Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Ciekawe jednostki pływające dla wędkarzy


  • Please log in to reply
210 replies to this topic

#61 OFFLINE   gladki

gladki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 270 posts
  • LokalizacjaPruszków
  • Imię:Tomek

Posted 28 February 2016 - 19:27

Osobiście choruję na ten kajak, może być 11,5 stopy

Ta seria ma podnoszone siedzisko, więc nie siedzi się tyłkiem na wodzie.

 

31kg, kółko z tyłu w kilu można poszaleć.

 

http://www.gokajak.c...-10-id-595.html

 

Witaj - ja również szykuję się do zakupu kajaka, czy już kupiłeś czy jeszcze wybierasz?

Jestem przekonany, że to może być świetne łowienie - w moim przypadku chcę powalczyć z muchą ;-)



#62 OFFLINE   Woytec

Woytec

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 721 posts
  • LokalizacjaŚląsk

Posted 13 March 2016 - 13:48

Na targach Rybomania w Sosnowcu, było stoisko dystrybutora kajaków wędkarskich Feel Free Moken i muszę przyznać, że są ciekawą alternatywą dla pontonów. Minus to "pojemność osobowa" i cena. 

 

Strona producenta i dystrybutora w PL. Blog wędkarza, który łowi z kajaka Moken. 

 

Jest może ktoś kto korzystał z tych kajaków i mógłby się podzielić swoimi wrażeniami ? 

Attached Files

  • Attached File  k_3.JPG   29.67KB   31 downloads
  • Attached File  k_2.jpg   68.2KB   31 downloads
  • Attached File  k_1.jpg   56.58KB   31 downloads

  • ezehiel likes this

#63 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1,914 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Posted 13 March 2016 - 14:05

Wrażenia super.
Co Cię interesuje.
  • ezehiel likes this

#64 OFFLINE   Woytec

Woytec

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 721 posts
  • LokalizacjaŚląsk

Posted 13 March 2016 - 14:12

Gdzie pływałeś, rzeka czy woda stojąca ? Jak oceniasz stabilność i możliwość wykorzystania jednostki do kilkudniowego spływu rzeką ? Łowienie z desantu, kajak tylko do pokonywania miejsc, których nie da się przejść w spodniobutach, plus funkcja transportowa na szpeje biwakowe. 



#65 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1,914 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Posted 13 March 2016 - 14:29

Pływam głównie jeziora.
Mokenem nie pływałem nie wiem jaką ma szerokość i stabilność mam lure 11.5.
Stoję spokojnie na jednej nodze jak czapla :-)
Graty wejdą namiot i reszta do szczelnego schowka z przodu.
Spływ ok ale nie jest to rakieta 98 cm szerokości pod prąd Wisła ciężko nawet bardzo.
Zawsze łowię z desantu :-) dlatego go kupiłem.
Pływam po trudno dostępnych jeziorkach przedzieram się między drzewami po podmokłym terenie ,kółko z tyłu robi robotę.
Osobiście wolę od łódki.
  • ezehiel, MarcinZet and Woytec like this

#66 OFFLINE   Woytec

Woytec

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 721 posts
  • LokalizacjaŚląsk

Posted 14 March 2016 - 13:48

@brig, dzięki za odpowiedź  :) Nie zauważyłem, że jest już temat WĘDKARSKI KAJAK, proponuję tam przenieść dalszą dyskusję. 



#67 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1,914 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Posted 14 March 2016 - 13:53

Dzięki nie znalazłem go wcześniej.

#68 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,591 posts
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Posted 15 March 2016 - 08:22

A może... niech mnie cholera pobawię się w McGyvera
222ff348d49e871e4972eb445dbcf0c0.jpg
  • Kamil Z., Lars, Andrzej1 and 1 other like this

#69 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1,914 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Posted 15 March 2016 - 11:05

Dobre i tanio.
  • ezehiel likes this

#70 OFFLINE   GoloGolo

GoloGolo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 posts
  • LokalizacjaPogorzela
  • Imię:Grzegorz

Posted 30 March 2016 - 11:42

Witam,
jestem tu nowy więc najpierw przedstawienie.
Mam na imię Grzegorz, rocznik '78, mieszkam na Opolszczyźnie, wędkuję od jakiegoś czasu głównie spinning ale dla zabawy i relaksu niż dla wyników.
Cast jest dla mnie wyzwaniem, wczoraj zamówiłem pierwszy zestaw więc zobaczymy co i jak.
 
Temat o pływadłach więc chciałem się podzielić moim doświadczeniem z kajakiem który kupiłem w zeszłym roku - Jackson Cuda 12 - uzywany od wiosny (zimna woda) do jesieni - Nysa, Odra, żwirownie Lewin Brzeski i okolice
 
W kilku punktach dla ułatwienia:
 
+ lekki i mobilny - wrzucam na dach samochodu po pracy i śmigam nad wodę bez męczenia, przyczepy, szukania pochylni itp.
+ wąski i małe zanurzenie - przechodzi przez łachy, mielizny, tataraki i inne niespodzianki
+ stabilny jak na kajak - można łapać na stojąco ale wymaga "przełamania" lęku i wyuczenia pewnych nawyków - kamizelka obowiązkowa - jeszcze go nie przewróciłem
+ zabawa jest bardzo aktywna, nie jest to sprzęt dla leniuchów silnikowych (choć można zamontować :) )
+ idelny na spływy wędkarskie rzekami z noclegiem - pakowny, zwrotny na rzece, łatwy do przenoszenia
+ latem z nogami w wodzie upał nie straszny
+ miny dziewczyn i wędkarzy z brzegu bezcenne - łodzie nie robią takiego wrażenia na ludziach :)
 
- na wysokiej fali przy silnym wietrze jest rodeo, wędkowanie traci sens, zaczyna się walka
- pływanie jest "mokre" tzn. trudno utrzymać suchy pokład i suche nogi, da się ale wymaga wprawy i ostrożności - w tym roku kupię piankę do pływania w chłodne dni
- kajak "ciągnie" za przynętą tzn. płynie lub obraca się w kierunku holowanej przynęty, można kotwiczyć ale wtedy pływanie kajakiem (mobilność i zwrotność) traci sens,
trzeba wyrobić w sobie pewne nawyki "sterowania" wędką
- nie jest ciężki ale wymaga trochę siły i sprytu przy załadunku, jak zrobię zdjęcia to podzielę się moim sposobem
- wymaga dyscypliny w utrzymaniu porządku na pokładzie, minimalizmu w sprzęcie - mało gratów i rozsądnie poukładane bo tu nie da się łazić po każdą pierdołę
 do każdej ze skrzynek. 
 
Na dziś tyle, ale podsumowując nie zamienił bym na łódź. Bije je szybkością przygotowania i mobilnością, a dla mnie to kluczowe.
W tym roku plan jest na instalacje echa, a rozważam zakup drugiego kajak dla syna lub może "dwójki".
 
Jak ktoś chce spróbować to wystarczą modele sit-on-top z alle za 1500-1700zł na początek, ale apetyt rośnie w miarę jedzenia.
Dziś cena kajaków z USA jest chora, warto poszukać chińczyka z ebay UK albo dobrego z drugiej ręki.
Zabawa jest przednia jak ktoś lubi aktywność przy wędkowaniu albo ogólnie nad wodą.
 
 
 

 

WP_20150429_004.jpg

 

WP_20150429_007.jpg

 

WP_20150429_005.jpg


Edited by GoloGolo, 30 March 2016 - 11:48.

  • wedkarzyk1, thug and rothen like this

#71 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,591 posts
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Posted 30 March 2016 - 12:04

Szalom GoloGolo,

miło nam, że przywitałeś się ładnie :D

niestety trzeba by to jeszcze obtrąbić tutaj - http://jerkbait.pl/t...93?hl=powitania

inaczej będą ci marudzić :D

 

Dzięki za info odnośnie kajaku.

Co do casta, było nie zamawiać :P :P nasi spece by ci wcisneli coś od ręki

jak masz pytania o coś pytaj śmiało - aha... najpierw poszukaj - bo też cię zjedzą :D

no chyba, że priv

jak kogoś objedziesz to cię zjedzą i powiedzą, że jesteś kimś tam - takie tam człowiek człowiekowi wilkiem :P :P

będzie dobrze

 

trzymaj się, nie daj się :D



#72 OFFLINE   GoloGolo

GoloGolo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 posts
  • LokalizacjaPogorzela
  • Imię:Grzegorz

Posted 30 March 2016 - 12:22

Przedstawiłem się, dziękuję za wskazówkę :)

 

Nie ma gorszego forum niż to dla elektryków - każdy jest najmądrzejszy i wie lepiej.

Tu jest ciekawie z moich obserwacji ale bez ekstremalnej jazdy, będzie dobrze.

 

Co do kajaka, to jak ktoś jest z opolskiego to możemy się umówić na test w ciepły dzień nad "moją" wodą. Nic tak dobrze nie robi jak sprawdzić samemu jak to smakuje.


  • ezehiel and MarcinZet like this

#73 OFFLINE   MarcinZet

MarcinZet

    GO BARBLESS!!!

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,749 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawora

Posted 30 March 2016 - 12:24

Przedstawiłem się, dziękuję za wskazówkę :)

Nie ma gorszego forum niż to dla elektryków - każdy jest najmądrzejszy i wie lepiej.
Tu jest ciekawie z moich obserwacji ale bez ekstremalnej jazdy, będzie dobrze.

Co do kajaka, to jak ktoś jest z opolskiego to możemy się umówić na test w ciepły dzień nad "moją" wodą. Nic tak dobrze nie robi jak sprawdzić samemu jak to smakuje.

Kolega trochę przesadza, także nie martw się na zapas. Cześć, kajaczek bardzo miodny.

#74 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,591 posts
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Posted 30 March 2016 - 12:31

Marcin ty masz jakieś zaciągi na ogrodnika. Ja nie przesadzam.

#75 OFFLINE   MarcinZet

MarcinZet

    GO BARBLESS!!!

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,749 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawora

Posted 30 March 2016 - 12:34

Marcin ty masz jakieś zaciągi na ogrodnika. Ja nie przesadzam.

W końcu wiosna idzie, dlaczego nie?

@GoloGolo jak będziesz montował echo pochwal się, jak to zrobiłeś-możliwości pewnie wiele, więc ciekawy jestem jak to rozwiążesz.

Co do casta nie taki diabeł straszny;)

#76 OFFLINE   mmgg

mmgg

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 42 posts
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Michał

Posted 01 April 2016 - 06:45

 

Witam,
jestem tu nowy więc najpierw przedstawienie.
Mam na imię Grzegorz, rocznik '78, mieszkam na Opolszczyźnie, wędkuję od jakiegoś czasu głównie spinning ale dla zabawy i relaksu niż dla wyników.
Cast jest dla mnie wyzwaniem, wczoraj zamówiłem pierwszy zestaw więc zobaczymy co i jak.
 
Temat o pływadłach więc chciałem się podzielić moim doświadczeniem z kajakiem który kupiłem w zeszłym roku - Jackson Cuda 12 - uzywany od wiosny (zimna woda) do jesieni - Nysa, Odra, żwirownie Lewin Brzeski i okolice
 
W kilku punktach dla ułatwienia:
 
+ lekki i mobilny - wrzucam na dach samochodu po pracy i śmigam nad wodę bez męczenia, przyczepy, szukania pochylni itp.
+ wąski i małe zanurzenie - przechodzi przez łachy, mielizny, tataraki i inne niespodzianki
+ stabilny jak na kajak - można łapać na stojąco ale wymaga "przełamania" lęku i wyuczenia pewnych nawyków - kamizelka obowiązkowa - jeszcze go nie przewróciłem
+ zabawa jest bardzo aktywna, nie jest to sprzęt dla leniuchów silnikowych (choć można zamontować :) )
+ idelny na spływy wędkarskie rzekami z noclegiem - pakowny, zwrotny na rzece, łatwy do przenoszenia
+ latem z nogami w wodzie upał nie straszny
+ miny dziewczyn i wędkarzy z brzegu bezcenne - łodzie nie robią takiego wrażenia na ludziach :)
 
- na wysokiej fali przy silnym wietrze jest rodeo, wędkowanie traci sens, zaczyna się walka
- pływanie jest "mokre" tzn. trudno utrzymać suchy pokład i suche nogi, da się ale wymaga wprawy i ostrożności - w tym roku kupię piankę do pływania w chłodne dni
- kajak "ciągnie" za przynętą tzn. płynie lub obraca się w kierunku holowanej przynęty, można kotwiczyć ale wtedy pływanie kajakiem (mobilność i zwrotność) traci sens,
trzeba wyrobić w sobie pewne nawyki "sterowania" wędką
- nie jest ciężki ale wymaga trochę siły i sprytu przy załadunku, jak zrobię zdjęcia to podzielę się moim sposobem
- wymaga dyscypliny w utrzymaniu porządku na pokładzie, minimalizmu w sprzęcie - mało gratów i rozsądnie poukładane bo tu nie da się łazić po każdą pierdołę
 do każdej ze skrzynek. 
 
Na dziś tyle, ale podsumowując nie zamienił bym na łódź. Bije je szybkością przygotowania i mobilnością, a dla mnie to kluczowe.
W tym roku plan jest na instalacje echa, a rozważam zakup drugiego kajak dla syna lub może "dwójki".
 
Jak ktoś chce spróbować to wystarczą modele sit-on-top z alle za 1500-1700zł na początek, ale apetyt rośnie w miarę jedzenia.
Dziś cena kajaków z USA jest chora, warto poszukać chińczyka z ebay UK albo dobrego z drugiej ręki.
Zabawa jest przednia jak ktoś lubi aktywność przy wędkowaniu albo ogólnie nad wodą.
 
 
 

 

 

Cześć,

 

Kajak, który opisałeś prezentuje się bardzo dobrze, ale nie jest chyba dystrybuowany w Polsce. Czy możesz napisać jak go kupiłeś?

(jest oddzielny wątek poświęcony kajakom wędkarskim ale ostatnio przycichł)

 

pozdrowienia

 

 

 

 

 



#77 OFFLINE   GoloGolo

GoloGolo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 posts
  • LokalizacjaPogorzela
  • Imię:Grzegorz

Posted 01 April 2016 - 12:03

Ja kupiłem z drugiej ręki, ale mam FV od właściciela, zakupił go w System-k.

Niestety cena teraz jest zaporowa ze względu na kurs $

 

Na dziś nie wydałbym za kajak więcej niż 3,5 -4tys zł za full opcję z ekstra siedzeniem.

Można kupić w tej kasie  FeelFree Moken 12, albo za mniejsze pieniądze OceanKayak ale tam są niskie siedzenia piankowe.



#78 OFFLINE   GoloGolo

GoloGolo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 posts
  • LokalizacjaPogorzela
  • Imię:Grzegorz

Posted 01 April 2016 - 15:35

Kolega w wątku o łodziach pokazał link do producenta i tam mają ciekawe kajaki.

Ciekawe czy produkują czy przywożą chińczyki i jakie mają ceny bo fajnie te kajaki się prezentują.

http://www.lodzie.net.pl/dodatki

 

 

Wysłałem zapytanie o cennik.


Edited by GoloGolo, 01 April 2016 - 15:37.


#79 OFFLINE   t-a-d-e-k

t-a-d-e-k

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 posts
  • Imię:tadek

Posted 03 April 2016 - 11:21

  2015 rok luty , egipt , jak to zabatrzyliśmy to wszyscy byli w szoku -- mało tego 2 wedkarzy dzień w dzień przywoziło nam tuńczyki , wędka to tylko szpula żyłki była i jakas blacha na końcu z niby hakiem , masakra - ale to działało !!!

 

OnhYqti.jpg


Edited by inter, 03 April 2016 - 11:22.

  • ezehiel likes this

#80 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,591 posts
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Posted 03 April 2016 - 18:24

2015 rok luty , egipt , jak to zabatrzyliśmy to wszyscy byli w szoku -- mało tego 2 wedkarzy dzień w dzień przywoziło nam tuńczyki , wędka to tylko szpula żyłki była i jakas blacha na końcu z niby hakiem , masakra - ale to działało !!!

OnhYqti.jpg

Trzeba u nas spróbować