Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dorsze Władysławowo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   kruszyn

kruszyn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 65 postów

Napisano 12 październik 2010 - 18:53

witam wszystkich
wybieram się w listopadzie do Władysławowa na dorsze czy możecie polecić jakąś jednostkę :unsure:

#2 OFFLINE   dadex

dadex

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów
  • LokalizacjaGolub-Dobrzyń

Napisano 12 październik 2010 - 19:01

Witam , byłem kilka razy wiec nie mogę nic polecic , ale odradzam K.E.J.B.'a

#3 OFFLINE   Artur Z.

Artur Z.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 322 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 październik 2010 - 19:27

Admirał I , Admirał II, Orion-R , Łukasz Detleff na jednostce Lukas i teraz chyba ma jakąś nową , najlepiej na Admirała II, jeśli planujesz jechac na weekend na te jednostki będzie problem z miejscem już teraz, w zasadzie to jest tyle na czym warto płynąć z Władysławowa.

#4 OFFLINE   szewer

szewer

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 472 postów

Napisano 12 październik 2010 - 20:20

Arvor Jacka Zawady.
Mała, szybka łódka, zabiera 5-6 osób na pokład. Troche drożej ale warto.
Polecam Szypra Zdzicha, zna tamtejsze wody jak mało kto.

Pozdr
Szewer

#5 OFFLINE   and67

and67

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 681 postów
  • LokalizacjaOświęcim Małopolska

Napisano 13 październik 2010 - 16:02

Ja mogę odradzić z czystym sumieniem szypra o ksywie pirat,dość przykry wyjazd jakiś czas temu. jednostki to m/y KPT.WISNIEWSKI,holownik NEPTUN,kuter WŁA 65.
Poczytaj: http://www.splawik.com/index.php?s=02e74b9ad9e48ef4f5531b60d ce4086f&showtopic=6160
Co mogę napisać:sprawdz dobrze jednostke szukaj w internecie opinii żebyś nie poczuł smaku rozczarowania.

#6 OFFLINE   and67

and67

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 681 postów
  • LokalizacjaOświęcim Małopolska

Napisano 13 październik 2010 - 16:29

Tu masz kolego jeszcze link poczytaj zwłaszcza dolną część strony
http://www.wcwi.pl/index.php?option=com_content&task=vie w&id=1174&Itemid=82

#7 OFFLINE   Czez

Czez

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 281 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 sierpień 2015 - 09:44

Za kilka dni jadę do Władysławowa i chciałyb wreszcie spróbowac połowu dorszy. Innymi słowy jestem w tym temcie nowicjuszem smiley.gif
Poczytałem na ten temat i chciałbym zweryfikować tą wiedzę teoretyczną.

Który kuter polecacie? Interesuje mnie kuter/łódź motorowa oferujący wypożyczenie sprzętu, poza przynętami. O przynętach dalej.
http://wladek.pl/wyp..._na_dorsze.html
Wybór jest spory.

Jak się ubrać przy tych upałach. Zamierzam zabrać goretex i polar, z tym nie będzie problemu, łatwiej zdjąc niż marznąć wink.gif ale chodzi mi o obuwie. Brać kalosze, czy trekingowe wystarczą?

Czy we Władysławowie jest sklep wędkarski, w którym kupię przynęty? Jakie polecacie?
Czytałem, że szyprowie liczą za zerwane przynęty, jak za zboże.

Z góry dziękuję za porady.



#8 OFFLINE   kubaS 1

kubaS 1

    ks-lurebaits

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3025 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Kuba

Napisano 07 sierpień 2015 - 10:15

Ja polecam płynąć Z Marcinem Ortelem :)
Marinero. Mniejsze, szybkie jednostki, wypływają ostatnie i wracają pierwsze :D
Jestem akurat we Władku :D

#9 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1403 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 07 sierpień 2015 - 10:31

Również polecę Marinero. Byłem raz jedyny (i chyba ostatni) i po ok 30-40 sztuk na głowę. Sprzęt mają do wypożyczenia ale wędka z kołowrotkiem waży dużo ponad kilogram :) także łapy bolą. Mini sklepy wędkarskie są w porcie we władku. Kupisz tam pilkery, torby termiczne z biedronki oraz lód do ryb.

 

Co do ubioru to czapka na głowę, sunblocker na klatę i z gołym bębnem łowić :)



#10 OFFLINE   Andru77

Andru77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1787 postów
  • LokalizacjaRoztocze

Napisano 07 sierpień 2015 - 10:39

Byłem na kilku kutrach we Władku i w sumie każdy był OK. Przynęty można kupić bardzo blisko portu, nie wiem jak się płaci za zerwane bo nic nie urwałem, ale coś chyba mi się obiło o uszy, że biorą tyle ile kosztuje w sklepie. Na pewno potrzebujesz dobry krem z filtrem, bo słonce nie ma skrupułów i wszędzie dopadnie.



#11 OFFLINE   nalewator

nalewator

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 436 postów
  • LokalizacjaGóry Sowie

Napisano 07 sierpień 2015 - 11:02

W listopadzie to raczej krem mu nie będzie potrzebny raczej dobry sztormiak :)


  • Przemek lubi to

#12 OFFLINE   maxtip

maxtip

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 608 postów
  • Lokalizacjamiejscowy

Napisano 07 sierpień 2015 - 12:27

W listopadzie to raczej krem mu nie będzie potrzebny raczej dobry sztormiak :)

 

... dlaczego "... w listopadzie...", a nie "Za kilka dni..."?



#13 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 07 sierpień 2015 - 14:33

Ja polecam płynąć Z Marcinem Ortelem :)
Marinero. 

Również polecam. Są jeszcze trzy "Admirały" Krzyśka Plewki i "Nautic" z b. dobrym szyprem.



#14 OFFLINE   kapi81

kapi81

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 318 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Piotr

Napisano 07 sierpień 2015 - 16:24

Kolego według mnie Raszpi nr 1 we władku



#15 OFFLINE   G_rzegorz

G_rzegorz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1342 postów
  • LokalizacjaKujawsko pomorskie
  • Imię:Grzegorz

Napisano 07 sierpień 2015 - 16:34

Podstawowe pytanie to czy nie masz problemów z pływaniem ;)  Na małych jednostkach przy falce strasznie buja...sam się o tym przekonałem. Co do przynęt to słyszałem, że za zerwanego pilkera niektórzy i 30 zeta potrafią zawołać. Sprzęt jaki wypożyczają to przeważnie najniższa półka w związku z czym waga niesamowita :D równie dobrze mógłbyś trzonkiem od miotły łowić :D

Osobiście bardzo źle wspominam łowienie dorszy...miałem wrażenie, że wszyscy dookoła łowią na szarpaka...zresztą ryby były odhaczane za wszystko...od głowy po ogon...no i z C&R nie ma to nic wspólnego... :wacko:


Użytkownik noname edytował ten post 07 sierpień 2015 - 16:39

  • krzychun i Rafalus lubią to

#16 OFFLINE   kapi81

kapi81

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 318 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Piotr

Napisano 07 sierpień 2015 - 20:33

Podstawowe pytanie to czy nie masz problemów z pływaniem ;)  Na małych jednostkach przy falce strasznie buja...sam się o tym przekonałem. Co do przynęt to słyszałem, że za zerwanego pilkera niektórzy i 30 zeta potrafią zawołać. Sprzęt jaki wypożyczają to przeważnie najniższa półka w związku z czym waga niesamowita :D równie dobrze mógłbyś trzonkiem od miotły łowić :D

Osobiście bardzo źle wspominam łowienie dorszy...miałem wrażenie, że wszyscy dookoła łowią na szarpaka...zresztą ryby były odhaczane za wszystko...od głowy po ogon...no i z C&R nie ma to nic wspólnego... :wacko:

Z bujaniem nie do końca się zgodzę zależy od fali czasami wbrew pozorom na mniejszych łajbach mniej buja po prostu buja się z falą podczas gdy większe jednostki "łamą falę"

Ja osobiście lepiej się czuje na małej łajbie a i klimat lepszy tak jakby rodzinny ( na pewno mniej promilowców co jest plagą na dużych jednostkach)



#17 OFFLINE   Czez

Czez

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 281 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 sierpień 2015 - 10:18

Dziękuję,
A w co mam się wyposażyć na złowione (hipotetycznie ;) ) ryby? Rejsy są wielogodzinne, czy szyprowie zapewniają przechowywanie ryb, czy każdy ma to zrobić we własnym zakresie?
 
Z bujaniem to nie mam pojęcia, generalnie niewiele pływałem po morzu i to raczej w dzieciństwie, stateczki turystyczne, te sprawy... ;)
 
No i właśnie dobrze, że wypłynął temat promilowców. Abstynentem nie jestem, ale chamstwa i agresji poalkoholowej nie toleruję... Pamiętam, że bodaj w Ustce widziałem kutry z info o zakazie spożycia mocnych alkoholi na pokładzie w trakcie wyprawy wędkarskiej. Czy to nagminne zjawisko?


#18 OFFLINE   kapi81

kapi81

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 318 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Piotr

Napisano 08 sierpień 2015 - 11:43

No teraz to na pewno dobre okulary czapeczka z daszkiem i spory zapas picia , klapki gumowe krótkie spodenki i koszulka

Można wziąć jakiś przeciwdeszczak, lodowka turystyczna obowiązkowo i nie wkłady tylko butelki 1,5 litra pożadnie zmrożone -wytrzymają i 24 h.

Na ryby na kutrze i motorówce masz kastry, na kutrze patroszą za free, ryby filetowanie za dopłatą na motorówce sam to robisz więc lepiej wez dobry nóż ,przy takiej pogodzie przy przepływaniu na inne miejscówki patroszysz ryby i szybko do lodówki.

Dobrze wziąć ze sobą do domu trochę wody morskiej do przemycia filetów bo jednak słodka woda sporo ze smaku zabiera rybie

Jedzenie praktycznie wszędzie jest obiad tak więc warto ze sobą coś zabrać, kawa i herbata ogólno dotępna

 

P.s. co by nie dali na łódce zawsze smakuje jak obiad w Scheratonie hehehe


Użytkownik kapi81 edytował ten post 08 sierpień 2015 - 11:44


#19 OFFLINE   alex62

alex62

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 12 sierpień 2015 - 06:59

Do zeszłego roku jeździłem na duże kutry , ale w zeszłym byłem pierwszy raz na łodzi motorowej ok. 8 osobowej i jak dla mnie związek z dużymi kutrami się zakończył . Motorówki szybciej się przemieszczają , czasowo więcej twoje pilkery będą w wodzie niż nad nią  ;) ,a to skutkuje teoretycznie lepszym wynikiem . Minusem jest socjal , tzn mniejszy kibel praktycznie brak stołówki no i przy deszczu też mniejsze możliwości komfortowego przebywania pod pokładem . Ale trzeba się zdecydować czy na ryby czy np. na ochlaj  :) . Wody słodkiej nie polecam do przemywania ryb słonowodnych . Zasada jest taka że ryby się myje w takiej wodzie w jakiej zostały złowione , można je tak mroźić . Dopiero przed smażeniem myje się w słodkiej wodzie . Najprostrzy przepis na dorsza - dorsz , vegeta ,olej , patelnia i smażymy . Acha byłbym zapomniał , na Bałtyku odchodzi się od ciężkiego dorszowania . Wędka do ok. 150 - 200 g. , plecionka myślę że do 18mm max i w miarę lekkie pilkery. Mam własny sprzęt , ale na jednostkach których byłem wędki nie były tak fatalne jak się czasami opisuje . Co do urwanych pilkerów , trudno trzeba zapłacić , powodzenia.



#20 OFFLINE   kapi81

kapi81

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 318 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Piotr

Napisano 12 sierpień 2015 - 20:23

Do zeszłego roku jeździłem na duże kutry , ale w zeszłym byłem pierwszy raz na łodzi motorowej ok. 8 osobowej i jak dla mnie związek z dużymi kutrami się zakończył . Motorówki szybciej się przemieszczają , czasowo więcej twoje pilkery będą w wodzie niż nad nią  ;) ,a to skutkuje teoretycznie lepszym wynikiem . Minusem jest socjal , tzn mniejszy kibel praktycznie brak stołówki no i przy deszczu też mniejsze możliwości komfortowego przebywania pod pokładem . Ale trzeba się zdecydować czy na ryby czy np. na ochlaj  :) . Wody słodkiej nie polecam do przemywania ryb słonowodnych . Zasada jest taka że ryby się myje w takiej wodzie w jakiej zostały złowione , można je tak mroźić . Dopiero przed smażeniem myje się w słodkiej wodzie . Najprostrzy przepis na dorsza - dorsz , vegeta ,olej , patelnia i smażymy . Acha byłbym zapomniał , na Bałtyku odchodzi się od ciężkiego dorszowania . Wędka do ok. 150 - 200 g. , plecionka myślę że do 18mm max i w miarę lekkie pilkery. Mam własny sprzęt , ale na jednostkach których byłem wędki nie były tak fatalne jak się czasami opisuje . Co do urwanych pilkerów , trudno trzeba zapłacić , powodzenia.

Jeśli chodzi o lekkie wedkowanie to się nie zgodze , we władku na 70- 80 m to minimum 200 gram pilker a jak spory dryf to i czasami 250 mało a ci co zawieszają po 100 gram to tylko z nimi problem jest bo zanim pilker zejdzie do dna to ma już pół obsady łodzi splątane






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych