Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Daiwa Morethan PE SV 8.1 TW -co i jak?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
58 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   gaweł

gaweł

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1272 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Paweł

Napisano 05 luty 2016 - 21:02

Widzę że robota zegarmistrzowska :)

Czekam na info jak go skręcisz :)



#22 OFFLINE   didi

didi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 923 postów
  • Lokalizacjatarnobrzeg/madrid

Napisano 05 luty 2016 - 21:33

zastanawiajace podobienstwo konstrukcyjne do jednej z rywalizujacych firm,zreszta nie tylko tego modelu



#23 OFFLINE   gaweł

gaweł

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1272 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Paweł

Napisano 05 luty 2016 - 21:43

zastanawiajace podobienstwo konstrukcyjne do jednej z rywalizujacych firm,zreszta nie tylko tego modelu

A coś więcej ;)

Klon?



#24 OFFLINE   didi

didi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 923 postów
  • Lokalizacjatarnobrzeg/madrid

Napisano 05 luty 2016 - 21:52

klon napewno nie ale widac ze coraz bardziej kolowrotki daiwy przypominaja shimano


  • mifek lubi to

#25 OFFLINE   gaweł

gaweł

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1272 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Paweł

Napisano 05 luty 2016 - 23:06

klon napewno nie ale widac ze coraz bardziej kolowrotki daiwy przypominaja shimano

Troszkę kołowrotki/multiplikatory/Shimano znam ale żeby przypominały Daiwę?/z Daiwy miałem Ryogę 1016 z szpula availa-sprzedałem ;)a i z 10 lat temu Presso/

Który?

Jakie?

Detale?



#26 OFFLINE   Mateo1989

Mateo1989

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 797 postów
  • LokalizacjaSopot
  • Imię:Mati
  • Nazwisko:W

Napisano 06 luty 2016 - 13:20

Teraz foto na "czysto" i po smarowaniu :)

Pinion i kolo glowne

Załączony plik  Morethan 2.jpg   162,47 KB   15 Ilość pobrań

Załączony plik  Morethan 1.jpg   99,94 KB   14 Ilość pobrań

Załączony plik  Morethan 6.jpeg   124,99 KB   14 Ilość pobrań

Wymiana tulejek na lozyska EZO :)

Załączony plik  Morethan 3.jpeg   178,87 KB   16 Ilość pobrań

i system wodzika po smarowanku na miejscu ;)

Załączony plik  Morethan 5.jpeg   108,29 KB   17 Ilość pobrań

Czekam jeszcze na xzoge i mozna leciec na blotko wykonac pare rzutow testowych  :P

Załączone pliki


Użytkownik Mateo1989 edytował ten post 06 luty 2016 - 13:24

  • Guzu lubi to

#27 OFFLINE   Mateo1989

Mateo1989

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 797 postów
  • LokalizacjaSopot
  • Imię:Mati
  • Nazwisko:W

Napisano 10 luty 2016 - 14:08

Po sezonie w zależności od tego jak będzie mi się jerkowac przy przełożeniu 8.1 planuję kupić przekładnie od zilliona 1516hl(6.3). Zamierzam spowolnić morethana i i tym samym go wzmocnić. Mam nadzieję ze wszystko będzie pasować bo multiki są niemal identyczne :-)

#28 OFFLINE   Mateo1989

Mateo1989

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 797 postów
  • LokalizacjaSopot
  • Imię:Mati
  • Nazwisko:W

Napisano 26 marzec 2016 - 08:54

Wczoraj podpiąłem morethana pod kijaszka(3-15gr) kolegi i dało rade rzucić keitechem 2" na 3gramach ołowiu na odległość 20-25m przy pełnym wymachu :) Moim zdaniem TWS w tym wypadku robi robotę bo szpulka w tym multiku do najlżejszych nie należy, waży 16.1gr :)  Są jakieś tuningowe "microcasty" pasujące do tego multika? 



#29 OFFLINE   PILOT

PILOT

    :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1494 postów
  • LokalizacjaCałyświat:)

Napisano 26 marzec 2016 - 15:46

Morethan to kawał maszyny tak samo jak Zillion TWS


  • ManieQ lubi to

#30 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 28 czerwiec 2018 - 08:58

Myślałem, kombinowałem, szukałem, pytałem i w końcu zapadła decyzja co do wyboru multiplikatora do cięższego łowienia. Pierwsze wrażenie co do jakości wykonania, spasowania, pracy, bardzo pozytywne. Nad woda nie byłem, testów rzutowych w ogrodzie, póki co nie przeprowadziłem. Wykończenie na czarny połysk nie kazdemu zapewne przypadnie do gustu, mnie nie przeszkadza, choć wolę satynę Daiwy Steez, mojego pierwszego multika, kupionego na castingowy debiut. Przełożenie jest bardzo wysokie 8,1 : 1 i Morethan alternatywy nie oferuje. Przy cięższych przynętach, stawiających w wodzie opór, może być nieco niekomfortowo. Napis na stopce „Made in Thailand”, w pierwszej chwili nieco mnie skonsternowal, bo nie dostrzegłem go w sklepie, tak byłem pewien, źe to „Japan”. Ponoć wszystkie Morethany są robione w Tajlandii. Nie zamierzam tego fetyszyzować, po prostu dam mu solidnie potyrać i zobaczymy. System wymiany szpuli wolę w Steezie, bo wystraczą palce do zdjęcia bocznego panelu, w Morethanie dla zwolnienia śruby trzeba mieć coś, choćby monetę. Morethan nadaje się do łowienia w słonej wodzie. W porównaniu z dość ascetycznym Steezem Morethan sprawia wrażenie dość barokowego - sporo tu napisów i złotych ozdobników. W łowieniu przeszkadzać nie powinno. Odnoszę wrażenie, że zakres rzeczywistej regulacji hamulca rzutowego jest mniejszy niż w Steezie, choć to da się ostatecznie zweryfikować nad wodą.

Załączone pliki



#31 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4555 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 28 czerwiec 2018 - 09:07

Mnie jak tak sobie czytam morethan zaskoczył brakiem łożysk na wormie ... W tej cenie to już raczej być powinny ... :wacko: 


  • robert.bednarczyk i Mateo1989 lubią to

#32 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 28 czerwiec 2018 - 09:25

Pewnie tak  Sławku, bo to raczej wysoka półka. Zbyt mało wiem o multikach, by się wypowiadać na ile istotny to brak.


  • S.N. lubi to

#33 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 07 lipiec 2018 - 22:31

Dziś Morethan zadebiutował nad wodą. Nie od razu mnie uwiódł. Pierwsze rzuty tym samym wydziskiem było krótsze niż Daiwą Steez SV TW, ale po 2-3 godzinach i optymalnym ustawieniu hamulca rzutowego zacząłem poznawać jego atuty. Latało wyraźnie dalej.
  • Mateo1989 lubi to

#34 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 02 sierpień 2018 - 22:08

Mam nadzieję, że będzie relacja użytkownika, ale póki co ją zaanonsuję. Morethan, pomimo wysokiego przełożenia, okazuje się świetnym kołowrotkiem szczupakowym, a także nie sprawia problemu przy łowieniu z opadu. Nasz znany i lubiany kolega właśnie wrócił z lapońskiej wyprawy i swój nowy nabytek miał okazję przetestować, dzieląc się ze mną spostrzeżeniami zaraz po powrocie. Pablo napisz coś od siebie, bo coś ostatnio Twoja aktywność na „Jerku” spada.
  • Paweł Bugajski lubi to

#35 OFFLINE   sucks_one

sucks_one

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 879 postów
  • LokalizacjaKonstancin Jeziorna
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Kurek

Napisano 03 sierpień 2018 - 07:40

IMO jeśli zamierzasz rzucać 15g+ to zapomnij o szpulce SV. HLC jest cięższa i pewnie też ma wiekszą średnicę (strzelam) i dzięki temu poleci dalej.

Posiadam EXC DC i rzuca się z niego elegancko aczkolwiek z C3 leci podobnie (może nawet dalej). Różnica jest tylko taka że jak dmucha to DC poleci bezstresowo w każdą stronę.


  • Castpol i ManieQ lubią to

#36 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1970 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 04 sierpień 2018 - 17:19

Roberto, potwierdzam, że to fajny multiplikator choć dość ciężki i „solidny” pozwala rzucać lekkimi przynętami. Duże przełożenie nie wadzi gdy zwijamy nawet większego woblera typu deep runner. Trochę pompowania i można śmiało szybko go zwinąć gdy wymieniamy woblera na coś innego w trakcie trolowania bez zatrzymania łodzi. No i warkocze delikatnie podczas odejścia ryby co słychać i czuć w dłoni. Napisałem” solidny” bo to pierwszy sezon i za jakiś czas pewnie cudzysłów zniknie. Wizualnie bardzo mi odpowiada, no i złowił już dla mnie w jeziorze pstrąga( troć, öring- co kto woli), a to zawsze miło się wspomina podczas okoniowo- szczupakowych holi.
  • Castpol i robert.bednarczyk lubią to

#37 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 04 sierpień 2018 - 20:07

IMO jeśli zamierzasz rzucać 15g+ to zapomnij o szpulce SV. HLC jest cięższa i pewnie też ma wiekszą średnicę (strzelam) i dzięki temu poleci dalej.
Posiadam EXC DC i rzuca się z niego elegancko aczkolwiek z C3 leci podobnie (może nawet dalej). Różnica jest tylko taka że jak dmucha to DC poleci bezstresowo w każdą stronę.


Wybacz Tomku, ale części Twojego postu nie czaję, bo zbyt mało jescze wiem o castingu. Hamulec rzutowy DC - wiem co to. Postanowiłem jednak na początek castingiwrj przygody ni kupować takiego multika obawiając się, że nie nauczę sie rzucać bez tego, niewątpliwie wspaniałego, wynalazku. Nie wiem co to EXC DC, podobnie jak C3......, sorry. Gdybys zechciał objaśnić bardziej łopatologicznie dla nowicjusza.
  • S.N. lubi to

#38 OFFLINE   sucks_one

sucks_one

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 879 postów
  • LokalizacjaKonstancin Jeziorna
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Kurek

Napisano 04 sierpień 2018 - 20:43

Faktycznie jesli chcesz nauczyc sie rzucac to DC nie bedzie dobrym chyba ze nie posiadasz bicji ku temu. Dróg jest wiele 😁
Excense Dc i Abu Garcia Ambassadeur C3 👍

#39 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 04 sierpień 2018 - 21:14

Dzięki wielkie - jasność na mnie spłynęła.
Mam pełną świadomość komfortu hamulca DC, ale na tym etapie mówię mu stanowczo - nie. Dotychczas „obrzucałam” dwa kupione w ciągu minionych kilku tygodni multiki - Daiwę Steez SV TW 1016 i Daiwę Morethan. Jest dużo lepiej niż sądziłem i zabawę mam przednią, nic nie odstrzeliłem i nie miałem brody, która spowodowałaby utratę najmniejszego choćby odcinka plecionki. Nie zarzekam się, może i DC się pojawi, ale jeszcze nie teraz. „Analogi” sprawiają mi mnóstwo radochy.

Serdeczności. Robert.
  • Guzu i BOB lubią to

#40 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 05 sierpień 2018 - 12:37

Dc sprawia jeszcze więcej radochy niż można by się spodziewać.
  • sucks_one i BOB lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych