Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Ryobi Excia / Team Dragon 9XX - Stuki po smarowaniu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Locutus85

Locutus85

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 377 postów
  • LokalizacjaBusko Zdrój
  • Imię:Łukasz

Napisano 27 styczeń 2016 - 10:59

Tak byl czyszczony I smarowany najpierw pennem potem smarmaxem. Kolo zebate bylo zalozone identycznie jak przed wyjeciem.

#22 OFFLINE   Majo

Majo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1095 postów

Napisano 27 styczeń 2016 - 12:17

Tego koła nie da się zle założyć.  :rolleyes:



#23 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 27 styczeń 2016 - 13:16

Tak byl czyszczony I smarowany najpierw pennem potem smarmaxem.

 

Może tutaj leży wina stuków. Rozbierałem i składałem swojego Zaubera bez schematu i nic nie stuka po złożeniu. Dziś doszły do mnie nowe łożyska ezo więc czeka go jeszcze raz sesja rozbierana.

 

 

Tego koła nie da się zle założyć.  :rolleyes:

 

Odwrotnie się nie da? nie będzie wówczas inne spasowanie zębów niż przed zdjęciem z wałka worma? zdaje mi się że się da choć pewności nie mam , jurto będę rozbierał swój młynek ponownie to zobaczę.



#24 OFFLINE   Pawgas

Pawgas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 782 postów
  • LokalizacjaBerlin/Szczecin
  • Imię:Paweł

Napisano 27 styczeń 2016 - 22:59

Panowie przyczyną jest jakość wykonania i spasowania elementów. Wystarczy pochylić kołowrotek szpulą do dołu to momentalnie wodzik walka posuwu szpuli spadnie z worma i porysuje jego powierzchnię. Stuki gotowe. Trzeba raz na zawsze powiedzieć sobie prawdę że obecnie produkowane zauberopodobne to kupa nadającą się tylko do łowienia z opadu i to pod warunkiem że wybiera się luz linki po podbiciu z nadgarstka. Do maślanej pracy pod dużymi obrotówkami czy dużymi sdrami trzeba kupić shimano lub daiwe w dużym rozmiarze.

#25 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 27 styczeń 2016 - 23:22

Panowie przyczyną jest jakość wykonania i spasowania elementów. Wystarczy pochylić kołowrotek szpulą do dołu to momentalnie wodzik walka posuwu szpuli spadnie z worma i porysuje jego powierzchnię. Stuki gotowe. Trzeba raz na zawsze powiedzieć sobie prawdę że obecnie produkowane zauberopodobne to kupa nadającą się tylko do łowienia z opadu i to pod warunkiem że wybiera się luz linki po podbiciu z nadgarstka. Do maślanej pracy pod dużymi obrotówkami czy dużymi sdrami trzeba kupić shimano lub daiwe w dużym rozmiarze.

wcale się z tym nie zgodzę. Mam zaubera i nie ma stuków, odrócony był nie raz i nic porysowane nie jest, dbałość o to by miał smar i kosmetyka w eliminacji luzów po sezonie łowienia i zapewniam Cię że pracuje ekstra, pewnie że do stelli mu zapewne daleko ale kosztuje też 10 razy mniej.
  • Szymon82 lubi to

#26 OFFLINE   Pawgas

Pawgas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 782 postów
  • LokalizacjaBerlin/Szczecin
  • Imię:Paweł

Napisano 29 styczeń 2016 - 14:00

Gratulacje z powodu wygrania na zauberowej loterii jakości. Mój los był niestety pusty ale nie zamierzam już grać w tę grę :-)
  • infernovip lubi to

#27 OFFLINE   Locutus85

Locutus85

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 377 postów
  • LokalizacjaBusko Zdrój
  • Imię:Łukasz

Napisano 29 styczeń 2016 - 15:34

wcale się z tym nie zgodzę. Mam zaubera i nie ma stuków, odrócony był nie raz i nic porysowane nie jest, dbałość o to by miał smar i kosmetyka w eliminacji luzów po sezonie łowienia i zapewniam Cię że pracuje ekstra, pewnie że do stelli mu zapewne daleko ale kosztuje też 10 razy mniej.

Fakt stare modele sa inaczej dopracowane, rozbieralem takie, smarowalem i nie bylo problemu



#28 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 30 styczeń 2016 - 06:35

Fakt stare modele sa inaczej dopracowane, rozbieralem takie, smarowalem i nie bylo problemu

 

Tyle że ja Łukaszu mam zaubera 3000 kupionego w 2015 roku tyle że z dystrybucji Dragona, nim kupiłem pomacałem kilka sztuk różnych wybrałem moim zdaniem najlepszy, sam serwisuję, sam kasuję ew. luzy w młynkach jakie mam. Nie wiem dlaczego tak ale przed zakupem kręciłem tez zauberami z dystrybucji Kongera i te wydają się gorzej faktycznie spasowane, jeśli by brać pod uwagę zarówno pracę przekładni, luz na szpuli i przede wszystkim luz na trzpieniu korby w gnieździe mimo pełnego dokręcenia śrubą z drugiej strony. W kongerach był też luz na zatrzasku składanej korby, w tym z dystrybucji Dragona rączka jest inna, odlewana i tego luzu już nie ma ale i nie jest składana co w niczym mi nie przeszkadza. Zamierzam wymienić w nim łożysko w rolce, łożysko w szpuli, to współpracujące z oporówką i to na przekładni. Małe 4x7x2,5 ezo już mam teraz jeszcze te dwa większe muszę zamówić ale najpierw muszę je zmierzyć bo gamoń ze mnie i przy rozbieraniu do smarowania tego nie zrobiłem. Co tam pobawię się jeszcze raz i jeszcze raz zrobię mu serwis.



#29 OFFLINE   asafa

asafa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Tomek

Napisano 30 styczeń 2016 - 07:40

Hunter_Pike, 7x14x5 masz na kole i pinionie, 7x11x3 z drugiej strony koła.
  • Hunter_pike lubi to

#30 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 30 styczeń 2016 - 08:38

Hunter_Pike, 7x14x5 masz na kole i pinionie, 7x11x3 z drugiej strony koła.

śliczne dzięki zaraz zamawiam.

No i już zamówione wszystkie Ezo. W środę mam mieć w domu, może jeszcze smar kupię do tego czasu lepszy niż ten Cormorana tyle że chyba zostaje aldrogo bo tutaj napisałem temat w dziale kupię ale widać nikt nie ma smaru i oliwki na odsprzedanie nawet z pośród kolegów którzy serwisują młynki.

Użytkownik Hunter_pike edytował ten post 30 styczeń 2016 - 09:00


#31 OFFLINE   Locutus85

Locutus85

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 377 postów
  • LokalizacjaBusko Zdrój
  • Imię:Łukasz

Napisano 30 styczeń 2016 - 17:01

Opowiem wam historie z dzis. Dostalem 2 redy. Jeden nowy stukajacy drugi 8 letni juz smarowany nie stukajacy. Zrobilem przekladke mechanizmow. Obecnie zaden nie stuka :)

#32 OFFLINE   Pawgas

Pawgas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 782 postów
  • LokalizacjaBerlin/Szczecin
  • Imię:Paweł

Napisano 31 styczeń 2016 - 07:58

Wymienianie łożysk i przekładni w nowych młynkach - gdzie tu sens, gdzie logika? Kołowrotek ma służyć do łowienia a nie do ciągłego grzebania w nim by poprawić fabrykę.

#33 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 31 styczeń 2016 - 08:29

Wymienianie łożysk i przekładni w nowych młynkach - gdzie tu sens, gdzie logika? Kołowrotek ma służyć do łowienia a nie do ciągłego grzebania w nim by poprawić fabrykę.

 

Łożyska wymieniam bo chcę, przekładni nie wymieniam, choć jak by była mocniejsza jakaś i pasowała do zaubera 3000 też bym wymienił, skoro fabryka nie jest doskonała to można ją poprawić jeśli ma się ochotę nieprawdaż? Kto komu zabroni w jego własnym młynku? I tak doinwestowanie wychodzi taniej jak kupno czegoś co jest z wyższej półki.