 16:28

Też się nie znam. Dlatego padłem ofiarą wynalazku McTronica. Nie polecam. Żywot zestawu baterii bardzo krótki ma.

Paręnaście minut zabawy. Kilkadziesiąt minut oświetlania w realnej potrzebie. Kilkadziesiąt dni "leżakowania" na półce i... właściwie było po bateriach :angry:

Prawdopodobnie było to zbliżone, do danych technicznych producenta a jednak jakiś dziwny niedosyt (prądu ;)  pozostał. Jedną z bardziej wkurzających cech tej zabawki, jest brak pamięci ostatniego trybu pracy. Przynajmniej ja tego jakoś nie umiałem opanować.

attachicon.gif475.JPG

 

Uwaga na dziwne promocje

W sklepiku stacjonarnym kupiłem sporo taniej. 

Waldek, a może założyłeś marnej jakości akumulatorki ? Lub te starszego typu ?. Po 2 miesiącach kaput u nich to norma..



#152 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9507 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 15 lipiec 2014 - 16:35

Baterie Varty. 

Co nie zmienia faktu, że słabo było i z zaskoczeniem, gdy po tych dniach nie zareagowała zupełnie. Nawet słabym światełkiem.

Natomiast jak już świeci, to solidnie  :whistling:  Jednakże trudno polecać innym. Ja nie polecam. Gdyby jeszcze ta pamięć trybu istniała. Przecież to znaczna strata energii za każdym razem :excl:


Użytkownik popper edytował ten post 15 lipiec 2014 - 16:37


#153 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1619 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 15 lipiec 2014 - 16:43

Petzl Tikkina.

Polecam. Dobrze i jeszcze w znośnej cenie.

#154 OFFLINE   ppludrok

ppludrok

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów

Napisano 15 lipiec 2014 - 20:20

Www.torch.pl
Na tym forum dowiecie się wszystkiego o latarkach.
Ja polecam Petzl Tikka XP2 a zamierzam dokupić Armytek Wizzard. Szkoda, że lepsza latarka kosztuje aż 3 stówy.
Mam też Armytek Predator. Mega moc w ultra małym rozmiarze. Ale to już nie czołówka.

#155 OFFLINE   Grigorij

Grigorij

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 42 postów

Napisano 15 lipiec 2014 - 21:03

Ja polecam led lenser  h7 lub h7r używam i w pracy i na rybach.

Regulowana ogniskowa i natężenie światła przy niedużych wymiarach.

Ostatnio kupiłem sobie tylko na ryby, dałem 199zł na allegro.

Jedyny minus to ta cena :(



#156 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3423 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 15 lipiec 2014 - 21:23

tylko rozpedzacie sie kolejno z czolowkami a bylo pytanie o szperacz....



#157 OFFLINE   thug

thug

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1120 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 16 lipiec 2014 - 07:09

Napisałem 'szperacz' ale pewnie w przedziale do 150zł rozsądniej będzie kupić porządną latarkę niż badziewny szperacz. Dzięki panowie za pomoc, decyzja jeszcze nie zapadła :)



#158 OFFLINE   darks86

darks86

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów

Napisano 16 lipiec 2014 - 13:13

@popper 

Baterie nie dają rady z tego typu latarkami. Bierz najmocniejsze AAA, bodajże Sanyo jakieś 1000mAh wprowadziło. Nic więcej z tego nie wyciśniesz. Z tym, że tak naprawdę uzyskasz maksymalnie 3000mAh - o 30% niż da 1xAA i mniej niż 2xAA (2x2000mAh). Realny max z takiego zasilania jak masz (3xAAA), to około 80-100 lumenów, jeśli ma to być latarka użyteczna. Za taką uważam lampkę, która 1,5-2h świeci maksymalną mocą. Jeśli producent poszedł w gadżeciarstwo i wykręcił ile się dało z diody na ni-mh, to faktycznie można baterie uwalić w kwadrans. Nagłe gaśnięcie, to z kolei kwestia stabilizatora - lampka do końca świeci wtedy daną mocą. A że koniec następuje za szybko, to inna sprawa...

 

@thug

150 zł to naprawdę w porządku kwota. Pewnie nie masz jednak ładowarki do li-ionów, prawda ? Teraz musisz sobie zadać pytanie - chcesz faktycznie masakratora lumenowego, czy wystarczy te 150 lumenów z klasycznych aku AA ? Niedroga ładowarka do li-onów (najtańsza), to około 20 zł. Aku 18650 to kilkanaście zł za sztukę. Kupisz taki zestaw i pieniędzy zostaje już mniej. Koledzy dobrze wskazują - są fora typu torch czy też swiatelka, na których siedzą latarkowi fachmani. Czasem od nich możesz kupić jakiś fajny model, który wcześniej ulepszyli. Kupowanie w polskich "sklepach" możesz sobie odpuścić - sporo dopłacasz, a z Chin przyleci towar za free. Ślą jako gifty, więc jak nie kupujesz za więcej niż 25$ w jednej paczce, to dodatkowych opłat nie będzie. Ściągałem tak już kilka lampek. O uszkodzenie w transporcie też się nie martw - zwykle w takiej sytuacji proszą o filmik z usterką i zazwyczaj wysyłają nowy towar. Jeśli koniecznie chcesz w kraju brać, to mhunt.pl (kiedyś to się milhuntem nazywało). Spory wybór, ok sprzedawca. Wiadomo, dolicza coś dla siebie, ale i tak taniej niż konkurencyjne sklepy militarne.

 

Edit:

======

Tak na szybko, pierwsza z brzegu: http://www.mhunt.pl/...tor-i-ladowarka  (cały zestawik)


Użytkownik darks86 edytował ten post 16 lipiec 2014 - 13:14


#159 OFFLINE   thug

thug

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1120 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 16 lipiec 2014 - 19:22

Nie chce masakratora lumenowego :) chce latarke, ktora pomoze mi w nocy na rybach, czy jakims biwaku sprawnie przemieszczac sie, cos znalezc itp.

Batmana wzywac nie bede :D

Ladowarka do akumulatorow to nie problem i tak  przymierzam sie do jej zakupu :)


  • popper lubi to

#160 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9507 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 16 lipiec 2014 - 19:46

Ja już też nie chcę. 3 x R20+kryptonowa żarówka da z siebie tyle, ile będę potrzebował  ;)