Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki Savage Gear - pytania, informacje, opinie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1709 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   @Wojti

@Wojti

    trolling for pike

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaGdynia/Rumia
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Kuczkowski

Napisano 21 kwiecień 2014 - 21:42

Wspomniany przez Ciebie kij to bardzo udana seria SG, kij śmiało można polecać do łowienia: pstrąg, jaź, kleń i okoń. Jeśli mały wobler masz na myśli coś około 5cm to spełni Twoje oczekiwania. Cena nie podlega dyskusji (dżentelmeni o tych sprawach nie dyskutują).



#82 OFFLINE   radek gliwice

radek gliwice

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 287 postów
  • Lokalizacjaśląsk
  • Imię:Radek

Napisano 10 maj 2014 - 02:46

Da się tym kijkiem rzucić przynętami ok 2gr ? Nada się do paprochów? No i jeszcze głupsze pytanie czy to nie wklejka ^_^



#83 OFFLINE   leszek11

leszek11

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 postów
  • LokalizacjaZabłocie
  • Imię:Leszek
  • Nazwisko:Nikiel

Napisano 10 maj 2014 - 16:40

To nie jest wklejanka,

W ofercie Savage Gear jedyne wędziska które sa wklejankami to VERTICAL / DROPSHOT XLNT pozostałe są pustościenne.



#84 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 03 czerwiec 2014 - 04:22

Savage gear finesse rod 3-12g

 

 

Witam :)

Może znajdzie sie paru uzytkowników ww. kija i podzieli sie własnym doświadczeniem, jak kije sie sprawują czy nie gubią rybek itp. Szukam lekkiego spina na pływadełko a seria finesse chodzi mi pogłowie... Moze warto dołożyć 100 i zebrać mhx okoniowego ?



#85 OFFLINE   @Wojti

@Wojti

    trolling for pike

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaGdynia/Rumia
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Kuczkowski

Napisano 03 czerwiec 2014 - 05:30

Finesse to bardzo udana seria wędek SG, moim zdaniem "będzie Pan zadowolony", kwestia jak dalej skompletujesz zestaw.

Z okoniowych kijaszków SG na uwagę zasługuje też LRF - Light Range Fishing Rods, jeśli gdzieś będziesz miał okazje pomachać to warto go przetestować. 

Pierwszy kontakt z LRF wyglądam miej więcej tak:

 

Załączony plik  sg moc.jpg   63,22 KB   159 Ilość pobrań

 

 

 

 



#86 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 03 czerwiec 2014 - 05:47

Wojti uzywales ? Wlasnie slyszalem ze w porzadku kije - i mam lekki dylemat bo jeszcze sakura chodzi mi po glowie. Te finneski jak i lrf sa opisane prawidlowo czy lekko niedoszacowane ?

#87 OFFLINE   Adaśko

Adaśko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 03 czerwiec 2014 - 08:30

Meme, tak sie sklada ze ja akurat machalem Finezka jak i LRFKa (lrfke kupilem), Finezke ma kolega z ktorym zawsz jezdze na wspolny spinn. On z zamilowania lubi L i UL spinny, ja nigdy nie bylem do nich przekonany. Moim decelowym kijem jest szczupakowa Okuma. No ale wracajac do tematu na pewnym wypadzie, wzialem od niego Finezke i sobie pomachalem. Bardzo mi sie to podobalo, leciutki zestaw, bardzo dobrze oddaje brania, fajnie sie nia podbije przynety. Bardzo mi kijek podpasowal. Po jakims czasie postanowilem sobie zlozyc rowniez jakis lekki zestaw do jiggowania. Z ciekawosci jak i checi znaleznienia jeszcze lepszego kijka postawilem na  LRFke 2-10, 244. Kijek tez fajny, ugina sie po same .... kolana :D przy nieduzych rybkach, szczytoweczka pokazuje kadze najmniejsze branie (na finezce nie widac takich delikatnych "zassań" przynety) no moze i widac ale nie tak dobrze jak na LRFce. LRFka rowniez idealnie sie nadaje do BT, no ale to juz samemu trzeba zobaczyc i sie przekonac. Jezeli chodzi o mnie jakbym mial do wyboru Finezzke badz LRFke to wybralbym Finezzke. Wklejanka (jaka jest seria LRFka) nie pasuja mi, po prostu nie moge sie do nich przekonac. Takze sam bede szukal rownie fajnego kija jak SG Finesse, jezeli nie znajde nic odpowiadajacego tym kijom zakupie Finesske:)

 

BTW - Jakbys zdecydowal sie na LRFke to chetnie sprzedam moja, w stanie idealnym, lowilem na nia z 4 godzinki max. Zakupiona 19.05.2014r. (rok gwarancji) Jak cos to pisz na PW.

 

Jeszcze mam takie pytanko troche odbiegajace od tematu. Dlaczego spotykajac wedkarzy slysze od nich ze Firma Savage Gear jest przereklamowana ? Ja oosobiscie nie mam jak na razie duzej stycznosci z ta firma ale te 2 kije LRF jak i Finesse sa bardzo dobre pod wzgledem jakosciowym i pod wzgledem przeznaczenia. Z przynet jak na razie testowalem tylko roznej wielkosci S4Play i rowzniez jestem bardzo zadowolony z starannosci wykonania gumy, jej pracy jak i efektywnosci. Dlatego nie wiem skad te zarzuty ze strony innych wedkarzy.


Użytkownik Adaśko edytował ten post 03 czerwiec 2014 - 08:39


#88 OFFLINE   Doman

Doman

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 453 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Dominik

Napisano 07 czerwiec 2014 - 18:01

Ma ktoś LFR 5-12g?

Jakie jest realne cw i akcja  kija ?



#89 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1618 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 12 czerwiec 2014 - 17:32

Panowiem, którzy łowiliscie, ta Finesse 3-12 pasowałaby do gum 3-5 cm na główkach 5-10 gram, czy to mocniejszy kij?



#90 OFFLINE   alex62

alex62

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 12 czerwiec 2014 - 18:59

Mam inne pytanie,czy w/w są podobne w akcji do Buschwackera xlnt 5 -18 g ?



#91 OFFLINE   loktok - cardiamu

loktok - cardiamu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 158 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 12 czerwiec 2014 - 19:08

Lrf i finesse niestety nie uzywam

ale uzywam parabelum ul 0-7 jak dla mnie super wedeczka do ul polowilem na nia od okoni 8 cm przez wieksze okonie, ale dala rade tez szczupakowi 55 cm, sansaczowi 66 i sumowi 75 cm ( wszystko przylowy w czasie poszukiwan okonia) glownie lowie nia na boczny troczek z 10g cuezarkiem lub malymi riperkami na glowkach 3-5 g

do ul z czystym sumieniem polecam

moja wypowiedz i opinia nie ma nic wspolnego z tym ze mam taka na sprzedaz.

#92 OFFLINE   Doman

Doman

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 453 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Dominik

Napisano 13 czerwiec 2014 - 06:30

Kupiłem z ciekawośći LFR 5-12g .

Gdyby ktos chciał  jakies info  o tym kiju  pytać.



#93 OFFLINE   leszek11

leszek11

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 postów
  • LokalizacjaZabłocie
  • Imię:Leszek
  • Nazwisko:Nikiel

Napisano 13 czerwiec 2014 - 16:39

S.G. Finesse przypomina akcją Dragona X-treme.

Czuły szczyt i progresywne ugięcie pod obciążeniem.



#94 OFFLINE   Jammaey

Jammaey

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 265 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Radek

Napisano 13 czerwiec 2014 - 20:18

Witam
Posiadam omawiany kijek w jednoskładzie 193cm. Wędka szybka, jest czym zaciąć, mocy jej nie brakuje.W moim odczuciu lekko niedoszacowana, komfort zaczyna się od 5g+ póki co najciężej co łowiłem to kopyto 3' 7g ale nie wydaje mi się żeby miała problem przy przynęcie o łącznej masie 15g. Bardzo ładnie się ładuje przy rzutach. Na spady narazie nie narzekam. Wykonanie całkiem nieźle, chodź po jakimś czasie odkleił mi się pierścień wykańczający. Ogólnie polecam a czy jest wart swojej ceny? Nie wiem..

Z porównaniem do sakury kolegi 0-7g.. Delikatniejsza , wolniejsza, bardziej mięsista, z głębszym ugięciem. Jeśli miałbym wybrać zostałbym przy SG.


Wysłane z mojego GT-I9001 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik Jammaey edytował ten post 13 czerwiec 2014 - 20:23


#95 OFFLINE   wudzitsu

wudzitsu

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaKralupy n/Vlt. (Czechy)
  • Imię:Jakub
  • Nazwisko:Łapiński

Napisano 09 lipiec 2014 - 17:54

Hej,

Mam do was pytanie - rozważam zakup kija Savage Gear Bushwhacker XLNT 8' 15-50g.

W sklepie wędkarskim już go (kij, nie sprzedawce) obmacałem i wstępnie przetestowałem.

Jednak z tego co zauważyłem nieznacznie różni się od kija, które znalazłem w katalogu Savage Gear na ich stronie internetowej.

Różnice to:

- na blanku widnieje 240cm a nie jak w katalogu 243cm
- dodatkowo kolor (mam wrażenie) odbiega ot tego które znalazłem na fotach w necie. W katalogu jest jakby szaroniebieski, a ten który miałem w ręce jakby bardziej szarobrązowy, ale tylko sekcji nad rękojeścią, tam gdzie parametry są wypisane. Równie dobrze może być to spowodowane tym, że to fotka - wiecie jak to jest z fotografowaniem "połyskliwych"/lakierowanych przedmiotów

Reszta - identyczne.

 

Nie wiem czy to podróbka czy jakiś wcześniejszy model - nie mam pojęcia. Cena się zgadza, wszystkie oznaczenia i jakość wykonania również - miałem już te kije w ręce więc mam punkt odniesienia. We wszystkich sklepach internetowych skopiowany jest opis z katalogu, więc nie mam porównania.

 

Napisałem już do dystyrybutora w PL i nawet do centrali Savage Gear. Czekam na info od nich.

 

Może wy macie jakieś sugestie lub wiecie coś na ten temat.



#96 OFFLINE   kooley

kooley

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaMiędzy Opolem a Częstochową

Napisano 10 lipiec 2014 - 20:24

Raczej jest tak jak mówisz, powodem może być flesz aparatu albo po prostu lekkie przekłamanie w druku. Mój bushwhacker jest brązowy nad rękojeścią a reszta jest ciemnografitowa z wyraźnymi szorstkimi pręgami. A co do długości to na moim jest napisane 210 a katalogowo 213, więc chyba te typy tak mają :D



#97 OFFLINE   wudzitsu

wudzitsu

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaKralupy n/Vlt. (Czechy)
  • Imię:Jakub
  • Nazwisko:Łapiński

Napisano 10 lipiec 2014 - 21:26

Dzięki za odpowiedź. Odezwali się z centrali Savage Gear, więc czekam no info od nich. Pozdrawiam



#98 OFFLINE   wudzitsu

wudzitsu

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaKralupy n/Vlt. (Czechy)
  • Imię:Jakub
  • Nazwisko:Łapiński

Napisano 10 lipiec 2014 - 21:41

Z cyklu znajdź różnicę:

 

http://ribatex.se/im...-10_40g-004.jpg

 

http://www.fishing-t...shwhacker01.jpg

 

http://www.simfisch....e-gear-xlnt.jpg

http://www.fishing-t...shwhacker05.jpg

 

http://img7.imagesha...avagearxlnt.jpg

 

I weź tu bądź chłopie mądry:) Różne długości, ale wątpię żeby ten sam model miał różne wersje kolorystyczne.



#99 OFFLINE   mefik

mefik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 473 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Przybylski

Napisano 10 lipiec 2014 - 21:56

Mam ten kijek o wyrzucie 10-40 i ma dokładnie tak jak na wszystkich foto. Kolorek różnie się mieni w zależności od światła.



#100 OFFLINE   wudzitsu

wudzitsu

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaKralupy n/Vlt. (Czechy)
  • Imię:Jakub
  • Nazwisko:Łapiński

Napisano 10 lipiec 2014 - 22:22

Czyli też 240cm na blanku??






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych