Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Ryobi Excia / Team Dragon 9XX - Stuki po smarowaniu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Locutus85

Locutus85

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 377 postów
  • LokalizacjaBusko Zdrój
  • Imię:Łukasz

Napisano 23 styczeń 2016 - 15:24

Witam, czy znalazł ktoś rozwiązanie na stuki po smarowaniu w/w kołowrotków ? Czuć tak jak by prace przekładni, przy maksymalnym/minimalnym wychyleniu szpuli wystepuje stuk, przed smarowaniem tego nie bylo, przekładnia nie była rozbierana.



#2 OFFLINE   Majo

Majo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1095 postów

Napisano 23 styczeń 2016 - 15:34

Jak nasmarowałeś kołowrotek bez rozbierania przekładni??? Może napeciałeś smaru na ośkę lub worma. Daj nieco oliwki na oś i pokręć trochę. Może lżej mu będzie.



#3 OFFLINE   zander69

zander69

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 82 postów
  • LokalizacjaPomorskie :)
  • Imię:Adrian

Napisano 23 styczeń 2016 - 15:45

Jak nasmarowałeś kołowrotek bez rozbierania przekładni???

Proste , odkręcasz obudowe i nakładasz smar i wszystko składasz.Z czssem smar się rozejdzie :)

Użytkownik zander69 edytował ten post 23 styczeń 2016 - 15:45


#4 OFFLINE   Locutus85

Locutus85

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 377 postów
  • LokalizacjaBusko Zdrój
  • Imię:Łukasz

Napisano 23 styczeń 2016 - 15:51

No właśnie jest to nowy młynek wiec nie bylo potrzeby czyszczenia, przy nawijaniu plecionki przed glosno chodzil ale nie stukał, teraz po przesmarowaniu chodzi cicho, płynnie i stuka :| WTF ?



#5 OFFLINE   Majo

Majo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1095 postów

Napisano 23 styczeń 2016 - 15:52

Jak nasmarowałeś kołowrotek bez rozbierania przekładni???

Proste , odkręcasz obudowe i nakładasz smar i wszystko składasz.Z czssem smar się rozejdzie :)

:doh:  :ph34r:  Nie wiem co odpowiedzieć na takie ,,metody". 



#6 OFFLINE   zander69

zander69

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 82 postów
  • LokalizacjaPomorskie :)
  • Imię:Adrian

Napisano 23 styczeń 2016 - 15:57

:doh:  :ph34r:  Nie wiem co odpowiedzieć na takie ,,metody".


A znam takich ludzi co tak smarują młynki :( Później narzekają , że z kołowrotkiem jest cos nie tak

#7 OFFLINE   Locutus85

Locutus85

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 377 postów
  • LokalizacjaBusko Zdrój
  • Imię:Łukasz

Napisano 23 styczeń 2016 - 16:48

Rozebrałem całego, wymyłem wszystkie mechanizmy , wyschnie wszystko i składam z nowym smarem. Zobaczymy. Pytanie na WORMa smar czy oliwa ?


Użytkownik Locutus85 edytował ten post 23 styczeń 2016 - 16:52


#8 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 styczeń 2016 - 17:34

Rzadki smar. Albo mieszanka. Ale aby się nie gryzło.



#9 OFFLINE   Locutus85

Locutus85

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 377 postów
  • LokalizacjaBusko Zdrój
  • Imię:Łukasz

Napisano 23 styczeń 2016 - 18:07

Nadal to samo, na sucho ok, pod obciazeniem, czuc stukanie na stopce



#10 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 23 styczeń 2016 - 18:31

Osobiście uważam że jeśli ktoś nie potrafi serwisować młynków powinien wysłać je do kogoś kto to robi prawidłowo i profesjonalnie a są tacy na forum. Myślę że wirtualnie nie pomoże Ci tu zbytnio nikt bo cóż można powiedzieć o tym skąd stuki jak się nie widzi młynka w środku a tym bardziej że się go nie rozbierało i nie składało, wysłał bym do kogoś i po kłopocie. Może nagraj filmik i pokaż pracę tego młynka na sucho i pod obciążeniem. 



#11 OFFLINE   Locutus85

Locutus85

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 377 postów
  • LokalizacjaBusko Zdrój
  • Imię:Łukasz

Napisano 23 styczeń 2016 - 18:55

Osobiście uważam że jeśli ktoś nie potrafi serwisować młynków powinien wysłać je do kogoś kto to robi prawidłowo i profesjonalnie a są tacy na forum. Myślę że wirtualnie nie pomoże Ci tu zbytnio nikt bo cóż można powiedzieć o tym skąd stuki jak się nie widzi młynka w środku a tym bardziej że się go nie rozbierało i nie składało, wysłał bym do kogoś i po kłopocie. Może nagraj filmik i pokaż pracę tego młynka na sucho i pod obciążeniem. 

 

z całym szacunkiem, to nie pierwszy moj kołowrotek. Ktoś na forum jest chętny zrobienia go ? Smarował już ktoś te modele ?



#12 OFFLINE   PiterS

PiterS

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 220 postów
  • LokalizacjaGłogów

Napisano 23 styczeń 2016 - 18:57

Najlepiej rozebrać jeszcze i sprawdzić czy na wormie jest dokręcona ta mikrośrubka, bo lekko odkręcona może wadzić przy skrajnych położeniach. Dekiel korpusu delikatnie doszczelnij smarem dla uszczelnienia, a samego dekla nie dokręcaj śrubkami na gwałt. A może już zgubiłeś jedną z podkładek regulacyjnych? Ja swojego TD930iz rozbierałem już naście razy i nigdy tak nie miałem.


Użytkownik PiterS edytował ten post 23 styczeń 2016 - 18:58


#13 OFFLINE   Locutus85

Locutus85

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 377 postów
  • LokalizacjaBusko Zdrój
  • Imię:Łukasz

Napisano 23 styczeń 2016 - 18:59

 

Najlepiej rozebrać jeszcze i sprawdzić czy na wormie jest dokręcona ta mikrośrubka, bo lekko odkręcona może wadzić przy skrajnych położeniach. Dekiel korpusu delikatnie doszczelnij smarem dla uszczelnienia, a samego dekla nie dokręcaj śrubkami na gwałt. A może już zgubiłeś jedną z podkładek regulacyjnych? Ja swojego TD930iz rozbierałem już naście razy i nigdy tak nie miałem.

niczego nie zgubiłem, wszystkio zawsze układam na swoim miejscu, nie dokręcam na siłe

 

 

Nic juz nie rozumiem, pod wiekszym obciazeniem stuków brak


Użytkownik Locutus85 edytował ten post 23 styczeń 2016 - 19:10


#14 OFFLINE   MATIG

MATIG

    MK FISHING :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 934 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Mateusz

Napisano 23 styczeń 2016 - 19:52

Może jakimś cudem, główne koło obciera o element zaznaczony na obrazku. Jak ostatnio rozbierałem swojego Team Dragona, to zauważyłem, że zęby głównego koła są bardzo blisko tego elementu zaznaczonego na fotce. Tylko, że po założeniu boku młynka i jego skręceniu nie powinno być stuków bo wtedy wszystko się usztywnia i luz między zębami koła głównego a tym elementem zaznaczonym na fotce jest odpowiedni.

Załączone pliki



#15 OFFLINE   Locutus85

Locutus85

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 377 postów
  • LokalizacjaBusko Zdrój
  • Imię:Łukasz

Napisano 24 styczeń 2016 - 08:33

ZROBIONE :), powód stuków, WORM - nie może być na nim zbyt gęsty smar, tak jak pisaliście tylko oliwka, oliwki nie miałem użyłem Total Quartz 5W30 :)


Użytkownik Locutus85 edytował ten post 24 styczeń 2016 - 08:36


#16 OFFLINE   MATIG

MATIG

    MK FISHING :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 934 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Mateusz

Napisano 24 styczeń 2016 - 10:01

Samą oliwką też nie za fajnie według mnie ale ważne że wiadomo o co chodziło. Ja na worma stosuje resztki smarmaxa plus jakieś dwie krople oliwki i kreci jak trzeba.



#17 OFFLINE   Pawgas

Pawgas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 782 postów
  • LokalizacjaBerlin/Szczecin
  • Imię:Paweł

Napisano 25 styczeń 2016 - 09:08

W moim Redzie powodem stuków była kiepska obróbka worma w fabryce. Wypolerowałem więc jego powierzchnie pastą drobnoziarnistą używając do tego szczoteczki elektrycznej do zębów.

#18 OFFLINE   Locutus85

Locutus85

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 377 postów
  • LokalizacjaBusko Zdrój
  • Imię:Łukasz

Napisano 26 styczeń 2016 - 15:25

Niestety, cisza była tylko chwilowa, stuki wróciły, zagłębiłem się trochę w ten temat i problem jest powszechny. Dotyczy to Redów, Excii itp. Problem nie występuje w młynkach z tradycyjnym posuwem szpuli takich jak applause, Zalt Arc itp. Przyczyna chyba leży po stronie Worma, próbowałem z kasowanie luzów podkładką przy dupce... NIC. Odpadam wysyłam młynek na serwis


Użytkownik Locutus85 edytował ten post 26 styczeń 2016 - 15:25


#19 OFFLINE   Majo

Majo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1095 postów

Napisano 26 styczeń 2016 - 15:39

Niestety, cisza była tylko chwilowa, stuki wróciły, zagłębiłem się trochę w ten temat i problem jest powszechny. Dotyczy to Redów, Excii itp. Problem nie występuje w młynkach z tradycyjnym posuwem szpuli takich jak applause, Zalt Arc itp. Przyczyna chyba leży po stronie Worma, próbowałem z kasowanie luzów podkładką przy dupce... NIC. Odpadam wysyłam młynek na serwis

Serwis pewnie nic Ci nie da, rozkręcałeś, więc pewnie jakieś ślady zostawiłeś...



#20 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 27 styczeń 2016 - 09:47

Łukaszu a jesteś w 100% pewien że koło zębate nad wormem jest właściwie założone? Pytanie też czy rozbierałeś i czyściłeś element mocujący półksiężyc suwający się po walku worma?