Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki Savage Gear - pytania, informacje, opinie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1709 odpowiedzi w tym temacie

#1221 OFFLINE   dadex

dadex

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów
  • LokalizacjaGolub-Dobrzyń

Napisano 28 styczeń 2020 - 13:07

Proszę o opinię na temat kija
Savage Gear XLNT3 Trigger Cast 2,51m do 150g
Może ktoś macał w sklepie bądź na targach.
Pozdrawiam

#1222 ONLINE   bony20

bony20

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 403 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto

Napisano 29 styczeń 2020 - 21:40

Mam ten kijek
Stosuję przynęty gumowe od 60 do 130g.
Dobrze leży w ręku, dolnik od pazura ma coś ok 43 cm. Waga wędki 215 g więc nie jest za ciężka.

#1223 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 30 styczeń 2020 - 20:49

Zmierz jeszcze raz jak możesz, bo dla wielu to kluczowe info. Z tego co pamiętam miał 40 cm od podstawy pazura do końca dolnika i między innymi dlatego go odrzuciłem, bo był dla mnie za krótki. Swimbait 1DFR ma dolnik o kilka cm dłuższy i dla mnie np. jest ideolo.


  • dadex lubi to

#1224 ONLINE   bony20

bony20

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 403 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto

Napisano 30 styczeń 2020 - 21:34

42,2 cm

#1225 OFFLINE   Libery

Libery

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 30 styczeń 2020 - 23:12

Witam! Czy jest podobny temat gdzie mógłbym zadać pytanie o wędki shimano?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
  • lukas0404 lubi to

#1226 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 31 styczeń 2020 - 00:10

42,2 cm

 

Od szczytu pewnie tyle ma. Tak czy inaczej mi pod pachę nie wchodził i do dużej gumy miałem za słaby wymach. Dla mnie ok 46 cm przy długości całości ok 240 cm jest idealnie, ale jestem wysoki i mam długie łapy.



#1227 ONLINE   bony20

bony20

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 403 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto

Napisano 31 styczeń 2020 - 06:34

42,2 cm jest od podstawy pazura, a nie szczytu.

#1228 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 31 styczeń 2020 - 07:33

Ok.



#1229 ONLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1397 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 31 styczeń 2020 - 08:07

Witam! Czy jest podobny temat gdzie mógłbym zadać pytanie o wędki shimano?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Konkretnego nie ma. Możesz być pierwszy jak go założysz.

http://jerkbait.pl/i...h&fromMainBar=1


Użytkownik vako edytował ten post 31 styczeń 2020 - 08:07


#1230 OFFLINE   Jozin

Jozin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • LokalizacjaWędkarska Pustynia

Napisano 02 luty 2020 - 14:55

Ma ktoś informacje ile rzeczywiście waży Savage Gear Parabellum CCS 246cm 3-14g 2cz.? W sieci znalazłem że blisko 200g, ale to musi być błąd bo np model 279cm podają 125g.

#1231 OFFLINE   Luksu

Luksu

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów

Napisano 02 luty 2020 - 17:55

Ma ktoś informacje ile rzeczywiście waży Savage Gear Parabellum CCS 246cm 3-14g 2cz.? W sieci znalazłem że blisko 200g, ale to musi być błąd bo np model 279cm podają 125g.

Waga tego kija to 100g.


  • Lukas 24 i Jozin lubią to

#1232 OFFLINE   Don-Giorgio

Don-Giorgio

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów
  • LokalizacjaTomaszów Mazowiecki
  • Imię:Jerzy

Napisano 03 luty 2020 - 15:04

Cześć

 

Planuję zakup MPP 2 Trigger Cast 221 130g do dużych jerków : fatso 14 slider 12

czy moze ktoś posiada takową ,jaka ma pracę ?

Mam jeszcze na oku drugą Fox Rage Prism Pike Cast 2,30 40-120

a może tą ktoś posiada i oceni

Bo kija jakiegos muszę nabyć a mam dylemat


Użytkownik Don-Giorgio edytował ten post 03 luty 2020 - 15:09


#1233 OFFLINE   Paździoch Marjan

Paździoch Marjan

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 luty 2020 - 09:20

Cześć,

nie wiem jak tam Wasze doświadczenie ale ja od wczoraj gorąco nie polecam wędek marki Savage Gear, a w szczególności traveli Hitch Hiker 5-20g 213cm. Dlaczego? Otóż nabyłem pod koniec ubiegłego roku ten kij, bo wybierałem się na Maderę i pomyślałem, że fajnie byłoby pouprawiać w oceanie LRF. I pouprawiałem – trzy, może cztery godziny. Wędka pękła na trzecim większym zaczepie. Znaczy szacunek dla tych, którzy są w stanie odróżnić po pierwszym przytrzymaniu czy to zaczep, czy duża ryba. W każdym razie przyciąłem ten zaczep, poprawiłem nieco i trzasnęło. Ja wiem, że zaraz mi napiszecie, że po frajersku tak atakować zaczep, na co ja Wam powiem, że z dotychczasowymi wędkami przez dotychczasowe trzydzieścikilka lat robiłem dużo gorsze rzeczy, a one jednak się nie łamały (St. Croix się złamało, ale wywaliłem się na nią ordynarnie w nadwiślańskich krzakach – nie robiłem z tego afery, nawet nie reklamowałem). Tutaj natomiast, wiedziałem, że kwestia jest co prawda niejednoznaczna, że raczej trudno będzie o pozytywne rozpatrzenie reklamacji, acz jak mówię, w mojej opinii nie zrobiłem z tą wędką niczego supernadzwyczajnego, a ona się rozleciała. Kolega, który był tam wtedy ze mną również stwierdził, że to było bardzo dziwne.

Wróciłem do Polski. Oddałem sprzęt do reklamacji i już po kilku tygodniach dostałem sprzęt z powrotem z odmową reperacji gwarancyjnej oraz komentarzem o treści: „Uszkodzenie jakie reklamuje klient to powstałe podwójne złamanie podczas przeciążenia blanku w sposób mechaniczny z winy klienta i takie uszkodzenie nie podlega naprawie. Klient nie może przerzucać odpowiedzialności na producenta blabla”.  I tu zacząłem się zastanawiać, że do licha, a co byłoby gdybym musiał zmierzyć się przy pomocy tej wędki z naprawdę dużą, murując do dna rybą… taka brzana np. Też naraziłbym sprzęt na przeciążenie i stawiam gruszki przeciwko dolarom, że ten egzemplarz, którym łowiłem złamałby się na takiej rybie. Czy wtedy serwis napisałby mi, że co ja chcę? Sprzęt spoko, tylko ryba jakaś dzika. Whatever. Pomyślałem, że skoro już odrzucili zasadność, to może skontaktuję się jakoś z tym Savage Gear może coś doradzą (pan sklepowy, jakoś niechętnie wyrażał się na sugestię o domówieniu zepsutych części, że w sumie napisane ma niejasno ile to będzie kosztować, że trudno się dodzwonić do tego całego Savage Gear), no i się skontaktowałem. Znaczy przez facebook, bo Savage Gear nie ma e-maila. Rozmowa była krótka. Państwo z Savage Gear z opinią serwisu nie polemizują, bo to wykwalifikowany personel i życzą powodzenia. Fajnie. Tylko powodzenia z czym? Z tymi brakującymi składami z góry?

Żeby nie było, że jestem biednom madkom z chorom curkom (mam syna) powiem, że liczyłem raczej na podejście które zaprezentował nasz kolega Hubert, kiedy udało mi się złamać szczytówkę w Matagi. Złamanie było ewidentnie moją winą – wymyśliłem wtedy, że to dobry pomysł, żeby na 3,5 gramowym kijku taszczyć pół metra kwadratowego namoczonej płyty paździerzowej, zadzwoniłem do Huberta, opowiedziałem co i jak, Hubert zaproponował rozwiązanie, pokryłem koszty – mam działające Matagi.

Savage Gear mam niedziałające, nie polecam  (bo jeśli faktycznie w tym przypadku było to takie przeciążenie blanku, to z dużą brzaną ta wędka sobie nie poradzi) i w sumie chyba już nie mam ochoty, żeby działało. Uczyli mnie, że w sprzedaży nie chodzi o to, żeby coś sprzedać, chodzi o to, żeby sprawić, że klient chce wrócić. Do Hubrods zawsze, do Savage Gear nie. To zwykła dizajnerska wydmuszka.

 

PozdrY,



#1234 ONLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1397 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 08 luty 2020 - 09:29

Jest już temat o SG i tam powinieneś umieścić swoją opinię o serwisie i firmie. Ja ze swej strony polecam zmienić sklep. Miałem podobną sytuację i bez problemowo dokupiłem uszkodzony element.



#1235 OFFLINE   wicher_dziki_koń

wicher_dziki_koń

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Mateusz

Napisano 08 luty 2020 - 09:55

SG wymienił mi kiedyś złamanego Parabellum z mojej winy na Cuatom Coastal z małą dopłatą. Jedyny minus długi czas oczekiwania koło 2 miesięcy z tego co pamiętam. Sklep w którym reklamowałam sam dał mi namiary na serwis i nie było problemu się dodzwonić. Dodam że tak dobrej jakości korka jak w pierwszej serii Parabellum nie miałem nawet w sporo droższych kijach.

#1236 OFFLINE   G_rzegorz

G_rzegorz

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1342 postów
  • LokalizacjaKujawsko pomorskie
  • Imię:Grzegorz

Napisano 08 luty 2020 - 10:22

Mi kiedyś LRF strzelił w trakcie spaceru po łące w pierwszych dniach jego użytkowania:-) CW w Bydgoszczy bez problemu wymienili uszkodzony element.

#1237 OFFLINE   Paździoch Marjan

Paździoch Marjan

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 luty 2020 - 12:37

Jest już temat o SG i tam powinieneś umieścić swoją opinię o serwisie i firmie. Ja ze swej strony polecam zmienić sklep. Miałem podobną sytuację i bez problemowo dokupiłem uszkodzony element.

1. Przepraszam, za nieporządek. Obiecuję poprawnie umieszczać kolejne ewentualne posty.

2. Rozmawiałem z Panem Sklepowym i powiedział, że jak będę chciał to On domówi te elementy. Tylko mam takie przemyślenia, że chyba nie warto. Bo jeśli faktycznie, zgodnie z opisem serwisu wędka nie miała wady fabrycznej, a ja w mojej opinii nie popełniłem jakiś rażących błędów (zrobiłem to samo, co robiłem przez ostatnie 30 lat, i żadna z używanych przeze mnie wędek w ten sposób się nie rozleciała (począwszy od tanich spinningowych teleskopówek, poprzez Kongery, Mikado, FoxRage, RonThompson, St.Croix, czy rzemieślniczych wędkach na PAcBayu, Talonie, Matagi), to nawet jak dokupię nowe składy, to dalej nie będę miał pewności, że one podołają (np. dużej brzanie w nurcie). I w mojej opinii, to nie jest tak dobre, jak się to reklamuje.

3. Dziękuję wszystkim za podpowiedzi.



#1238 OFFLINE   Hermano

Hermano

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 298 postów
  • Lokalizacjadolnośląskie/opolskie

Napisano 10 luty 2020 - 19:54

Dlatego właśnie polecam składanie reklamacji w reżimie rekojmi a nie gwarancji.
Przy rekojmi (jeśli kupiłeś to jako osoba fizyczna a nie firma) jeśli wada uszkodzenie wystąpi do roku czasu od daty zakupu, to domniemuje się ze produkt był wadliwy jeszcze przed zakupem. I co dalej, to właśnie sklep musi udowodnić ze tej wady nie było w momencie wydawania towaru, co jest ciężkie do wygrania. No chyba ze podpisałeś oświadczenie przy odbiorze ze zrobiłeś oględziny i wad nie stwierdzono. Poza tym i tak dochodzi temat wady ukrytej. Takżeee ustawodawca osobom fizycznym bardzo pomógł zmieniając prawo.
Ja od zmiany nigdy nie złożyłem reklamacji w reżimie gwarancji i zawsze wszystko się kończyło po myśli - buty, meble, torebki ...

Polecam lekturę https://prawakonsume....pl/reklamacje/
  • Przemek_M lubi to

#1239 OFFLINE   jacob1993

jacob1993

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 969 postów
  • LokalizacjaMielec

Napisano 10 luty 2020 - 19:58

mi na pierwszych testach przy rzucie 4d perch 63g pekla wedka mpp2 259/70g bez problemu wymienili na wersje 259/100g z niewielka doplata .



#1240 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2263 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 16 luty 2020 - 22:31

Łowi ktoś mpp2 2.21 20-60?
Ogarnie to slidery 10s? I jak ogólne wrażenia tego patyka?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych