Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki Savage Gear - pytania, informacje, opinie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1736 odpowiedzi w tym temacie

#401 OFFLINE   wilu

wilu

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 15 postów

Napisano 26 styczeń 2016 - 19:14

Generalnie od dawna to Parabellum 3-16 była uważana za jeden z lepszych kijów na klenie. Czy warto dopłacać do Coastal-a? Ja bym wybrał Parabelluma. Miałem mocniejszego Coastala w ręku i nie rzucił na kolana za taką cenę.

 

Mam parabelum 0-7g, fajny kij, trochę krótki pod smużaki i chciałem coś z wyższej półki w tej kwocie :) Jeszcze chodzi mi po głowie St.Croix TRS90LM2.



#402 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 26 styczeń 2016 - 22:53

Jak już to szukaj WRS-a lub starszego WS. Miałem WRS86MF2 ale odsprzedałem ojcu a sobie kupiłem WS86MF2. Starsza seria ciut wolniejsza. Gdyby był WS ale ML to już byłby fajny kijaszek na klenio-jazie. Łowiłem trzema TRS. Niby to samo co WRS ale bez wachania wolałem dopłacić do Wild Rivera  :) W tej kasie bym odpuścił Custom Coastal-a na rzecz St.Croix



#403 OFFLINE   wilu

wilu

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 15 postów

Napisano 27 styczeń 2016 - 16:44

Jak już to szukaj WRS-a lub starszego WS. Miałem WRS86MF2 ale odsprzedałem ojcu a sobie kupiłem WS86MF2. Starsza seria ciut wolniejsza. Gdyby był WS ale ML to już byłby fajny kijaszek na klenio-jazie. Łowiłem trzema TRS. Niby to samo co WRS ale bez wachania wolałem dopłacić do Wild Rivera  :) W tej kasie bym odpuścił Custom Coastal-a na rzecz St.Croix

 

No tak, tylko taki mały szczegół ten WRS86MF2 kosztuje 200 zł więcej od Custom Coastal. Płacąc takie pieniądze, zbliżam się do kwoty 1000 zł za którą robie kij na blanku blaas. Patrząc na parametry to podany przez Ciebie kij nie ma CW mnie interesujacego.


Użytkownik wilu edytował ten post 27 styczeń 2016 - 16:52


#404 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 27 styczeń 2016 - 18:17

Podałem na przykładzie bliźniaczego modelu różnice między seriami.

#405 OFFLINE   viciu

viciu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 106 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Wiktor

Napisano 02 luty 2016 - 12:41

Czy ktoś już miał w ręku wedke sg finezze drop shot 2,23 2-12g ?zastanawiam się nad jej nagie kupnem a nie wiem czy to wklejka czy jednolity węglowy blank z pomalowana końcówka...?

#406 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3377 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 05 luty 2016 - 20:17

Dużo o tych kijach w porozrzucanych tematach, proponuję pisać tutaj. Będąc dzisiaj w sklepie oglądałem kilka kijów. Dość dobre wrażenie robi finezze. Była też seria nie pamiętam nazwy ale dość ciekawa. Fajny uchwyt i wogole kijek fajnie leżał w dłoni. Nie zamierzam narazie nic kupować ale może z czasem.

#407 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1847 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 05 luty 2016 - 21:03

Na sucho w sklepie bardzo mi leżal Bushwacker 2,28 3-18g, jedyne zastrzeżenie to jakoś taki malo "mięsny", ale chyba kwestia przyzwyczajenia. Macałem tez parabelkę kleniową, i tu pelny orgazm, jakby to byl travel to bym juz miał. Kij szybki ale spolegliwy w sposób muchowy, fajne zestawienie.

#408 OFFLINE   lukastrance

lukastrance

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 247 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Łukasz

Napisano 05 luty 2016 - 21:10

Dobry pomysł. Sam od jakiegoś czasu zastanawiam się nad UL pod okonia i jednym z faworytów jest właśnie SG Parabellum 0-7. Na forum jest sporo o kiju ale niestety w sporym rozbiciu na wątki ;-)

Wysłane z mojego Letv X500

#409 OFFLINE   G_rzegorz

G_rzegorz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1343 postów
  • LokalizacjaKujawsko pomorskie
  • Imię:Grzegorz

Napisano 05 luty 2016 - 21:22

Łowiłem LRF'em do 5 g, Parabellum do 7g i finezką do 12 g.

Najlepiej wspominam parabellum :)

LRF pękł bez powodu a przelotki finezki niszczyły pletkę Varivasa :(

Ogólnie kijki całkiem fajne jednak na długo u mnie nie zabawiły...



#410 OFFLINE   motylW1

motylW1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaMiędzyrzec
  • Imię:Arek

Napisano 05 luty 2016 - 21:32

Witam,miał ktoś może w ręku coś z nowości na 2016,tzn.:Black Savager Dropschot lub Black Savager spin.

Chodzi mi głównie o akcje tych kijaszków. Czy są zbliżone do Titanium czy może bardziej sztywniejsze?

Jeżeli ktoś miał okazję tym pomachać to proszę o parę zdań.

Swoją drogą, to szkoda, że Titanium prawdopodobnie nie będzie już produkowane. Moim zdaniem jeden z lepszych spinningów do wahadłówek,obrotówek ,woblerów jakim mi było dane łowić.


  • penkulski lubi to

#411 Guest_Trevor_*

Guest_Trevor_*
  • Guests

Napisano 05 luty 2016 - 21:39

Ogólnie też bardzo lubię kije SG miałem parabellum 0-7 która służyła mi do kleniowania, bardzo fajny kijek, odległości rzutowe mimo długośći zadowalające mnie w 100% (identyko jak batson 1141-2) moc też niezła, kijek nie klękną pod bolkiem 60cm a i klenie po 50 się wyciągało bez żadnych walk po 10 min. Łowiąc na 0,16 żyłkę rwałem ją na zaczepach samym kijem, w ramach testu wytrzymałości nie udało mi się go złamać, wyginając go...ufff nie jeden by się zdziwił co ja nim podnosiłem. Niestety sprzedałem bo potrzebowałem kasy no i teraz szukam nowego ale w wersji tej co miałem czyli starszej, nie CC. LRF jak u kolegi wyżej tylko do 5-12g bodajże, spoko na okonia ale zmieniłem na Elvisa ze względu na używane przeze mnie przynęty :D. Teraz mam na klenia Parabellum 3-16. Dopiero od tego sezonu odkupiłem od kumpla, jeszcze nie łowiłem ale w tamtym sezonie jak łowiłem na 0-7 to on trzaskał klenie właśnie na ten kij i był zachwycony. Teraz zmienił na phoenixa elixira więc parabellum wziąłem ja :)

 

 

tak, że jak ktoś się chce pozbyć 0-7 to dawać znać  :D


Użytkownik Trevor edytował ten post 05 luty 2016 - 21:41


#412 OFFLINE   Rafal.Bednarkiewicz

Rafal.Bednarkiewicz

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 220 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Bednarkiewicz

Napisano 05 luty 2016 - 21:52

Miałem tylko jeden więc ciężko odnieść mi się do innych konstrukcji. Parabellum 3,07m 9-32g bo o nim mowa i opinia raczej poniżej oczekiwań. Wędka o parametrach sugerujących rzekę bolenia i dalekie rzuty z łączeniem nasadowym to chyba nieporozumienie bo w moim modelu po kilku-kilkunastu rzutach cięższymi przynętami trzeba było korygować połączenie. Po jednym spadzie bolka nie sprawdziłem łączenia i kij pięknie pierdyknął z wielkim hukiem na łączeniu. Wina pewnie moja ale chyba nie chodzi o to by co chwila sprawdzać czy wszystko kupy się trzyma ;) Drugi minus to przelotki - typu SiC czasem pojawiały się opisy o rzekomym Fuji SiC. Kijek w granicach 600zł to już chociaż przelotki mogły by być Fuji w komplecie do mocowania kołowrotka. I to właściwie wszystko co mogę powiedzieć na minus. A jakie plusy.

Kołowrotek jest pewnie trzymany uchwyt się nie luzował, dobry zasięg - dwuręczna katapulta, fajny design, ładnie pracuje pod rybą. Wykończenie na przyzwoitym poziomie bez jakiś kosmicznych nadlewek lakieru ect. No i ta spłonka która właściwie sprawiła że go przytuliłem.

Drugi raz bym nie kupił, w tym przedziale cenowym szukał bym czegoś z Daiwa, Shimano lub Dragona.



#413 OFFLINE   Rebel64

Rebel64

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1396 postów
  • LokalizacjaStolica
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Nicki

Napisano 05 luty 2016 - 21:56

Fajnie ze powstal ten temat, tylko dlaczego nie w dziale Spining?



#414 OFFLINE   Lars

Lars

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 377 postów
  • LokalizacjaNidzica

Napisano 05 luty 2016 - 21:58

Miałem SG Troutizimo do 5g, rewelacyjny kijek, do którego mam wielki sentyment. Ze stajni SG został mi Jig 'N' Spin 2,40m, 5-20g, ten również jest bardzo fajny.  



#415 OFFLINE   Trout_spinn

Trout_spinn

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 46 postów
  • LokalizacjaRz
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:カップ

Napisano 05 luty 2016 - 23:22

Bardzo fajne wędki,ale jak dla mnie Parabellum 2,79 ,bo z tym kijem miałem do czynienia to ma za długi dolnik,poza tym wszystko ok.



#416 OFFLINE   Pawgas

Pawgas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 782 postów
  • LokalizacjaBerlin/Szczecin
  • Imię:Paweł

Napisano 05 luty 2016 - 23:24

Mam Parabellum 9-32 i nie mam problemów z łączeniem. Rewelacja pod bolka z brzegu choć łowiłem na niego też trocie, i belony. Bardzo daleko miota przynęty. Piękna praca pod rybką. Zgodzę się że za cenę prawie 600 zł przelotki nie adekwatne ale za połowę tej ceny a za tyle go lekko używanego tu kupiłem, jest bardziej niż spoko. Mam również MPP Soft Lure 3-16 2,51m i też super kijek w tej cenie. Na sandacza na lekko lub okonia na grubo rewelacja. Ciągle się dziwię jak od daleko miota 3 calowe gumki na 8-10 g główkach z plecionką 0.08. Największą rybką jaką na niego miałem to przyłów grubego szczupaka 78 cm - dobre 4-5 kg. Pięknie się giął. Jako, że nie mam kijków z pracowni to oba jak narazie zostają u mnie na dłuuugo.



#417 OFFLINE   Marcin P.

Marcin P.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 833 postów
  • LokalizacjaChełm
  • Imię:Marcin

Napisano 05 luty 2016 - 23:43

Ja osobiście miałem parabellum do 7g, które wymieniłem z forumowym kolegą na 5g. Po kilku mc kupiłem jeszcze sg troutizimo 0-5g, tak na zapas ;)

Oba kijki super się sprawują, zarówno ten do 7 jak i do 5 robię robotę. Pomimo 2g różnicy są to dwa inne kije. Ten do 7 można troszkę przeciążyć jednak przy szybkim podbiciu klęka, jest odrobinę mocniejszy od króciaka do 5g. 

Mimo tego SG 0-5g bardziej mi podchodzi. Z żyłeczką 0,10mm daje rade sporym kleniom i okoniom. Bardzo fajnie je trzyma, jest wolny ale gnie się pod dam korek. 

 

Ogólnie stajnia sg ma bardzo udane wędki. Miałem okazję łowić parabellum 3-16g i gdybym nie miał excellera to wziąłbym ją pod klenie. Widziałem też na targach LRF i obecnie poszukuję wędki do lekkich gum więc rozglądam się za takim egzemplarzem do 7g ;)


  • Dragar i Paweljar lubią to

#418 OFFLINE   Sebo

Sebo

    C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2515 postów
  • Imię:Sebastian

Napisano 06 luty 2016 - 08:15

Dużo o tych kijach w porozrzucanych tematach, proponuję pisać tutaj. Będąc dzisiaj w sklepie oglądałem kilka kijów. Dość dobre wrażenie robi finezze. Była też seria nie pamiętam nazwy ale dość ciekawa. Fajny uchwyt i wogole kijek fajnie leżał w dłoni. Nie zamierzam narazie nic kupować ale może z czasem.

 

To że jest ich dużo i porozrzucanych nie oznacza że należy otwierać nowy.

Może warto pofatygować się i podać linki do tychże tematów, celem ich połączenie.

Tak nasza jak i wasza w tym rola aby na portalu panował ład ;)

 

Pozdrawiam.

Sebo



#419 OFFLINE   GoLoManoLo

GoLoManoLo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 897 postów
  • LokalizacjaDziki Wschód ;)

Napisano 06 luty 2016 - 09:46

Parabellum 3-16 świetny kijek na kleniojazia jak i bolka na lekko. Tylko dolnik przydługi. Modyfikował któryś z kolegów kijek tak aby przy skróconym dolniku zachować wszelkie właściwości wędki ?

Użytkownik GoLoManoLo edytował ten post 06 luty 2016 - 09:51


#420 Guest_Trevor_*

Guest_Trevor_*
  • Guests

Napisano 06 luty 2016 - 10:04

W sumie dołączę się do pytania kolegi wyżej, ale co do tego że na bolka to się nie zgodzę, kijek za bardzo się poddaje pod szybko prowadzonymi bolkowymi wobkami.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 6

0 użytkowników, 6 gości, 0 anonimowych