Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Troć morska - uwagi, spostrzeżenia, kiedy, gdzie, jak i na co łowić...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1350 odpowiedzi w tym temacie

#981 OFFLINE   morales

morales

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 290 postów

Napisano 28 listopad 2020 - 22:28

Każdy ma swoje tajemnice. Patenty , które wykminił , chce to udostępni , nie jogo sprawa.Jak zaczełem robić swoje snapsy, okazały się lepsze od oryginału.
  • gaweł lubi to

#982 OFFLINE   gaweł

gaweł

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1272 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Paweł

Napisano 28 listopad 2020 - 22:59

Każdy ma swoje tajemnice. Patenty , które wykminił , chce to udostępni , nie jogo sprawa.Jak zaczełem robić swoje snapsy, okazały się lepsze od oryginału.

Zapodaj fotkę ;)

Chętnie bym sprawdził w realu ;)

Albo na wymianę za blachę Andrzeja Mastalerza ;)


Użytkownik gaweł edytował ten post 28 listopad 2020 - 23:00


#983 OFFLINE   Marcin_o

Marcin_o

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów
  • LokalizacjaGdynia
  • Imię:Marcin

Napisano 29 listopad 2020 - 01:51

Po prostu zabierz pierwszą lepszą boleniówką, szczupakówkę czy inną "...ówkę". Do tego parę przynęt trociowych i wejdź do solanki.

Czas zakupów przyjdzie później. 

 

PS

Czy się nie mylę, że w okolicy masz łowiska, w których nawet nie musisz brodzić?

 

Mieszkam w Gdyni, najbliżej oczywiście mam Orłowo i Mechelinki. NIe wiem jak w Mechelinkach, ale w Orłowie to chyba nawet do kolan wystarczy wejść :)

 

Kołowrotek zakupiłem, padło jednak na tego Penn Battla 4000. Najbardziej przypadł mi wagowo, "przełożeniowo". Macałem wszystkie te Daiwy BG itp. itd. w niskim budżecie, ale tylko Penn jakoś leżał w dłoni. Czas pokaże jaki to był wybór, jeśli zacznie płakać po solance, to pójdzie do spina na mazurskie wody :) Cena z okazji BF nie była duża, więc jak się rozsypie to nie będzie wielka szkoda. Jeszcze plecionka, kilka blaszek i widzimy się nad wodą :)


Użytkownik Marcin_o edytował ten post 29 listopad 2020 - 01:52


#984 ONLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1397 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 29 listopad 2020 - 09:20

Widać że paru nabiał hartuje(max w lewo):

https://www.nadmorsk...a-orlowo-gdynia



#985 OFFLINE   SzymonP

SzymonP

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 348 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 29 listopad 2020 - 10:31

Kołowrotek zakupiłem, padło jednak na tego Penn Battla 4000. Najbardziej przypadł mi wagowo, "przełożeniowo". Macałem wszystkie te Daiwy BG itp. itd. w niskim budżecie, ale tylko Penn jakoś leżał w dłoni. Czas pokaże jaki to był wybór, jeśli zacznie płakać po solance, to pójdzie do spina na mazurskie wody :) Cena z okazji BF nie była duża, więc jak się rozsypie to nie będzie wielka szkoda. Jeszcze plecionka, kilka blaszek i widzimy się nad wodą :)

 

NIc nie powinno się dziać - uważaj tylko żebyś nie utopił młynka w wodzie  :) Przypuszczam, że prędzej Ci się ten kołowrotek znudzi niż uda się go zajechać.

 

Z tego co widzę obecnie wchodzi na rynek jakaś lekka modyfikacja tego kołowrotka. Pomijając kolor różnica w porównaniu ze zwykłym Battle polega jedynie na zastosowaniu przekładni CNC, z głównym kołem zębatym wykonanym z mosiądzu.

I jak tutaj nie kochać PENNa :wub: - która firma wstawi do kołowrotka za ok. 400 zł przekładnię wycinaną na obrabiarce i wykonaną z takiego materiału...

 

penn-battle-iii-dx-spinning-new-2020-8.g


  • Marcin_o lubi to

#986 OFFLINE   Marcin_o

Marcin_o

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów
  • LokalizacjaGdynia
  • Imię:Marcin

Napisano 29 listopad 2020 - 12:20

Kto wie, może się wymieni z czasem i na taki ;p 

Tu tylko widzę wizualną różnicę w kolorze a CNC to i chyba mam w obecnym modelu :)


Użytkownik Marcin_o edytował ten post 29 listopad 2020 - 12:20


#987 OFFLINE   Marcin_o

Marcin_o

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów
  • LokalizacjaGdynia
  • Imię:Marcin

Napisano 30 listopad 2020 - 22:35

Panowie, do przyponów z FC jakiej grubości / wytrzymałości używacie?  Mam plecionkę 0,13 na 8,5kg i myślę o fluo 0,36 i mocy 8,1kg? Jak to jest, dobiera się mocniejszy czy słabszy? Na logikę idąc, chyba słabszy niż główna linka.. ale wolę zapytać :)



#988 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9490 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 01 grudzień 2020 - 06:36

0,33mm Sufix

Użytkownik popper edytował ten post 01 grudzień 2020 - 06:36


#989 OFFLINE   salmon1977

salmon1977

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1563 postów
  • LokalizacjaIńsko-STARGARD
  • Imię:GrzehU

Napisano 01 grudzień 2020 - 17:29

Po co ten przypon?Pytam bo ja i moi znajomi tego nie używają a dużo łapią i łowią ,również w kamieniach.
  • SzymonP i marten lubią to

#990 OFFLINE   SzymonP

SzymonP

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 348 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 01 grudzień 2020 - 17:48

Po co ten przypon? Pytam bo ja i moi znajomi tego nie używają a dużo łapią i łowią ,również w kamieniach.

 

Może taka moda :) Ja zakładam przypon z fluorocarbonu 0,30-0,35 (ok. 70 cm) tylko gdy łowię w morzu błystkami przelotowymi (inlinerami).

 

Co innego do plecionki na rzekę.


  • salmon1977 lubi to

#991 OFFLINE   Krzysiek Rogalski

Krzysiek Rogalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 848 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 01 grudzień 2020 - 22:01

Panowie, do przyponów z FC jakiej grubości / wytrzymałości używacie?  Mam plecionkę 0,13 na 8,5kg i myślę o fluo 0,36 i mocy 8,1kg? Jak to jest, dobiera się mocniejszy czy słabszy? Na logikę idąc, chyba słabszy niż główna linka.. ale wolę zapytać :)

 

 

Za radą jednego z najbardziej doświadczonych, jak również i jednego z pierwszych speców od łowienia troci z plaży - Marka (który ostatnio chyba tu nie zagląda) żyłka Sunset Amnesia o wytrzymałości 4,5 kg. Odcinek mniej więcej metrowy, by w czasie rzutu cały przypon z węzełkiem wisiał za przelotką szczytową.

Jako linka główna - plecionka P-line TCB8 oznaczona jako 0,13 mm.


Użytkownik Krzysiek Rogalski edytował ten post 01 grudzień 2020 - 22:03

  • GREK lubi to

#992 OFFLINE   wojti80

wojti80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisano 02 grudzień 2020 - 05:58

Przypon jest zbędny. Nie zwieksza ani komfortu lowienia ani nie przynosi większej ilosci baran. Ja nie używam

#993 OFFLINE   gaweł

gaweł

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1272 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Paweł

Napisano 02 grudzień 2020 - 15:40

Cóż ja stosuję/0,36-0,40/zapewne przez cwane morskie bolki ;)



#994 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9490 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 02 grudzień 2020 - 18:35

Wiążę przypon, od kiedy zacząłem w 2009(?) Kolega mi tak podpowiedział, ucząc nowicjusza i tak zostało. Nie, żebym miał potwierdzone, w tym zakresie, cokolwiek. Raczej przyzwyczajenie.


Użytkownik popper edytował ten post 02 grudzień 2020 - 18:38


#995 OFFLINE   TommyW

TommyW

    Forumowicz

  • Bloggerzy
  • PipPip
  • 281 postów
  • LokalizacjaSkandynawia, 4eva!
  • Imię:Tommy

Napisano 02 grudzień 2020 - 18:41

Przypon jest zbędny. Nie zwieksza ani komfortu lowienia ani nie przynosi większej ilosci baran. Ja nie używam

 

jezeli lowisz na wahadla to tak, nie jest potrzbny, gdy chcesz zastosowac inne przynety niestety jest juz konieczny :)



#996 OFFLINE   Okonhel

Okonhel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1056 postów
  • Lokalizacjajuż nie Hel
  • Imię:Jacek

Napisano 03 grudzień 2020 - 07:33

jezeli lowisz na wahadla to tak, nie jest potrzbny, gdy chcesz zastosowac inne przynety niestety jest juz konieczny :)

 

Tzn że do wahadeł nie a do woblerów już tak ? A jaka jest istotna różnica w łowieniu na wahadło i na bezsterowca czy rippera że proponujesz przypon ? 

Zrozumiałbym jeśli mowa byłaby o sztucznych muchach zarówno na klasyczny zestaw jak i zestaw ze sbirulino.



#997 OFFLINE   SzymonP

SzymonP

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 348 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 03 grudzień 2020 - 08:43

Można zrobić zestaw z muchą na bocznym troku powyżej błystki. Wtedy też trzeba wiązać zestaw z fluorocarbonu/żyłki.
  • Kacper.K lubi to

#998 OFFLINE   Krzysiek Rogalski

Krzysiek Rogalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 848 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 03 grudzień 2020 - 09:55

jezeli lowisz na wahadla to tak, nie jest potrzbny, gdy chcesz zastosowac inne przynety niestety jest juz konieczny :)

 

Tzn że do wahadeł nie a do woblerów już tak ? A jaka jest istotna różnica w łowieniu na wahadło i na bezsterowca czy rippera że proponujesz przypon ? 

Zrozumiałbym jeśli mowa byłaby o sztucznych muchach zarówno na klasyczny zestaw jak i zestaw ze sbirulino.

 

 

Zapewne chodziło o wabiki przelotowe, inlinery (nie jestem pewien czy dobrze to napisałem), gdzie linka przechodzi przez przynętę wzdłuż jej osi.



#999 OFFLINE   salmon1977

salmon1977

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1563 postów
  • LokalizacjaIńsko-STARGARD
  • Imię:GrzehU

Napisano 03 grudzień 2020 - 10:16

Można zrobić zestaw z muchą na bocznym troku powyżej błystki. Wtedy też trzeba wiązać zestaw z fluorocarbonu/żyłki.

Dobrze ze mi przypomniałeś :) muszę zabrać te małe pierdykle ,ostatnio ponoć zajadały się tymi zapałeczkami .

#1000 OFFLINE   Krzysiek Rogalski

Krzysiek Rogalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 848 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 03 grudzień 2020 - 10:28

Grzesiu, musimy się gdzieś namierzyć na plaży, bo cały czas mam dla Ciebie odłożone dwa Zamki  :)


  • salmon1977 lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych