Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki Savage Gear - pytania, informacje, opinie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1721 odpowiedzi w tym temacie

#1381 OFFLINE   foreks

foreks

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 34 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomasz

Napisano 13 marzec 2021 - 00:06

Mam CC 16g, CCS 18g, CCS 30g i Custom Coastal 2-12g, ciężko w tej cenie o coś lepszego. Wykonanie, akcja CC, waga dla mnie idealne. Wszystkie inne wędziska w sklepach przypominały mi bardziej kije od mopa przy nich, albo cena już od 700 zł.



#1382 OFFLINE   Hermano

Hermano

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 298 postów
  • Lokalizacjadolnośląskie/opolskie

Napisano 13 marzec 2021 - 07:42

Mam CC 16g, CCS 18g, CCS 30g i Custom Coastal 2-12g, ciężko w tej cenie o coś lepszego. Wykonanie, akcja CC, waga dla mnie idealne. Wszystkie inne wędziska w sklepach przypominały mi bardziej kije od mopa przy nich, albo cena już od 700 zł.

Co masz na myśli pod oznaczeniem CC lub CCS? W kilku kolekcjach znajdziemy te oznaczenia, ale z tego co wiem to chyba oznaczenie zastosowanych przelotek.

Sorki, że tak dopytuje, ale jestem po prostu ciekaw, o które modele Ci chodzi.

Sam jestem użytkownikiem kolekcji Finezze, Xlnt2 i Parabellum i sobie chwale, bo każda z nich ma u mnie swoje zastosowanie.

Jestem ciekaw jak się zachowuje model Custom w porównaniu do serii Finezze i czy jest sens dopłacać.

A już tak całkowicie to strasznie mnie korci i meczy kolekcja Black Ops, ale nie widzę jej na polskim rynku, no i cena w granicach 299$ raczej poza moim zasięgiem.

Użytkownik Hermano edytował ten post 13 marzec 2021 - 07:45


#1383 OFFLINE   foreks

foreks

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 34 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomasz

Napisano 13 marzec 2021 - 11:34

Co masz na myśli pod oznaczeniem CC lub CCS? W kilku kolekcjach znajdziemy te oznaczenia, ale z tego co wiem to chyba oznaczenie zastosowanych przelotek.

 

CCS i CC i to różne kije - CCS jest wręcz wolny, CCS na oko mid - obydwa jednak paraboliczne. Przelotki na oko identyczne. Podejrzewam, że CC oznacza Custom Coastal, a CCS oznacza to samo, ale slow.



#1384 OFFLINE   Herman

Herman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWłodawa

Napisano 16 marzec 2021 - 22:01

Koledzy, przyglądam się wędkom Savage Gear i nie mogę podjąć decyzji. Mam już MPP2 15-45 gram, kupiłem go jako budżetowy kijek do cięższych przynęt na rzekę, okazał się bardzo dobrą wędką. Teraz rozglądam się za czymś lżejszym i lepszym - łowienie w dużej rzece sandacze na gumy na główkach 7-12 gram, ale też jako lżejszy uniwersał. Zwróciłem uwagę na Finezze 2,5 do 21 gram, może Parabellum CCS a może Custom Coastal 2,7 m do 23 (30?) gram. Jakieś podpowiedzi, sugestie, anything? :)



#1385 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1117 postów

Napisano 17 marzec 2021 - 06:37

Parabellum i custom costal bym od razu odrzucił. Na sandacza szukałbym czegoś o szybszej akcji
  • Przemek_M lubi to

#1386 OFFLINE   Bartek1989

Bartek1989

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 491 postów

Napisano 17 marzec 2021 - 06:54

A black savage? Taki trochę przyjemniejszy mpp2
  • delux64 lubi to

#1387 OFFLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 17 marzec 2021 - 07:46

Przyjrzyj się wędką z serii SG4.

#1388 OFFLINE   Herman

Herman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWłodawa

Napisano 17 marzec 2021 - 11:10

Dobra, dzięki za uwagi, a macie jakieś doświadczenia z SG Finezze do 21 gram. Trochę krótka, ale dla mnie OK na rzekę. Teoretycznie powinna być dobra, myślę - ?



#1389 OFFLINE   Ras al Ghul

Ras al Ghul

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • Imię:Jakub

Napisano 17 marzec 2021 - 20:32

Z opinii które czytałem podobno bardzo zaniżone CW, raczej 1-5/6 niż deklarowane 0-2

Mam tego Micro Game 0-2g, to znaczy miałem bo już sprzedałem. Cw rzeczywiście bardzo zaniżony. Ogólnie lakieru dużo lali, na przelotkach, omotki jak bańki.

Załączone pliki


Użytkownik Ras al Ghul edytował ten post 17 marzec 2021 - 20:40


#1390 OFFLINE   Iluzjonista

Iluzjonista

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów

Napisano 18 marzec 2021 - 16:13

Dobra, dzięki za uwagi, a macie jakieś doświadczenia z SG Finezze do 21 gram. Trochę krótka, ale dla mnie OK na rzekę. Teoretycznie powinna być dobra, myślę - ?

 

Sandaczowa klasyka, czyli sztywny, mocny dolnik i czuła szczytówka. Czułość kija więcej niż dobra, mocy wystarcza do wyjęcia każdego sandacza (a nie jest to ordynarny cep), ciężar rzutowy można przekroczyć, fenomenalne właściwości rzutowe. Gdyby dolnik był dłuższy o ok. 5 cm, byłoby idealnie (kwestia wyważenia zestawu). Trudno o drugi taki kij za podobne pieniądze. Spinning stworzony do gum. Jeśli ktoś lubi łowić sandacze raczej lekko, można sięgnąć po wersję z c.w. do 16 gramów. 


Użytkownik Iluzjonista edytował ten post 18 marzec 2021 - 16:14

  • Herman lubi to

#1391 OFFLINE   princeof

princeof

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Marcin

Napisano 18 marzec 2021 - 20:46

CCS i CC i to różne kije - CCS jest wręcz wolny, CCS na oko mid - obydwa jednak paraboliczne. Przelotki na oko identyczne. Podejrzewam, że CC oznacza Custom Coastal, a CCS oznacza to samo, ale slow.

CC - przelotki Coil Control



#1392 OFFLINE   ppiotrek

ppiotrek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów
  • LokalizacjaMilicz
  • Imię:Pietrek
  • Nazwisko:H.

Napisano 19 marzec 2021 - 21:35

Koledzy będę wdzięczny za jakąkolwiek informacje na temat specyfikacjiwędki BLACK SAVAGE Jerk 1,98 m 60g. Przekopałam internet i forum i bida. Szukam casta do curado dc. Zakres przynęt od 20 do 70gr.


Użytkownik ppiotrek edytował ten post 19 marzec 2021 - 21:36


#1393 OFFLINE   fdt

fdt

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów

Napisano 21 marzec 2021 - 09:28

Odnośnie tego blacka to mam wersje nie castingowa tylko zwykła wersja 250 20-60g i jeśli chodzi jerki to slider 10 to max co pociągnie np. rzucając 60g kaszubem miałem wrażenie ze pęknie. Niemniej jednak kij jest bardzo fajny w użytkowaniu i jestem z niego bardzo zadowolony ale uważam ze to typowy kij pod gumy bo dołem pokazuje już opad od 7g i przy gumach najlepiej pracuje. Ale bullteez 18 to już za ciężko dla niego. Jeśli duże gumy to jakieś smukłe. Ja głównie lowie na 15cm

#1394 OFFLINE   Herman

Herman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWłodawa

Napisano 21 marzec 2021 - 19:59

Koledzy, przeglądam poszczególne serie SG - MPP2, SG2, Black Savage, SG4, inne i nie mogę się połapać jaka jest "koncepcja" poszczególnych serii - czy to są te sam blanki w co raz lepszym osprzęcie, czy te serie różnią się czymś jeszcze - rodzajem ugięcia, czymś innym? 



#1395 OFFLINE   Herman

Herman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWłodawa

Napisano 23 marzec 2021 - 19:05

Pytam bo nie wiem, nic więcej :) 



#1396 OFFLINE   mario70

mario70

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 postów
  • LokalizacjaZłotów
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Adamczyk

Napisano 24 marzec 2021 - 10:15

Witam

Tu masz wyjaśnione różnice ...  

Mariusz



#1397 OFFLINE   ximus

ximus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 148 postów

Napisano 05 kwiecień 2021 - 19:15

Miał może ktoś okazje już pomachać- SG4 Drop Shot 233 5-18 g? Jakieś opinie?



#1398 OFFLINE   piotrcarp

piotrcarp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 209 postów
  • LokalizacjaLippstadt
  • Imię:piotr
  • Nazwisko:kaftan

Napisano 12 kwiecień 2021 - 10:10

Miał ktoś może styczność z SG2 Power Game 221 30-70?

#1399 OFFLINE   Adamdro95

Adamdro95

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów
  • LokalizacjaPiotrków Trybunalski
  • Imię:Adam

Napisano 19 kwiecień 2021 - 17:42

Witam.

savage gear salt 228 20-60-gr

Posiada ktoś taką wędkę? Pytanie czy sprawdzi się również na ryby,, slodkie,, na wodach stojących? Szczupak Sandacz? Pozdrawiam


Użytkownik Jano edytował ten post 19 kwiecień 2021 - 18:42


#1400 OFFLINE   piotrcarp

piotrcarp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 209 postów
  • LokalizacjaLippstadt
  • Imię:piotr
  • Nazwisko:kaftan

Napisano 19 kwiecień 2021 - 20:28

A może ktoś miał styczność z Savage Gear sg2 Power game Trigger 40-80g i chce się podzielić wrażeniami jak się kijek spisuje?
  • Hermano lubi to